Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
peteness

Re: Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Příspěvek od peteness » 11 úno 2012 16:42

dendy píše:neviem ci by sa nemal,preventivne tento thread zamknut, aby to tu neskomcilo fakt ako zumpa...
Hombrefeo se neovladl a projevil v plne krase svoji trapnost. Kvuli tomu nemusime zamykat docela zajimave vlakno.

peteness

Příspěvek od peteness » 11 úno 2012 18:26

vyhovovalo mi DC+, bylo to takové víc osobní :)

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 11 úno 2012 22:51

pete ness píše:vyhovovalo mi DC+, bylo to takové víc osobní :)
tak vida, dalsi pokrytec se odkopal...

ale abychom tu nevznecovali zbytecne spory, tu je jeden pohled zvnejsku:
http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-b ... ie-v-praxi

peteness

Příspěvek od peteness » 11 úno 2012 23:12

No tak vidíš, jaký jsi jasnovidec. :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 úno 2012 15:04

dobry clanok... mozno par zaslepenym pootvori aspon jedno oko... a mozno nie...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 úno 2012 20:40

Pytkin píše: ACTA to mění tak, že provozovatel je zodpovědný za veškerý obsah. . Po přijetí ACTA už máte problém teď. ISP dokonce má povinnost Vás odpojit pokud na to přijde.

Mozno uz IVO pochopi , co nam vadi na ACTA ..
Pytkin: můžeš sem dát citát toho příslušného paragrafu, který to takto výslovně a jednoznačně nařizuje ? Díky ...

Že je provozovatel serveru zodpovědný za obsah, to snad je samozřejmá věc. Pokud poskytuju svůj placený prostor, tak bych měl mít kontrolu nad tím, co mi tam lidé dávají ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 úno 2012 22:50

ivo neblazni, zabihas do absurdnosti opravdu velke. nahraju ti na server zaheslovanej soubor s nazvem sbnrhe.rar - poznas ze jde o autorsky chranenej obsah? neblazni prosimte.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 úno 2012 22:58

Tak za 1) to potom nepozná nikdo že ? (ani ti co by měli údajně perzekuovat) a za 2) jako majitel serveru si můžu dát podmínky týkající se uploadu neprůhledných souborů ... (abych zajistil regulérnost provozu v rámci zákona) Tvrdit že to je absurdní, je absurdní :wink:

Ale opravdu by mě zajímal citát toho příslušného paragrafu, věřím že ho sem Pytkin brzy dá k nahlédnutí ...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 12 úno 2012 23:48

Ivo píše:Pokud poskytuju svůj placený prostor, tak bych měl mít kontrolu nad tím, co mi tam lidé dávají ..
:) to je niečo ako ked ten čo prenajíma byty by mal vediet čo majú podnájomníci doma v šuplíkoch..
čo by vlastne teda podla teba mali/mohli uploadovat ludia na taký tvoj server ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 úno 2012 00:01

Do těch serverových šuplíků má (má na rozdíl od bytu) volný přístup úplně každý a může si odtud brát co chce :wink: v tom je ten podstatný rozdíl

To je spíš jako když jedeš svým autem, zastaví tě policie a najde tam krabice se zbraněmi, drogami apod. A ty budeš tvrdit, že ti to tam dali kamarádi a bylo to tak zauzlované že ses nemohl podívat co to vlastně je ... určitě to bude úspěšný argument :)

O tom, co je možné veřejně sdílet a za jakých podmínek přece hovoří zákony a pravidla (současné nebo budoucí) - to je snad jasné, ne ? Co si o tom někdo myslí, na tom nic nemění ?
Naposledy upravil(a) Ivo dne 13 úno 2012 00:06, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 úno 2012 00:04

ivo 1) pozna to ten, kdo si plati lidi, kteri vyhledavaji odkazy a sleduji, kam odkazy smeruji. vozi se potom po vlastnicich serveru, kteri ac si musi byt vedomi toho, ze vetsina obsahu na jejich serverech je nelegalni, sami se niceho nedopousti a nechapu, proc jsou perzekuovani. tedy chapu, je to ten nejsnazsi zpusob, jak nekoho exemplarne potrestat a zaroven tim zasadit ranu sdileni. je to ale nespravnej postup a dle meho nazoru pravne zvracenej.

priklad - pronajmu nekomu halu. jednoho krasneho dne si pro me prijede policie, zabavi muj majetek a zavre me. policie zjistila, ze v me hale se skladuje kradene zbozi. praveho vinika necha na svobode, aniz by se pokusila po nem patrat (asi proto, ze tu obrovskou halu vyuzivalo 200.000 zlodejicku - tzn. moc prace). vinika udela ze me. proc ne, za halu jsem inkasoval tucne najemne a mam velkej barak a plno aut a vsude ukazuju, ze mam penez dost...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 úno 2012 00:12

Biscuit - to je IMHO chybné uvažování ... za prvé, do té haly nemůže přijít anonymně každý a brát si co chce, kdy chce a kolik chce (tzn. není veřejně přístupná), za druhé, zákony přesně upravují (nebo budou upravovat - resp. musí upravit), co je možné veřejně sdílet a co ne, v tom přece musí být jasno (jinak je to celé o ničem) ... a za třetí, když už na tom vydělávám miliony, tak mám dozajista dost prostředků na to zajistit kontrolu zda věci veřejně sdílené na mém serveru odpovídají zákonům nebo ne a pokud neodpovídají, dát je pryč. Pokud to neudělám (a nic mi v tom nebrání), jsem perzekuován zcela po právu ... je to můj bordel

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 úno 2012 00:28

ivo to je hloupost. pripadas mi, jako kdybys nevedel, jak veci funguji. je to stejne, jako kdybys mel bezpecnostni schranky, jako byvaji na nadrazich, na letistich a v bankach. tim, ze je nekde nahran zaheslovany soubor = prihradka, od ktere ma klient klic. predstava, ze klient necha vyrobit x duplikatu klicu a rozda je znamym = sireni odkazu na nejakem foru napr. tzn. majitel bezpecnostni schranky, stejne jako poskytovatel mista na webu nema do schranky pristup. nevi jestli je tam nelegalni kopie avataru, nebo useknuta ruka obeti vrazdy. tzn. nenese take zadnou zodpovednost za predmety ve schrankach, stejne tak jako za data, u nichz nema moznost zjistit, zda jsou nelegalni - navic to ani neni jeho povinnosti (ptat se nekoho, jestli si na server nahrava intimni fotografie sve milenky asi neni zrovna taktni ;) a je logicke, ze takovy clovek si svuj soubor zamkne heslem)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 úno 2012 00:39

Když to dokáží rozeznat ti co kontrolují zvenčí, měl by rozeznat i ten co je za to zodpovědný ... Opravdu nemůžeš srovnávat schránky na nádraží s veřejně přístupným obsahem nějakého serveru. Možná uznáš, že pokud se mají stanovit nějaká pravidla (jinak je to opravdu totální anarchie a pak je zbytečné se o čemkoliv dál bavit), není jiné cesty než mít za veřejně přístupný obsah zodpovědnost. Třeba i tím, že má-li něco být veřejně přístupné, nebude se zaheslovávat apod. (i když přiznejme, že ty hesla na tebe koukají z každého veřejného warez fora). Takže je to taková dost průhledná pokrytecká hra jak se vším ze všech stran vy ....t. A když na to někdo poukáže nebo tomu chce dát nějaký řád, tak jsou tu hned řevy o "svobodě", útlaku atd :)

No nic, uvidíme jak se to vyvine ...

Odpovědět