Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
MDudas

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od MDudas »

Delay, dovolil som si bez vyzvania Ti tam nakuknut znovu... :shock: :P a teraz som Ti to zozral cele aj chlpami !!!! ....

Ani nemam chut hladat nejake chyby, tak je to pekne. :palec+: Uvodne clenenie o moc, moc lepsie! Dokonca aj portfolio si odstranil (spolu s biscuitom dakujeme :wink: ) Ta sablona - prelinanie obrazkov - je velmi prijemna, cela plocha super vyuzita. Proste super-truper. Takto vypada web profi fotografa - aspon ja som uveril, ze toto je profi fotograf. 8)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

:-) ja lukasi prece jen prichazim s jednou subjektivni kritikou. moc dvojexpozic v reportaznich snimcich. na jednu stranu naprosto chapu, sam jsem taky hravej tvor, plus k tomu ocenuju i to, ze to opravdu umis a povetsinou to nejsou jen dve prolinacky. na stranu druhou mi to porad k ty reportazi nepasuje. trochu to odvadi pozornost. reportaz, alespon pro me = co nejvice strohe predani toho, co se kde stalo, aby si svuj subjektivni a podbarveny dojem kazdy vytvoril sam. dvojexpozice do toho zanasi pocitovost a to mi k tomu proste uplne nepasuje. nechci ti malovat mantinely, je to samozrejme tvoje vec. nikdo te za to (zaplatpanbuh pro nas pozorovatele) neplati a ty jsi uplne svobodnej v tom jak se budes vyjadrovat a ja to respektuju. jen se snazim predat pocit. ale vim, ze ty jsi vnimavej a hlavne kritice otevrenej, takze si to primerene prechroupes ;-)

delay

Příspěvek od delay »

Jééé kluci, vy jste tak hodní. Ještě s tím pořád bojuju, ale jo, míchal jsem míchal a tohle se zdála být nejlepší varianta... teď musím hlavně udělat lepší výběry atd.

biscuit: já absolutně souhlasím, doubleexpo chci vlastně už dělat jen na koncertech, kde mě pořád baví nějak tu kapelu přenášet i do jinýho prostoru, nebo naopak publikum kapele atd... Jestli naražíš na ten ples, to je totiž taková nouzovka, lítal tam jeden opravdu profi fotograf, a dobrej (já byl pořadatel), no a řikal sem si, že prostě klasický fotky dělat nebudu, že to nějak nemá smysl. Jenže s odstupem cítím přesně to co ty, takže kdepak kritika, tohle už je jasná věc, plánuju to stáhnout, protože to vlastně nepůsobí moc dobře :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

mi rekni, proc davas tem detem ty drogy... skoda, ty nohy tam bejt mely, zvlast pri takovyhle hloubce ostrosti.

jackies

Příspěvek od jackies »

A protože biscuita zaujal jeden z mých modelů, dávám ještě jeden kus ke kritice.

Obrázek
muzikant

biscuit

Příspěvek od biscuit »

kritizuju ten prechod do cerny (mapy). jinak vcelku fajn neotrelej portret, i kdyz detail by se dal jeste trosku vycizelovat ;-)

jackies

Příspěvek od jackies »

Kritika přijata.
Musel jsem si teď normálně hnout s nastavením monitoru, jelikož jsem to vůbec neviděl a koukal kde to sakra vidíš :wink:
Kuadrát, tohle mě ničí :) Budu šetřit na nějaké EIZO.
muzikant

biscuit

Příspěvek od biscuit »

muzu doporucit dell. funguje to dostatecne ;-) (sam mam u2515h)

delay

Příspěvek od delay »

jackies: hodnotím kladně obsah většiny tvých fotek, tahle není vyjímkou. Máš svůj styl a baví mě to. Je tam vidět cit i záměr, a to je ono. Co se týče zpracovnání... bohužel mapy vidím hned.
Máš zkušenosti s tiskem fotek? Já zjišťuju, že většina fotografií mi z tisku leze podexponovanejch, a je to právě díky špatně nastaveným monitorům. Musel jsem si doma dost snížit jas, abych expozičně dělal více "light" fotky. Je jasný, že pokud člověk bude do budoucna potřebovat kontrolu a jistotu, tak investice do IPS panelu bude nezbytná. Je to holt stejný jako s muzikou... Uděláš dobrej song i na shitech od Geniusu, ale celkově dobrej mix, nebo co ti hrajou okrajový pásma zjistíš dost těžko :)

delay

Příspěvek od delay »

