Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Poshook píše: mlieko je pre telo o dost vacsi humus ako maso. s masom sa totiz vsezravy traviaci system vysporiada bez vacsich problemov, ale s mliekom su sakra velke problemy. clovek totiz uz v utlom veku (cca 2 roky - zavisi od doby kojenia) straca schopnost travit mliecne bielkoviny. tie tvoje litre mlieka ti potom v hrubom crievku vytvoria krasny hlienovity povlak a znacne obmedzia funkciu sliznice (tzv. zahlienenie organizmu)
To máš naprostou pravdu. Nezmínil jsi ale to úplně nejpodstatnější. Mateřské mléko je pro každého savce potravou jen do chvíle než je schopen jíst normálně. V té chvíli s mateřským mlékem končí a už ho nikdy nepozře. Mateřské mléko každého druhu má zároveň naprosto specifické složení. V přírodě je naprosto nemyslitelné, aby za normálních okolností pil příslušník jednoho druhu mléko jiného druhu (kromě umělých případů). Jen člověk dospěl k tomu, že pije mléko i v dospělosti, a ještě k tomu mléko naprosto jiného živočišného druhu, který s ním nemá NIC společného (a je pro něj de facto téměř nestravitelné). Kromě toho mléko když už - tak funguje pouze v syrovém, čerstvém stavu (enzymy a další specifické látky). Pasterizací, dalšími chemickými průmyslovými procesy a skladováním se toto vše ničí a nastávají kromě toho i hnilobné procesy. Jaká je tendence krávy (telete) ? - extrémně rychlý růst těla (zdvojnásobí hmotnost během krátké doby), pomalý růst mozku. U člověka je to přesně naopak (a ta informace je zakódovaná i v jeho mléku).
Bohužel tato absurdita nese lidem hodně nedobrého ... Desetileté přerostlé děti (a malé "Pamely") též o lecčem svědčí ..
Nemluvě o tom, že kráva (jako každý jiný savec) produkuje mléko jen proto ,aby v danou periodu živila své mládě. Člověk jí ale mláďata odstaví, postaví ji do hromadného (koncentračního) tábora, dopuje ji hormony a stroji odsává její mléko ... Těžko se pak divit, že krávy z toho občas zešílí ...

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Pytkin: No jasně, jenže dobrých restaurací s "běžnými" jídly jsou mraky, ale vegetariánských, abys pohledal, takže typy na ně mají podle mě v tomto topicu místo.
Ale skutečně mě Tvůj příspěvek pobavil, ještě teď se usmívám:)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pytkin píše:Taka kanci kyta na smetane .. Ohromna lahuodka ..

A rebra .. lepsie som zatial nikde inde nejedol ..
Vsadím boty, že kdyby ti někdo totéž zručně připravil z jiného materiálu, rozdíl vůbec a naprosto nepoznáš. Maso samo o sobě nemá žádnou chu?, jedná se jen o koření a další ingredience. Zajdi si někdy třeba do taiwanské vegetariánské restaurace ve Vídni a dej si tam rybu nebo kuře ... Je to lehce šokující (jsou tam i "kosti"). Nikdo na světě rozdíl nerozezná. Samozřejmě "sójové maso" made in Vitana je málo inspirující ... a o tom nemluvím ...
Je to většinou jen zvyk a psychologická potřeba. Stejně jako když je někdo závislý na cukru a sladkostech a místo svých sušenek nebo klasického dortu dostane něco, co je sladké přirozeně bez přídavků řepného cukru a dalších umělostí, je taky psychologicky uspokojen ... Běžné sladkosti jsou ale k mání mnohem snadněji ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 19 zář 2005 00:20, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Tudy : no .. je aj neni .. ked uz inzerujeme , treba inzerovat aj masoidne restauracie :) je fakt ze v cechach to neni problem .. na slovensku ale najst dobru restauraciu , to je fakt problem ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ivo : netvrdim ze nie .. ale chodit na obedy do viedne mi pride dost panske huncucstvo ..

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Ivo: s tím velkochovem máš pravdu. Jenže, jak jsi sám psal, každý si musí určit svou hranici, co je ochoten tomu obětovat (viz mniši bez šatů, aby nezabíjeli mikroby na svém těle) a já si určil, že vegan ze mě nebude i přes to, že se mi některé věci nelíbí...
Dřív jsem zastával názor, že buď se má něco dělat na 100%, nebo vůbec, ale teď to beru tak, že je lepší něco než nic (každé ušetřené kuře za to stojí)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tudy píše:Ivo: s tím velkochovem máš pravdu. Jenže, jak jsi sám psal, každý si musí určit svou hranici, co je ochoten tomu obětovat (viz mniši bez šatů, aby nezabíjeli mikroby na svém těle) a já si určil, že vegan ze mě nebude i přes to, že se mi některé věci nelíbí...
Dřív jsem zastával názor, že buď se má něco dělat na 100%, nebo vůbec, ale teď to beru tak, že je lepší něco než nic (každé ušetřené kuře za to stojí)
Myslel jsem tím zejméno mléko jako takové ... Když už, tak jogurt nebo rozumnější sýr je o něco lepší ... Omlouvám se, že ti vstupuji do tvých kruhů, jen ve mně vyvstala taková obava, aby sis zvýšenou kompenzací masa mlékem nepoškodil více, než kdybys v jezení masa pokračoval ... Víš, on dospělý člověk má tu potřebnou denní dávku bílkovin už docela skromnou (přebytky se pak v těle zoufale ukládají).
Mimochodem - kolega z Yamuny (shodou okolností Brňák) též po léta mléko usilovně popíjel (lil si ho denně kvanta do čaje) a loni sklidil úrodu (skončil těžce se žaludkem v nemocnici).

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pytkin píše:Ivo : netvrdim ze nie .. ale chodit na obedy do viedne mi pride dost panske huncucstvo ..
Já tě samozřejmě do Vídně na obědy neposílám :) jen jsem tím chtěl říct, že lidé si často vysloveně neužívají "masa" jako takového, ale jen těch ingrediencí kolem (jen to nevědí ...)

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Ivo: žádného vstupování do mých kruhů jsem si nevšiml (za prvé mě to uráží a za druhé nevím, co to je :) )
Naopak všechny informace hltám, dělám si z nich aritmetický průměr (pro klamný pocit objektivity) a konfrontuji se svými názory...
Jak vidíš, tak už mě tento topic dokopal k radikální změně jídelníčku :D

PS: sákryš, jak děláte s Jamunou zkoušky?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ivo : nejde len o chut ako taku .. ide aj o tu hmotu .. isteze ta hmota sa da casto nahradit .. trebars sojou .. zena bezne robieva spanielske vtacky tak ze polku hrnca spravi z hovadzieho masa .. a polku zo sojoveho .. to sojove ale natiahne stavu z toho hovadzieho , cize tazko povedat ako by to chutilo , keby pouzila len sojove ..
raz na duchonke pani kucharka robila pre mojich vegetarianskych kolegov dake sojove maso a to bolo fakt moc dobre , nerozoznatelne od normalneho masa .. ked to dakto vie pripravit , tak je to super .. ja v tom ale nevidim zmysel , za kazdu cenu nahradzat maso .. mne vyhovuje vyvazena strava .. dostatok zeleniny aj masa ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tudy píše:
PS: sákryš, jak děláte s Jamunou zkoušky?
Yamuna už žije jen na cédéčkách a v paměti návštěvníků koncertů ... čili se zkouškami není problém :)

kexik

Příspěvek od kexik »

pytkin: restauracie vo viedni nie su o moc drahsie nez v blave... tym nechcem povedat ze su lacne, skor tu druhu verziu
kazdopadne to minimalne pre teba neni panske huncutstvo ale celkom realna moznost. myslim ze tam za tie prachy dostanes svoje, co sa o vacsine blavackych podnikov bohuzial neda povedat

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

kexik : cestovat denne hore dole 60km a zasrat 2 hodiny na hranici .. na to sa mozem vysrat ..

kexik

Příspěvek od kexik »

no to je fakt, hraniciari su svoloc... ale dockaj casu :)

Ondrash

Příspěvek od Ondrash »

S tím mlékem souhlasím s Ivem. Sám ho téměř nepiju. Když už něco od mléka tak spíš jogurty nebo kefíry... Je to fakt, že když jsme malí máme v sobě nějaký hormon, který nám pomáhá strávit mléko, ale jen mateřské, samozřejmě. S tím kravským mlékem je to jinak fakt šíleně ujetý. A jak se to za totáče propagovalo! Jinak ty krávy jsou šílený hlavně z kostní moučky. Připadá mi to hrozně nefér, když je ládujou rozemletými krávami a pak když jedna z nich se z toho cvokne tak to tam pro jistotu vymlátí všechno... Jen nechápu, že to nikomu z nich už nedošlo... :(

Odpovědět