Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Jirka Štolfa

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Mě z toho vyplývá, že nedohlédnem konce (nerozumíme tomu) a tudíž se držet myšlenkového konstruktu vegetariánství je nesmysl. Důležité je jak se chováme teď a tady. A z toho tedy vyplývá, že jíst mrtvé těla zvířat neznamená automaticky zabíjet je. To je jenom souvislost, kterou si vytvořila naše mysl !!! Realita se děje jenom teď a tady. Ivo, já se snažím rozbít ten konstrukt vegetariánství a tvá mysl se snaží na to místo automaticky dosadit jiný konstrukt, jinak by se zhroutila. Snažím se jenom říct, že ten koncept nepotřebujeme a snažím se ti nastavit zrcadlo k prolomení toho konceptu. Vykreslením obou extrémů zjistíš, jak jsou absurdní a tudíž nepotřebuješ následovat ani jeden z nich.

Adam

Příspěvek od Adam »

vegetarianství je extrém ? : ) to sem nevěděl sakra : )

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Jirka Štolfa píše:držet myšlenkového konstruktu vegetariánství je nesmysl.
Důležité je jak se chováme teď a tady. A z toho tedy vyplývá, že jíst mrtvé těla zvířat neznamená automaticky zabíjet je. To je jenom souvislost, kterou si vytvořila naše mysl !!! Realita se děje jenom teď a tady. Ivo, já se snažím rozbít ten konstrukt vegetariánství a tvá mysl se snaží na to místo automaticky dosadit jiný konstrukt, jinak by se zhroutila. Snažím se jenom říct, že ten koncept nepotřebujeme a snažím se ti nastavit zrcadlo k prolomení toho konceptu. Vykreslením obou extrémů zjistíš, jak jsou absurdní a tudíž nepotřebuješ následovat ani jeden z nich.
Myslím že bojuješ spíše s vlastními umělými představami a svůj "konstrukt vegetariánství" sis vytvořil sám :wink: Reálný život je trošku jiný, stejně i jeho vnímání z různých hledisek a z hledisek každého člověka.

A že se navíc snažíš něco "rozbít" a prolomit a "bojovat" proti něčemu, (mimochodem "my" - to je kdo ? ) to tak nějak dokresluje ... Zkus si při tom pletí záhonku trošku zarelaxovat :wink:

Pokud je nejezení zvířat "extrém" , pak musí být logicky úplně stejný extrém i nejezení lidí, nemyslíš ? (jinak by to nedávalo tak nějak smysl ?) Z pohledu kanibala určitě ...

To koneckonců zmínil už i Diogenes "Stejně dobře, jako jíme zvířecí těla, bychom mohli jíst i lidská."

Tu úvahu o "ted a tady" je asi zbytečné komentovat ... to už je trošku silné kafe ...

Pozdravuju mandelinky a myslím že další diskuse nebude už asi přínosná :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ale ja som uz niekde cital ze ludske maso vobec nieje dobre .. ani tepelne upravene, vraj je tuhe ani chutovo nic moc :-) Aj kanibali divosi to vraj zeru len z obradnych a nabozenskych dovodov a ked sa chcu naozaj najst tak si radsej ulovia nejake zviaratko v dzungli :)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Cisto logicky - ked sa nieco vyskutuje u 0-5% populacie, tak JE TO extrem.

Navyse nechapem, co sa na tom furt riesi. Zuby, aj traviace ustrojenstvo mame ako vsezruti.
Cisto na mase fungovat nedokazeme, cisto na zelenine s miernymi tazkostami
= sme vsezravce s priklonom k bylinozravcom....

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

tento thread by sa mal presunut pod spravu psychiatrickej kliniky...