Jinak, pokud by někoho zajímalo krátký čtení a čerstvý test širokoúlýho konvertoru, může kouknout ke mě na fotoblog: http://www.lukasruferfoto.cz/test-canon-wide-converter

biscuit

Příspěvek od biscuit »

doporucuju koukat na histogram. ja ho dlouho ignoroval, ale je to hodne uzitecna pomucka. precejen svetlo se stale meni a i oci nekdy nejsou uplne v kondici a tohle pomaha skoro kalibracne.

konvertor je teda fakt prznic :-) ja jsem hifi clovek. lofi jen fakt kreativne a jako safranu ;-) na video to muze bejt v pohode, teda neni-li snimana staticka scena ze stativu.

btw. neni ten tvuj kluk nejak extremne pohybove nadanej? z fotek mam pocit, ze je to rozenej tanecnik - myslim naprosto vazne.

delay

Příspěvek od delay »

Jo, ty jsi spíš HiEnd HiFi, já už ti minule chtěl psát, ať přidáš trochu zrno, ale pak sem si říkal, že to nebude tvůj styl...
Přesně jak píšeš, je to prznítko a celkem jakože zbytečný, ale proč to nevyzkoušet, když se to nabízelo... já jdu stejně hlavně po těch emocích, tak mi to ve finále ani tak nevadilo :)

Mý děcka jsou spíš dost živý, čímž mě inspirujou a deptaj zároveň (focus, kompo :)), ale je to trénink. Tancuje spíš dcerka, a zpívá. Tobiáš vzdal po roce bicí, bude spíš výtvarnej typ a hraje tenis :)

Dík.

delay

Příspěvek od delay »

biscuit píše:doporucuju koukat na histogram. ja ho dlouho ignoroval, ale je to hodne uzitecna pomucka. precejen svetlo se stale meni a i oci nekdy nejsou uplne v kondici a tohle pomaha skoro kalibracne.
To je jasný, hlídám přepaly, tedy tam kde se jich dá elegantně zbavit... tedy ne za cenu, že udělám HDR paskvil stažením Highlights, což bylo před půl rokem běžný řešení. Jde však o jakési střední vyšší tóny, kterýma je fotku potřeba nakrmit, aby na papíře byla OK. Dělal jsem před vánocema dvě knihy a nic moc teda. Trochu líp mi to vylezlo jako klasická fotka z labu. Minulý týden jsem pro změnu dostal fotoplátno od Škody, kam sem vybral blbou fotku a dopadlo to taky mizerně. ZKUŠENOSTI :) Monitor toho bohužel snese mnohem více a podexponovaný fotky jsou často působivý.

jackies

Příspěvek od jackies »

S tím podexponováním taky asi záleží kde tiskneš.
Podle mě co tiskárna, to jiný výstup.
Já jsem s tím tedy problém neměl v těchto případech (viz níže) z povahy těch fotek, ale ta černá určitě není jak na monitoru.
Podle mě ani tak nemůže mimo monitor ( technologicky a opticky) vyznít.
Bílá v pohodě.
Vžycky to je taková loterie při poslání na tisk :wink: To už jsem zjistil.

ad histogram : koukám na něj, ale stejně na to většinou dlabu :)
plátno 50x75cm
plátno 50x75cm
Přílohy
tvrzená deska PVC  50x75cm
tvrzená deska PVC 50x75cm
muzikant

Odpovědět