Ukazka diskusie s internetovym trolom

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Nord Lead A1

Příspěvek od dendy »

alebo to aspon prehodte do smetiska pod nazvom "Ukazka diskusie s internetovym trolom" :-)

jackies

Re: Ukazka diskusie s internetovym trolom

Příspěvek od jackies »

CMM :
Lidem na zábavě, bálu, plese, svatbě, večírku ... je z drtivé většiny, všechno toto, o čem se tu výše diskutovalo úplně putna.
Je jim totálně zadku, jestli trumpeta nebo piáno je takové nebo makové a z jakého je klimpru.
Je to jen falešný pocit vlastníka ( navíc o nelevný pocit ), že to nějak ve finále ovlivní spokojenost lidí.

I "jen" dobrý zpěvák/čka, spojený s trochou šoumenství udělá neporovnatelně více spokojenosti než výběr zvuku.
A úplný kumšt a základ všeho, je trefit se na takových akcích do lidí repertoárem a v tu pravou chvilku.

Jen jiné zamyšlení na doplnění nad diskuzí o nesmrtelnosti chrousta.

( tím nijak nezpochybňuji radost muzikanta z nového nástroje, nástroje který umí co chceš, a který pro tebe zní krásně )
muzikant

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jackies : velky suhlas .. zase mozno CMM hrava s Philom Collinsom , tak tam uz o vyber zvuku trochu ide ... pretlacit sa cez philove bubny , to chce riadnu guraaz

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman »

to je ale zajímavý, např. pady z M1 se i přes ty Philovy bicí Tonymu vždy podařilo bez problému posadit v mixu zvukově úplně rovnocenně ke zbytku... Stejně jako u Dire Straits klavírní křídlo Yamaha a dvoje dřevěný orig. Hammondy taky víc než dobře proleze mixem několika kytar včetně té Markovy... Naopak na koncertech Dream Theater jsem ještě nezaznamenal, že by se Jordanův M3 nebo nyní Kronos dostal nějak výrazově aspoň na úroveň lead guitars a vocals, no nad ně už vůbec ne... Je někdo z nich horší klávesák než druhý? Určitě ne. Mají Dream Theater horší zvukaře než Collins a Knopfler? Určitě ne. Ale M1 asi má proti chladnějším novějším imitacím i nějakou svoji vlastní osobitou zvukovou tvář, jak jsem zmínil pár stránek nazad a kdosi se tomu divil, že proč Polysix/Poly61/M1 jako mají hrát expresivněji než třeba M3 nebo Kurzweil PC3. Protože podle mne se tak v praxi reálně projevují, já nevím proč technicky tomu tak je, ale slyším to...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

CMM : ja uz som ti to ale pisal .. ze to nebude nastrojom .. ale rukami a hlavou muzikanta ..

hubert

Příspěvek od hubert »

boze uz prestan s tou expresivitou M1

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ja myslim ze v tomto threade su tie countrymentalmanove fantasmagorie namieste .. ved sa to tu aj vola "Ukazka diskusie s internetovym trolom" .. uz tu chyba polkagrindcoreman ...

countrymetalman

country

Příspěvek od countrymetalman »

Zabíjím teď 2 muchy 1 ranou (toto a PC3 vlákno):

Já nikdy neřešil ani se nechystám řešit jakkoliv otázku zvuku lead/bass/poly synthesizer - podle mne tohle by snad mělo být, teda já to mám jasný. Buď pure analog nebo aspoň kvalitní VA nebo FM synt na digitální modernu, ale nikdy na tohle žádný rompler ani sampler - ani Jupiter 50 a sebelepší VAST v Kurzech se mi pod rukama nikdy zvukově nedostal nad snad jakýkoli pure analog nebo i slušný VA (jako je např. Lead A1).

