Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
PELF
Profesionál

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od PELF »

peteness píše:dendy: Samsung S4. Btw zaboha si nemuzu vzpomenout, jak se jmenuje ta saudkova fotka na první fotce. Měli to Soul Asylum na obalu.
Osud sestupuje k řece a vede dvě nevinné děti, 1970
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

biscuit

Příspěvek od biscuit »

otazka: jaky univerzalni/zakladni fullframe "zoom" objektiv s canon bajonetem (alternativa k 18-55 apod.)? jak moc bude dulezita stabilizace? diky za tipy i zkusenosti.

favorit je Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD, ale cena me uprimne desi... holt chce clovek prestoupit do vyssi ligy, tak se placne pres kapsu :-(

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

preskoc vsetky zoomy a prejdi na pevne objektivy, objavis novy svet.

ja mam na nikon relativne lacnu sadu 28mm, 50mm a 85mm F1.8 a spokojnost velka. sada sa da samozrejme vyskladat inak, podla toho co fotograf potrebuje a preferuje. niekedy si myslim ze by mi stacila 35mm a 85mm ale ja mam 50mm ohnisko velmi rad. 70% fotiek fotim s nim.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Biscuit: Canon 24-70 II :D (pořídil sis full frame ? )

biscuit

Příspěvek od biscuit »

solarfall: urcite bych chtel mit i pevny skla, kdybych fotil jeste vic (hlavne tu padesatku na portrety). chapu ty prednosti. na druhou stranu ten pocit transfokace miluju a taky nemam rad neustaly prehazovani skel (prach a bordel uvnitr me irituje) - staci mi, kdyz parkrat musim hazet dolu maly sklo a menit za tele...

ivo: zatim ne, ale je to na spadnuti. lakaji me hlavne vysoky citlivosti. predbezne vybranou mam 6d. sice mi tam vadi nektery drobnosti, ale ta obrazova kvalita mi prijde vytecna pri vysokejch citlivostech. (pro moje pouziti mi to prijde lepsi nez 5d mkIII (i vzhledem k cene mkIII) a 7d jsem hodil ze stolu kvuli snimaci, i kdyz jinak se mi paci hodne :-) ). u nikonu mam porad nejakej zvlastni pocit, a hlavne takhle mam uz aspon teleobjektiv, se kterym jsem spokojenej. i kdyz 500d si rozhodne necham, mam ho rad a jako druhej bude super, navic ho vyuzije i zena.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já jsem upřímně řečeno začal uvažovat o přechodu na full frame (6D), ale ať jsem zvažoval a zkoumal jak chtěl, pořád mě to vedlo k tomu že je to asi neadekvátní investice (pro moje amatérské účely). Samotná kvalita obrazu není u full frame nijak lepší než u APS. Full frame má méně šumu při vysokých ISO, to je fakt. Nevím ale jak moc bych to využil - v 90% případů fotím na ISO 100 :) Základní a širokoúhlý objektiv mám speciálně pro APS (Sigma , Tokina), takže bych to všechno musel prodat a koupit nové atd. I když jsem nadšený pro všechno nové a lepší, tuhle myšlenku jsem zatím tak nějak opustil ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

tak u me je ten rozdil od 500d asi zase o kousek vetsi nez u tebe. v podstate taky vse fotim na iso100. v nouzi davam na 400. s kvalitou uz jsem pak ale povetsinou dost nespokojenej. vim, ze vysoke iso vyuziju. nefotim na nej jen proto, ze by takova fotka pro me nemela pak zadnou hodnotu... kdyz jsem videl fotky ze 6d na 12800, spadla mi celist. doba dost pokrocila... jen si rikam, jestli mozna jeste jednu generaci nepockat, ale jak se znam, asi to nevydrzim :-)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

vyhody FF:
mensia mozna hlbka ostrosti ked je to ziaduce
o nieco lepsia kvalita na nizkom iso
o dost lepsia kvalita na vysokom iso
podstatne vacsi hladacik (casto prehliadana velka vyhoda)
ohniskove vzdialenosti sa chovaju tak ako maju ;)

nevyhody FF:
mensia hlbla ostrosti ked to nie je ziaduce
velkost tela a objektivov
cena

ja fotim 90% fotiek v zlych svetelnych podmienkach, to bol pre mna hlavny dovod nakupu FF

biscuit

Příspěvek od biscuit »

