Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
psk501

Příspěvek od psk501 » 24 pro 2008 23:35

EXCOM píše:
Pytkin píše:Ja som si dal vcera TOTAL RECALL .. A znovu som sa utvrdil v tom ze to je popici film ..
jo, tak na tento film mam velmi pekne spomienky... hlavne simultanny dabing :) ja mam dnes pocit ze take filmy ako Total Recall, Predator, Terminator atd. sa uz len tak nevidia... tie filmy sa stali ikonami svojej doby a dnes su stale skvele... proste nestarnu.. chcel by som vediet v com je to caro...
Caro je v Arnoldovi neasi :wink:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 pro 2008 23:42

psk501 píše:
EXCOM píše:
Pytkin píše:Ja som si dal vcera TOTAL RECALL .. A znovu som sa utvrdil v tom ze to je popici film ..
jo, tak na tento film mam velmi pekne spomienky... hlavne simultanny dabing :) ja mam dnes pocit ze take filmy ako Total Recall, Predator, Terminator atd. sa uz len tak nevidia... tie filmy sa stali ikonami svojej doby a dnes su stale skvele... proste nestarnu.. chcel by som vediet v com je to caro...
Caro je v Arnoldovi neasi :wink:
no to jo... ale ked si dnes tie filmy pozries tak proste su stale dobre, alieni detto.. ale ked pozries dnesny film, povedzme uz presiel rok, tak ten film ako keby zostarol natolko ze uz po nom nesiahnes.. ale tieto filmy sa stale daju.. spracovanie skvele, atomsfera.. by ma zaujimalo cim to je ze dnesne filmy toto nemaju.. mozno je to aj tym ze v tej dobe sa dost herci "ikonizovali" dnes ich je tolko ze uz su to len herci...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 pro 2008 23:53

EXCOM píše:
No tak ja som tento film konecne videl cely , s dabingom , v HD , na 3oj metrovom platne .. Strasne som nim nadseny .. i ked teda posptprodukcia je poplatna svojej dobe .. dnes by ich vytahali za usi . uz len jednoduche klucovanie je tam uplne strasne :)

rastis

Příspěvek od rastis » 25 pro 2008 01:44

EXCOM - nebude to iba nostalgia ? dnesni tinedzeri si urcite ulietaju na inych filmoch, aktualnejsich, ako nejake 80tkove stariny :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 25 pro 2008 04:02

rastis píše:EXCOM - nebude to iba nostalgia ? dnesni tinedzeri si urcite ulietaju na inych filmoch, aktualnejsich, ako nejake 80tkove stariny :)
na tom nieco bude, vid thread o prodigy :D
neviem, mozno Vin Diesel je ikona dnesnej doby, ale akosi som to nepostrehol :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 pro 2008 10:47

rastis : nemyslim si ze je v tom davka nostalgie .. i ked nejaka tam je .. dnes uz ale vo filmoch nejak neni napad .. taky ako bol kedysi ..

psk501

Příspěvek od psk501 » 26 pro 2008 00:16

Imho zato muzou zbozsteni Arnoldi, Sylvestri, Jeanove, Brucové...Vin Diesel v podobnych rolich maskulinich samcu pusobi jako debil.

Ad starsi filmy. Nedavno sem dal znovu Horizont udalosti a je to lahudka:)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 26 pro 2008 00:26

imho Vec je super film :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 pro 2008 01:26

pravda .. VEC tu mam nachystanu v HD .. ako sa vratime pred silvestrom od svokry , tak bude na rade ..

Settler

Příspěvek od Settler » 26 pro 2008 13:53

psk501 píše:Ad starsi filmy. Nedavno sem dal znovu Horizont udalosti a je to lahudka:)
Ten byl pro me prave tou prisernosti nove doby.. slatanina az na pudu.. hroznej film..
Nejsem si ted jistej, jestli jsem to sem uz nepsal, ale stejne tak napr. takovy Sunshine.. na obou filmech mi vadi nejen to, ze popiraji zakladni fyzikalni zakony tohohle sveta (nemam na mysli zasadni dejove veci, ale spise takovou tu logikku chovani jednotlivych clnu posadek... jsou to takove ty seky, kdy je jasne videt, ze stab proste nema na tohle ani zakladni spetku vzelani..)
O tom, jak na me takovy EH pusobil dejove.. skoda mluvit.. byla to splacanina.. jakoby scenarista makal na filmu a najednou mu zavolali, ze to proste zejtra musi bejt hotovy.. tak uvaril kafe, dal si cigo a za noc toho pulku dopsal.. vysledek..? kravina nejvetsiho kalibru..

