Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Oxyygen
Profesionál

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Oxyygen »

to kolik nas je, je pouze dilem prirody - niceho jinyho. Jsme zvirata jako kterykoliv jiny a dokud si umime zajistit potravu a zivotni prostor, tak nas je tolik kolik je. Takhle se chova kazdej zivej tvor na tehle planete, ma to v genech. Prezit a mnozit se.

Ivo: I to je pohled, kterej ma logiku. (puda). Ale ja spise reagoval na to, ze ma na tyhle zemi kazdej narok zit do smrti zpusobenou starimm a ze je zvracenost lidi jist jine tvory. To je normalni kolobeh prirody, chovaj se tak vsichni tvorove. Kazdy prase, krava, ovce a x dalsich zijou v prirode s tim, ze bude ulovena predatorem
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

Ivo píše:Tak potom nemůžeš mít asi problém dát si jednoho dne k večeři vlastního pejska nebo kočičku ? Vždyť přece (podle tebe) žijí proto aby je lidé zabili a snědli ?
psa ani mačku jest nebudem pokial nebudem vediet z čoho sú vykrmené.. okrem toho neviem kde si zobral že podla mna žijú na to aby ich ludia zabili, z objektívneho hladiska nemá žiadny život väčšiu cenu ako ten druhý, resp čo vlastne má cenu ? ale ked som hladný tak som hladný ja ako subjekt.
Ivo píše: :wink: Nebo ty "anonymní", co za nás zabije někdo jiný, jíst můžeme a ty co jsme určili je budeme mít rádi, ty budeme chovat jako oko v hlavě ?

tak nejak..
Ivo píše:Jinak jestli nevidíš principiální rozdíly mezi prasátkem a květákem, myslím že další diskuse je bezpředmětná ... A pokud se tě nějaký kanibal rozhodne sníst, asi to budeš považovat za "úplně normální" :)

Nevím, jenom se ptám ...

Co se týče rozdílu mezi mrkví a zvířetem, je to například nepřítomnost vyšší nervové soustavy u rostlin, receptorů bolesti (viz biscuitova reálná připomínka) a též neschopnost samostatného přezimování u plodů ... (na rozdíl od zvířete plody zimu nepřežijí). atd atd To jen pro připomenutí pár poznatků ze ZŠ :wink:
.. ja som písal o principialnom rozdiele z pohladu potravinového retazca, ved ani kura nežije tak dlho ako korytnačka, mám preto väčšie právo zabit to kura ako korytnačku ? a ani nevníma bolest tak intenzívne ako napr býk, mám preto väčšie právo zabit to kura ako býka??
A ten argument s tým kanibalom si sa tiež naučil v ZŠ tuším, že ho tak omielaš aj ked je to kravina..
Ivo píše:
Žijeme v relativních dimenzích. Jak kdosi řekl: "až budete slyšet nářek vařeného obilí nebo pojídaného jablka stejně intenzivně jako nářek zabíjeného zvířete , pak můžete přestat jíst úplně". Ale to asi nehrozí, že ? Jestli ten nářek slyší anonymní kati a my výsledek dostaneme zabalený v supermarketu, na tom nic nemění si myslím :wink: Myslím, že 90% lidí by přestala jíst maso, kdyby si ho měli opravdu sami připravit, zvíře zabít atd. Zabalené v obchodě to působí jako "výrobek" a nikdo se moc nezamýšlí co to opravdu je ...
Vždy mi bude viac chutit tvor/mäso ktoré vidím zomriet zdravé, ako také ktoré je mrtvé už ktovie ako dlho a ktovie ako žilo..

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Ivo píše:Jinak už L.N. Tolstoj řekl: "Dokud budou na světě existovat jatka, budou na světě existovat války ..." Zákon příčiny a důsledku je všudypřítomný ...
no dovolil bych si se lvem nikolajevicem nesouhlasit.. ale samozrejme v soucasnejch souvislostech tam velkej kus pravdy samozrejme je.
a zakon priciny a dusledku bych do toho taky nezatahoval, protoze tady se vubec nebavime o okolnostech. ja se proste porad vidim jako rybar, kterej si ulovil rybu, aby ji snedl a porad tam nikde necejtim nic problematickyho. stejne tak jako kdybych byl lovec a ulovil v lese nejake zvire, abych nakrmil sebe a treba rodinu. asi jsem lovec :-) obcas si dat maso cejtit jako potrebu.
Oxyygen píše:to kolik nas je, je pouze dilem prirody - niceho jinyho. Jsme zvirata jako kterykoliv jiny a dokud si umime zajistit potravu a zivotni prostor, tak nas je tolik kolik je. Takhle se chova kazdej zivej tvor na tehle planete, ma to v genech. Prezit a mnozit se.
no jo a ja myslel, ze my nejsme jentak ledajaka zvirata jednajici na zaklade pudovych/genovych preferenci :-) tak to jsem asi nejaky jiny zvire, kdyz dokazu ovladat sve geneticke nastaveni na mnozeni se, ze jo? promin, ale vzdyt je to nesmysl, uplne opomijis rozum.. to ze spousta lidi nepremejsli prece neznamena, ze v jejich hlavach neni potencial na rozumne chovani a inteligentni rozhodovani ;)
Naposledy upravil(a) biscuit dne 20 čer 2011 13:32, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

biscuit píše:a se psem? pes je zhruba stejne inteligentni jako prase..
tak v nasich koncinach sa vacsinou pes nepouziva na pripravu jedla .. vacsinou .. vynimky samozrejme potvrdzuju pravidlo ..

ale ci ides na prechadzku s karfiolom , alebo s prasiatkom , alebo s kuratkom .. to mi pride na rovnako ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ivo píše:Tak potom nemůžeš mít asi problém dát si jednoho dne k večeři vlastního pejska nebo kočičku ?
no .. este som psa ani macku nejedol .. tak nemozem povedat vlastny nazor .. ale s kralikmi sa deti bezne hraju a vecer ich maju na veceru .. na tom nevidim nic spatne .. iste je to divne povedat , ze vercer budeme mat jozka .. sampiona .. ale ja to vidim , ako naplnenie jeho poslania ..

