Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Prvotsky

Re: Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Příspěvek od Prvotsky » 05 úno 2012 21:07

hombrefeo já sem rád že si sem tyto informace poskytl, právě pro to že mi to zajímá a nenechává mě chladným si je musim ověřit, než k nim zaujmu stanovisko.
přijde mi to absolutně relevantní..
Edit: a vrámci smysluplný debaty si myslim že třeba neni od věci konkrétní připomínka , kterou vznesl Ivo.
A to " může prosím někdo definovat konkrétní články návrhu ACTA , které evidentně poskytují prostor pro manipulaci"
mě by to prostě zajímalo, když už sem se do tý debaty zapojil..
Naposledy upravil(a) Prvotsky dne 05 úno 2012 21:39, celkem upraveno 2 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2012 21:29

dendy píše:ivo ty musis mat neskutocne vela volneho casu.. dokladne precitat 50 stran pravnickych formulacii - a navyse v kontexte vsetkych dotknutych zakonov im rozumiet - to si ted fakt pan.. kolko dni si nad tym stravil ? pretoze ak to neboli dni ale len hodiny potom ti neverim ze si to precital dokladne a cele to aj chapes... :-))) to len tak pomimo ma napadlo, kedze sa tu dusujes ako dokladne si to prestudoval...
Absolvoval jsem kdysi trenink v rychločtení :wink: Ale ty jsi to prostudoval ve všech souvislostech, v kontextu dotčených zákonů atd, že jsi dospěl k závěru že je to špatná věc (jak jsi přesvědčený) ? Nebo to jsou jen domněnky ?

Mysím že je 1000+1 mnohem podstatnějších, závažných a nedobrých věcí v národním nebo mezinárodním měřítku, proti kterým by bylo záhodno opravdu protestovat všemi dostupnými způsoby než to, že někdo si chce trochu posvítit na pár internetových mafiánů vydělávajících stamiliony na kradených věcech, případně že je tendence omezit přístup k těmto nelegálním verzím. Myslím, že to už přerostlo do takových rozměrů, že nějaká opatření jsou už opravdu nutná a je to myslím naprosto v pořádku. Samozřejmě se to nelíbí oněm internetovým "mega-podnikatelům" a snaží se proto vyvolat tuto hysterii a zmanipulovat co nejvíc lidí pd pláštíkem chránění "jejich" zájmů a svobody ...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 05 úno 2012 21:33

Prvotsky píše:hombrefeo já sem rád že si sem tyto informace poskytl, právě pro to že mi to zajímá a nenechává mě chladným si je musim ověřit, než k nim zaujmu stanovisko.
přijde mi to absolutně relevantní..
rozumna argumentace

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 05 úno 2012 21:46

Prvotsky píše:a vrámci smysluplný debaty si myslim že třeba neni od věci konkrétní připomínka , kterou vznesl Ivo.
A to " může prosím někdo definovat konkrétní články návrhu ACTA , které evidentně poskytují prostor pro manipulaci"
mě by to prostě zajímalo, když už sem se do tý debaty zapojil..
manipulovat lze temer c cimkoliv, a co muze byt zneuzito, bude zneuzito. jestli se chcete bavit o sprostem kopirovani, zachrani to, ze se bude zakazovat nebo postihovat upadajici statni hospodarstvi? vsechno nas zcela umyslne odvadi vzdy na slepou kolej...

a naopak fakt, ze kazdy z nas nekdy v zivote neco "ukradl" zkopiroval nas vsechny spojuje. ani Ivo nemuze hodit kamenem...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 úno 2012 21:51

Ivo Ivo, az se mi nechce verit, zes to cetl, pak bys totiz nemohl psat to co pises. Pripomina mi to bulvarni novinare, kteri nevi, ktera bije a tak se soustredi na potencialni "problemy" se stahovanim hudby a filmu z netu. Pritom problem ACTA je uplne nekde jinde (stahovani nikoho nezajima, to tu bylo, je a bude, ACTA neACTA) a sice v zasadnim omezeni osobni svobody jednotlivce. ACTA je represivni nastroj, ktery otevira dvere mnoha zakonum, ktere nas ted ani ve snu nenapadaji a ktere umozni nastoleni Orwellovske spolecnosti jedna basen. Prohledavani pocitacu a mobilu, presunuti dukazniho bremena ve veci nabyti autorsky chranenych del na soukromou osobu (btw good luck s hledanim uctenek od vsech cdcek a dvdcek; samozrejme vetsina lidi s tim nebude mit problem, jedna se o nastroj pro umlceni "neposlusnych obcanu") nebo odpojovani nepohodlnych webu je jen zacatek. Pokud tobe tohle prijde nedulezite, mne tedy ne. Na nejaky stahovani s prominutim sere pes.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 05 úno 2012 21:54

osobne sa mi paci rozhovor s ceskou europoslankynou, ktory tu pastol tony9.

baba tam odkryva aj dalsie suvislosti, spojene s ACTAou, ktore myslim nie su velmi
verejne diskutovane.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2012 22:55

Kermitak: a mohl bys citovat konkrétní pasáže, které toto nově ustanovují ? Softwarovou policii tady máme léta a může kdykoliv přjít kamkoliv a zkontrolovat legálnost softwaru. Pokud máš doma originál CD-DVD, nevím k čemu by byly třeba účtenky, leda bys byl podezřelý že jsi to někomu ukradl ... Já nevím, možná se pletu, ale zatím mi připadá, že v rámci toho totálního ringu volného, který v oblasti autorsky chráněných děl globálně nastal, jsou nějaké kroky nejen logické, ale i nutné, aby se to trošku zcivilizovalo ... A tihle lidi to berou jako kombajn, všechno bez rozdílu. Od M. Jacksona až po specializovaná dedikovaná maloobjemová díla. Když třeba zadám do Google kterékoliv svoje CDčko , prvních několik stránek odkazů je na pirátské weby a torrenty ... A ti lidi si s tím ještě dají tu dojemnou práci, že vypíšou všechny texty s tím související, odkazy atd, ... A nedělají to zdarma ...

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 úno 2012 23:14

Ivo tohle jsou ti piráti? Jsem zadal náhodné CD z tvého webu a tvé jméno.
Zde je výsledek: http://www.google.cz/search?q=%09TANEC+ ... =firefox-a

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2012 23:17

Naposledy upravil(a) Ivo dne 05 úno 2012 23:18, celkem upraveno 1 x.

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 úno 2012 23:18

Jo ještě chci podotknout pro mě důležitou věc s úvodu tohoto vlákna. Slova jako vstoupili jsme do války, neodpouštíme, nezapomínáme jsou pro mě nepřijatelná, takže nešířím!

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 úno 2012 23:20

Ok Ivo já se jen ptal. Nedošlo mi , že mám psát anglicky.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 05 úno 2012 23:35

tony9 píše:Jo ještě chci podotknout pro mě důležitou věc s úvodu tohoto vlákna. Slova jako vstoupili jsme do války, neodpouštíme, nezapomínáme jsou pro mě nepřijatelná, takže nešířím!
takze tedy pokud to chces resit mirove, bez priste k volbam, vyber stranu a ber na sebe tu zodpovednost s tim spojenou, ze jsi jim dal hlas.

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 úno 2012 23:58

Podívej se Hombrefeo mě je tolik let, že ještě moc dobře pamatuju komunismus. Tím chci říct, že volby jsou pro mě důležité a pravidelně se jich zůčastňuju.

Možná by bylo dost přínosné sformulovat pravidla jak si anonymus představuje ochranu autorských práv a taky jejich vymahatelnost. S ACTA nesouhlasím to je jiná, to je fakt útok na práva lidí v demokratických zemích.
Pro mě to, ale neznamená , že budu vyzývat k válce i když virtuální.
Jo a volby jsou taky o vyspělosti voličů, ne jen o politických stranách, které se je snaží zneužít ve svůj prospěch.
Takže vzdělanost, respekt k druhému, umění se rozhodovata být např. odpovědný k sobě i k svému okolí atd. se mě zdá přínosnější program.
Já se taky např. rozhoduju jestlise nechat zastupovat OSA, je to složité, ale na válku to fakt není.
Jo a myslím, že ochrana autorských práv je dost důležitá pro mnoho lidí s tohoto webu.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 06 úno 2012 00:02

pekne jsi to rekl, tohle tema se te evidentne netyka, nemusis vice prispivat. a hodne stesti ti preji.

tony9

Příspěvek od tony9 » 06 úno 2012 00:19

Díky a tom to je taky: říká se tomu tolerance.
Dobrou noc já jdu už dnes spát.

Odpovědět