Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
demsky

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od demsky »

Mne pride Lipton o HODNE kvalitnejsi caj z tych konzumnych nez taky Teekane, alebo aj hoci aj Pigi caj. Nedovolil by som si tvrdit, ze je pozametany z podlahy, pijem aj original sypane caje ako Marocka mata alebo Lapacho a Lipton mi pride dobry konzum, napriklad aj ta Infusion seria mentol a eukalyptus z alp, lesne plody a podobne, UPLNE V POHODE.
Naposledy upravil(a) demsky dne 19 pro 2014 20:36, celkem upraveno 1 x.
Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

hej to aj mne pride prisilne tvrdenie preto som sa ozval :-) lipton earl grey kupujeme obcas, ten v plechovej krabici co su vnutri dve papierove krabice zo sackami.. nepride mi ze to je nejaky odpad chutovy

biscuit

Příspěvek od biscuit »

celkem uchazejici sackovy caj je napr. english tea shop a nemuzu nic rict ani proti cajum dilmah. z ovocnych ""caju"" (anglicani tomu rikaji spravneji fusion) mam nejradeji london fruit and herb.

nicmene srovnani s nalevem i z treba docela obycejnyho sypanyho china gunpowder, to absolutne nesnese. je to jako srovnavat ovocny nektar v tetra pak boxu s cerstve vymackanou stavou z ovoce.

demsky

Příspěvek od demsky »

Kedysi davno, asi pred desiatimi rokmi ked este neboli nejake velke cajovne v starom meste alebo predajne, tak ovocny caj z tesca Marco Polo som pil v praci, bol desne drahy ale fical som na tom slusne, skusim ho este tam najst, to bola taka exoticka megasajba :-) bol to asi prvy realny sypany caj aj z decentne susenych ingredencii

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Alebo cigarety vs. tabacek na sulanie... dtto. Spotrebovat sa to da, ale je to len pribuzny produkt.
Dokonca aj niektore kavy Eduscho/Tchibo a spol. tiez pripominaju espresso... :)

(a tiez to samozrejme vsetko ma cool zlate/biele/cierne obaly, napisy, dizajnerske loga... premium kvalita)

rastis

Příspěvek od rastis »

demsky píše:... pijem aj original sypane caje ako Marocka mata alebo Lapacho ...
akurat ze to nie su caje. lapacho je nejaka struhana kora alebo co a Marocka mata je predpokladam... ... ... mata ? :) cajom myslim nalev z rastilny, ktora sa vola cajovnik, nemyslim cajom akykolvek bylinny nalev...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

ako hovori bisquit, nemotat do teho fusion-infusion!

biscuit

Příspěvek od biscuit »

maroko je obycejne zeleny caj s matou, vetsinou silne slazeny - tzv. tuareg, ale jinak samozrejme bylinky, ovoce, rooibos a cajovnik jsou ruzne svety ;-)

demsky

Příspěvek od demsky »

Su to rastliny :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

To je i chilli, presto ale odvar z carolina reaper nebudes chtit povazovat za caj.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Hehe. Biscuit, mas pravdu. Ale ako by si.... tak nejako ludsky (nie bosoracky).... nazyval vsetky tieto odvary z ovocia, kory, listov a pod. ? :wink:
Napoje? To neni celkom vystizne. Odvary? Carujeme? Asi preto sa to vsetko bezne sype do jedneho vreca.... caje. Nemame na to vhodny language...

rastis

Příspěvek od rastis »

odvar je uplne bezne a pouzivane slovo. nijako nemam pocit, ze sa viaze k carovaniu.

demsky

Příspěvek od demsky »

je pre mna sokujuca skusenost, ze akurat na audiozone som nasiel tolko ludi precitlivenych na caje, a to som ich spomenul len tak okrajovo :) ved nech pije kazdy co chce, pokial to nie je alkohol, tak sa nemusi bat, caj nie je metla ludstva...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

demsky: jasne, pokud v tom neni tolik pesticidu, ze ti z toho vypadaj vlasy, tak to opravdu neni metla lidstva :-) zijeme na preplnene a kontaminovane planete. je treba trosku premyslet o tom co jim a piju (i kdyz to casto muze byt ve vysledku sumak).

http://magazin.aktualne.cz/video-mcdona ... position-1

bassline

Příspěvek od bassline »

Obrázek

Odpovědět