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Pytkin píše:
biscuit píše:a se psem? pes je zhruba stejne inteligentni jako prase..
tak v nasich koncinach sa vacsinou pes nepouziva na pripravu jedla .. vacsinou .. vynimky samozrejme potvrdzuju pravidlo ..

ale ci ides na prechadzku s karfiolom , alebo s prasiatkom , alebo s kuratkom .. to mi pride na rovnako ..
tak jinak, mrkev te rozesmeje? nebo ti treba nejak pomuze, mozna i zachrani zivot? povede te jako slepce? nebo umi aportovat? nevim jakej jinej priklad ti mam dat.
Pytkin píše:
Ivo píše:Tak potom nemůžeš mít asi problém dát si jednoho dne k večeři vlastního pejska nebo kočičku ?
no .. este som psa ani macku nejedol .. tak nemozem povedat vlastny nazor .. ale s kralikmi sa deti bezne hraju a vecer ich maju na veceru .. na tom nevidim nic spatne .. iste je to divne povedat , ze vercer budeme mat jozka .. sampiona .. ale ja to vidim , ako naplnenie jeho poslania ..
tak to mi ver, ze ten kralicek to videl zatracene jinak, jinak by si s tema malejma predatorskejma zrudama vubec nehral :twisted: jako myslim to skoro vazne :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

myslis ze mi kura na vuodzke zachrani zivot ? alebo ma povedie ako slepca ? alebo vie aportovat ? nejak nerozumiem tvojej reakcii ..

ten kralicek to mozno videl inak .. ale to je jeho poslanie .. na to ho krmime v kralikarni , aby sme si ho pekne spravili na smotane .. alebo vyprazaneho ..

teraz si uvedomujem , ze uz som nemal dlho takeho kralika na smetane .. kurva jaku chut ste mi na to spravili ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pytkin píše:
ten kralicek to mozno videl inak .. ale to je jeho poslanie .. .
A kdo ho stanovil ? A když se někdo rozhodne že ty nebo tvoji blízcí mají podle něj jiné poslání než by se ti líbilo (například nějaký kanibal) a už si bude chystat rožeň nad ohněm, asi to v pohodě přijmeš jako svoje poslání, protože někdo tak za tebe rozhodl ?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

pytkin: ja mluvil o psu a ty mluvis o kureti. a o psovi jsem mluvil z duvodu jeho inteligence, ktera je na stejne urovni, jako ta praseci - to proto, ze jsem se domnival, ze uz jsi se v zivote s nejakym psem mohl sblizit a pochopit, ze je to zivy tvor, ktery ma mozna vetsi pravo na zivot, nez nekteri lide... (i kdyz to asi taky neni moc chytra formulace, protoze nikdo z nas tady neni od toho, aby urcoval, kdo nebo co ma jaky pravo na zivot - a to je prave ten kamen urazu)

btw. uz mam takovej pocit, ze schvalne provokujes, coz mi prijde trochu pod uroven... a hlavne to tvoje "poslani", s tim jdi do kostela, tam taky urcujou, kdo ma jaky poslani - to je fakt k smichu, jestli tohle myslis vazne.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

biscuit píše: a hlavne to tvoje "poslani", s tim jdi do kostela, tam taky urcujou, kdo ma jaky poslani - to je fakt k smichu, jestli tohle myslis vazne.
To určoval svého času např. i soudruh Hitler - čí poslání je jít do plynu a čí být vyvolená rasa :( No asi to pomalu uzavřeme ...

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

lvice se taky rozhodne, ze si chce proste tu antilopu ulovit a napadnout ji zbabele ve skupine. Myslim ze se to antilope moc nelibi a neni ze lvice rozhodnuti moc stastna, ale je snad ta lvice spatna? Ja si taky kralika nebo prase "ulovim". chov prece neni nic jineho
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

biscuit

Příspěvek od biscuit »

oxyygen: dle me je spatny rict, ze je to poslani, to je cely. poslanim antilopy neni byt lvi potravou, a ted to dulezity, protoze to tak lev urcil. navic tam je to porad, alespon castecne otazka nejakyho boje - i kdyz se lev rozhodne, nema jeste jistotu obeda. u cloveka je i tohle fraska..
tohle vsechno jsou veci, nad kterejma je podle me dobry premejslet. mozna neni daleko doba, kdy se maso bude opravdu vyrabet v nejakejch laboratorich, tak jako se dneska treba "vyrabi" lososovej kaviar ;)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

jestli si myslis, ze vypestovat kralika nebo kravu je hracka, tak si to zkus.:) je to rozhodne vetsi pakarna nez neco "picnout" v prirode
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 20 čer 2011 14:58, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

:-) ne jen treba kytu.. uz se takovy veci dejou, ale prej to ma hnusnou chut :-) nekde jsem to videl, nevim kde (mozna se mi o tom zdalo a nebo to byla ta komedie s de funesem ;) )

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

myslel jsem to tak, ze mazat se s kralikem pul roku a pak ho klepnout je vic prace nez si ulovit zajice v lese. Navic aspon pul roku nebo vic zije v blahobytu a ma jistotu ze ho nic nesejme jako mlade.:)

Odpovědět