Vývoj hudebního trhu - téma v HN 24.1.11

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Vývoj hudebního trhu - téma v HN 24.1.11

Příspěvek od Ivo » 24 led 2011 21:44

Pytkin píše:
Nieco na tom pravdy je .. Ale nieco nie .. Ked nebol internet ani CDcka , tak sme si nahravali platne na kazety .. Ked sa nedali tahat CDcka z internetu , tak sme si ich kopirovali jeden od druheho ... Proste tak to funguje ..
No ale to je jinými slovy totéž ne ? :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 led 2011 21:49

Ivo píše: Ale chtěl bych - jednoduchý proces, rychlé stahování a stimulující cenu. A určitě bych si online koupil i spoustu hudby co mě zajímá (ve flacu nebo wavu, mp3 odmítám), kdyby ta možnost jednoduše existovala ...
myslim ze ciel je online pozicovna .. zapnes plauyes , vyberies si z 5000 titulov a das play a hra sa stream z internetu .. este to ma u nas limity .. ale myslim ze k tomu to speje ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 led 2011 21:52

Ivo píše:
Pytkin píše:
Nieco na tom pravdy je .. Ale nieco nie .. Ked nebol internet ani CDcka , tak sme si nahravali platne na kazety .. Ked sa nedali tahat CDcka z internetu , tak sme si ich kopirovali jeden od druheho ... Proste tak to funguje ..
No ale to je jinými slovy totéž ne ? :)
no .. proste som to myslel tak , ze piratstvo bolo aj pred tym .. ked spolocnosti prosperovali ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 led 2011 21:57

Ano, ale bylo to dost nepohodlné (a v porovnání s originálem ta kazeta nějak nebyla úplně ono ...). Dnes je to maximálně snadné a plnohodnotné ...
Pytkin píše:
Ivo píše: Ale chtěl bych - jednoduchý proces, rychlé stahování a stimulující cenu. A určitě bych si online koupil i spoustu hudby co mě zajímá (ve flacu nebo wavu, mp3 odmítám), kdyby ta možnost jednoduše existovala ...
myslim ze ciel je online pozicovna .. zapnes plauyes , vyberies si z 5000 titulov a das play a hra sa stream z internetu .. este to ma u nas limity .. ale myslim ze k tomu to speje ..
Online pujcovnu bych bral třeba u filmů, na které se člověk většinou podívá jednou a tečka, ale u hudby si to nějak nedovedu představit ... hudbu chci mít k dispozici stále a neoposlouchá se ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 led 2011 22:01

No neviem .. kazeta hrala uplne v pohode .. ok .. to bola ina doba .. Samozrejme dnes je to lahsie a plnohodnotne .. Ja musim ale za seba povedat , ze uz si nekupujem CDcka , lebo ma sucasna hudba na CDckach nezaujima .. Mam tu odhadom 300 originalnych CD a to mi uplne postacuje .. raz za 5 rokov , niekto z mojich oblubenych interpretov vyda nejake CD , tak si ho objednam cez internet z anglicka (lebo u nas do obchodu ho nikto nedovezie) .. A to je vsetko .. HIP HOP ani TECHNO nemam dovod kupovat ..

matucha

Příspěvek od matucha » 24 led 2011 22:06

No ja myslim, ze piratstvi je jenom jedna strana mince... a hodne prodiskutovana.

Co se ale moc neprodiskutovava je mira fragmentace cely hudebni sceny. Proste nabidka je obrovska a je legalne zadarjmo k poslechu na soundcloudech, bandzonech, bandcampech a jinejch... Tenhle previs nabidky se proste propisuje do toho, ze se malokdy nekdo vylozene u jedny nahravky zastavi. Myslim, ze tohle ma urcite svuj vliv.

Urcite taky ma vliv i to, ze v ty kvantite neprevlada kvalita.

Prodavat hudbu extremne levne a extremne pohodlne je podle me posledni steblo, kteryho se to muze chytit. Hudba je vic nadsenecka zase znovu, lidi vzdycky nekde neco vyhrabou, aby mohli svoje "decko" nahrat a tak je v tom myslim i velka ozdravna vec.

Co mi teda dneska schazi je nejaky zajimavy misto, kde by byly doporucovany zajimavy veci ruznejch stylu a vkusu, ale kde by si clovek nasel nejakej svuj kanal/oblibeny doporucovatele. Ja vim, ze existujou stranky s recenzema desek atd... ale to uz mi pride dneska pomaly, nepruzny a vlastne i casto s krizkem po funuse. Spis neco co by odkazovalo na aktualni veci na soundcloudu a spol, kde je toho moc, na to aby to clovek vsechno prosel a oddeloval zrno od plevy ;).