Pokud se chceme bavit o starych kusech (takovy horizont pro me neni zadny stary kus), chystam se ted na Tarkovskeho Solaris, stejne tak THX 1138 bych jakozto zalohu v kvalitni podobe velmi ocenil.. :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 pro 2008 14:35

Na Tarkovskeho Solaris jsem se velmi těšil a málem jsem u toho v létě zahynul ... Ze Stalkera jsem byl v úžasu ... ale Solaris byl úmorný ... Po nekonečně dlouhém úvodu následovala desetiminutová jízda auta po dálnici z bodu A do bodu B. Poté cesta "kosmonauta" na kosmickou stanici v ošoupané kožené bundě a s batohem (ještě že tam po příletu nezabouchal na tu raketu nebo nezazvonil :)) Interiér "kosmické stanice" včetně doupat rezidentů připomínal velkou plechovou maringotku bezdomovců (a zbylí kosmonauti bezdomovce i výzorem). V 70% délky filmu jsem to vypnul a hodně se mi ulevilo ... :)

Zato včera jsem si konečně stáhnul pár dílů starých anglických Profesionálů a Bodie a Doyle nezklamali ani po letech :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 pro 2008 16:02

Ivo píše:Po nekonečně dlouhém úvodu následovala desetiminutová jízda auta po dálnici z bodu A do bodu B.
A desetiminutova jizda na drezine ve Stalkerovi ti nevadila? ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 pro 2008 16:07

Settler píše:na obou filmech mi vadi nejen to, ze popiraji zakladni fyzikalni zakony tohohle sveta (nemam na mysli zasadni dejove veci, ale spise takovou tu logikku chovani jednotlivych clnu posadek... jsou to takove ty seky, kdy je jasne videt, ze stab proste nema na tohle ani zakladni spetku vzelani..)
Tak co ti vadi, fyzikalni zakony nebo chovani posadky? BTW co z fyziky ti konkretne na Sunshine nestymuje? Protoze co je mi znamo, Boyle to dost podrobne konzultoval s HEP fyziky nejen z CERNu. Pravda, rikal jsem si, ze by se jim mel ten stit roztavit (ale proto se tomu rika science fiction, ze) , ale to je tak vsechno, jinak me tam nic neurazelo ;) A cervi dira v EH taky neni vymysl.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 pro 2008 16:12

Kermitak píše:
Ivo píše:Po nekonečně dlouhém úvodu následovala desetiminutová jízda auta po dálnici z bodu A do bodu B.
A desetiminutova jizda na drezine ve Stalkerovi ti nevadila? ;)
Tam do ní nastupovali, vystupovali, pronásledovali je vojáci, projíždělo to různými zákoutími :)) a kromě toho dýl než 3-4 minuty to myslím nejelo :)

Settler

Příspěvek od Settler » 26 pro 2008 19:43

Kermitak píše:Tak co ti vadi, fyzikalni zakony nebo chovani posadky?
Fyzikalni zakony, co se chovani posadky tyce.. :)

Jak jsem psal.. ne zase nejake zasadni zlomy, ale pokud autor/rezie netusi ani to, co se stane s clovekem ve volnem prostoru, nema u podobneho filmu co delat.. mam na mysli takovehle detaily.. stejne tak u EH paranoidni cernochova litacka vesmirem.. aktualne si jeste vzpominam na dekompresni scenu, kdy pred kovovymi dvermi fici vitr jako dabel, o 0,5m vedle (tedy za dvermi) uz ale ne.. hlavni hrdina tady proleze futrama a je klid.. pritom jsou dvere stale otevrene a vubec nic se tak vlastne nemeni.. tohle jsou ty momenty, kterych jsou tyhle filmy vice, nez plne.. vzdy se jen muzu chytit za hlavu, pronest sproste slovo a uvolnit misto na disku..
Konkretne u EH mi slo ale spise o onen stupidni scenar, kdy se velmi slibne nastartovane sci-fi (rikal jsem si, ze po dlouhe dobe konecne slusna "vesmirina") zvrhne v tuctovou blbost..

Samozrejme o cerne diry, o tepelny stit nejde.. pokud koukam na sci-fi a je zde jasne receno - mame lod, ta vydrzi letet ke slunci - hotovo.. nemam co resit.. proste dej, "budoucno", pohoda..
K posadce.. pokud je vse staveno na vecech typu, "jsme v pr*eli.. buuu buuu buuu, co mam delat, spatne jsem se podival do tabulek a proto ted umreme".. nevim no. proste at jdou s temahle zvratama nekam.. jsou naprosto "chudobne" a hodne low end usera.. :)
Ja od filmu ocekavam ponekud vice, nez zvraty a dej snimku jako "rychle a zbesile" (ci jak se to jmenovalo) :)

Odpovědět