Čtečka el. knih

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
tony9

Re: Čtečka el. knih

Příspěvek od tony9 »

Pytkin píše:u kindla je na <> ze nevie formaty s DRM .. takze kto si chce kupovat knihy , tak je kindle absolutne nepouzitelny ..
Co je formát s DRM? Vůbec se v tom nevyznám. Dík za odpověď.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

No ja si knihy kupuju a kindle je na to pouzitelny uplne luxusne ;) (ano, kupuju si je na amazonu). A vsechny ostatni zdroje co znam a pouzivam zadny DRM nemaj. Po pravde nevim kde bych narazil na knihu, kterou tam nenarvu (cimz nerikam, ze neexistujou, ale jeste jsem na nic takovyho nenarazil).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no DRM je digital rights management .. v obchodoch sa predavaju knihy s tym .. u nas sa dost pouziva tusim format MOBI a EPUB ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Kermitak : u nas je presny opak .. neexistuju knihy bez DRM .. cize kindle sa absolutne neda pouzit ..

trebars tu sa o tom pise http://www.martinus.sk/eknihy/uvod/?uSection=step1

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ja nevim, znam u nas jedinou prodejnu eknih a ta ma v nabidce asi deset titulu, takze zadne prakticke omezeni nepocituju. Skoro vsechno v cestine se da "sehnat" v mobi bez DRM a cizojazycny veci koupim na Amazonu. Eknihy ctu hodne a v realu jsem nenarazil na situaci, ze bych potreboval do kindlu dostat neco co tam dostat nelze.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

kermitak : v cestine mam 8800 knih .. v slovencine ziadne .. takze ak chcem v slovencine , tak som odkazany na obchody .. tam je knih dost .. ale maju DRM .. takze kindle nepouzitelne ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Jasne. Ale vetsina DRM se da pomerne jednoduse z tech knih odstranit, jsou na to treba pluginy do Calibre.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

hmm .. to som nevedel .. ja som to vyriesil tak , ze som sa na to vysral .. nekupil som si ani knihy , ani citacku .. teda resp. moja mazelka .. ja o knihy moc nestojim ..

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Pytkin: Mrknul jsem se na bestsellery na tom knihkupectvi a vetsina se tam prodava i v normalnim nechranenym epubu. S tim si po konverzi (ktera se da delat i na webu, zvladne ji i simpanz a trva maximalne minutu) poradi kterakoli ctecka vcetne kindlu. A BTW MOBI je nativni format kindlu.

U nas je to trochu nestesti.... Jinde uz se naucili, ze DRM akorat lidi odrazuje, ale problem je v tom, ze majitele prav to zatim asi nevi.

EDIT: Ted jsem si vzpomnel, ze v nejakym Computeru tak mesic nebo dva byl myslim aktualni test el. ctecek. A mam pocit, ze dneska se to uz docela srovnalo.
P.S.: Barnes & Noble NOOK je asi nejvetsi souper Kindlu, je to v podstate to same, akorat podporuje knihy s DRM. Pokud by DRM byl pro tebe problem, tak bych se dival prvne prave na Nook.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Wohma : moc som to nesledoval .. ked sme sli v lete do chorvatska , tak som chcel ist kupit kindle a nabuchat do necho par knih .. zistil som ze sa tam ziadna ta kniha (o ktore ma zena zaujem) neda dat .. tak som to viac neriesil .. hodil som jej par knih od dominika dana do ipadu a bolo vymalovane .. eINK je samozrejme uplne o inom , ako ipad .. Ale zazivat problemy s kindlom sa mi nechce .. radsej som sa na to vysral ..

a suhlasim s tebou .. keby to na kindle fungovalo , tak uz sme ho mali doma a nakupenych kopu knih ..

Na ten Nook sa pozriem .. ono tych citaciek je kopa .. ale nechcem dat 200+ eur za citacku .. optimalna cena je 100 EUR a menej , kde sa hybe aj kindle .. Kindle je fajn .. Ale ta nemoznost DRM ma odradila ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

inak ked uz sa tu bavime o el knihach .. Trosku mi pripada vysoka cena .. Ked tlacena kniha stoji 12 EUR a elektronicka 8-9 .. to mi pride dost vysoke .. tlacenu knihu si precitas a mozes ju predat .. s malou stratou samozrejme .. Ale elektronicka kniha sa predat neda .. Prislo by mi normalne , keby elektronicka kniha stala 3-4 eura , co je cca ta strata , s ktorou predas tlacenu knihu .. Moja zena s tym dost bojuje .. Aj by sla do elektronickych knih .. Ale ta cena sa jej zda vysoka ..A to uz nehovorim o tych problemoch s DRM .. Tlacena kniha je furt menej problemov ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Půjč si ji v knihovně ... to máš zdaleka nejlevnější ... (knihu koupit, přečíst a prodat mi přijde dost zvláštní :) Jinak iPad jako čtečka knih je uplně v pohodě ... (navíc barevný, umí číst všechny formáty atd.) Speciální čtečku knih bych vedle iPadu osobně nechtěl ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ivo : nove knihy vacsinou nie su v kniznici .. a ak su , tak je na ne poradovnik .. to je velka otrava ..

Knihu kupit , precitat a predat , mi pripada uplne normalne .. neviem co je na tom zvlastne ..

Ipad ako ctecka knih neni podla mna v pohode .. teda , ked to porovnake s eINKom .. Ale kazdy mame radi ine .. Jeden maso , druhy zeleninu ..

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Pytkin: U Kindlu muzes knihu pujcit nekomu jinymu ;) Navic pokud ta kniha nema DRM, tak samozrejme zadny omezeni neni (technicky).
Jinak kolem 100 EUR je dneska slusnej vyber ctecek a i ten Nook tam nejaky model ma.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Mam tu kindle 3 aj s 3G .. jak to funguje ?? nikde nevidim dieru na kartu .. To ma nejaku zabudovanu kartu ??

Odpovědět