Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět

dendy
Vybavení

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od dendy »

ivo ty mas v susedstve raw food restiku ? zavidim :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Nemám :) Nejbližší je v Praze ... (100 km). Ale ty máš http://www.restauraciabemba.sk/ :wink:

Ten víkend je u mě doma :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ach tak :-))

jo do bemby sa zo zenou chystame uz asi 3 mesiace :-))))

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

AKO SKUTOČNE VYZERAJÚ ZDRAVÍ ĽUDIA?
http://www.bodyhacking.cz/blog/ako-skut ... ludia.html
...
Najdôležitejšie na tom ale je to, že máme dôkaz, že ľudia na takejto strave žili množstvo generácii bez akýchkoľvek známok degenerácie alebo civilizačných ochorení a boli šťastní a vysoko odolní. Nič z toho nemôžeme povedať o žiadnej strave a diéte, na ktorú narazíte, či už sa jedná o modernú stravu, vegetariánstvo, veganstvo, paleo, primal, vitariánstvo alebo iné nezmysly. Oni sa stravovali takým spôsobom preto, že to pre nich fungovalo a nie kvôli tomu, že si mysleli, že to je správne a to je obrovský rozdiel.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

"hombrefeo" :palec+:
další zajímavý článek na ton istém webu:
http://www.bodyhacking.cz/blog/top-7-na ... ravsi.html

Ale včera to řekl krásně Zdeněk Pohlreich, "Neexistuje nezdravá strava, je jenom nezdravé množství"

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Větší blábol a nesmysl už jsem dlouho nečetl - a to ve všech částech ... Ten člověk si buď dělá srandu nebo je úplně blbý a nic o tom neví anebo píše záměrné lži ... Třeba ta část o štávách je padlá na hlavu ... by mě zajímalo jestli ten člověk sám nějakou štávu někdy pil (prý po tom lidé zvrací atd.). Prostě teoretická hovadina ve všech bodech.

Každá rozumnější varianta "běžné stravy" (čili "dieta"z hlediska autora) je dobrá a prospěšná. Vyřadit extrémní škodlivé věci je vždycky užitečné (podle autora je to psychický problém "nepřátelství ke stravě). Vyplývalo by z toho že ideální je jíst všechno co se sype z jídelen a supermarketů a všichni ostatní si ničí zdraví a jsou psychicky poškození. Pak by ale většina populace živící se "normálně" musela být ukázkově zdravá jak řípa. Přeplněné nemocnice včetně milionů rakovin tomu ale moc dobrou reklamu nedělají ... a ukazují pravý opak

Ještě jsem neslyšel o nikom kdo se aktivně začal starat o svou životosprávu, aby si tím poškodil zdraví nebo mu bylo hůž než když jedl vepřo knedlo zelo, kouřil a válel se na kanapi ...

Vegani - to je věšinou trochu jiná kapitola: to je ted hodně v modě a vůbec jim většinou nejde o zdraví, práci na sobě a zdravou životosprávu,ale jen o teoretické "neubližování ve velkochovech", takže často pijí alkohol, kouří (a nejen cigarety) a žijí celkově nezdravě a nezřízeně. A když z toho onemocní - tak je to dáváno za vinu nejezení živočišných produktů, což je samozřejmě nesmysl

A k těm domorodcům - když se referuje k jejich stravě, tak by se asi mělo referovat i k jejich celkovému životnímu stylu a kultuře, že ?
Anebo že by se lidé ve všech směrech vyvíjeli ?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

osobne mi ten clanek prijde jako zajimavej uhel pohledu. nic vic, nic min. rikat o necem, ze je to blbe jen proto, ze se to nejak jmenuje... mne na jidle prijde blbe hlavne cokoliv radikalniho. samozrejme polotovary apod. - nejsem sebevrah :-)

jinak me vzdycky dojima takovy to vytvareni iluze, ze clovek v souladu s prirodou fungoval harmonicky, bez nemoci, bez problemu a byl stastny... jo a taky se mi libi, jak jsou lidi presvedceni o tech svejch pravdach - napr. vegan onemocni a neni to proto, ze blbe zere, ale protoze chlasta a huli crack :-) treba je to pravda a treba neni.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ten článek psal nějaký týpek, které zjevně s žádným z těch bodů nemá vlastní zkušenost a jen jednostranně teoretizuje.

- vnitřní očistné procesy: zpochybnovat pozitivní přínos čištění nosních dutin, žaludku, střev atd. které jsou známé tisíce let (viz klasická jóga atd.) a které se používají i v medicíně a jsou medicínsky zmapované - to může jen totální nevzdělanec. Věřím že si ten člověk neumývá ruce - a hlavně ani zuby !

- zeleninové a ovocné štávy: co dodat ... máloco člověka tak pročistí a znovuvyladí jako tyto štávy ... psát o zvracení jako důsledku atd. to je neuvěřitelný blábol. Klobás s rohlíkem na snídani je asi lepší ?

- klíčky : když si je nechá v kuchyni na radiátoru tak asi jo, no ale inteligentní člověk na to použije sofistikovaná zařízení, která klíčky v pravidelných intervalech oplachují atd. , jedno takové mám doma (já osobně ale klíčky moc rád nemám)

atd atd :)

biscuit: vegan je i ten co jí 3x denně hranolky s kečupem a pro změnu případně těstoviny s marmeládou ... Taková označení jsou dost o ničem ... a přesto lidi mají tendenci generalizovat. Když onemocní "vegetarián" je to proto že se stravuje extrémně a nejí maso a málem ho jdou zlynčovat. A když onemocní masožrout ? Tak to už je přirozené a všichni ho s pochopením chlácholí :wink:

"Soulad s přírodou" - to je taková esoterická posedlost .... jako by pro někoho tím nejvyšším ideálem bylo dát si bederní roušku, spát pod stromem nebo v jeskyni a rozprávět s lesními tvory (a občas nějakého ubít kyjem) a celý den trávit péčí a starostí o přežití. Myslím že lidé mají na víc :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo: no vzdyt ty kategorie jsou na hovno. uplne vsechny. az na tom budu jednou blbe, budu se hlasit k nejake skupine, nebo komunite :-) samozrejme mas pravdu v tom obecnem a tupem pohledu na to, kdyz o sobe nekdo nedejbuh prohlasi, ze neji to a to, nebo naopak ji jen to a to... proto je lepsi nikomu nezasvecenemu nic sveho nevykladat ;-) proste jim jen to na co mam zrovna chut a basta ;-)

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

ivo, ja snidam spek a zapijim to slivovickou...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já zase po ránu dávám k snídani klystýr koncentrovaným wasabi

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Pravda bude někde uprostřed s mírnou převahou na stranu vegetariánství :-)
Myslím že se Ivo zbytečně čertíš. Nikdo v článku nepíše o obžerství Vepřo,knedlo, a klobásy s rohlíkem a nedej bože konzervárenské polotovary plné glutamátů.
Článek je zamýšlen trochu jako taková přehnaná odpověd na poslední dobou módní přehnanou snahu jíst zdravě za každou cenu a spousta lídí to začnou řešit radikálně a to tak, že z pohledu potřeby těla, nejí vlastně vůbec nic.
Základem je kvalitnější pestrá a střídmá strava bohatá na všechy látky co tělo potřebuje. Nastolit rovnováhu jak v životě tak v jídle. Bez rovnováhy to ve vesmíru nefunguje :-)

Odpovědět