Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
hombrefeo

Re: Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Příspěvek od hombrefeo » 06 úno 2012 00:25

tony9 píše:Dobrou noc já jdu už dnes spát.
gracias y felicez suenos (to same rikam kazdy den mym detem)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 úno 2012 00:42

tu je krasne vidno , jak niektory nepochopili o co vlastne ide ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 úno 2012 01:58

Ivo píše:Kermitak: a mohl bys citovat konkrétní pasáže, které toto nově ustanovují ? Softwarovou policii tady máme léta a může kdykoliv přjít kamkoliv a zkontrolovat legálnost softwaru. Pokud máš doma originál CD-DVD, nevím k čemu by byly třeba účtenky, leda bys byl podezřelý že jsi to někomu ukradl ... Já nevím, možná se pletu, ale zatím mi připadá, že v rámci toho totálního ringu volného, který v oblasti autorsky chráněných děl globálně nastal, jsou nějaké kroky nejen logické, ale i nutné, aby se to trošku zcivilizovalo ... A tihle lidi to berou jako kombajn, všechno bez rozdílu. Od M. Jacksona až po specializovaná dedikovaná maloobjemová díla. Když třeba zadám do Google kterékoliv svoje CDčko , prvních několik stránek odkazů je na pirátské weby a torrenty ... A ti lidi si s tím ještě dají tu dojemnou práci, že vypíšou všechny texty s tím související, odkazy atd, ... A nedělají to zdarma ...
"Softwarova policie" nikam chodit nemuze, pokud nema podezreni ze spachani trestneho cinu a patricny soudni prikaz. Pokud jsi soukroma osoba a mas plny pocitac mp3ek a policku narvanou palenyma cdckama, je dukazni bremeno na nich.
Jinak porad zminujes stahovace - vetsina odpurcu acta, ktere znam, nema problem s placenim za audio/video a taky to delaji. Prosazovani autorskych prav je v poradku, ale ne zpusobem soucasnym a uz vubec ne pomoci metod, na kterych stoji acta, to je cely uplne spatne.
BTW tvuj dotaz - je to sikovne zabalene v clanku 11 (soustred se na pasaze "udajny porusovatel", "distribucni kanaly", "udajne porusujicich pravo"). Pravnictina je zaludna a da se do ni schovat spousta veci tak, ze na prvni pohled vypadaji neskodne.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 úno 2012 08:10

Zneužít a různě vykládat se dá spousta zákonů ... Tohle je v podobě abstraktních spekulací a hypotéz "co kdyby" a přitom k ničemu takovému nemusí vůbec dojít ... (a s největší pravděpodobností ani nedojde). Je zajímavé že se neprotestuje proti spoustě zákonů, ustanovení a situací, které se lidí negativně dotýkají podstatně závažněji a konkrétněji ... A jak už zminoval tony9, ten styl prezentace je dost nesympatický, agresivní, vyhrožující ( najdete nás všude, vyhlašujeme válku, neodpouštíme atd.) ... takový styl "zasedání MMF", rozbíjení aut apod.. Jako by to byla jen záminka a někdo si užívá toho jak je najednou virtuálně "mocný" a může si tajemně honit ego a mít pocit že ovládá poslušné papouškující masy a může škodit zlým úředníkům ... no nevím .... tudy podle mě cesta nevede ... je to jen vytloukání klínu klínem ....
hombrefeo píše: anonymous jsme my vsichni!
a tohle už je ideologická manipulace nejvyššího stupně ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 úno 2012 08:23

Myslíš že by to dávalo smysl ? Na jedné straně se snažit omezit padělání, sdílení nelegálního obsahu apod. a na druhé straně dále vybírat výpalné za prázdné nosiče atd ? O tom se zatím nikde nemluví ... Dělat obojí - to už by bylo dost blbé ...

edit: dendy svůj příspěvek odstranil dříve než jsem na něj odpověděl :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 úno 2012 08:32

ivo cele je to trochu komicke... ako ta poznam ty prvy sa prides na ezone rozohnovata ked ti na zaklade zakonov ktore vyplynu u acta policia zhabe mobil, tablet alebo pocitac na 2 mesiace len preto ze budu mat nejake podozrenie (bez nutnosti mat dokaz, cize nie dovodne podozrenie) ze na nom mas nelegalny obsah... potom uz ale bude neskoro.. preto je dolezite veci ako ako ACTA stopnut hned v zaciatku - ked uz je to hotova vec na zaklade ktorej sa schali hrba zakonov je uz ovela razsie s tym nieco spravit... chapes rozdiel medzi bojom proti podpisu nejakej medzinarodnej dohody ktora nasledne bude nutit staty schvalit hrbu restriktivnych a potencialne neezpecnych zakonov, a medzi bojom proti uz schvalenym zakonom ktore presli riadnym hlasovanim. parlmente ?? to je trosku rozdiel...

