Vývoj hudebního trhu - téma v HN 24.1.11

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Fractal

Re: Vývoj hudebního trhu - téma v HN 24.1.11

Příspěvek od Fractal » 10 úno 2011 14:39

seriously guys na co vam xakru je tech x terabytu shitovych mp3, to si to schovavate na duchod? jenze 300 let zit nebudete... a kolik procent z toho tvori opravdu fajn hudba? {v mem pripade asi...60% ale zase toho mam s bidou 15 giga}

Wohma

Příspěvek od Wohma » 10 úno 2011 14:49

Fractal píše:zadna pridana hodnota v pripade vinylu neexistuje.. temer...
Presne proto jsem ji dal do uvozovek. Ale nehodlam to tady rozebirat, narazel jsem predevsim na to, ze pro nekoho ma vinyl svoje kouzlo a je jedno, jestli tam je objektivni rozdil mezi dobre ripnutym CD do losslessu nebo ne. O tom to v tomhle pripade neni.

Fractal píše:radsi si v klidu sednu, poslechnu kamosovo wavko, pak svoje oblibene cd, ale kdykoli / na navsteve, v nekterych cajovnach/kavarnach, doma u krbu / porad tocim vinyly, stare nove, ohrane neohrane
To ti uprimne receno zavidim :)

Co se tyce mnozstvi MP3ek - taky jsem kdysi hromadil, jednu dobu jsem mel asi 150GB hudby (bral jsem jen 192kbps a vys - a to bylo v dobe, kdy tu byly tak leda 256MB MP3 prehravace :D). Ke cti mi budiz pricteno, ze jsem vsechno opravdu znal! Drtivou vetsinu pisni jsem identifikoval behem prvnich par sekund. Jenze to bylo jeste na stredni, kdy jsem nemel zadny zavazky a povinnosti, takze jsem poslouchal klidne cely odpoledne a vecer.
Nicmene ted uz jsem dospel nejen do stadia, kdy sbirku silne redukuju, ale uz ani moc casto neposloucham. Na druhou stranu je ten zazitek, kdyz si neco pustim, asi o to lepsi. A v soucasnosti mam pouze hudbu, ktera me opravdu bavi, plus par veci, ktery me dnes uz treba tolik neberou jako kdysi, ale je to pro me velka nostalgie.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 úno 2011 15:28

tyjo jako z pohledu prumerneho prumeristy z cr to nostalgie rozhodne je, to ano, ale vychazi desky porad ne? a krasne fungujou i ty stare

150 giga??? omg >0

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 úno 2011 16:27

Fractal píše:
radsi si v klidu sednu, poslechnu kamosovo wavko, pak svoje oblibene cd, ale kdykoli / na navsteve, v nekterych cajovnach/kavarnach, doma u krbu / porad tocim vinyly, stare nove, ohrane neohrane
pockaj .. tu nejde o vinil ako taky .. ja tiez mam rad platne .. mam ich doma asi 100 .. pekna spomienka na socializmus , ked sme chodili na burzy a cely cas sme sa bali , ci nepridu policajti a nerozozenu nas ..

Ale tu sa pise ze vinil zachrani hudobny trh .. NEVERIM ...

jakubt

Příspěvek od jakubt » 10 úno 2011 16:36

biscuit píše:uz vidim jak v aute posloucham vinyly
Obrázek

peteness

Příspěvek od peteness » 10 úno 2011 16:42

Pytkin píše:
Fractal píše:
radsi si v klidu sednu, poslechnu kamosovo wavko, pak svoje oblibene cd, ale kdykoli / na navsteve, v nekterych cajovnach/kavarnach, doma u krbu / porad tocim vinyly, stare nove, ohrane neohrane
pockaj .. tu nejde o vinil ako taky .. ja tiez mam rad platne .. mam ich doma asi 100 .. pekna spomienka na socializmus , ked sme chodili na burzy a cely cas sme sa bali , ci nepridu policajti a nerozozenu nas ..
Ještě dodej, že celá řada prodávajících se slušně živila prodejem kazet opajcovaných z těchhle desek a kvůli tomu je hlavně kupovala :)
btw vyhnily jak vidno fungují i v autě, ale nevím jestli by přežily to co v autě obvykle provádím s cédama. Návrat k vinylu neřeší vůbec nic, je to jenom zajímavý výklenek trhu a určitě se na něm dá slušně vydělat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 úno 2011 16:49

peteness ; TO NIE .. v tej dobe sa moc kazety nenahravali .. boli moc drahe a oproti vinilu nekvalitne .. platna stala 200 korun (juhoslovanska) alebo 400-600 stal original .. kazeta stala 100vku .. vtedy si nepamtam take masove nahravanie .. to prislo az s nastupom CDciek .. Tam uz nahravanie na kazety bolo rozbehnute vo velkom a boli tam typci , co si za to asi postavili domy :)

peteness

Příspěvek od peteness » 10 úno 2011 16:55

Pytkin: no TO JO kamarade. V Ostrave na burze se prodaval tak z 90ti % metal nebo hardrock dotahnuty z Nemecka a ty desky byly jednak hodne drahy a jednak jich byl nedostatek, takze kazeta to resila......mluvim o obdobi pocinaje rokem 1983, kdy jsem to zacal pravidelne navstevovat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 úno 2011 17:12

peteness : jo .. jasne .. tiez hovorim o tom obdobi :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 úno 2011 18:27

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 17 úno 2011 11:25

sorry, asi se to tu už objevilo, ale jsem pro, aby všechna hudba byla zdarma ke stažení a kdo chce, ať si cd nebo vinyl koupí. ten pan filip mě přijde úplně mimo realitu (obrazně řečeno: snaží se vylepšit a zdokonalit hřiště na kterém se pohybuje, jenže zapomíná na to, že dneska se už hraje na hřišti úplně jiném)
všechny kapely by své audio-video počiny měli mít jako takové free pozvánky na koncerty...a pokud nehrají, tak teda jen jako pozvánky...
ahoj tom

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 17 úno 2011 11:38

Tom Šen píše:sorry, asi se to tu už objevilo, ale jsem pro, aby všechna hudba byla zdarma ke stažení a kdo chce, ať si cd nebo vinyl koupí. ten pan filip mě přijde úplně mimo realitu (obrazně řečeno: snaží se vylepšit a zdokonalit hřiště na kterém se pohybuje, jenže zapomíná na to, že dneska se už hraje na hřišti úplně jiném)
všechny kapely by své audio-video počiny měli mít jako takové free pozvánky na koncerty...a pokud nehrají, tak teda jen jako pozvánky...
ahoj tom
vsechno ma bejt zadarmo je stejny dogma jako za vsechno se musi platit.
co treba nechat to na autorech/interpretech?

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 17 úno 2011 11:56

brooklyn and juarez: jasně souhlasím, mluvil jsem za sebe jako autora. mě vůbec nevadí, že si moje desky lidi vypalují atd., ale je fakt, že vydavatelství bude mít na to jiný pohled :-) v každém případě by autoři měli přijmout, že by to zdarma mělo být, protože jinak to ani v budoucnu asi nebude, pak se jim bude i lépe spát :-)

Odpovědět