Jirka Štolfa

Ivo: Jo, zkusím při tom vraždění mandelinek relaxovat. :-) A ty zkus relaxovat až ti někdo bude tvrdit, že na jezení masa není nic špatného. :mrgreen:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

MDudas píše:Cisto logicky - ked sa nieco vyskutuje u 0-5% populacie, tak JE TO extrem.
Aha, takže když se například 0,2 - 0,5 % populace zabývá prací v nahrávacím studiu (víc to asi nebude - asi ani to ne) apod. - to už musí být úplní extremisté ? :)

Jirka Stolfa: mně je naprosto a srdečně jedno co kdo jí a co si o tom myslí - to je každého věc, v tomto jsem naprosto relaxovaný . Občas jen považuju za dobré přivést na pravou míru poznámky a hodnocení něčeho, s čím dotyčný nemá zjevně žádnou vlastní zkušenost (například hodnocení vegetariánské stravy od někoho, kdo bez masa vydržel tak maximálně den dva :wink: ) nebo hodnocení high end preampů, když reálně v ruce byl maximálně Behringer apod :) případně úvahy, které zjevně trochu postrádají logiku nebo se o vlastní zkušenost podělím když se někdo ptá ... toť vsjo.

Jirka Štolfa

Ivo, kdybych tě tady z příspěvků na fóru neznal, tak bych ti skoro věřil, že jsi v tomto ohledu relaxovaný. :lol:

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ivo píše: Aha, takže když se například 0,2 - 0,5 % populace zabývá prací v nahrávacím studiu (víc to asi nebude - asi ani to ne) apod. - to už musí být úplní extremisté ? :)
Ivo, mam v rodine zopar dospelych aj maloletych vegetarianov. Dari sa im fajn. Sam som to skusal. Mam uplne pozitivny vztah k vegetarianom. OK ?

Ale... pri vsetkej ucte ... Ty statistiku radsej nechaj na pokoji. :lol:
Ked sa deli vzorka na skupiny ano/nie, z coho jedna skupina ma 2% a druha 98%, tak 2% su extrem.

Ak 0,2% populacie sedi v studiu, tak to neni extrem, pretoze pravnikov je tiez len 1%, a lekarov mozno 2% a akademickych maliarov je max. 0,05%.
Naposledy upravil(a) MDudas dne 05 črc 2013 18:40, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ok, v pohodě :) Ale jen pro představu. Jen v samotné Indii je cca 40% vegetariánů (viz oficiální survey z roku 2006), což je cca 500 milionů lidí. V ostatních zemích je cca 3-5-7-10% vegetariánů (záleží kde). Když vezmeme třeba průměrně 5%, tak to máme dalších cca 250 miliónů lidí. Při vší úctě a s přátelským poštouchnutím - dovolil by sis nazvat 750 miliónů lidi minoritními extremisty ? :))

Jirka Štolfa

Hoši, moc jste se chytli toho slova extrémní. Já jsem to nemyslel úplně tak, jak jste to pochopili. Já jsem tím myslel spíš striktní dodržování určitého ideálu/myšlenky. Prostě extrémní lpění na určitém vzorci chování. Takže se omlouvám za výrazivo.

jinak mám z vegetariánstvím i raw bohaté zkušenosti !

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Mně se moc líbí a baví mě slovo "striktní" :) Např. "striktní vegetarián" :) (nikdy jsem moc nepochopil co to znamená - buď člověk je vegetarián nebo není ... ale striktní ? )

Striktní by bylo, kdyby člověk něco moc chtěl, tajně po tom toužil, ale nemohl (odpíral by si nebo by to neměl z nějakých externích důvodů dovoleno). Ale když má člověk na něco chuť asi jako na smažené hovínko (včetně vůně) - a nebude to proto jíst, je to striktní nebo ne ? :wink:

Striktní by bylo, kdyby ho někdo přesto nutil aby to jedl :) Jinak je to pohoda a přirozený stav ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

India je krajina s najväčším podielom vegetariánov na svete a asi 70% všetkých vegetariánov pochádza práve z Indie. India je považovaná za miesto vzniku vegetariánstva hlavne vďaka náboženstvu v oblasti. Hlavným smerom je lakto vegetariánstvo, ale časté je aj laktoovo vegetariánstvo. V Indii sa hlása k vegetariánstvu približne 30% obyvateľstva.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Vegetari%C ... o_vo_svete

Odpovědět