Debata o politice - vazne aj nevazne

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Cyril
Příspěvky: 5734
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Debata o politice

Příspěvek od Cyril »

ekral: souhlasim, ale jen pokud jde o armadu. Tam bych vyrazne pridal. Jinak je to naopak tezka slabota (doporucuju mrknout na http://www.svobodni.cz/media/clanky/807 ... vani-dani/).

Jinak, mozna by bylo slusny priste to prelozit, jsme na ceskym foru a ne kazdej umi nemecky.

Uživatelský avatar
ekral
Příspěvky: 253
Registrován: 31 srp 2005 18:56

Re: Debata o politice

Příspěvek od ekral »

Cyril píše:Jinak, mozna by bylo slusny priste to prelozit, jsme na ceskym foru a ne kazdej umi nemecky.
Po sérii korupčních skandálů a kontroverzním úsporném kurzu udělili voliči v České republice v komunálních volbách a volbách do části Senátu vládě pravého středu lekci. Nicméně sociální demokraté zaznamenali úspěch.

umstrittenen Sparkurs = kontroverzní úsporný kurz

Ricci07
Příspěvky: 102
Registrován: 17 srp 2010 10:19

Re: Debata o politice

Příspěvek od Ricci07 »

ECSON WALDES píše:co vy na to ?

Vysledky studentu jsou pro me vic nez povzbudivy, protoze jejich volba ukazuje drtivej naskok pred vsema komunisticky orientovanejma stranama. To me uklidnuje pri starosti o budoucnosti nasi zeme. Volici KSC a CSSD tu nastesti uz dlouho nebudou v takovym poctu, protoze jejich jadro starsich generaci pomalu ale jiste vymira.

Vecer jdu volit !

.
Je to hodně neobjektivní, povrchni a neempirický náhled. Mladí lidé (středoškoláci a vysokoškoláci) nepřišli s reálným životem moc do styku, nemají vyhraněné názory, nemají zkušenosti. Stačí aby trochu zestárli a hned se část z nich začne pídit například po jistotách v důchodu, které je nyní nezajímají... A tak by se dalo pokračovat dál a dál.
Každou realizaci politického konceptu ničí lidé, kteří mají hlavně osobní cíle. Bylo tomu tak před revolucí (všechny tyto typy lidí byly v jediné straně, neb nebylo kam jinam jít, pokud chtěli něco ovlivňovat), dnes jsou rozlezlí po celém politickém spektru a v různých obdobích ničí renomé jedné každé strany za druhou.
Před 20 lety se říkalo přesně totéž, že příznivci levice vymřou a je to jen otázka času... a dnes, kdy by vlastně mělo být vše posunuto o jednu generaci, všichni vidíme, jak tato myšlenka byla naivní, protože v tom to není.
Nestraním žádné politické orientaci, neb problém nevidím ani tak v programech, jako v lidech, kteří je nosí, tvoří, realizují... Lidé jako živočišný druh jsme sociálně nestabilní a nevyzrálí, umíme úžasné věci, v jiných jsme ale naprostá telátka... :?

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3670
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Re: Debata o politice

Příspěvek od peteness »

Nic ve zlém, ale co je empirického na tom, že budu volit ČSSD nebo KSČ? To že to tady 40 let (plus dalších 20 let) nějak průměrně fungovalo/nefungovalo? proto by to mělo zůstat i nadále? To není nic empirického, ale obyčejná setrvačnost. Jestli někdo spatřuje svoji jistotu na stáří v přerozdělování státních peněz, tak se moc plete. Z tohohle systému kouká jistota stejné almužny jakou mají důchodci dneska, nic víc. Jako jestli mám bojovat za to, abych ve stáří měl střechu nad hlavou a neumíral hlady, tak díky. Když jsem chodil do Brna na MU, tak nám profesor ekonomie už na první přednášce řekl, že na plno i ve stáří může žít jedině člověk co podniká a investuje. A to je velká pravda. Jediná výjimka mezi zaměstnanci jsou top manažeři ve výnosných participačních programech, ale ti se budou mít dobře spíš proto že si dost nahrabou už v produktivním věku.
A ještě jednu věc je třeba si uvědomit - to že tady za komančů jakžtakž fungovala ekonomika bylo mj proto, že tady zůstal průmysl, který většinou rozjeli odsunutí Němci, takže nejen výrobní prostředky, ale i pracovní kultura měla z čeho čerpat i když to upadalo.
A to, že lidi v hospodě nadávají na politiku a na to jak se mají špatně, ale podnikání se každý bojí jak čert kříže, to je taky mj umožněno velkýma zahraničníma investicema, díky kterým průmysl drží pohromadě. Když tady tihle a potenciální noví investoři uvidí vládu KSČM a ČSSD, tak se budou ČR obloukem vyhýbat. To chci pak vidět, když bude klesat HDP, z čeho mi kdo dá nějakou "jistotu".

