Čtečka el. knih

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Pytkin
Moderátor

Re: Čtečka el. knih

Příspěvek od Pytkin »

No .. kukam ibux.sk , a tam neni moznost stiahnut knihy .. len do ich citacky alebo aplikacie .. Takze to asi do Kindle nijak nedostanem pici ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

aj eknihy v gorila.sk maju svoju aplikaciu gorila .. co zrejme bude len rebrandovana Wookie ..

To tu neni ziaden slovak , co cita a kupuje elektronicke knihy ??

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Kde je Wooky, tomu se obloukem vyhnout. Neuveritelna kokotina.
Kindle slot na karty nema, ma jen interni pamet. Soubory do nej dostanes pres kabel nebo pomoci wifi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no prave to studujem na martinus.sk .
tu je navod : http://www.martinus.sk/eknihy/uvod/?uSection=step1
pisu ze mas nainstalovat Adobe Digital Editions .. v nom si vytvoris AdobeID .. autorizacia prenosnych zariadeni sa vykona automaticky .. ked ale Kindle to nepodporuje , tak to asi nezautorizujem .. a tym padom mi to asi nestiahne knihu do neho ..

Wohma : co je zle na Wooky citacke ? zacinam mat pocit , ze to je jedine pouzitelne .. I ked zase , ked hladam dake knihy , ktore ma zaujimaju , tak na ibux.sk ani na gorila.sk nejsu .. Nachadzam ich len v martinuse s tym ADOBE DRM ..

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Oni si vymysleli svou naprosto debilni NOVOU platformu a na cteni knih potrebujes JEJICH proprietarni software (pripadne ctecku primo od nich). To je nesmysl.

Pokud potrebujes Adobe DRM, tak mrkni treba na ten Nook, ale podporuje to vetsina ostatnich ctecek.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no vraj sa da dat DRM prec .. ale neviem ako , ked aby som to stiahol uz potrebujem citacku s drm ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Jo, jak jsem psal jde to treba pres calibre. Nemaji nejakou sw ctecku, aby si to clovek mohl stahnout do pocitace?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no tu je navod .. v bode 3 pisu :

V prípade formátov chránených šifrovaním EPUB (Adobe DRM) a PDF (Adobe DRM) sa Vám stiahne súbor URLLink.acsm. Tento súbor neobsahuje samotnú elektronickú knihu, ale inštrukcie pre čítaciu aplikáciu na jej stiahnutie. Pomocou aplikácie tento súbor otvorte, čím dôjde k stiahnutiu elektronickej knihy. Na počítači otvorte tento súbor v Adobe Digital Editions, na iPhone/iPade/iPod Touch v Bluefire Readeri a v prípade, že používate Android, tak v aplikácii Aldiko. Pozn.: Ak má Vaše zariadenie problém so stiahnutím e-kníh, vyskúšajte z Vašej E-knižnice sťahovať cez iný prehliadač (na Androide napr. Firefox). Takto stiahnutú elektronickú knihu si môžete zálohovať, alebo kopírovať ju a čítať na inom zariadení, ktoré máte autorizované svojím Adobe ID (musí byť rovnaké na všetkých Vašich zariadeniach, inak sa Vám e-kniha neotvorí).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

kermitak : ako je to s tym GSM u Kindle netusis ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jo .. takze stiahol som acsm subor , ten hodil do ADE a mam knizku downloadnutnu .. mozem ju v tom aj citat .. mozem dat open in finder .. a vidim ju v epub formate .. ked ju otvaram v calibre , tak pise ze je zamknuta s DRM ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Do calibre je na to treba nejakej plugin, neumi to nativne (http://epubee.com/remove-drm-from-epub-on-adobe.html)
S tim gsm zkusenost nemam, ale lidi co maji verzi s gsm proste tvrdi, ze to funguje.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jo uz som to nasiel .. funguje to v 61 krajinach .. zaujimava feature , mat free browser na citacke ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

na ibux.sk akurat testuju daku technologiu , ako previest knihy s DRM cez amazon do kindla ..

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Dle toho clanku uz to i na Wooky je jinak. Konecne asi zjistili, ze vetsina lidi ma spis ten Kindle a tim padem to je zajimavej trh. Way to go!
Mimochodem jen takova perlicka - asi pred mesicem nebo pred dvema mi na mem Kindlu 3 (Keyboard) pristal novy firmware. Pro me je to dobry signal, ze Amazon se o sve produkty stara i nejaky ten patek po vydani.

Odpovědět