Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od Ivo »

Tak ono to je možná zčásti i tím, že ta nezprocesovaná je mimo facebook, ty ostatní jsou odkazy z něj. Moc to tomu neprospívá asi. A v daném případě úpravy šlo hlavně o popisný pohled na maximálně detailní tělo mouchy :) (ne o nějakou abstraktní náladovku)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Obrázek

vasek

Příspěvek od vasek »

biscuit: Nedávno jsem viděl na YT video "25 clichés you should stop doing" a mezi nimi byly lens flare a podpis. Předpokládám, že to první jsi tam nedával uměle, ale určitě za sebe můžu říct, že obě věci zde hodně ruší.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

taky jsem neco takovyho videl. nekomu se nelibi lens flare, nekomu vinetace, nekomu bw... ja mam rad vsechno, kdyz to nelezi za hranici myho vkusu. odlesk je to samozrejme prirozenej (diky nasazenymu uv filtru). a podpis, no ten bude rusit vzdycky, logicky, ale na DA si to proste podepisuju vzdycky, to uz je takovej zvyk. a necejtim se kvuli tomu bejt umelcem :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

No je to trochu přehnané ... Klišé je snad podle toho videa i vzít do ruky foťák a udělat fotku :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

tak nejak jsem to myslel :-) on se clovek z tehle rad nesmi taky hned posrat, to je totiz nejvetsi klise - poslouchat rady a zapominat na vlastni usudek a vkus ;-)

delay

Příspěvek od delay »

To podepisování fotek je trapné hlavně u lidí, kteří si koupí kvalitnější foťák, vyfotí pár kokotin a zakládají si na fb stránky s názvem Jirka Clona Photografy a kde jaký kraviny maj marknutý...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jj, cejtim to uplne stejne. a uzce to souvisi s tou kapitolou o (auto)portretu s fotakem a kacerim ksichtem navic :-)

rastis

Příspěvek od rastis »

to 25 klise video je fajn, trefne. samozrejme som sa tam nasiel tiez :)

delay

Příspěvek od delay »

Tam se najde každej, ono je to i o zdravém egu... :) Člověk začne mít chuť fotit, dělat si alba, investuje do vybavení a tvůrčí ego se raduje a chce přikmit nějakejma lajkama na fb a poplácáním po zádech od kamarádů... to vidím jako OK ještě. Jenže u některejch jedinců je nepřekousnutelná ta část, kdy začnou dostávat kritiku od zkušenějších nebo naopak téže nezkušených, kteří se během ticíce fotek a druhé zrcadlovky profotili k mistrovství... Takhle to spíše chodí v uzavřených fotoskupinách, kde chybí nějakej nadhled.

Jinak už jsem půl roku nefotil zrcadlovkou či kompaktem ani neotevřel Adobe Lr, používám jen fotomobil a dvě aplikace v něm, zjistil jsem, že mne to uspokujuje zhruba stejně :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

delay píše:Jinak už jsem půl roku nefotil zrcadlovkou či kompaktem ani neotevřel Adobe Lr, používám jen fotomobil a dvě aplikace v něm, zjistil jsem, že mne to uspokujuje zhruba stejně
to mas presne tak isto ako ja s muzikou :-) fakt ze "mene je vice" - prilis vela moznosti a prilis dokonala technika zabija kreativitu a zabavu ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ufff, to bych takhle odvazne netvrdil.

tical

Příspěvek od tical »

O focení nic nevím jen musím přispět k dendymu: na tom něco bude. V rozhovoru to tvrdil např. Liam Howlett nebo Rom di Prisco ( unreal soundtrack ) a mnoho dalších. Hodně to slýchávám, ale osobně nevím :).

rastis

Příspěvek od rastis »

to je len take klise, ked uz je niekto na vrchole a ma vsetku technuku sveta k dispozicii, tak moze zacat mudrovat :) samozrejme u konickarov to moze byt vselijake, ale pochybujem, ze by Liam Howlet daval do sveta produkciu z mobilneho telefonu...

tical

Příspěvek od tical »

Přímo u Liama šlo spíš o začátky kdy měl kdyspozici pouze svůj moog prodigy a kdy z něj prý dokázal vytáhnout maximum, ale co je na tom pravdy ví tak on sám :).

Odpovědět