edit : v prispevku nad ivovym som pisal nieco o tom ze schvalovat ACTA a byt proti OSA je schizofrenia kedze cielo acta je nepriamo aj posilbenie vplyvu OSA... ivo cielom acta je aby OSA mala moznost uzsej spoluprace s policiou, napriklad aby na zaklade puheho oznamenia od OSA (bez nutnosti dokazneho bremena) mohla policia restriktivne zasiahnut proti tomu koho OSA oznaci ako "udajneho" porusovatela autorskych prav...

Hammond

Příspěvek od Hammond » 06 úno 2012 08:41

Jedna taka OT poznamka k "nelegalnemu stahovaniu"... Ja mam doma dost stiahnutych albumov, ktore by som si velmi rad kupil, ale jednoducho sa kupit nedaju. Su to mensinove zanre, ziadne kasove trhaky, a ak by nebola moznost sa k nim dostat takymto sposobom, jednoducho by som sa k nim nedostal vobec. V absolutnom zamedzeni moznosti "nelegalneho stahovania" (napriek tomu, ze plne ctim autorske prava) vidim este jedno uskalie; a sice plnu zavislost umelcov na ochote, ci neochote vydavatelstiev ich diela vydat a distribuovat. Obavam sa, ze takyto zasah moze este viac posilnit "mainstreamove sracky" a este viac stazit cestu skutocnym umelcom. To plati ako pre kvalitnu hudbu, tak pre filmovu tvorbu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 úno 2012 08:46

dendy: To by samozřejmě bylo blbé, pokud by tam nic nebylo ... ale těžko by to někdo dělal bez důvodného podezření ... Pokud by zabavili a bylo to tam, tak je to po právu, je to problém majitele a bude vědět že to příště dělat nemá ... (i ostatní). Ono když se nad tím zamyslíme a připustíme (připustíme ?), že přivlastnovat si nelegální obsah se nemá a už to HODNĚ přerostlo přes hlavu - jak jinak bys chtěl proti tomu bojovat ? (aby se lidi vzpamatovali). Samozřejmě by bylo třeba nabídnout alternativu, např. legální a snadno dostupné stahování filmů za ceny, které si každý může snadno dovolit, zrušení vybírání poplatků za prázdné nosiče atd.

Tuto dohodu podepsalo už 30 zemí (některé před půl rokem), ale zatím se nějaké nepřijatelné excesy nikdy nedějí ?

Ale v každém případě si myslím, že tudy cesta k něčemu dobrému nevede (násilí, vyhrožování, hackování atd,) - to vyvolá jen další represe z druhé strany ... Násilí plodí jen násilí ...

Cesta by měla být pozitivní dialog na nějaké úrovni. Uznejme že tohle by se fakt dělat nemělo (přivlastnování placených věcí bez placení) - tak na čem se můžeme dohodnout, co nám nabídnete, co by byl takový přijatelný konsensus - apod.

Situace kdy virtuální tracky a virtuální alba stojí stejně jako fyzická, kdy za filmy na jedno shlédnutí chtějí stokoruny, kdy musíme platit peníze ze zakoupených medií jakýmsi neprůhledným organizacím, je samozřejmě dost neštastná a pak se nikdo nemůže divit, že se do toho nikomu nechce (já si filmy taky nelegálně stahuju). Snažit se tohle trochu uzpůsobit, vyjít vstříc, promluvit si o tom na veřejných platformách - to by mohla být cesta. Ale vyhrůžky, shazování webů - to je IMHO úplně o ničem
Naposledy upravil(a) Ivo dne 06 úno 2012 09:04, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 úno 2012 09:04

ivo : ale ved stahovat mozes kolko chces .. u nas je to legalne .. cize v pocitaci/mobile mozes mat mp3ojek kolko chces .. preco by ta mali za to perzekuovat ?

syncro

Příspěvek od syncro » 06 úno 2012 09:05

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly... Nemám rád tenhle leninský tón, kterým je to prohlášení napsáno a úplně mě vyděsila myšlenka, že jsem tak nějak "všichni jsme Anonymous". Nejsem, jsem konkrétní svobodný a neanonymní člověk a proto si nepřeji, aby za mě někdo mluvil a myslel. Jakékoli omezování svobody (a to nejen na internetu) je bezpochyby špatně, ale tenhle způsob "boje" je mi úplně cizí. Z toho prohlášení na mě dýchá hodně jednoduchá a nebezpečná propaganda, podporovat a šířit to rozhodně nebudu.