martinrx
Příspěvky: 323
Registrován: 04 bře 2007 22:07
Vybavení

Re: Debata o politice

Příspěvek od martinrx »

Ricci07 : Tleskám, není co dodat.

Ricci07
Příspěvky: 102
Registrován: 17 srp 2010 10:19

Re: Debata o politice

Příspěvek od Ricci07 »

Pete Ness: Empirické je například to, že léta zkušeností navíc podpořená reálným produktivním životem ve více politických zřízeních nám dává zajímavý nadhled a možnosti některé věci porovnávat. Empírií jsem myslel životní zkušenosti obecně, které mi například říkají, že šmahem odsoudit (třeba protože je to nyní "in") jakýkoliv pokus o stabilní politické zřízení (vlevo či vpravo) není moc moudré ani přemýšlivé. Za lepší variantu považuji zamyslet se nad skutečnými příčinami, které vedou k pádům. Kdybych zdůvodňoval přežívající předrevoluční ekonomiku Němci opuštěnou průmyslovou infrastrukturou, mohl bych stejně tak nyní otočit a šermovat argumentací o rozprodávání a rozdávání ekonomických otěží všude možně mimo stát. Který postup tedy více státu škodí?
Čínská rozpínavá ekonomika je podobně nejen profesory z ekonomických škol často nasvěcována do podoby zlého draka, který nás všechny zhltne... ale o tom, že se tak děje jen proto, že palivem růstu je snaha převážně západního světa ušetřit na nákladech a tedy více vydělat přenesením výroby do Číny, se moc nahlas nemluví. Co je tedy vlastně prioritnější a co je špatně?

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3670
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Re: Debata o politice

Příspěvek od peteness »

Ricci07 píše:. Kdybych zdůvodňoval přežívající předrevoluční ekonomiku Němci opuštěnou průmyslovou infrastrukturou, mohl bych stejně tak nyní otočit a šermovat argumentací o rozprodávání a rozdávání ekonomických otěží všude možně mimo stát. Který postup tedy více státu škodí?
Nevím, jestli něco škodí státu, faktem je že ekonomické otěže (když tomu tak chceš říkat) jsou v drtivé většině v zahraničí. U bank to platí stoprocentně. Proč to tak je? Viděl jsi někdy něco z těch peněz? Myslíš, že má někdo v tomhle státě zájem, aby ekonomické otěže drželi naši podnikatelé nebo dokonce aby ovládali ekonomické otěže v jiných státech. Komu myslíš, že nejvíc vyhovuje občan degradovaný na levnou pracovní sílu, který příjde utahaný večer domů a nemá čas se pořádně nažrat, natož aby měl čas o něčem přemýšlet a sbírat informace?. Není to náhodou ČSSD?

Uživatelský avatar
synth_synth_synth_synth
Příspěvky: 267
Registrován: 07 pro 2006 15:22

Re: Debata o politice

Příspěvek od synth_synth_synth_synth »

Vzhledem k faktu že většina podniků byla dříve státní a spoustu zboží končilo v ohromných objemech v Rusku byla naše pokladna poměrně plná.Naprosto chápu polistopadové vlády které rozprodaly veškerý majetek/podniky/ zahraničním firmám nebo si ho rozdala za likvidační ceny s argumentem že stát je špatný hospodář …..– a kde tedy dnes získat prostředky pro jednotlivé děravé resorty ? …. malé a střední firmy –živnostníci - střední vrstva – tento druh reforem je naprosto úsměvný …….


