Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Ivo »

To už trochu spekuluješ a fabuluješ ne ? Ano, jako nekompetentní jsem označil článek, na který jsi odkázal ... ze zcela objektivních důvodů a za stejnou kokotinu bych považoval i článek nějakého zapáleného vegetariána., který by označil jako hlavní zdroj bílkovin rajčata apod :)

Nevšiml jsem si že bys tady dal odkaz na nějaký seriozní výzkum a závěry dlouhodobých zkoumání, který by byl aspon na stejné urovni jako zde už několikrát zmíněné třeba Stanovisko Americko-kanadské Dietetické Asociace atd. a který by s ním byl navíc v nějakém rozporu ...

komasix

Příspěvek od komasix »

já tomu trochu rozumim... myslim že vadí způsob vyjadřování. Podobnym stylem je ted na špalku Bluerecording ))). Jinak s Ivem souhlasim a vesměs věřim všemu co píše, ale nemám ty argumenty a informace natož jistotu o jejich správnosti ba ani to přesvědčení abych za ně takhle bojoval. To že ivo bojuje je jeho věc přesvědčení, jen myslím že ostatním vadí víc styl boje než bitva samotná /kromě vyjímek.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já nebojuju, proč bych měl bojovat ? :) Je mi opravdu úplně jedno co každý jí a plně to respektuju ... Ale holt už odmalička (za komunistických časů) mi vadilo slyšet kolem věci, které objektivně nejsou pravda ... a byl jsem proto na pionýrském i svazáckém indexu :)

Ale měl jsem pocit že v rámci diskuse na toto téma se chceme držet nějakých objektivních faktů, bořit mýty a legendy ...

A styl diskuse ... holt jsem odkojen na Platonových dialozích s diskutujícím Sokratem, to jsem kdysi víc než hltal :wink:

komasix

Příspěvek od komasix »

ale já ti moc fandim... bohužel trpím funkcí empatie a rozumím to co ti ostatní vyčítají tak chápu/nějakým způsobem. Je to tak že v hospodě by se to vyřešilo snadno a vlastně by ste si rozuměli, ale timhle způsobem působíš svým způsobem militantně a to málo kdo skousne...

a vážim si že nikoho do ničeho nenutíš ! to je mi dost blízký...
Naposledy upravil(a) komasix dne 14 črc 2011 15:37, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ivo : ja myslim ze ked clovek cita tvoje reakcie tu , tak sa to neda inak nazvat , ako ze bojujes ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ano, někdo, kdo žije v určité uzavřené rutině, může vnímat některá fakta, které ji mohou v něčem zpochybnovat, jako v jistém směru "ohrožující" :wink: (i když jsou to jen čistá a poklidná faktická konstatování)

A pokud zazní sebejisté výroky typu: "maso je pro zdravý vývin dětí nezbytné" , "děti které nejedí maso, jsou ohrožovány na zdraví", "žena, která je v těhotenství vegetariánka, ohrožuje plod" apod apod, je myslím třeba poukázat na reálná fakta, bo jsou to objektivně prokazatelné nesmysly a iluze, které matou a straší spoustu lidí ... :wink: (zejména v našich končinách) Zaznělo to i zde ...a pro někoho jsou to těžko zpochybnitelná dogmata, ale nic to na věci nemění :wink:

Ale v každém případě myslím že už tu vše co mohlo k tématu zaznít, zaznělo :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

pozri uz som ti to napisal a napisem este raz .. toto nieje diskusia ale jednostranny monolog pretoze pre teba su relevantne jedine a len vedecke vyskumy a vedci ktori podporuju tvoj nazor.. akonahle je tu nazor opacny, negujes o oznacis sa nedostatocne vedecky, nerelevantny, scestny, nekompetentny, atd... vytrhnes z kontextu 2-3 vety apouzijes ich na zosmiesnenie celeho clanku.. nikto nieje nemylny a ked v dlhom clanku je par viet alebo odsekov ktore nie su uplne spravne neznamena ze praca ako celok musi byt nevyhnutne zla a scestna ...

http://tvnoviny.sk/zeny/top-tema/vegeta ... -plod.html

takychto clankov ti mozem najst presne tolko kolko ty najdes takych, ktore tvrdia pravy opak... kto rohodne ktore z nich su spravne ked samotni vedci sa delia na dva tabory s protichodnymi nazornmi ? myslim si ze ani ja ani ty nemame dostatocne vedomosti a skoly na to aby sme toto vedeli objektivne rozseknut ... tvrdit ze zivocisna strava je skodliva a clovek moze plne zdravo cely zivot - od prenatalneho stadia az do uplne neskorej staroby - fungovat uplne bez nej bez ziadnych problemov je rovnako scestne ako sa prepchavat cely zivot zivocisnymi vyrobkami a zanedbavat ostatne typy stravy.. scesty je jedno druhe.. scesty je veganstvo uplne ro vnako ako sa pchat masom pochybnej kvality a povodu v nadmernych mnozstvach ... to je zase moj nazor.. Urcite je rozumne neprehanat to s mnozstvom zivocisnych vyrobkov, selektovat kvalitu, snazit sa hladat kvalitnejsie zdroje menej zsiahnute chemiou... ale som hlboko presvedceny ze pre vyvazenu stravu a zdrave fungovanie organizmu je urcite male mnozstvo zivocisnych produktov - ak uz nie vyskovene prospesne - tak urcite minimalne neskodne ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

K tomu tvému odkazu viz http://www.guardian.co.uk/society/2005/ ... ealth.food Prof. Lindsay chodil po Keni, dal tamním podvyživeným dětem trochu masa a zjistil, že se jejich svalový a mentální vývoj tím zlepšil. A z toho usoudil že maso je nezbytné :) Co už ty děti jedly předtím se už nějak nezminuje :wink: (sem tam placku a trochu vody ? ) Celkem rozumně se k tomu v tom článku vyjádřil i Paul Mc Cartney ... A hlavně tam zazněla zásadní myšlenka že podmínky ve kterých žijí podvyživené děti v oblastech třetího světa jsou naprosto nesrovnatelné s podmínkami dětí i lidí, kteří se stravují vegansky a vegetariánsky ve vyspělých zemích. Takže se dá těžko z toho něco dedukovat ...
Ale naše média milují tyhle "senzační" zprávy ...

Myslím že živočišné produkty nejsou nezbytné k perfektnímu zdraví (a nespočet lidí i výzkumů to dokazuje - že je to většinou spíš naopak). V rozumné míře samozřejmě nic neškodí ... ani rozumné množství živočišných produktů (což bohužel není případ dnešní většinového stravování), ale spousta lidí má i jiné důvody než jen ryze zdravotní proč je vyloučit ... A zjevně se cítí skvěle a vyhovuje jim to, jinak by přece neměli žádný důvod to dělat :) Jde jen o to zbavit ničím neopodstatněného strašení a iluzí, že by v tom mohl být nějaký principiální problém ... o nic jiného nejde ...

S tím, že i když člověk vyloučí maso z jídla, samo o sobě to zas tolik neznamená pokud se bude živit nezdravě a jednostranně ... (a ten kdo není vegetarián, ale jí zdravě uměřeně a vyváženě, může mít mnohem zdravější stravu)- A to platí pro jakýkoliv výživový model ...

No ale dá se žít i jen ze vzduchu :)

http://www.moje-pravdy.cz/index.php?opt ... &Itemid=62

http://suprememastertv.cz/b_1291.php

Ale zkoušet to zatím asi nebudu :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

hej to bez jedla.. ano pred casom co bola ta senzacia v mediach s tym joginom v indii.. celkom ma to zaujimalo ako sa to dalej vyvinie, len skoda ze sa stalo presne to co som cakal - chvilu okolo toho bolo halo a potom ticho.. a predpokladam ze uz ziadnych dalsich noviniek, informacii o dalsom vyskume toho fenomenu a zisteni sa nedockame... toto je to co ma stve, jak oficialna veda nevie nieco vysvetlit a poradit si stym, tak namiesto toho aby sa v tom zacali hrabat este viac, tak to proste prestanu riesit ... alebo to riesia tajne, chudak dedko monzo je uz teraz strceny v nejakom tajnom vojenskom podzemnom laboratoriu, napichany sondami od hlavy az po paty :-)))

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tento pán sem osobně příjede, jak vyplývá z toho článku :) A zajímavý je v tom druhém odkaze seznam dalších "breathariánů" :)

No ono principiálně člověk z toho jídla potřebuje energii (balast stejně vychází ven) a ta je přítomná všude (i ve vzduchu) a dá se transformovat, takže pokud někdo otevře jiný kanál "nabíjení", tak to může fungovat ... ale nějak běžně a snadno použitelné to asi nebude ... Možná by bylo celkem zajímavé prozkoumat zažívací ustrojí těchto lidí, v jakém je stavu po x letech nejezení ...

Možná je to něco jako kdyby auto místo na benzín začalo jezdit na solární pohon apod. (což bych docela uvítal :)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

náhodou už kdysi byl jednomu pánovi doporučen vzduch omaštěný větrem... asi na tom něco bude, když jsou v tom i tuky :)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ja preferujem kolibricie viecka , kropene rosou z alpskych vrchov ..

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja radsi beef wellinghton z argentinske svickove :oops:
Obrázek

Gustav

Příspěvek od Gustav »

A taky tahle DOBROTA, ty Džaponci musej mít FURT něco :

http://old.news.yahoo.com/s/digitaltren ... outoffeces

:shock: Gustav live from Prag, :cry:

Odpovědět