A další věc jsou ty miliony imitací již existujících nástrojů, to je jedno zda hammondy, housle, pozoun, klavír nebo sitar a cokoli jinýho - prostě vsichni asi víme, jak zní každý takový nástroj ve své originální podobě, resp. jak zní sejmutý normálně na stage třeba mikrákem nebo má nějaký zabudovaný předzes (e-piána...) Tak co kdo chce do prčic vymejšlet jinýho, než to, že slušnej rompler nebo sampler by asi měl být schopen znít cca stejně tak, jako ten imitovaný nástroj??? Nebo případně umět kombinaci toho akustickýho nástroje s nějakým VA nebo analog syntem, třeba piano/strings aspoň v kvalitě jako po československých kulturákách kdysi nejrozšířenější Vermona Piano/Strings... Jak je možný, že bych neměl řešit nebo kdokoli kdo dělá muziku live, to, že když hraju s kapelou, na klávesy zvuk imitující tahací akordeon, že to zní spíš jako nějaký dětský krám z Lídlu než skutečný akordeon?? Jo, takhle to zní na všech entrylevel china krámech. Ale ne už tolik na některých starých dobrých klávesách, třeba na K2600, XP-30, SY-99, kde třeba imitace trubky vám rozhodí i živýho trumpeťáka stojícího vedle vás, protože to zní 100% věrně. Řeším prostě pouze to, proč všechny ty novější krámy včetně M3, Fantomu G, Integra, Motifu XG, PC3K atd jsou dodány výrobcem s programy nazvanými stejně jako ty staré romplery (třeba Trumpet I, II, III...), ale se zvukem akustický trumpety to nemá společnýho skoro nic, možná jen témbr a průběh tónu, ale ne tu kvalitu!!! Zatímco ty staré nástroje některé mají právě tu kvalitu toho imitovaného nástroje!!!! Proto se např. nemůžu nikdy zbavit toho starýho krámu XP-30, dokud budu hrát live živě a chtít použít imitace těchto akustických nástrojů. Řešit zda hammondy zní lépe na K2600 nebo na PC3 nebo na Fantomu je podle mne totální kravina, v live mixu nezní ani jedny adekvátně originálu. Za originál považuju klidně i tranzistorové modely stage varhan třeba Korg, Farfisa apod, kdo by se nechtěl tahat s těžkým B3 nebo C3... Furt i tyhle ostatní typy varhan podle mne znějí v živých mixech podobně dobře a kvalitně jako hammondy, jen je ten zvuk témbrem jinej. Ale hammondy na romplerech, jako v nouzi např. kytaristi taky použijou Line6 modelingovou kytaru s ROM vzorky, když nemají nebo se jim nechce tahat LesPaul, Tele, Strat, lubovka zvlášť na podium... Ale pak ten sound podle toho taky vypadá... Stejně jako u kláves. Neřešme to, hrejme, a na originály, na imitace je to vždy kompromis a je zbytečný se o tom bavit, asi tak stejně jako jestli modeling kytara Line6 je lepší než hybrid kytara Yamaha nebo Roland s midi snímačem... Prostě tyhle krámy jsem taky už důkladně prověřil a koupil pořádnej vintage originál, raději jeden jednotvárný zvuk furt dokola, ale pořádnej, než stovky mizernejch imitací, ale ani jedna pořádná...

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš »

To snad ani nemúže být pravda. CMM vždyť ste to už aspoň 1000 krát tady napsal, že staré nástroje XP-30, SY99 a pod. jsou dle Vás nejlepší, resp. o moc lepší než nové nástroje. Tak kurňa nač to pořád píšete znova. Všichni to o Vás víme. OK kupte si všechny ty staré synťáky a buďte šťastný. K čemu je potřebné to pořád grafomanicky psát dokola.
Já si to nemyslím, dle mne jsou staré a nové nástroje skrátka jiné. Mne osobne moje nová PC3K7 perfektne vyhovuje.
No vidím, že vždy jak otevřu posledním púl rokem audiozone, sekci klávesy a mrknu do příspěvkú, tak mám neustále "ilusion de ja vu", tak to snad abych se pomalu pobral.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Zrovna jsem z obchodu prines baleni osmi roli toaletaku. Ale ted nevim jestli to bude stacit.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tohle téma obvykle nečtu, protože se těmito a podobnými nástroji vůbec nezabývám ... ale v poslední době jsem si to jako pobavení docela oblíbil ... je k neuvěření že někdo má stále neodolatelné puzení mlet neúnavně dokola neskonale dlouhé grafomanské výplody, které nedávají stylisticky ani významově hlavu ani patu ... a liší se navzájem od sebe jen náhodnou záměnou/permutací/kombinací pár slov :) To je skoro unikát :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Jen aby ten taoletak nebyl cinskej..:) Ten je dost tenkej
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

petermikuláš píše:To snad ani nemúže být pravda. CMM vždyť ste to už aspoň 1000 krát tady napsal, že staré nástroje XP-30, SY99 a pod. jsou dle Vás nejlepší, resp. o moc lepší než nové nástroje. Tak kurňa nač to pořád píšete znova.
lebo countrymentalman je referencny pripad - forumovy troll ..

vasek

Příspěvek od vasek »

A dendy už neví, co by, tak komolí nick.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

pride mi to velmi vystizna skomolenina ... :-D

Odpovědět