Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Solarfall

Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od Solarfall »

biscuit píše:ja si ale myslim, ze srovnavat 6d a d750 neni zrovna fer... z pohledu snimace ok, ale cena je dost jinde...
1500 vs 1800 eur mi nepride zas tak tragicky rozdiel.

Edit: btw vo februari 2013 som dal za malo jazdenu d700 1100eur.

biscuit

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od biscuit »

ty vase posrany eura :-D vratte se vole na zem :-)
hlavne nechci, abych podruhy vazne uvazoval o nikonu :-) dobre, asi budu :-)

mdudas: nene, uplne v pohode, neni zac se omlouvat ;-)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

a preco nechces uvazovat o Nikone?

priznam sa ze neviem preco niekto v tejto FF triede uvazuje o Canone :D (ak teda nema doma zbierku L objektivov ze ano :D )

aj D610 mi pride ako lepsi fotak nez 6D za rovnaku cenu

(D610 ma horsi AF v slabom svetle nez D750 a AF body prilis v strede hladacika)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak jsem si udělal předčasné vánoce :)

Canon EOS 6D + Canon 24-70 2.8 USM II :) K tomu můj Canon 70-200 2.8 a ještě pak panoramatická Tokina 16-28 (která nahradí moji dosavadní 11-16) a je to.

Zkusil jsem porovnat fotky 70D + Sigma 17-50 vs 6D + Canon 24-70 - je tam docela posun v ostrosti a hloubce ... A hlavně - dá se tím v pohodě fotit v menším světle (uvnitř, ve studiu atd.) a to je super

Takže zatím spokojenost :)

Obrázek

jusuf

Příspěvek od jusuf »

Tak pekné sviatky prajeme.. Jingle lens, jingle lens... :-)
Na tom telezoome ma zaujal prepinac 1,2m - ∞ / 2,5m - ∞ . Aký to má zmysel , obmedziť si dolnú hranicu zaostrenia, navyše o tak malý rozsah ?

rastis

Příspěvek od rastis »

Ivo píše:...

Zkusil jsem porovnat fotky 70D + Sigma 17-50 vs 6D + Canon 24-70 - je tam docela posun v ostrosti a hloubce ... ...
a co to hovori o tych telach a co to hovori o tych sklach ? zvlastne si to takto naformuloval, co sa tyka informacnej hodnoty :) a co je to "hloubka" ?

osobne mam uz strasne vela rokov 20D, stalo to majland, dnes je to nepredatelne. ale ani nejak necitim potrebu menit. ma to maly display, na dnesne pomery je to fakt smiesne, ale zvykol som si. inak ma tam nic neobmedzuje. je rychly, svizny, ostrenie je uplne OK, v drvivej vacsine zaostrujem stredom a komponujem az po zaostreni, vyber inych ostriacich bodov riesim ak som na stative, nechcem s tym hybat a snazim sa kreativne narabat s hlbkou ostrosti... co je u mna pomerne zriedkavy typ fotenia. za tie roky mi X-krat zmokol, premokol, zmrzol, padol na zem a furt slape jak hodinky. vela krat som mal k dispozicii xxxD. kvalita obrazu na vyssich ISO je u tychto rad dost horsia, aj pri novsich modeloch, co som skusal... konstrukcne su xxxD su skorej taka sranda, xxxxD sa neda ani komentovat...

je mi jasne, ze xD su iny svet po kazdej stranke. ale najprv sa mi musi rozpadnut 20D, potom budem uvazovat, co dalej :) len ci sa ta 20D niekedy vobec rozpadne, zatial to tak nevyzera :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Na odborné dlouhé recenze, vysvětlování a srovnání se mrkni na youtube - jsou tam toho mraky :wink: Já jsem jen konstatoval že když jsem zaměřil na stejné věci jedním foťákem (70D + Sigma 17-50) a druhým (6D + Canon 24-70) se stejnými nastaveními, v druhém případě to vypadalo vždycky o něco líp, ostřeji, s přirozenějšími barvami. Proč a jak, nechám na jiných, pro mě je podstatný a potěšující tento jednoduchý výsledek :) Abych ještě prohazoval objektivy a zkoušel na co má vliv objektiv a na co tělo a do jaké míry, to už se mi fakt nechce :)