vidim to do puntiku stejne ;-) az na hledacek, kterej i me uniknul jako vyhoda a pro manualni ostreni to musi byt velka vyhoda - teda pri foceni ciste s fotakem v ruce a manualnim ostreni (nekdy pouzivam displej, liveview, magic lantern a nekdy i pripojeni na tablet, ale to vse vetsinou na stativu)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Hoši, vy mě nahlodáváte !! :D Je pravda že často fotím za temnějších okolností .. a kvalitní obraz při vyšších iso by se mi hodil. Plus ten objektiv Canon 24-70 USM vypadá geniálně ... ach jo ... ted mě ještě čeká velice daleká cesta po velmi pozoruhodných krajích .. budeme tady fotit spoustu nástrojů ... no já snad neodolám ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja to mam vyreseny tim, ze musim trochu setrit, protoze i s nutnym sklem to bude pro me docela darda... prave si rikam jestli nesetrit pomaleji a nepockat si treba na 6d mark II s lepsim ostrenim, ale to muzou bejt taky jeste dva roky...
http://www.canonrumors.com/2015/04/more ... -talk-cr1/

5d mkIV bude jistojiste mimo moje moznosti... kdyby 6d mkII mel mit video s moznym vyssim frame rate, cekal bych urcite. na 4k uprimne kaslu a mozna nebude ani u 1dx MKII
Naposledy upravil(a) biscuit dne 11 črc 2015 19:51, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Myslím že na kvalitě fotek se mnohem více projeví objektiv než tělo ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

to podle me plati jen do urcity miry a za urcitejch podminek. jasne ze to jsou dve veliciny, ktery vysledek primo ovlivnujou a ten vysledek je zavislejch na obou z nich, ale od urcity urovne skel prave snimac a "to okolo" prebiraj tu vedouci ulohu :-)

kdyz das do sebelepsiho "kiofilmovyho" fotaku spatnej matros, nespasi te zadny sklo. sklo ti ovlivni ostrost, aberaci a tvarovou presnost, matros ten zbytek.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

biscuit píše:otazka: jaky univerzalni/zakladni fullframe "zoom" objektiv s canon bajonetem (alternativa k 18-55 apod.)? jak moc bude dulezita stabilizace? diky za tipy i zkusenosti. favorit je Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD, ale cena me uprimne desi... holt chce clovek prestoupit do vyssi ligy, tak se placne pres kapsu :-(
Toš mlhošu... toto je ako by si sa pytal, aky zakladny univerzalny Mercedes ako alternativa k Skoda120. :lol:

Ak mas nekonecne vela penazi pripadne profi ambicie ... nemas co riesit Canon 24-70/2.8 alebo Canon 24-70/4 alebo Canon 24-105/2.8. A k tomu nejaky full frame.
Ak mas penazi ako normalny smrtelnik, tak by som pouvazoval nad semi-pro - 7D a k tomu 17-55/2.8. Velmi slusna kombinacia. :palec+: :palec+: :palec+:

Stabilizacia je VELMI VELMI dobra vec. Vacsina novych HQ zoom objektivov uz stabilizator ma- toto, myslim, hovori samo za seba.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

penez nemam prehrsle, ale jak uz jsem popisoval vyse, chci jednoznacne fullframe. 7d je sice super kulomet, ale ty vysoky isa se mi uz tolik nelibi, z cehoz vyplyva ta moje jasna touha po lepsim snimaci.

muj popis objektivu, ktery ma ten novy nahradit se tykal jen rozsahu ohniskovych vzdalenosti, niceho jineho. ale i kdyby jsme vzali to konkretni sklo, tak to srovnani se skodou 120 mi prijde trochu neadekvatni. ten objektiv vubec neni spatnej vzhledem k cene a bejt jen trochu robustnejsi verze k dispozici pro fullframe, nevaham ani vterinu. jinak v doporucenich na skla jsem prave nechtel moc slyset canon, canon, canon.. zajimalo me spis sigma, tamron, tokina... proste neco, co neni tolik proflakly, ale treba nabizi zajimavej pomer cena vykon.

a k ty stabilizaci - chapu jeji prinos, prece jen uz mam neco nafoceno. ale prave s moznosti rychlejsich casu, kvuli vyssi mozny citlivosti a pri foceni kratsimi ohnisky... ale uz jsem si to v hlave srovnal, ze by to bylo setreni, ktery by nemelo vyznam. stabilizace bude.

Odpovědět