Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
kexik

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od kexik »

Yradak píše:Len všeobecne pár vecí, ktoré si može domyslieť každý zo strednou školou - ľudský tráviaci trakt je postavený na trávenie tej istej potravy, ktorú žral 4-5 milónov rokov pračlovek. Neolitická revolúcia (prechod na pastierstvo a poľnohospodárstvo) je tu s nami cca 30 -40 000 rokov, tráviaci trakt sa samozrejme tak rýchlo neprisposobí. Čo je ešte potrebné povedať je, že pračlovek sa dožíval tak 25-30 rokov max, a na takú istú +-bezporuchovú dobu je stavané všetko v ľudskom tele, zuby stratil tak v 18, všetky. Tu niekde je potrebné hľadať aj príčiny rakoviny - ľudské telo proste nie je stavané na viac než 30rokov života, ak presluhuje, niečo sa proste pokazí.
Tak, čo teda žral pračlovek a v akom množstve, pomere ? Poznatky na tomto poli sa stále menia, moje sú cca 10 rokov staré. Pil výlučne povrchovú, tj makku vodu, žiadne podzemné minerálne tvrdé vodičky. Živil sa pravdepodobne hlavne masom. Prečo ? Tu je niečo, čo otrepem vegetariánom o hlavu. Videli ste niekedy nešľachtenú papriku, paradajky alebo banány ? Divoká paprika je v podstate len kvet bez plodu, paradajky majú veľkosť malín, banány...banány takmer nemajú tú "bielu časť " ako dnes ale sú celé vyplnené nejedlými semenami. Výsledkom šľachtenia je zvačšenie plodu prostredníctvom zvýšenia množstva pletív, škrobu a cukru. Dnešná zelenina by pračlovekovi pripadala ako obrovské cukríky. Divoké jablká sú maličké a kyslé jak šľak. Všetko je dnes prešľachtené na mater. Ešte v stredoveku mala pšenica cca 1,5 metra do výšky (fakt) a menšie klasy než dnes. Zemiak, paradajka, paprika, kukurica ,slnečnica a kopec ďalších plodín sem prišli až po kolumbovi.
Záver - ak chcete žiť zdravo vegetariánsky, jedzte prosím plodiny v ich prapôvodnom zložení, pretože ich dnešná nutričná hodnota je výsledkom genetického šľachtenia. Najbližšie k prapôvodným bylinám majú tie, ktoré sú malé a kyslé - šípky, trnky, lesné plody, +-grapefruit. Ľudský trakt je stavaný na zmes prapôvodných byliniek a surového mäsa. Ľudský trakt a ľudské telo nad 30 rokov je nadsluhujúce a kazí sa - vhodnou stravou sa len mierni nastúpený trend nadsluhovania.
akokolvek to znie veselo a nadnesene, mas samozrejme pravdu :)
v tomto kontexte mi ale vychadza hrozne komicky, ked sa ludia v zachvate snahy o co najdlhsi zivot pokusaju napodobnit jedalnicek neolitickeho cloveka...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Yradak píše:Len všeobecne pár vecí, ktoré si može domyslieť každý zo strednou školou - ľudský tráviaci trakt je postavený na trávenie tej istej potravy, ktorú žral 4-5 milónov rokov pračlovek.
A jak víš co přesně bylo před 4-5 miliony lety, co doopravdy "pračlověci" dělali atd. kdo všechno tu doopravdy byl - to jsou všechno jen spekulace a dedukce z nepatrných utržků a neví se přesně ani co bylo před 5000 lety. Ostatní zmínky jsou též usměvné - odkud bereš vědomí o detailních chutových preferencích nějakých imaginárních tvorů, které znáš akorát z nějakých učebnic ? :) A co se týče jídla a plodů - ani primáti s tím žádné problémy nemají a je toho v jejich přirozeném prostředí dost

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

a som mal dnes na obed zemiaky zapecene spolu s makuckou slaninkou a cistuckym hovadzim maskom.. vo vlastnej stave.. uplne najviac dobrota ... mnam... napraskal som sa riadne ale neni mi nijak tazko, taky prijemny pocit po vybornom jedle :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

ja som si dal dnes po dlhom case kultivovany BigMac 8)

