Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
peteness

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od peteness »

No ty veci nezpusobuji rakovinu. To mam jenom jako takovy podvedomy natlak - just for emphasis :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

peteness: covece neblbni. mej taky trochu radosti z bublinek :-)

peteness

Příspěvek od peteness »

Prave ze bublinky konzumuju az moc, proto to davam do zakazanych. Je to jedna z tech nejmin skodlivych veci, ale prece jenom tam jde o tvorbu kyselin.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ty bublinky to je zajímavá věc ... občas po nich úplně běžím a užívám si toho lehce agresivního pocitu v krku při pití :))

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja je moc nemusim, vetsinou si kupuju vody bez bublin (kdyz uz si vodu kupuju - to delam uz hodne vyjimecne).. vadi mi, ze kdyz piju z bublinama, tak vypiju min.. nicmene maly bubliny, v takovejch tech prirozene nasycenejch mineralkach mam rad ;)
Naposledy upravil(a) biscuit dne 11 led 2012 15:07, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ja cely zivot pijem len bublinky .. ked to nema bublinky , tak som stale smadny ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Oxyygen píše:Premyslim, ze bych udelal odvykačku od bílýho cukru. Jakou s tim máte přesně zkušenost (Ivo, Dendy) a co používáte jako alternativní zdroj sladkého. Mám navyk z děttsví se dorážet něčím sladkým po jidle, ale bojim se, ze jen ovoce ten spravny efekt mit nebude.

Diky za zkusenosti a tipy.
pres tejden nejim zadny sladky, proste si sladkosti (ani ovoce) nekupuju :] pres obed se ale stravuju prevazne po thajskejch / vietnamskejch / japonskejch restauracich a chut spousty jidel je cukrem vyvazovana, tomu se nevyhnu. casem na to prestanes mit chut a taky si vic uvedomis sladkou chut v jidle, kde cloveku predtim dost unikala, treba papriky.

Sonority

Příspěvek od Sonority »

měl jsem celej život sladkosti (hlavne ty v pestrobarevných obalech) hodně rád. Ale stačilo přečíst si snad na 5ti stránkách A4 popsanej technologickej proces výroby cukru. Mezi bílým a hnědým je jen malej rozdíl, hnědej by měl být o trošku méně škodlivej. Tak jsem spotřeboval poslední třtinovej cukr, co sem doma měl a už si další nekoupil, podobně jako další výrobky s cukrem. Nejdřív trošku absťák pár dnů, ale pak už bez problému.
Ted už přes půl roku jsem až na pár vyjímek neměl cukr z jiného zdroje, než přirozeně v ovoci. A bez problemu, vubec mi nechybí. Myslím že je lepší zbavit se té závislosti, než vymýšlet nějakou náhradu, maximálně po dobu odvykačky mít třeba víc banánů, datlí atd.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

s pad thai tohle ma pramalo spolecnyho.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak se musím pochlubit svým total high end lampovým kompresorem ve svém kuchynském studiu :))))

Už delší dobu můj Catler 8010 mixer nefungoval dobře a dnes uplně odešel (mixuje jen 3 vteřiny a dost) - a celkově si myslím že to není ten level jako nejslavnější mixovací titáni (až tak dokonale to nemixuje):

http://www.ukjuicers.com/blendtec-total ... ge-jug-red

http://www.ukjuicers.com/omega-3hp-blender-bl630-red

http://www.ukjuicers.com/vita-mix-vita-prep-3

Vitamix jsem vyloučil (zastaralý a drahý) a váhal mezi Blendtecem a novou Omegou ... Skoro už jsem šel do Omegy, ale nakonec jsem zvolil Blendtec díky jeho osvědčené tradici a kvalitám (tam Omega je uplně nová). A taky proto že malý miluje ty videa jak na tom Blendtecu mixují iPhone, notebooky atd :)) Tak by byl trochu zklamaný kdybych ho nevzal :)

Takže v uterý bych tady měl mít tohoto high end krasavce s naleštěným předním panelem :)

Obrázek

peteness

Příspěvek od peteness »

Jsem věděl proč ten Catler nekupovat. Byly to původně uplně levné mixery (http://www.ebay.com/itm/Breville-Ikon-H ... 2c61ad9e22)
http://www.ebay.com/itm/Breville-Ikon-H ... 2c61ad9e18
. Na forech to kazdy zavrhuje.. Jenom tam dali nový motor, vymysleli novou značku a prodává se to výhradně ve východní Evropě.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Prostě mixer je absolutním základem raw/vita/vege kuchyně ... A proto je třeba mít ten úplně nejlepší :)

Uff, ten catler asi bude trochu šmejd ...

Ještě by mě zajímalo - objednal jsem ten blendtec z UK, je k tomu UK koncovka a pošlou to s adapterem ... Dá se to jednoduše ušmiknout a dát tam na pevno naši koncovku ? (elektrikář)

( z UK jsem to objednal proto, že to vyjde cenově nastejno jako od nás, doprava free, ale pošlou mi to bez DPH :) což je tím pádem o 2500 levnější ...)

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Ivo píše:Ještě by mě zajímalo - objednal jsem ten blendtec z UK, je k tomu UK koncovka a pošlou to s adapterem ... Dá se to jednoduše ušmiknout a dát tam na pevno naši koncovku ? (elektrikář)
Ano, v Anglii maji akorat jiny vidlice, jinak vse sedi. Pripadne koupit redukci, ale to je mozna praktictejsi to predelat.
Mimochodem kdyz jsem chtel predelavat zdroj k Line6 POD XT z anglicke vidlice na ceskou, tak jsem uvnitr te anglicke nasel klasickou evropskou :D Tak ji napred zkus kuchnout, nez to ustrihnes, treba te tam bude cekat podobny prekvapeni.

Odpovědět