Mám známého co vydělává 400-500tis.měsíčně a to tak že fiktivně vyváží měď na slovensko a zpět /lidé co mají přehled o DPH jistě vytuší…/
Další co vydělává 2x tolik a vozí v ohromném objemu PH z PL a D sice už né fiktivně ale ………
Mají zajímavý způsob jak to dělají - v mezích zákona…….tak že i hospodářská .kr. se jen dívá z povzdálí a nemůže nic dělat ……
************************************************
Pozemkový fond je určený k likvidaci tak si asi každý dokáže představit jak to tam vypadá ….
Atdatd …. Nejsou to moje dedukce ale realita …. …….spousta lidí vychází jen z pocitů nebo informací které dostávají prostřednictví médií a tisku …… pokud je tedy vůbec v silách běžného zaneprázdněného člověka tyhle věci vnímat objektivně ….samozřejmě v závislosti na svém intelektu …..Osobně půjdu k volbám až v okamžiku kdy bude zákonem stanovená odpovědnost za jednotlivé resorty ….. resp.odpovědnost politiků za své činy,zákony - stejně jako my jsme odpovědní za ty své činy …..…..

Uživatelský avatar
ekral
Příspěvky: 253
Registrován: 31 srp 2005 18:56

Re: Debata o politice

Příspěvek od ekral »

pete ness: nerozumím tomu co píšeš. Ricci07 psal úplně o něčem jiném. Ale stejně ti odpovím, občan degradovaný na levnou pracovní sílu vyhovuje především nadnárodním firmám a extrémistům (fašistům, komunistům, ultrakonzervativcům - viz tea party nebo Joch). Co se týká tvé narážky na ČSSD, přečti si poslední články od Erazima Koháka. PS: neber to ale politicky, osobně jsem teď volil nezávislé.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Debata o politice

Příspěvek od Ivo »

Nechci vám brát iluze, hoši, ale všechny tyhle "volby" nejsou nic jiného než jen totální (a většinou trapná) manipulace lidí s jediným cílem boje o moc (a z toho vyplývajících následných možností pro ony lidi "u koryt"). O nějaký prospěch nebo blaho občanů a státu nikomu nejde ani co by se za nehet vešlo, spíš naopak (nebo snad existuje aspoň jedna nebo dvě věci kterou "vlády" za posledních x let udělaly pro dobro nebo nebo ve prospěch lidí ? Anebo to bylo vždy jen výhradně zdražování všeho co se dá, nová omezení, perzekuce atd ?). Když nové vládě nezbude už za tohoto kocourkovského hospodaření nic jiného než vytáhnout z lidí ty chybějící prachy jakýmkoliv způsobem (eufemisticky označeno jako "reformy"), hloupý volič hned pak vzápětí volí ty "druhé strany" v naivní a v hloupě primitivní představě představě že ony toto dělat nebudou (budou to dělat úplně stejně a ještě hůř - vždycky to tak bylo a lidé se nepoučí). A tak se "tam nahoře" všichni pěkně prostřídají a mnou si blaženě ruce (a v kuloárech se vesele plácají po rameni, poté co se na veřejnosti naoko "škudlí", aby se neřeklo ...). Všechno ostatní je jenom klam a iluze. A ty prachy už ti lidé nakradli a prošustrovali tak, že už není skoro odkud brát aby se ty díry aspoň trochu zalepily. Očekává se ještě možná daň za vzduch, za prostor a za plynutí v čase ... a za možnost si občas zazpívat ... Už to tak jde 20 let den po dni ...