Yradak

Příspěvek od Yradak »

Trochu sa poopravím, zaguglil som - pračlovek žil hlavne v okolí rovníka z dostatkom rastlinnej stravy po celý rok - a teda hlavne žral rastliny. Korene a listy.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Yradak píše:Trochu sa poopravím, zaguglil som - pračlovek žil hlavne v okolí rovníka z dostatkom rastlinnej stravy po celý rok - a teda hlavne žral rastliny. Korene a listy.
I tohle bych bral z velkou rezervou :wink: (obecně)

Yradak

Příspěvek od Yradak »

Sorry Ivo, prečítal som si staršiu diskusiu a ...narábaš tam s jemnými energiami v jedle a so špatnými vibráciami v zabitých zvieratách.

Čo sa napr. mäsa týka, rád by som ešte podotkol, že antibiotiká a humus v mäse sú klasickým ekoklišé. Antibiotiká a liečivá je povolené podávať len nakazeným zvieratám a dávať ich ako prídavok do stravy je zakázané smernicou EÚ. Zvieratá dostávajú iba relatívne surovú stravu (áno, napr aj múčku zo svojich kamrátov). Humus v mäse, konzervanty, fosfor viažúci vodu atď pochádza od spracovateľov mäsa - tam mierte kritiku.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Yradak píše:Sorry Ivo, prečítal som si staršiu diskusiu a ...narábaš tam s jemnými energiami v jedle a so špatnými vibráciami v zabitých zvieratách.

Čo sa napr. mäsa týka, rád by som ešte podotkol, že antibiotiká a humus v mäse sú klasickým ekoklišé. Antibiotiká a liečivá je povolené podávať len nakazeným zvieratám a dávať ich ako prídavok do stravy je zakázané smernicou EÚ. Zvieratá dostávajú iba relatívne surovú stravu (áno, napr aj múčku zo svojich kamrátov). Humus v mäse, konzervanty, fosfor viažúci vodu atď pochádza od spracovateľov mäsa - tam mierte kritiku.
Je mi to úplně jedno :)

demsky

Příspěvek od demsky »

EXCOM píše:ja som si dal dnes po dlhom case kultivovany BigMac 8)
tipujem ze o zopar rokov to bude BigMac Pro
Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Jo, vylisovany z jednoho kusu, unibody.

kexik

Příspěvek od kexik »

ja cakam kedy hodia donaldi na trh burger z extra bielej zemle, vnutri bude uplne cierna fasirka v tvare jablka a bude sa volat iMac :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

demsky píše:
EXCOM píše:ja som si dal dnes po dlhom case kultivovany BigMac 8)
tipujem ze o zopar rokov to bude BigMac Pro
taky dobry 13 palcovy 8)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Lidský imunitní systém považuje maso za cizorodou látku:

http://www.celostnimedicina.cz/vedecky- ... -latku.htm

Zajímavé ...

david

Příspěvek od david »

Nechci vypadat jako puntickar, ale ten clanek zacina "Dne 1. 10. 2003 zveřejnily odborné noviny PNAS-online („Proceeding of the National Academy of Science“)...". Ovsem 1. 10. 2003 PNAS nevysly, jak snadno nahledneme http://www.pnas.org/content/by/year/2003. Na co se tedy odkazuji?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

david píše:
Nechci vypadat jako puntickar, ale ten clanek zacina "Dne 1. 10. 2003 zveřejnily odborné noviny PNAS-online („Proceeding of the National Academy of Science“)...". Ovsem 1. 10. 2003 PNAS nevysly, jak snadno nahledneme http://www.pnas.org/content/by/year/2003. Na co se tedy odkazuji?
haha, to je dobré :) Možná se spletli v datu ? No ale zase když bych chtěl něco zásadního argumentačně prezentovat, tak bych si asi dal na odkazové detaily hodně pozor :wink:

Odpovědět