Jen můj názor, Saša

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 úno 2012 09:19

Pytkin: tak potom v čem je problém ? Pak jsou dendyho obavy úplně bezpředmětné ... když je stahování legální, nemůže být v mobilu apod. nelegální obsah že ?

Saša: řekl jsi to mimořádně výstižně, přesně tak to taky cítím. Tenhle způsob aktivit a tahle temná psychedelická rétorika jsou mi též bytostně nepříjemné a cizí a jak říkáš, jsou nebezpečné i proto, že se snaží všem vsugerovat, že každý jsme součástí ... nejsme ... sorry ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 úno 2012 09:19

Ivo : ale ved ti to dendy pisal .. ked sa prijme ACTA , tak nas budu nutit menit zakony ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 úno 2012 09:23

Ale nic nového to nebude: přivlastnovat si placené věci (umělecká díla) k vlastnímu použití bez placení, je špatně, na tom se možná shodneme ? Takže je na čase aby se to konečně pořádně uzákonilo ? Já myslím, že je to v pořádku a pokud se k tomu přistoupí rozumně (viz co jsem naznačoval výše), bude to jen ku prospěchu ... Pokud k tomu byla doposu legislativa ambivalentní a neurčitá, tak to vyustilo ve zmatek a anarchii, jaká dnes panuje (ring volný). Je jenom dobře, že věci se nějak jasněji definují. A je jasné, že těm co byli zvyklí mít všechno zadarmo, resp. na tom ještě vydělávat, se to nelíbí ... Ale to se nedá nic dělat
Naposledy upravil(a) Ivo dne 06 úno 2012 09:26, celkem upraveno 1 x.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 06 úno 2012 09:26

Je to prostě dost složitá situace.

Je jasný že je potřeba nějak omezit nelegalní stahování a na druhé straně je zde logická obava z možného omezování základních svobod.

Já osobně Vám všem můžu říct , že vůbec nevim jak se k tomu postavit...
Když si vyberu co je pro mě z těchto dvou věcí důležitější, tak si vyberu svobodu samozřejmě.

Myslím že problém stahování se hlavně vyřeší až se změní způsob myšlení lidí k tomuto tématu.

Snažim se o tom mluvit s dětma - tam je myslim kámen úrazu - oni vlastně to berou jako přirozenou věc jít na stahuj.cz a stáhnout si co potřebují..
Dlouhou dobu sem sem jim prostě stahovat zakazoval a oni to dodržovali, byli ale tak trochu za exoty mezi vrstevníky.
Postupem času sem ale povolil.. nestahujou ale ve velkym.
Zrovna včera sem o tom s nima mluvil a snažil se jim vysvětlit - co všechno potřebuje profi muzikant k tomu aby mohl udělat kvalitní album..
To sou věci nad kterými oni sami se nezamyslí..

Já sám si nějaký zdravý přístup teprve buduju..
Už mi nebaví dostat od kamaráda 20 nových alb na hd a pak si z toho pořádně poslechnout maximálně půlku a hromadit data..

Fyzické CD svých oblíbených interpretů si kupuju průběžně celou dobu - jako vyjádření podpory - koupim tak v průměru 1 měsíčně..

Ted sem zacal navštěvovat weby různých labelů a minulý týden sem si dost muziky koupil - mám z toho lepší pocit a muziku si můžu předselektovat - na webu jsou přehrávače ukázek..

Pak jsou ale taky zkušenosti, jako třeba s labelem MUTE - chtěl sem si koupit ty poslední remixy DM a čeká republika je vedena v sekci non deliverable..
a to se jedná o digitální download.. Psal sem stížnost, ale odepsali že to je v souladu s jejich firemní politikou..
Evidentně je v tom zmatek..

Odpovědět