Rozumný, inteligentní smartphone za rozumný peníz

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět

Jaký OS používáte v telefonu:

Symbian
9
11%
Windows
7
9%
Android
26
33%
iOS
25
31%
Jiný...
13
16%

Celkem hlasů: 80

komasix

Re: Rozumný, inteligentní smartphone za rozumný peníz

Příspěvek od komasix »

dendy píše:Ked uz sme o vtipoch s telefonmi, poculi ste ze Chuck Norris stihol prijat zmeskany hovor ?
nie, nepuculi.

To, že já si nedovolim telefon v noci vypnout, protože mam prostě strach, že mne někdo opravdu bude potřebovat (a párkrát se stalo) je čistě můj problém. (za to jsem schopnej telefon ignorovat i cele dny BTW)Jediná výhoda klasického telefonu, kdy po vypnutí budí je dle mne ten, že i když se vybije, tak budík kolikrát maká ještě tejden. Aspoň v mejch případech...

Settler

Příspěvek od Settler »

Pytkin píše:takze potvrdzujem logicky zaver .. iphone sa nezobudil ..
..jak necekane.. ale jsou tu i taci, kteri vedi ze to neni pravda a ze lzes.. :roll:
..a jeste jeden vtipek na zaver, kdyz uz jsme si predhazovali ty ceny telefonu.. dotovanej budiz.. presto me pripada 9, 10k za telefon, kterej krome toho, ze nepodporuje skoro nic a vlastne dneska neumi ani telefonovat dost.. :) ..nebo uz to nekdo nejak vyresil s tim, ze iPhone vola jen kdyz ho nedrzite v ruce..? :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Settler : Neni to take kriticke , ako zle jazyki pisu .. Skusali sme to a ziaden problem ..

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Settler píše: presto me pripada 9, 10k za telefon, kterej krome toho, ze nepodporuje skoro nic a vlastne dneska neumi ani telefonovat dost.. :)
počítač iPhone má totiž mnohem ušlechtilejší poslání, než je nějaký telefonování... :mrgreen:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

to je jasne .. su jedinci tu na fore , co na nom skladaju muziku .. moj syn na nom hraje hry .. atd .. Telefonovat predsa uz dnes nikto netelefonuje .. sak tu mame internet ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pak jenom zůstává otázka proč na to používat tuhle malinkou prťavou placku, když vedle sebe máme na ovládání 100x pohodlnější, větší a výkonnější notebooky a počítače :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ivo : este som nevidel notebook , ktory by som denne nosil vo vacku a nijak ma to neobtazovalo .. daj daky typ ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Myslel jsem že spíš v jedné posteli a pracuješ v jedné kanceláři ? :wink: Nebo ty zmíněné činnosti myslíš provádět v chůzi na ulici, v autě, v obchodě, na záchodě nebo tramvaji ? :) Nevím, jen se ptám ... Na všechno zmíněné mi připadne 1000x pohodlnější notebook (psaní, komponování, hry, internet, maily atd, nemluvě o sledování filmů apod., ), na tom telefonu je to trochu nouzový miniaturní masochismus :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no tie zmienene cinnosti robim napriklad ked cakam na manzelku , ktora je v obchode , alebo v cakarni u lekara , atd atd .. jo inak na zachode tiez .. kazde rano ! :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

za posledny rok som spravil na kompe 1 track.. nejak ma to prestalo bavit proste ... na ipod/iphone za nejake 2 mesiace 5 novych trackov.. napriek tomu ze je to prtave neskutocne ma to bavi a o to hlavne ide.. cez den kodim sedim za kompom nebavi ma potom este vecer zase sediet za kompom.. ale ked sa mi stane ze lahnem do postele, prevalujem sa a nemozem zaspat, zoberem iphone, zadrtim nejaku hru, alebo pustim nanostudio, hodinku sa pohram a spim ako babatko :)

ivo proste skus pochopit ze su ludia ktori maju uplne ine priority, zivotne hodnotny, nazor na vec ako ty.. pre teba je proste telefon telefon - sluzi na telefonovania a pripadne sms-kovanie, budik - co je samozrejme uplne v poriadku, vobec nic zle na tom nieje.... takto je to pre kopu ludi.. a tak isto pre kopu ludi - aj pre mna - je to mala prenosna konzola, pocitac do vrecka... tuto konzolu pouzivam aj ako organizer (kalendare, tasky, maily ked niesom pri kompe, skype, sync s google je dolezity pre mna velmi - pouzivam to denne), dalej hry - fakt ze casto sa stane ze neikde na nieco cakam, alebo lezim pred telkou zo zenou, ona kuka daco co ma nebavi, tak sa hram daco na mobile /po celom dni za kompom nemam chut este sediet za nim, chcem relaxovat, vyvalovat sa/ ... pre ma to ze to vie aj telefonovat je len pridruzena vec, ktora je fajn, ale zdaleka nie je taka dolezita...

