Jazykový koutek

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
dendy
Vybavení

Re: Jazykový koutek

Příspěvek od dendy »

stamina píše:najhorsi resp. najviac foreign akcent maju napr. spanieli
nesuhlasim uplne najhorsiu anglictinu maju Iri, tym nerozumiet ani hovno :-D aj anglani su na tom dost zle, tym je tiez obcas problem rozumiet :mrgreen: Obecne lahsie clovek porozumie ne-native speakerovi alebo aspon americanovi, nez anglanom alebo nedajboze irom alebo skotom :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

o stranku z5 jsem psal vlastne uplne to samy :-)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

jj skor porozumieš činanovi hovoriacemu po anglicky než angličanovi hovoriacemu rodným nárečím :) ale ja mám irske narečie rád, aj ked niekedy ozaj ani prd nerozumiem :)
čo mi reže uši je texaský akcent! a čo je niekedy úplná vražda sú jamajčania, tým niekedy nerozumiem jediné slovo !

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tohle je výborné :)
Byli jsme před časem v odlehlých částech Walesu a manžel naší hostitelky byl takový poctivý domorodec. Anglicky umím myslím docela dobře, ale když na nás začal bodře halekat, nerozuměl jsem mu zpočátku ani slovo :) Potěšilo mě že ani kolega, který je univerzitní angličtinářský profík (a prý to byla angličtina, ne velština :)

peteness

Příspěvek od peteness »

Ivo: to je bezvadny klučina, už to tady ale bylo v minulosti taky :-)
Docela sympatický jev je imho rhyming cockney. Třeba cancel se řekne Nigel Mansel, nebo pivo Stella se řekne Nelson (zkrácenina od Nelson Mandela) :-)

stamina

Příspěvek od stamina »

dendy píše:
stamina píše:najhorsi resp. najviac foreign akcent maju napr. spanieli
nesuhlasim uplne najhorsiu anglictinu maju Iri, tym nerozumiet ani hovno :-D aj anglani su na tom dost zle, tym je tiez obcas problem rozumiet :mrgreen: Obecne lahsie clovek porozumie ne-native speakerovi alebo aspon americanovi, nez anglanom alebo nedajboze irom alebo skotom :-)

ja som myslel ne-nativnych speakerov
irsko, skotsko je fakt brutal niekedy rozumiet :shock: :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo píše:Tohle je výborné :)
Byli jsme před časem v odlehlých částech Walesu a manžel naší hostitelky byl takový poctivý domorodec. Anglicky umím myslím docela dobře, ale když na nás začal bodře halekat, nerozuměl jsem mu zpočátku ani slovo :) Potěšilo mě že ani kolega, který je univerzitní angličtinářský profík (a prý to byla angličtina, ne velština :)
23jka hahahahahaha :-))) okamzite som si spomenul na Die Antwoord, Yo Landi a Ninja :-))))

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

tak prosfistujeme!
- ridit se zavrenymi (oko)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

:-D

"Se zavřenýma očima."

P.