Jinak ovládání přes mobil (s fotákem na stativu) je super ... U 70D jsem to moc nevyužíval, ted jsem to zapojil, je to skvělé .. Už jen z toho důvodu bych nechtěl 5D MKIII (kromě ceny a minimálních vylepšení proti 6D)

Je jasné že samo o sobě to ale pěkné fotky neudělá a jsou borci co udělají mnohem lepší a zajímavější fotky na mobilu :) Ale každý máme nějakou hračku a hobby ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

borec s mobilem nefoti, neni-li uchyl imho :-)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

jusuf píše:Na tom telezoome ma zaujal prepinac 1,2m - ∞ / 2,5m - ∞ . Aký to má zmysel , obmedziť si dolnú hranicu zaostrenia, navyše o tak malý rozsah ?
je to preto aby sa fotak nepokusal ostrit na blizke vetvicky ked fotis zvieratka v prirode :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Jen pro info. Objednal jsem si objektiv Tokina 16-28 tady http://www.aaron.cz/produkty/tokina-at- ... -f28-canon

Došel mi objektiv ve zjevně již rozbalené krabičce (zespoda špinavé). Na něm ani nebyla originální krytka ale jakási odřená no name krytka, která z něj navíc padá. Jdu jim to hodit na hlavu

Jenom kdyby někdo chtěl něco objednávat, tak asi ne tam :wink: Přijde mi to neuvěřitelné - že si někdo úplně v pohodě dovolí poslat "nové" zboží v tomto stavu. Mají zákazníka za blbce ?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nevim proc, ale ten obchod je mi nesympatickej po celou dobu, co koukam po fotoproduktech :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale nakoplo mě to k tomu že si možná jako širokoúhlý nakonec pořídím taky Canona :) (16-35 IS USM F4). Čekají mě na podzim tak impozantní a dechberoucí krajiny na druhém konci světa že to asi přece jen bude chtít the best :)

Ale ten aaron - to je síla ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

a neni uz lepsi ten tamron, kterej je jen o spetku drazsi a svetelenost o kus lepsi? kresba, aberace a zkresleni podle dpreview grafu docela hodne srovnatelne! pro me se stal favoritem ;-)

http://www.dpreview.com/reviews/lens-co ... distortion
http://www.dpreview.com/reviews/lens-co ... iew=mtf-ca

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

To je otázka ... koukal jsem na něj, to víš že jo ... je docela čerstvý takže moc recenzí ještě není ... ale v těch co byly, lidé upředňostnovali tu tokinu a ta má zase potíže s protisvětlem ... Tenhle Canon (je taky nový) mi přišel asi ze všech nejlepší ? (plus se na něj dají dát filtry a není to takový přerostlý kolos jako tamron). No uvidíme

biscuit

Příspěvek od biscuit »

na recenze se vyprdni, koukej spis na fotky a to testovani na dpreview je vic nez prukazny. treba ta tokina tam s ostrosti na tom zrovna nejlip neni.

ja vychazim z toho, ze canon "stejnejch" parametru je o moc drazsi (podle me kurevsky predrazenej). a ten se svetelenosti 4 sice asi bude etalonem tridy, ale...

koukni i sem na foto skoda:
http://www.fotoskoda.cz/tamron-247028-d ... tab/review

samozrejme nenutim, jen mi prijde o krok dal nez ostatni a taky mam pocit, ze tady za ty desny penize clovek dostane hodnotu aspon trochu odpovidajici ;-) vlastne jsem se mozna do tamronu zamiloval diky tomu zoomu co mam od tebe. ta jeho stabilizace i ostatni parametry, jsou za ty penize neuveritelny.

Odpovědět