Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Ivo »

http://toxio.cz/?p=314t

"McDonads jídlo obsahuje tmely a kosmetické petrochemikálie"

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja myslim, ze tohle sem snad ani nepatri :-) bavme se o normalnim jidle a ne o hnoji ;)

ja jsem se dneska uz malem rozbrecel v krame, kde bylo kolem me mraky zeleniny a nic ve mne nevzbuzovalo touhu, abych si to koupil. pritom zeleninu miluju. snad jedine ta mrkev, ale tu jsem ted jedl tri dny za sebou :-( co jite ted, kdyz nic cerstvyho skoro nejde koupit. ta chladakova zelenina od buhvikud privezena me proste nebavi.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

biscuit píše:ja myslim, ze tohle sem snad ani nepatri :-) bavme se o normalnim jidle a ne o hnoji ;)

.
Tyhle hnojárny jsou ale přecpané lidma :)

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two »

biscuit píše: ja jsem se dneska uz malem rozbrecel v krame, kde bylo kolem me mraky zeleniny a nic ve mne nevzbuzovalo touhu, abych si to koupil. pritom zeleninu miluju. snad jedine ta mrkev, ale tu jsem ted jedl tri dny za sebou :-( co jite ted, kdyz nic cerstvyho skoro nejde koupit. ta chladakova zelenina od buhvikud privezena me proste nebavi.
Zkus kolem sebe pohledat nějaké biozemědělce, popřípadě malorolníky, či nějaký obchod s tímto zbožím. Já pokud nejím vlastnoručně vypěstovanou zeleninu, tak ji nakupuju u jednoho skoro-místního biozemědělce. Ceny jsou velice dobré a má to skvěle uskladněné, takže maximální spokojenost. Teďka je eště část roku kdy se takové ty uskladnitelné věci jako mrkev, brokolice, zelí, dýně apod. dají sehnat v relativně výživné kvalitě. Joo, to pak v únoru a březnu, to bude zas peklo. To už do sebe tlačím samé zavařeniny, marmelády a klobásky.
Jirka Štolfa

biscuit

Příspěvek od biscuit »

klobasky :-) no ja mam sve dodavatele, ale uskladneny mam tak dyne od nich + jsme si zavarili spoustu san marzano rajcat na zimu.. ale jinak :-( uz je proste po sezone. asi se zkusim naucit neco se zelim jinyho, nez zelnacku, nebo zeli ke knedlikum...

ivo: to jsou lidi? :mrgreen: ja myslel ze zombies, akorat ze misto "mozky" mumlaji "bigmac menu s tatarkou a velkou kolu"
Obrázek

peteness

Příspěvek od peteness »

nedavno jsem se na Smichove zastavil v italske pekarne, bylo to vsechno bezvadne, pizza taky fajn, ale vecer mi bylo strasne blbe, kvaseni ohromne. Pizza je na zaludek nejhorsi. Ale veci tam asi jinak maji kvalitni, soude podle audin se ctyrma jednickama venku.
http://www.winemarket.cz/kontakty.php

biscuit

Příspěvek od biscuit »

veci maji dobre, ale ceny hrozne (i kdyz teda ne u vseho, neco vyjde ok). jinak jak mi prozradil jeden ital, kdyz jsme se bavili o pizze, je dulezity, aby to testo bylo odpocaty, pak ti v zaludku uz takhle nepracuje. ja jsem se divil, protoze ja s tim nikdy nemel problem, mam plechovej zaludek, ale jak je videt, tak je to asi pravda ;)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

to ne, to je fakt peklo :-) nejsem zastancem bruselskejch opatreni, ale zakazal bych tohle nazyvat pizzou. at si ty placce rikaj nejak jinak. tohle proste neni pizza. jinak taky nevim, co to je zase za modu, ta nesmyslna himalajska sul, ktera je stejne odnekud z pakistanu a je to podle me zase jen neci chytry marketingovy tah.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

To je trošku zkostnatělé myšlení ? :) To je to samé jak kdybys řekl, ať brusel zakáže nazývat elektrickou kytaru kytarou, protože kytara je dřevěná, má nylonové struny a nezapíná se do elektriky ... tohle prostě není kytara

Doporučoval bych nejdřív vyzkoušet (raw pizzu, sushi , burger apod a též himalájskou sůl) a pak teprve komentovat :) Kdybych neviděl x lidí, co to jedli poprvé a oblizovali se až za ušima, tak bych to neříkal ...

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

hlavne kdyz se to susi neni to uz mrtvy?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Do 42 stupňů ne .. :wink: (to je teplota kdy se ještě neničí enzymy)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo, promin, ale pizza je proste tradicni italskej, rekneme narodni, pokrm. jeji priprava ma urcity zakonitosti. kdyby mi nekdo udelal chmelovou limonadu s primesi sladu, a tvrdil mi, ze je to pivo, taky si potukam na celo.

mne hrozne vadi, jak tahle skupina lidi, dela jidla podle jinejch jidel, kterejma prakticky opovrhuje a nestydi se ta jidla i stejne nazyvat. proc se to proste nejmenuje "nepecena pohankova placka s vymocenejma rasama a spenatem, bejby!"

ad himalayan salt:
http://en.wikipedia.org/wiki/Himalayan_salt

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

A kdyby ses dostal do Belgie , šel do obchodu a uviděl tam 250 druhů piv přes malinové, jahodové (mimochodem výborné) atd., taky by sis tukal na čelo ? (jenom kvůli tomu že v Čechách známe jen jeden druh) ? A co takhle nepasterizované pivo ? Hmm ? :)

Pizza - toho existuje taky x nejrůznějších druhů a názvů a žádný jeden definovaný přesný postup není ... je to prostě kulatá pevnější placka (jako základ) a na ní směs všeho možného ... Tohle je prostě raw pizza ... (jeden ze stovek druhů pizzy) :wink: Stejně jako je pizza vegetariánská , sýrová, špenátová atd.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo, nepochopils. nejde o slozeni, jde o vareni. pivo se vari. jinak jsem fanousek belgickych piv, ochutnal jsem jich kolem 80ti druhu a vetsina tech ochucenych mi nic moc nerika, ale neurazi me - narozdil od raw pizzy.

Odpovědět