Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
tomy45

Re: Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Příspěvek od tomy45 » 06 úno 2012 09:27

syncro píše:Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly... Nemám rád tenhle leninský tón, kterým je to prohlášení napsáno a úplně mě vyděsila myšlenka, že jsem tak nějak "všichni jsme Anonymous". Nejsem, jsem konkrétní svobodný a neanonymní člověk a proto si nepřeji, aby za mě někdo mluvil a myslel. Jakékoli omezování svobody (a to nejen na internetu) je bezpochyby špatně, ale tenhle způsob "boje" je mi úplně cizí. Z toho prohlášení na mě dýchá hodně jednoduchá a nebezpečná propaganda, podporovat a šířit to rozhodně nebudu.

Jen můj názor, Saša
Pekne a vystizne si to napisal, suhlasim. Rozhodne zdielam tvoj nazor.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 úno 2012 10:04

Ivo píše:Ale nic nového to nebude: přivlastnovat si placené věci (umělecká díla) k vlastnímu použití bez placení, je špatně, na tom se možná shodneme ?
ivo ty furt do kola to iste .. ked chces s niekym debatovat .. musis pozorne citat , co ti pise ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 úno 2012 10:11

niektorych vas nechapem.. to ze vam vlady kontrolovane financnymi skupinami nonstop seru na hlavu, zdanuju uz pomaly aj dychatelny vzduch - to vam nevadi, ale ked sa niekto rozhodne vyhlasit virtualnu vojnu tejto skurv*nej korupcnej bande, to je zrazu problem ... zo svinami sa neda bojovat tak ze sa snimi budete snazit viest intelektualnu debatu ...

peteness

Příspěvek od peteness » 06 úno 2012 10:21

Hlavně: čekat na zákonnou normu, která bude 100% spravedlivá ke všem, nikomu neskřiví vlas na hlavě a 100% vyloučí zneužití ze strany pomateného úředníka, policajta, prokurátora (ve skutečnosti spíš pomatených spoluobčanů, co mají potřebu práskat každý prd a státní správa má povinnost se tím zabývat) = čekat na Godota = zakonzervovat chaos navždy.
Liií, kteří zneužívají skuliny v zákonech jenom proto, že můžou, jsou, byli a budou. V ČR to platí dvojnásob. To sebelepší norma nepředělá, vždycky jenom eliminuje.
Kdo dělá s lidma, musel v životě narazit na typy, co mají sklon všechno kriminalizovat a nebudou šťastni, dokud půl národa nebude v kriminále. Tyhle typy jsou zastoupeny v populaci, bohužel. Za to žádná ACTA nemůžou a ani to nevyřeší. K tomu je potřeba přičíst tradiční českou potřebu hladat za vším viníka. Slunce svítí, tráva se zelená, ale to nemůže být jen tak samo sebou, za to musí být někdo zodpovědný.
Dopodrobna ty ACTA nečtu, ani mě to zas tak nezajímá, ale co jsem pochytil, je tam dost volného prostoru pro národní úpravy a taky to ve finále musí projít parlamentem. Tudíž v českým kocourkově bych se toho moc neobával. A už vůbec bych se neobával, že mi tradičně liná a neschopná česká státní správa poleze do noťasu nebo že mi bude kontrolovat, jestli nemám ve slipech hovno ve tvaru Apple loga.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 06 úno 2012 10:23

dendy píše:niektorych vas nechapem.. to ze vam vlady kontrolovane financnymi skupinami nonstop seru na hlavu, zdanuju uz pomaly aj dychatelny vzduch - to vam nevadi, ale ked sa niekto rozhodne vyhlasit virtualnu vojnu tejto skurv*nej korupcnej bande, to je zrazu problem ... zo svinami sa neda bojovat tak ze sa snimi budete snazit viest intelektualnu debatu ...
Ludia su jednoducho opatrni, alebo inak boja sa... Z historie... bolo viac takychto revolucii, zo vselijakych dovodov, takato revolta prinasala obete, bez nich to nejde. Teraz sa hojne na nete diskutuje, bucha sa do prs, ale keby prislo k "lamaniu chleba" tak 80% od tych zamerov upusti. Pokial sa ta to realne, nejakym sposobom nedotkne, ze si nenesies nasledky za svoje rozhodnutia, ciny tak sa dobre pise ako su financ. skupiny skurvene a ako sa vsetko zdanuje. Ale kebyze vystupujes a mas sa realne rozhodnut, celit, argumentovat realnemu organu, alebo inej institucii tym, ze ta napr. predvolaju pred sud, zacnu odpocuvat a pod. bude to mat dopad na tvoj zivot, tak tiez si to 3x premyslis. Preto ja tuto virtulnu vojnu s virtualnym "dobrom" a "zlom" beriem cisto hypoteticky. Lebo len velmi malo z tych co sa hlasia k anonymous by aj realne celilo nasledkom svojich cinov, rozhodnuti a presvedceni... Cize aj toto samotne hnutie je istym sposobom skryvanie sa, za masky, za anonymne nick-y a podobne. Ked mas na xychte masku, mozes povedat, urobit co chces, bez masky to je uz o inom.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 úno 2012 10:25