Uživatelský avatar
BS
Příspěvky: 992
Registrován: 23 kvě 2006 12:17

Re: Debata o politice

Příspěvek od BS »

synth_synth_synth_synth píše:Vzhledem k faktu že většina podniků byla dříve státní a spoustu zboží končilo v ohromných objemech v Rusku byla naše pokladna poměrně plná.Naprosto chápu polistopadové vlády které rozprodaly veškerý majetek/podniky/ zahraničním firmám nebo si ho rozdala za likvidační ceny s argumentem že stát je špatný hospodář …..– a kde tedy dnes získat prostředky pro jednotlivé děravé resorty ? …. malé a střední firmy –živnostníci - střední vrstva – tento druh reforem je naprosto úsměvný.
Ty si vazne myslis, ze za zbozi ktere se vyvezlo do Ruska se zpet vratila adekvatni financni castka? Nebud naivni.

Stejne privatizace. Formou kuponove privatizace se privatizovalo pouze cca 40% z celkovych asi 750mld Kc, coz byla hodnota privatizovanych podniku/majetku. Kuponova privatizace je transparentni, kazdy obcan CR starsi 18let zacal s 1 kuponovou knizkou, mela za cil udrzet majetek v CR a omezit vliv zahranicniho kapitalu, coz se svym zpusobem castecne podarilo Tim se taky udrzela mira inflace v rozumnych mezich, takze lide neprisli o cast svych uspor znehodnocenim meny, jak se tomu stalo v ostatnich postkomunistickych zemich jako Polsko nebo Madarsko.

Ja si myslim, ze automaticky nemusi platit, ze kdo je v politice je nenazrany hovado, a pouze hraje o zakazky a provize. Urcite tam nejake procento techto lidi je, a cim min jich tam bude, tim lip. Imho, lidi si tady dost zasadne pletou ukol prace politiku. Politik ma v prvni rade spravovat stat, nikoliv se starat o obcana, ci cinit neco ku blahu lidi. Ma v prvni rade udrzet funckni stat, s rovnymi prilezitostmi pro vsechny jeho obyvatele, coz cesky obcan zdegenerovany 40lety vlady bolsevika, jak si zapomel a mysli, si, ze stat tady bude neco rodavat a vodit obcana za rucicku.

Uživatelský avatar
ekral
Příspěvky: 253
Registrován: 31 srp 2005 18:56

Re: Debata o politice

Příspěvek od ekral »

BS: tebe někdy vodil nějaký politik za ručičku? Pokud vím, tak jde o to, že si platíš povinné pojištění pro různé případy (nezaměstnanost, nemoc atd.), dál se udržuje infrastruktrura, výkonná a soudní moc atd. A protože jsme lidé, tak se také staráme aby další lidé neumírali hlady, když žijeme v obecném přebytku potravin. Je to ale složitější debata a ty jsi to zjednodušil na jednu, už dost vyčerpanou poučku :(

Uživatelský avatar
BS
Příspěvky: 992
Registrován: 23 kvě 2006 12:17

Re: Debata o politice

Příspěvek od BS »

ekral: Pokud jde o slozitejsi debatu, tak rozvin svoji myslenku, nejak jsem nepochopil co jsi chtel rict tim svym prispevkem.

Uživatelský avatar
ekral
Příspěvky: 253
Registrován: 31 srp 2005 18:56

Re: Debata o politice

Příspěvek od ekral »

BS píše:ekral: Pokud jde o slozitejsi debatu, tak rozvin svoji myslenku, nejak jsem nepochopil co jsi chtel rict tim svym prispevkem.
Kterym prizpevkem? V poslednim jsem napsal par prikladu toho, o co se stara stat. Ty uved referenci, kde si prectu o tom, kdo a proc tvrdi, ze stat (a jeho zastupce politik) se nema starat o blaho obcanu.
Naposledy upravil(a) ekral dne 19 říj 2010 09:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BS
Příspěvky: 992
Registrován: 23 kvě 2006 12:17

Re: Debata o politice

Příspěvek od BS »

ekral píše:Kterym prizpevkem? Napsal jsem tam par prikladu o co se stara sty. Ty uved nejakou referenci, kde si prectu o tom, kdo a proc tvrdi, ze stat (a jeho zastupce politik) se nema starat o blaho obcanu.
Ma se podnikatel starat primarne o blaho svych zamestancu?

Odpovědět