proste v skratke - su 2 skupiny ludi - jedna hlada telefon ktrory pripadne vie par peci naviac, a druha maly prenosny pocitac co strcis do vrecka a ktory vie aj telefonovat (okrem ineho).. druha skupina to su cielovy zakaznici iphonu a inych top-hi-end smartphonov ... prva skupina (zrejme aj ty podla toho co tu pises), pre nich je proste lepsi klasicky telefon co nebezi na nejakom OS typu WM, Android alebo iOS, ale vec co je primarne urcena prave len na telefonovanie ...

dalsie debaty typu co je predrazene a co je zbytocne su onicom ... o pomere cena/vykon ma zmysel debatovat pokial sa bavis s niekym kto je cielova skupina daneho produktu.. ja nechapem ako niekto moze dat 150tis E za byt, ked za to moze mat slusny dom, su ludia co nechapu ako niekto moze dat tolko za dom ked za to moze mat paradny byt v centre mesta :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

V pohodě, vždyt právě proto si o tom povídáme a je to zajímavé :) Mně se třeba hodně líbí konečně ta přehlednost kontaktů, sms, které na sebe navazují a dávají smysl v rámci konverzace, rychlé hledání kontaktu mnoha způsoby, celková přehlednost atd. Ale osobně bych něco hledal na internetu, případně psal email apod. jen v urgentním případě, protože i když ten displej je o něco lepší a větší než iphone, něco tam naklapat a najít (adresu nebo mail) je zatím pro mě dost frustrace :) (ťapání prsty na miniaturním prostoru), na stránce nejde nic přečíst pokud se to v tom bodě nezvětší atd. Možná se vám to daří lépe :)

(vůbec se nebavíme o tom, jestli je něco předražené atd., , čistě jen o tom jak se to dá využívat a rád se něco přiučím nebo se k něčemu inspiruju).

BTW - co používáte ke "komponování hudby" na adroidu ? :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo píše:V pohodě, vždyt právě proto si o tom povídáme a je to zajímavé :)
inak ja si tiez myslim ze veci od apple nie su uplne lacne.. ale je to diskutabilne.. ono je to o tom ako velmi vies danu vec vyuzit, vsetky jej moznosti.. tiez si myslim ze kupit si iPhone (alebo iny smartphone) s tym ze to chcem na telefonovanie, smskovanie, pripadne budik a tym to hasne je fakt vyhadzovanie penazi.. najma ked specialne iPhone co sa tyka smskovania a telefonovania je tak na urovni obycajnych telefonov spred 5-6 rokov :-)))

ono je to o tom ujasnit si priority na co to chcem, a potom vybrat vec ktora poskytuje +/- len tie funkcie ktore potrebujem - a tam uz neni co riesit, je predpoklad ze cena tej veci bude pre mna adekvatna ...

nixx

Příspěvek od nixx »

Potvrzuju ze od te doby, co jsem si poridil iPhone, travim u notebooku daleko mene casu :-)
A antennagate je poradne nafouknuta bublina! Nemel jsem zatim jediny problem...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

To jo ... Ta možnost, že když je třeba se dá skočit na internet, na mail atd., i když jsem v terénu je fajn. Pro mě osobně je kromě komfortního telefonování a smskování též velmi užitečný kvalitní foták a videokamera (že nemusím s sebou nosit extra foták a přesto udělám dobré fotky a video když je operativně třeba) - což u obyčejného mobilu není ... A ty různé drobné vychytávky při psaní a vyhledávání jsou též fajn ... A půjčit to malému když je znuděný v autě a zahraje si nějakou blbost, je též užitečné :) Věřím že spoustu dalších možností ještě objevím :)

Ale přiznám se že mám lepší pocit z toho že jsem za to dal jen 8k než kdybych dal dvakrát tolik za iPhone. Má to kromě toho lepší displej, foták i kameru, pravděpodobně i management telefonování a sms a taky - iPhone má dnes úplně každý :mrgreen:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

pozor.. co sa tyka fotaku a hlavne kamery nema iPhone4 absolutne ziadnu konkurenciu.. to to ci take HD videa ze z toho nechapem.. a fotky ked je zapnuty softwarovy HDR rezim su neuveritelne ... odkedy mam iPhone na fotak co mame doma sada prach, nemam ziadny dovod ho zo sebou vlacit ...

treba si ale zapnut 720HD lebo defaultne sa to spusta v 360 ..

Odpovědět