pete ness píše: A už vůbec bych se neobával, že mi tradičně liná a neschopná česká státní správa poleze do noťasu nebo že mi bude kontrolovat, jestli nemám ve slipech hovno ve tvaru Apple loga.
V 30 rokoch minuleho storocia malokto predpokladal za realne ze by Hitler mohol zautocit na nejaku krajinu, vacsina ho pokladala za neskodneho, za lokalny problem nemecka ktoremu nieje dolezite sa vyraznejsie venovat ...

Najhorsia vec co clovek moze spravit je podcenit politikov ovladanych financnymi skupinami...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 úno 2012 10:27

Dendy: ale nejsou to trochu odlišné věci ? Tohle prohlášení a aktivity se týkají smlouvy, která má zajistit lepší ochranu duševního vlastnictví, omezit padělání atd. To, o čem mluvíš, jsou přesně ty věci, které jsem měl na mysli, když jsem říkal že je x mnohem závažnějších skutečností, proti kterým by se mělo citelně protestovat. Celé tohle zkrumpované špinavé politické prostředí, které jde ve všem proti občanům, odírá je a zneužívá a sami ti grázlové na tom neskutečně profitují, je problém. Proti tomu nějaké stahování/nestahování, pirát nepirát je prkotina ... Jediná cesta, jak proti tomu něco učinného udělat, je viz 1989, případně symbolická defenestrace ... protože co je moc, to je moc a v našem případě je toho už 1000x více než moc ... Jestli by to k něčemu bylo dobré, je ale otázka, v záloze čeká x nových náhradníků, kteří ještě nakradeno nemají ... nedělejme si iluze jako jsme si dělali v r. 1989 (á já jsem byl nadšeně na všech shromážděních a demonstracích na Václaváku a Palachově týdnu, nechal na sebe stříkat vodní děla atd.).

To že pár lidí v maskách rozbíjí na náměstí notebook, nebo na 2 hodiny se siláckými řečmi vyřadí nějaký web - to je (a bude) úplně k ničemu ... je to spíš tragikomické

To chce aby lidi povstali proti podstatným věcem. A všichni ... bohužel česká nátura k tomu asi moc nepovede ... (na rozdíl od jiných národů)

Já bych byl mezi prvními, kteří by se vydali pročistit tento prasečí Augiášův chlév. Ale ne v nějakých maskách, ale pěkně zpříma a jasně. Pár lidí k tomu ale bohužel nestačí ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 úno 2012 10:46

Hmm, tak takhle si tihle anonymní bojůvkáři představují "svobodu internetu" ?

http://zpravy.idnes.cz/hackeri-z-anonym ... _domaci_jj

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 úno 2012 10:55

Ivo píše: nebo na 2 hodiny se siláckými řečmi vyřadí nějaký web - to je (a bude) úplně k ničemu ... je to spíš tragikomické
pre teba tragikomicke, pre mna symbolicke gesto... proste zmier sa stym ze nie kazdy vnima svet okolo tak ako ty a iny nazor (o 180 stupnov diametralne odlisny od tvojho) je rovnako legitimny (a spravny ci nespravny) ak ten tvoj .. kto z nas dvoj je blizsie "pravde" (uvodzovky umyselne), to ukaze az cas ..

