Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od biscuit »

mdudas: ja prece nesetrim, jen vim a u tamronu uz jsem si to nekolikrat overil, ze umi kvalitni sklo levneji nez canon. vinetace a aberace v rozumny mire jsou kompenzovatelny a nemam s nimi vyraznej problem ani s tim "shit" sklem od canonu, co ted pouzivam. za to mam velkej problem se sumem a s tim, jak jsem kvuli nepouzitelnosti vyssiho isa limitovanej. to je tak tezky pochopit? :-)

jsem hodne zatizenej na postprodukci, takze i to co z rawu nasledne dokazu vydojit v kompu, je pro me velmi dulezity. a rozdil 6d a 7d v tomhle bude, podle myho nazoru, slusnej. navic oba fotaky stojej skoro stejne - z myho pohledu v tomhle proste neni co resit. ozelim vsechny ty veci, ktery 7d ma navic, vcetne horsiho ostreni.

vazim si tvyho nazoru, nuti me k zamysleni, ale porad me to tahne trochu jinam (ne ve smyslu skel, tam to mozna nakonec ten canon bude). jinak na dpreview je skvely srovnani, kde je v grafu videt aberace a neostrost a clovek si tam muze menit clonu i ohnisko.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

No mě tyhle úvahy finálně nakoply k tomu na co už jsem dlouho myslel ale pořád si nebyl jistý. Jdu upgradovat na Canon 6D + Canon 24-70/2.8 USM II :) (mělo by dorazit tento týden). Prodám objektivy co budu mít už zbytečné - tj. Tokina 11-16 (nahradím Tokinou 16-28, i když nový Tamron 15-30 vypadá taky zajímavě) a Sigma Art 35. Jak říkala ta blondýna - účastnice kurzu o reinkarnaci - žijeme jen jednou :)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

Pozeram ze 6D ma stale len jeden cross af bod. Buuuu...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Co to v praxi znamená ? Do 5D MKIII nejdu v žádném případě (zbytečně drahé + to nemá wifi a GPS).

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

v praxi to znamena ze naozaj pouzitelny bude len ten jeden bod. Moja skusenost je z 5D mk1 kde bol rozdiel medzi stredovym a bocnymi bodmi nebe a dudy. Pri 6d ocakavam podobne, ale mozno sa mylim, uz to tak nesledujem.

U d700 mi ten rozdiel medzi 15 cross a zvysnymi bodmi pride menej badatelny.

Keby kupujem novy fotak ja tak d750.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak tyhle body to má (jako 70D), nevím co víc bych ještě potřeboval ?

Obrázek

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

ako hovorim cross (reaguje na horizontalne aj vertikalne ciary a ma zvysenu citlivost) je len ten stredny.

oproti cropu je este jeden rozdiel a to je pokrytie hladacika. 5D malo vsetkych 11 bodov na kope v strede, oproti mojmu staremu 450D kde teb isty AF system pokryl vasciu plochu hladacika.

to bol pre mna dalsi plusovy bod ked som presiel na d700, jeho body pokryvaju viac hladacika nez 5D a nuti ma to o dost menej pouzivat metodu 'focus/recompose'.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

No tak změnit Canon na Nikon to už je úplně impossible :)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

som nasiel zoznam co som si urobil ked som presiel na Nikon, nie vsetko je uz relevantne pre nove fotaky :)

Co som stratil a ziskal ked som presiel z Canonu 5D MK I na Nikon D700
++ omnoho presnejsi autofocus
++ autofocus lepsie funguje v zlom svetle
++ viac rozptylenych ostriacich bodov
++ omnoho lepsie vysoke iso
++ vyborne fungujuci system externych bleskov.
+ grid lines v hladaciku
+ vyborne auto iso
+ live view
+ vacsi display
+ zabudovany blesk, schopny kontrolovat externe blesky
+ ergonomia: viacej tlacitok a prepinatok a maju len jednu funkciu, pri Canone som nikdy nevedel ktore kolecko mam tocit
+/- ine meranie expozicie. v pri slabom svetle dava d700 lepsie vysledky, v kontrastnom musim kompenzovat -0,7, inak prepaluje svetla
+/- ine farby
-- silnejsi anti alias filter, zda sa mi ze Canon bol ostrejsi
- ergonomia: mensi grip, horsie sa mi drzi
- ergonomia: pri zaostreni neblikne bod, ale zasvieti gulicka v stavovom riadku, musim na nu pozerat, neprakticke, o to viac ked mam okuliare
- ergonomia: zvukove potvrdenie zaostrenia je len pri focus priority, co nefunguje moc dobre s mojim stylom ostrenia palcom (musim drzat af-on stlacene ked rekomponujem)
- ergonomia: pri zapnutom automatickom nahlade na fotku po odfoteni, musim najprv namacknut spust a az potom mozem menit zvoleny ostriaci bod, kedze krizovy ovladac zacne posuvat fotky. prinutilo ma to vypnut automaticky nahlad
- ergonomia: neda sa stredove tlacitko krizoveho ovladaca nastavit ako play. musim pouzivat lavu ruku

d700 je moj aktualny fotak a myslim ze mi vydrzi este velmi dlho, nie je nic co by ma na novsich neodolatelne lakalo.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo doporucuju, hlavne kvuli ostreni - tam je krasne videt ten rozdil generaci:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak nevím jestli se na to mám dívat a zneklidnovat se :) Já do 5D MK III prostě nejdu :) (leda by 6D na tom byl taky dobře) 6D tady bude zítra vč. Canon 24-70 2.8 USM II :wink: Dal jsem na Paladix ty 3 objektivy co už nebudu potřebovat a Sigma 35 1.4 se prodala za 5 min

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

moja storocna d700 ma rovnako dobry senzor ako 6D hmmm... prekvapive.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja si ale myslim, ze srovnavat 6d a d750 neni zrovna fer... z pohledu snimace ok, ale cena je dost jinde...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja dam na odlehceni zase neco vizualniho... nejaky starsi snimky, co jsem ted vybiral pro cb.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

MDudas

Příspěvek od MDudas »

@ solarfall - 5D mk1 ma kolko rokov ? :wink:
@ ivo - tvoj prijem by som chcel mat :shock:
@ biscuit - sorry, ak som bol moc natlakovy. mea culpa - nejak som si myslel, ze 6D je vahova kategoria ako 5D. :? 1500€ - to sa da vydzat...

inac, ta EFS 18-55 - ono je to celkom ostre sklo, ale ostatne parametre - slabota . V dobrych svetelnych podmienkach foti celkom fajn, ale ... Ako druhy objektiv som si kedysi zohnal lacak 50/1.8 (nemam rad velke objektivy) a oproti 18-55 mi ten obraz lahodil !!! (hlavne subjektivny dojem zo zaberu!)... Skok minimalne o triedu, a pritom najlacnejsi objektiv Canon! Dnes mam napr. 50/1.4 a tu staru EFS 18-55 som nevytiahol snad 3 roky .... skoda diskusie. :palec-:
Naposledy upravil(a) MDudas dne 13 črc 2015 19:40, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět