Platíte pokuty?

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Platíte pokuty?

Příspěvek od Ivo »

Tak já tam vidím podstatně více reálných informací (které navíc potvrzuje denní praxe), než ve tvém vůbec ničím nepodloženém "čestném slově" ;)

Tady je třeba písemné vyjádření šéfa MP Říčany po odvysílané TV reportáži o tom že policisté jsou finančně motivováni počtem udělených pokut:

Dobrý den,
vždy když se staví roční rozpočet města na další období, tak se počítá i s předpokládanými příjmy, včetně vybraných pokut a to u všech orgánu, které pokuty vybírají. U každého orgánu to může být jiná částka, uvedené je oficiálně zveřejňováno ve zprávách o plnění rozpočtu města. Já jako vedoucí musím vědět kolik je v průměru schopen v daném procesu strážník vyřešit přestupků, včetně předpokládaného výběru, přičemž se porovnávají předešlá období. Rozhodující vliv, tak na stanovenou částku v rozpočtu může být, snížení počtu strážníku např. v době nemoci – dovolených, nebo nejlépe když v dané lokalitě dojde k dlouhodobějšímu pozitivnímu úbytku přestupků. Rovněž se počítá i s plněním úkolů v rámci prevence, kdy se neřeší represivně, včetně zajišťování různých akcí ve městě, které nejsou spojeny s vybíráním pokut. Toto vše uvedené lze zprůměrovat a dle situace plnit případně žádat o úpravu rozpočtu pokud je předpoklad jeho neplnění. Jedná se o standardní záležitost. Pravdou samozřejmě může být, že pokud se příjmy snižují, tak někde se s nimi již mohlo částečně počítat (vybrané pokuty jsou pak příjmem města, které je účelně využije). V současné době je schválen příjem pokut v rámci MP v částce 800 000 Kč. V minulosti byla tato částka vyšší, nyní se činnost strážníků více přesunula do veřejného pořádku v návaznosti na obecnou prevenci, samozřejmě pokud budeme dělat jen dopravu, tak bude i více pokut, ale jednostranně to zaměřit nelze. Nyní mohu říci, že se jedná o optimální možný stav. Co se týká hodnocení strážníku, tak rozsah toho za co je strážník hodnocen, je daleko větší, posuzuje se spousta kritérií a jedním z nich je i počet řešených přestupků, které je strážník v daném období schopen řešit za přihlédnutí k různým faktorům (v jiných profesích se mohou počítat třeba šroubky). Ne každý strážník vždy pracuje stejně, a pokud jeden výrazně vykazuje oproti jiným méně řešených přestupků, tak se uvedené dle situace řeší. Takže pokud strážník v rámci pravidelného hodnocení splňuje všechny kritéria, včetně řešených přestupků, tak lze strážníka ohodnotit. Není tedy pravdou, že by strážníci byli hodnoceni jen za výběr pokut – řešení přestupků, jedná se o komplexní hodnocení. Jinak strážníky hodnotíme za splnění mimořádných úkolů, nebo událostí z výkonu služby. Mám zde například strážníky, kteří se za MP aktivně, dobrovolně ve svém volném čase, podílejí na různých kulturních, společenských akcích (dětské dny, dopravní hřiště, přednášky aj.), takové pak strážníky ohodnotíme, rozhodně odměňujeme za nadstandardní výkon služby a ne za pouze pasivní přístup k práci, je to jako všude jinde, včetně kritérií hodnocení. Pokud jsem to dostatečně nevysvětlil, tak kohokoliv rád přivítám u nás na služebně a představím rozsah naší činnosti, rozhodně to nejsou jen pokuty.
Vedoucí MP Říčany Václav Řezáč

Už v tom vidíš konkrétnější informaci ? Nebo stále ne ? :wink: Nejsou hodnoceni JEN za výběr pokut, ale počet vybraných pokut je jedním z faktorů

Nebo odjinud: http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 31216.html

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... ne-pokuty/

Ad policejní passaty: http://janpolanecky.blog.idnes.cz/c/265 ... pokut.html

atd atd.

Chápu, že jsou to všechno opravdu, ale opravdu jen falešné konspirace ... a falešná karta ...

Obrázek

Pokud si chceš dál strkat hlavu do písku, no problem :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

osobne si myslim, ze to bude obec od obce ruzne. ne vsude se jedna o nejakou polozku v rozpoctu (nebo je naprosto zanedbatelna). jsem ale presvedcenej, ze spousta obci ma vyberacskou cinnost postavenou opravdu jako byznys. ale to zlo nepochazi od policajtu samych, jako spis od mistnich samosprav. a vubec bych nerekl, ze se to tyka statni policie... tam se asi plni jiny kvoty a pocitaj jiny statistiky...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja treba kazdy rano rostu z faktu, ze pred osmou hodinou tu mame na jednom fleku 4 strazniky, kteri stavi auta na prechodech a zabezpecuji chodcum moznost prejit (?). to mi prijde jako naprosto jasna ukazka bezradnosti policie. snazi se jednat preventivne, ale mela by prave zde, pusobit silne restriktivne. hovada co nestavi na prechodech (tady jsem spis chtel napsat - co neumoznuji chodcum prejit - nejsem zastancem uplneho zastavovani) bych rovnou zbavoval ridicskeho opravneni.

nejvic me irituje, jak tam ten policajt vleze jeste o deset vterin driv, takze vlastne omezuje plynulost silnicniho provozu, protoze by klidne mohla projet jeste dve auta a chodce by neomezila...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tady taky , vždycky tak jeden den v týdnu stojí u školy a přilehlých oblastí z ničeho nic celá výprava MP. Ale nedělají nic, jen nepřítomně koukají :) (a po osmé to zabalí)

vasek

Příspěvek od vasek »

Až budu mít dítě ve věku 6-7 let a začne chodit do školy, tak mi tohle fakt vadit nebude.
Neříkám, že je to ultimátní metoda, ale za současného stavu mi to přijde jako docela dost prospěšné.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Mně to vůbec nevadí, je to dobré a užitečné. Oni už jen svou přítomností budí respekt a vedou řidiče k větší opatrnosti (když na člověka kouká 5 policistů, tak se snaží působit a chovat příkladným dojmem ...včetně mě :) ). Jenom porovnávám biscuitovu zmíněnou aktivní metodu se zdejší pasivní :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ja mam pocit ze u nas tiez maju policajti plan pokut , kolko maju vybrat ..

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Ivo píše:...když na člověka kouká 5 policistů, tak se snaží působit a chovat příkladným dojmem ...včetně mě :) ...
to ja se prave chovam prikladne porad, takze kdyz koukaj dva jeden kruhovej objezd a lidi na nem jezdej jak dementi, tak ja prave vzdycky troubim: 1. aby si ospalec uvedomil, ze by mel pohnout zadkem a necekat az se mu rozsviti zelena a 2. aby ti joudove ve vestickach zkusili delat i neco jineho, nez si povidat, kdyz v dohledu neni chodec.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

No ale není bezdůvodné troubení pokutovatelným přestupkem ? :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ano, ale ja samozrejme netroubim bez duvodu. hlavnim duvodem je upozorneni pro ridice, ktery si plete kruhovy objezd s prijezdem do krizovatky z vedlejsi ulice, nebo jeste nestacil procitnout.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Jde i o značení - sice jich je jako šafránu (a asi to nebude nikde na frekventovanější silnici), ale kruháčů, kde platí pravidlo pravé ruky, pár existuje. To jen na doplnění ;-) Kruhový objezd je bez dodatkového značení křižovatkou, kam se přijíždí a máš přednost.

P.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

u vas mate kruhace bez oznaceni?!

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ne, je tam znacka kruhovy objezd. a neni to zadna krizovatka, je to usek se specialnim rezimem, kde prednost maji vozidla NA objezdu. rozhodujici je sice hranice kruhoveho objezdu (ktera byva casto namalovana), ale ve chvili, kdy uz je nekdo na objezdu a ja ho svym vjezdem neomezim ani neohrozim, tak mu nemusim davat prednost. bohuzel u nas to v praxi vypada tak, jako kdyby pred kruhakem byla jeste stopka a to i ve chvili, kdy siroko daleko neni zadne auto :-( italove to umi narozdil od cechu paradne a to i zeny - asi to souvisi s naturou. paradoxne to ale pry umi vyborne i anglicani u tech to asi bude spis tradici :-)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

U nás v Hostivici jeden máme :-) takže pokud bych do něj vjížděl, přednost mám já (nikoli vozidlo na kruháči). Viz platná legislativa 8)

P.

Odpovědět