ten hack stranky ODS hodnotim velmi pozitivne, viac takych aktivit treba .. a namierit ich proti financnym skupinam, nielen proti politikom.. to velmi schvalujem ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 úno 2012 11:03

dendy: abys mohl uspesne s necim takovym bojovat, potrebujes co nejsirsi podporu lidi. DDOS utokama ji neziskas, protoze vetsina lidi v takovych pripadech mysli na zaklade toho, co dostanou z masmedii, ktera mluvi jen o tech "osklivych hackerech", pripadne prinasi zabery par "deti, kterym vadi, ze si nebudou moci stahovat". Musis s lidma mluvit a vysvetlit jim, o co jde a ze se jich to tyka taky (jak uz tu nekdo psal prede mnou).

syncro: +1

Ivo: problem je ten, ze smluvni strany musi do legislativy zapracovat zakony, ktere podobne jednani umozni. To, jak se pak budou tyto zakony vyuzivat, je vec jina, ale ja vidim jako principialni problem uz to, ze takova moznost bude.
Jinak k excesum nedochazi proto, jelikoz, jak jsi sam napsal, staty podepsaly prijeti dohody, to je zatim vse. Afaik zatim nebyla nikde ratifikovana a tudiz ani promitnuta do legislativy.
S tou ODSkou - ono zalezi, kdo se zrovna tim symbolem anonymous ohani, obcas jsou to lidi chytri, obcas jsou to nejaky script kiddies z gymplu; nelze hazet do jednoho pytle vsechny, kteri ho pouziji a souhlasim s nazorem, ze tihle lidi podkopavaji veskere snahy lidi, kteri s identitou anonymous prisli prvni.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 06 úno 2012 11:07

myslim ze panove davaji jasne najevo ze nechteji nasili a spojovat je s rozbijenim vyloh proti globalizaci je mimo...
"Jsme ochotni tohoto cíle dosáhnout jakýmkoliv nenásilným způsobem."

jinak vy kdo rikate ze tenhle zpusob boje je o nicem, v USA to prozatim vzdali se zakony SOPA a PIPA(ACTA v blede modrym), hodne zasluhou tehle skupiny, nejde ani tolik o to ze nekde shodi web vlady USA nebo FBI ten se zase nahodi a nic zasadniho se nestane...ale pritahne to zajem medii a tim se o tom dozvi i masa, a hodne velky casti ty masy se to nelibilo, lidi podepisovali petice a vysli demonstrovat do ulic...a vlada se toho lekla a nechala zakon plavat alespon pro zatim...proste jde o to ukazat ze lidi nasranejch na elitu nahore uz je hodne a ze si nenechaji srat na hlavu donekonecna...

znepokojovat by vas melo uz to ze cela ACTA se pripravovala za zavrenyma dverma a nebejt wikileaks(coz je imho jeden z webu kterej by zmizel z internetu jako jeden z prvnich, vlada USA uz se o to hodne snazila, ale bohuzel se nenasel zakon kterej by ji v tom podporil, ted uz by tu mozna byl, nebejt anonymous) kde se jeji zneni poprvy obevilo,tak jsme o ni dost mozna mohli debatovat az davno po tom co byla podepsana...

tenhle pan odstoupil z funkce taky aby si pohonil ego ze?
http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evr ... -maskarada

Ivo píše:Tuto dohodu podepsalo už 30 zemí (některé před půl rokem), ale zatím se nějaké nepřijatelné excesy nikdy nedějí ?
To je jednoduchy protoze ACTA jeste neni platna, nevim jak jinde ale u nas jeste ani neni ratifikovana parlamentem... jak si sam napsal reseni spociva v jednudese pouzitelnejch sluzbach za rozumny penize...acta nicemu nepomuze stahovat se bude dal,jen bude clovek hledat o neco dele

dalsi vec je ze ackoliv jeste nemame SOAP PIPA ani ACTA tak uz probehl zatah na megaupload, k cemu teda potrebujeme takovou dohodu kdyz je mozny udelat takovy zatahy na zaklade aktualnich zakonu?

btw zajimavej clanek k tematu megaupload
http://www.cnews.cz/byl-megaupload-odst ... ou-megabox
samozrejme nic co muzu ja nebo nekdo jinej jakkoli dokazat, je na kazdym cemu veri, ja uz rozhodne neverim tomu co vidim ve zpravach, nadavejte mi klidne do konspiracnich teoretiku, ale to co mi servirujou tam si muzu overit uplne stejne(vubec) takze nezbejva nez se snazit najit co nejrelevantnejsi informace z co nejvice zdroju a dat na svuj cuch,kterej mi rika ze tady neco poradne smrdi...nevim proc bych ted mel verit mainstream mediim... kdyz se podivate do dejepisu tak se vzdycky mase rikalo neco jinyho co zbastej a budu spokojeny, aby si panackove nahore mohli delat cokoli se jim zachce, nemam pocit ze by tomu melo dneska z nejakyho duvodu bejt jinak...