Magion

Příspěvek od Magion » 24 led 2011 22:14

trochu bokem: celkově mám dojem, že mnohem víc prosperuje průmysl hudebních nástrojů, než průmysl hudební. Kdekdo chce skládat hudbu a mít hromadu supr synťáků, repráků atd...Některý věci si prostě nestáhneš...To že pak většinou člověk neprodá ani jedno CD,LP... a raději dá svůj výtvor zadarmo na web se už bere skoro jako součást těžkého života hudebníka... ( často spíše "hudebníka" , ale někdy i Hudebníka...).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 led 2011 22:19

matucha píše:

Co mi teda dneska schazi je nejaky zajimavy misto, kde by byly doporucovany zajimavy veci ruznejch stylu a vkusu, ale kde by si clovek nasel nejakej svuj kanal/oblibeny doporucovatele. Ja vim, ze existujou stranky s recenzema desek atd... ale to uz mi pride dneska pomaly, nepruzny a vlastne i casto s krizkem po funuse. Spis neco co by odkazovalo na aktualni veci na soundcloudu a spol, kde je toho moc, na to aby to clovek vsechno prosel a oddeloval zrno od plevy ;).
kolega na taketo nieco vyuzival last.fm .. popisoval mi to ako jeden z benefitov .. ze ti ponuka hudbu , ktory pocuvaju ludia , ktory pocuvaju to co ty .. cize je pravdepodobne , ze by sa ti ich ostatna hudba tiez mohla pacit ..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 led 2011 23:18

nespletl, to funguje i na hudbu... neco vezmes a upravis k nepoznani, to neni piratstvi... vsichni vime kdo byli pirati - tedy jak slovo "pirate" vzniklo... pokud to dela nekdo v ramci moznosti s dobrym umyslem, neni co resit

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 led 2011 23:29

provideri aby si zaratavali "stahovne"??? to je fakt uchylne, uz len za to ze o niecom takom uvazuju zo srdca zelam celemu hudobnemu biznisu nech skrachuju.... a nech sa musia zivit poctivou pracou :)

jackies

Příspěvek od jackies » 25 led 2011 08:51

Tržby českého hudebního průmyslu klesají ? To je škoda.
Pár lidí si nebude moci dovolit další vilu u moře.
Nevím ale, KDO že konkrétně je ten český hudební průmysl.
Vysvětlí mi to někdo ?

Jde také o adekvátní náhradu za práci.
Příjde mi to všechno dneska obrovsky nadsazené a uměle vytváření něčeho výjmečného.

Komedianti ( herci, hudebníci, zpěváci, tanečníci a pakáž příživníků okolo) ze sebe dělají elitu národa.
Dřív, s ohledem na to, co je dneska k vidění a poslechu, by je hnali od bran města jako chátru.

Kde to jsme ? :roll:
Kdejaký šašek s mikrofonem nebo trapáček který se mihne před kamerou, maníček s FL studiem ( skladatel nebo majitel studia ), hopsálek s Traktorem nebo s dvěma gramci, si řekne, VYŽADUJE a natáhne ruku pro jednoduché, rychlé a nadstandardní peníze s přesvědčením že on je jiná sorta než třeba pekař nebo truhlář.
O armádě parazitů kolem nich, kteří také rychle chtějí svoje Maserati, ani nemluvím.

Nicméně, česká CDčka nekupuji (ani kdyby byla za 20.-) protože žádná, za která bych dal dnes peníze, bohužel nejsou.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 led 2011 09:06

Jo, to je taky pravda. Totální zvrácenosti jménem OSA (a přidružené struktury), by si zasloužily aby "prosperovaly" podstatně méně. Nechat si nařídit "zákonné" výpalné ze všeho možného (a označit tím lidi za potenciální zloděje) a tudíž zdroj bezpracných a stabilních zisků, je HODNĚ perverzní ...

BS

Příspěvek od BS » 25 led 2011 09:22

super, jen at to cele zkrachuje. vcera bylo pozde.

kdyz si prasata jako OSA a spol budou vybirat vypalny za akci, kterou poradam ( ikdyz tam nehraju nikoho z jejich interpretu), nebo kdyz mne necha platit desatky z cen medii, tiskaren a pod.,, tak ja si zase budu stahovat co chci, kde chci a v jakem mnozstvi chci. pokud chci toho autora podporit, tak pujdu na akci kde hraje, nebo si od nej neco koupim.

Vyborne veci dneska dokaze vuytvorit kdejakej no-name projekt, takze neni duvod prizivovat prezitou glorifikaci kostlivcu "show byznysu"....

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 25 led 2011 09:31

BS: na zaklade jakyho zakona chce po tobe OSA poplatky za akci, kde hrajes svy veci? V autorskym iirc nic takovyho neni.

BS

Příspěvek od BS » 25 led 2011 09:36

Poradani verejne akce. Nehraju tam svy veci, hrajou tam mnou pozvani DJs. Jde o verejnou produkci, na zaklade ktereho § nebo zakona to nevim, ja jim totiz nikdy nic nezaplatil. Obzvlaste vtipny byl dopis z Integramu, kteri nam na akci vymerili poplatek cca 250 tisic Kc. (slo o akci pro cca 3tisice lidi).. nakonec jsme to resili, a nic jim nedali, ale co mne fakt dokaze nastvat, ze clovek u takove akce musi kocirovat rozpocet bezmala 1mil Kc, nest hlavni riziko, pomalu na te akci nechat nervy, a nejaky takovyhle pijavice si pak prijdou pro svuj dil? Nasrat.

Odpovědět