Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
rastis

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od rastis »

frajerka doniesla kokosovy olej bez chuti a vone, poradili jej kolegyne. vraj je to najnovsi zazrak potravinarstva, kozmetiky aj mediciny... je to divna hmota, v chladnicke to stuhne, v beznej teplote to tecie, ale nie je to tekutina. takmer to nevoni a nechuti, aj ked kokosovy povod sa v tom trolinku citit da... este som sa neodvazil to na nic pouzit - na krabici sa pise, ze je to 100% vytazok zbaveny chuti a vone. to by ma teda zaujimalo, ako to dosiahli a co s tym v laboratoriu robili :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

rezne su predsa najlepsie na bravcovej masti ..

klingáč

Příspěvek od klingáč »

rastis píše:a slnecnicovy olej versus repkovy ? bezny repkovy byva v obchodoch vzdy mierne lacnejsi.

tento rok som si inak uvedomil, aj na Slovensku, aj v Cesku, kolko repky olejnej sa pestuje. neviem, ci sa mi to len nezda, ale po minule roky som tolko repky asi vysadenej nevidel. to iste v Rakusku, mam ho pod barakom a chodievame sa tam bicyklovat..

Všimol som si to aj ja za posledné roky..
Nárast pestovania repky olejnej je aj z dôvodu nárastu výroby metylesteru (MERO), ktorý sa používa ako biopalivo do vznetových motorov - náhrada nafty. Píšu, že v rámci EU je až 78% produkcie repky využitej na toto..

klingáč

Příspěvek od klingáč »

Pytkin píše:rezne su predsa najlepsie na bravcovej masti ..
:palec+: presne tak!

rastis

Příspěvek od rastis »

klingáč píše:...
Nárast pestovania repky olejnej je aj z dôvodu nárastu výroby metylesteru (MERO), ktorý sa používa ako biopalivo do vznetových motorov - náhrada nafty. Píšu, že v rámci EU je až 78% produkcie repky využitej na toto..
esteze sa biodiesel na slovensku neda nikde tankovat :twisted:

peteness

Příspěvek od peteness »

W.Cable píše:
peteness píše:Opět chválím Country Life na Praze 6.
jj... ona i ta restaurace v Melantrichovy neni spatna, ale tu v Dejvicich mam taky nejradsi.
Melantrichova je luxusní, jenom trochu přelidněná (uvnitř i venku). A pak ta cenová politika, což je logické vzhledem k lokalitě.
Dejvice rulez

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Dnes jsem byl na oběd v Loving Hut na Truhlářské a bylo to moc fajn ..

klingáč

Příspěvek od klingáč »

Analýza austrálskej univerzity..

http://tech.sme.sk/c/7208774/ockovanie- ... ra-clankov

Príslušná téma už je zamknutá, tak som to hodil sem, snáď nevadí..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

To je metaanalyza .. tie su velmi zabavne.. robia sa nasledovne :

vyskumy 1,2,3 dospeli k zaveru A
vyskumy 4,5,6 dospleli k zaveru B

potrebujeme vytvorit domienku ze zaver A je spravny.. tak zobereme vysledky vyskumov 1,2,3, zhrieme ich dohromady, a prideme s tym co dostameme ako zaver (cize logicky A) ako s ultimatnym potvrdenim ze vyskumy 1,2,3 su pravdive .. aj tak sa v pripade potrebi robi tazv. 'metaanalyza' .. netvrdim ze kazda..

Metaanalyza samotna nerobi ziadny novy vyskum, len zhrnie (selektivne, podla toho ktore si autori tej metaanalyzy vyberu) vysledky inych uz existujucich starych vyskumov ..

K tejto konkretnej sa nevyjadrujem.. len hovorim ze je zasadny rozdiel medzi novym vyskumom a metaanalyzou starych vyskumov .. Pre mna osobne su metaanalyzy velmi diskutabilne... Pre mna osobne je ich hodnota vo vacsine pripadov bliziaca sa nule, vypovedaju LEN o tom ake zdroje na statisicke zhrnutie si autori tej metaanalyzy zvolili :mrgreen:

dokazovanie dokazu dokazom

:-)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Mna vzdy, Ivo, fascinuje, odkial sa tie vedecke poznatky o vyzive v takychto clankoch beru. O obsahu, ani o dobrej voli autora nepochybujem. Ale predvadzat sa pojmami, ktore zjavne pochadzaju z laboratorii a obratom tvrdit, ze lekari zase raz nic nevedia... Hmm...
Navyse, pan ma asi tak 25 rokov a okrem svojho body-buildignu a vyzivy mozno neriesi ziadne ine povinnosti ani stres. To sa lahko filozofuje o zdravej zivotosprave. (alebo inak - ja v jeho veku som nijak specialne zivotospravu neriesil ... a nemal som ziadne zasadne problemy)
Naposledy upravil(a) MDudas dne 26 kvě 2014 04:42, celkem upraveno 1 x.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy, myslim, ze cielom nebola nova studia o neskodlivosti ockovania...

chcelo sa ukazat, ktore studie su vykonavane presvedcivejsie, vedeckejsie a zodpovednejsie. ja nevidim nic zle na tom, ze si niekto dal tu pracu a zo stoviek publikovanych studii vyradil bullshity, ktore nesplnaju zakladne kriteria na to, aby mohli byt nazyvane objektivnou studiou...
podla mna je to velmi zasluzna praca a sam by si to mozno robil podobne... :palec+:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Dudas: zase ty tvoje bezobsažné "moudrosti" o ničem ... Článek jen výstižně a pravdivě popisuje dnešní převažující praxi v nemocnicích a můžu to z nedávných vlastních opakovaných zkušeností bohužel jen plně potvrdit. Kolik kdo má roků a jestli pracuje v laboratoři nebo ne je v tomto ohledu naprosto irelevantní a nic na tom nemění (kromě toho autor článku je výživový poradce, takže o tom asi něco málo ví - u tebe si o tom nejsem jistý ...)

W.Cable

Příspěvek od W.Cable »

MDudas píše:Mna vzdy, Ivo, fascinuje, odkial sa tie vedecke poznatky o vyzive v takychto clankoch beru. O obsahu, ani o dobrej voli autora nepochybujem. Ale predvadzat sa pojmami, ktore zjavne pochadzaju z laboratorii a obratom tvrdit, ze lekari zase raz nic nevedia... Hmm...
Navyse, pan ma asi tak 25 rokov a okrem svojho body-buildignu a vyzivy mozno neriesi ziadne ine povinnosti ani stres. To sa lahko filozofuje o zdravej zivotosprave. (alebo inak - ja v jeho veku som nijak specialne zivotospravu neriesil ... a nemal som ziadne zasadne problemy)
Jeho praci je vyzivove poradenstvi a nejaka forma trenerstvi. Navic je spolumajitel ty spolecnosti, takze povinnosti a stresu ma urcite dostatek, tvymi slovy "okrem svojho body-buildignu a vyzivy mozno neriesi ziadne ine povinnosti ani stres" jsou uplne mimo.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tohle je skoro tragédie a opravdu k vzteku ... kam jsme to dospěli ... a sám vím že je to pravda, kdykoliv jsem v nějakém supermarketu v zahraničí, ovoce a zelenina se vůbec nedá porovnat s tím co se nabízí u nás ... :evil:

Otázka je - co se s tím dá dělat a jestli se to vůbec nějak dá napravit ... samozřejmě je v tom ta zaprděná česká nátura s přiblbým kultem a modlou "slev" a "nejnižších cen" ...

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema/p ... 24549.html

Odpovědět