jo a jeste se tu nekdo ptal na petice...
https://www.accessnow.org/page/s/just-say-no-to-acta
http://www.pirati.cz/media/Petice%20-%20A.C.T.A.pdf - je sepsana za piraty s kterejma se neztotoznuju, ale nic nikomu nebrani upravit podle svyho

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 úno 2012 11:11

Kermitak píše:dendy: abys mohl uspesne s necim takovym bojovat, potrebujes co nejsirsi podporu lidi. DDOS utokama ji neziskas, protoze vetsina lidi v takovych pripadech mysli na zaklade toho, co dostanou z masmedii, ktera mluvi jen o tech "osklivych hackerech", pripadne prinasi zabery par "deti, kterym vadi, ze si nebudou moci stahovat". Musis s lidma mluvit a vysvetlit jim, o co jde a ze se jich to tyka taky (jak uz tu nekdo psal prede mnou).
vies co, kupodivu u nas v mediach to bolo celkom slusne (na pomery komercnych medii) odkomunikovane.. neviem ako v CR, ale unas to nebolo uplne najhorsie .. a co som sa bavil aj ludia pocitacovo nie moc gramotni to celkom chapu ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 úno 2012 11:16

Kermitak: to je ten podle mě základní problém. Pokud chci s někým vést dialog (a možné to určitě je), tak to asi nepujde stylem rozbít okno (hacknout web) a utect nebo se k tomu nepřiznat. Je to i trochu zbabělé ... Pokud si za něčím stojím, tak vytvořím nějakou (neanonymní) platformu a neschovávám se a na jejím základě mohu přinášet konkrétní návrhy, vést rozhovory atd. A pokud moje názory a přístupy skutečně odrážejí i názory a přístupy dalších lidí, bude to mít i širokou základnu, která se nedá ignorovat. A každý ví kdo za tím stojí a není to jen vítaný impuls pro každého pubertáka apod.,začít pro zábavu a pod "maskou" dělat ptákoviny ...

Magion

Příspěvek od Magion » 06 úno 2012 11:25

je dobré, že Ivo tu jasně zastává né moc častý a oblíbený názor. Myslím, že ale v tuto chvíli nikdo nemůžeme dohlédnout jakými způsoby by bylo právo vykonáváno - Ivo to vidí příliš optimisticky , hombrefeo a dendy dost černě.
-
Myslím, že sdílení infromací a dat je potřebné pro rozvoj kultury obecně. Nicméně někdy se sdílením chápe pouze stahování nelegálního obsahu. To je jen zlomek toho jak a proč se data sdílejí. ACTA by podel všeho měla za důsledek i omezení sdílení informací prospěšných ( viz. např. recepty z nějaké oblíbené restaurace, návody na to jak postavit GSSL apod.)
Já jsem v zásadě proti ACTA už z toho důvodu co zmínil EXCOM( než jsem to dopsal...): že tak zásadní mezinárodní smlouva se chtěla přijmout bez hlubšího představení veřejnosti, které se to týká nejvíce.
O nás bez nás. Kdyby nebylo anonymous, tak možná ani nevíme, že se něco takového přijímá...
Za to jim určitě dík.
-
Když by vstoupilo v praxi ono ve videu o ACTA zmíněné MONITOROVÁNÍ (poskytovatelem internetu) veškerého obsahu , který člověk uploaduje, downlouduje, tak to jsem zásadně proti.
To je skutečně zásadní omezení pocitu svobody. Ten princip je od základu špatný: abychom se všichni báli, že jsme ( nebo můžeme být) sledování.
To je nepřípustné.
To jsou pro mě ACTA, jak jsem je zatím v kostce pochopil.
-
Mylsím, že bude třeba dalších demonstrací proti tomu, protože když t bylo tady v Brně, byla kosa jak sviňa a skoro nikdo tam nebyl...
Naposledy upravil(a) Magion dne 06 úno 2012 11:36, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět