Ukazka diskusie s internetovym trolom

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
hubert

Re: Nord Lead A1

Příspěvek od hubert »

Zlovestný asi nebude znamenať zle zahratý.....ale to už som asi zlomyselný :)
Takže PEACE a pekný víkend

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

peteness: Parádní !

bassline: Modular ?

bassline

Příspěvek od bassline »

hubert: peteness hovori o zvukovej charakteristike roznych modelov Nordu a na margo toho som dal zo zaujimavosti ukazku reprezentujucu ZVUK. Tak nechapem preco tu dookola omielas expresivitu. A okrem toho prekrucas to co som pisal o tej expresivite.

jirka: ee :) to len tak zo zaujimavosti som dal...ci poznat na basse z ktoreho norda to je, kedze sa to viaze k topicu.

anthea_x

Příspěvek od anthea_x »

tomy45 píše:Expresivny = citovo zafarbeny, kto nema jasno v pojmoch, ujo Google pomoze. Dedukujem teda, ze nezivy nastroj moze mat expresivny prejav len s pomocou toho kto nan hra - ako na nom hra. Prevodniky, filtre, atd. charakterizuju nastroj - pokym syntak nebude mat AI expresivny nebude.

Co sa tyka Clavia XYZ typ, najviac som si osahal kedysi Dendyho cervenu krabicu a bol to pre mna dost svojsky stroj. Porovnavat je uplne zbytocne, tiez nie kazdy si kupuje kabriolet, ked chce auto, ze ano...
CountryMentalMan:
Neexistuje konzumny lacny zvuk, len konzumny a lacny aranz. Bodka.
Mozno by pri hrani stalo za to otvorit tie oci a ine vnemy, aby si zistil-presvedcil sa ci to emotivne nevnimas len ty. Lebo podla toho co pises, vsade vidis kopec blaznov a 1 lietadlo...
Myslim si, ze tvoje emocie ti zatemnili usudok a ten endorfin by si mal rozriedit. Neposunies sa a nedostanes dalej kym budes presvedceny o tom, ze vies vsetko. Len ten, ktory dostatocne pokorne vnima svoje vedomosti, vie, ze vie este stale malo...
Čo dodať ? Presne a správne vystihnuté.

peteness

Příspěvek od peteness »

Bassline: tim basem myslim tady tohle: http://bandzone.cz/syntheticaura .Dej track "Revolver guitar mix" a to co začne hučet od 4:55 je Nord, sice NL1, ale je to podobne.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ja to chapem podobne ako bassline
Nastroj, ktory nema dobre spravenu modulaciu, pripadne nema dostatocne moznosti modulacie, ma svojim sposobom obmedzenu expresivitu a umely zvuk. Samozrejme, vyborny hrac to dokaze prevazit schopnostami, pripadne sikovne vyuzit na rozne typy zvuku a hry. Ale aj ten vyborny hrac si radsej zahra na "expresivnejsom" nastroji s vacsimi moznostami modulacie. :wink:

Cize - expresivny nastroj sa mysli taky, co UMOZNUJE expresivnu hru. Opak plazovych samohrajok.
Prave kvoli tomuto som zakotvil pri Kurzweile, ktori stoji a pada na vybornej modulacii. Tak snad uplne netrieskam.
Stale nejako citim rozdiel medzi japonskymi a ostatnymi usami, takze Nordu drzim palce. :palec+:

bassline

Příspěvek od bassline »

MDudas: Diky, som rad ze aspon niekto pochopil kontext tej debaty :palec+:

Jirka Štolfa

Já jsem to taky tak pochopil a z Dudasem souhlasím. Jinak by asi ti mistři neustále hráli na levné Casia bez dynamiky. Hudba není jenom o notách, ale i o dynamice a změnách barvy.

bassline: NL2 ?

hubert

Příspěvek od hubert »

Skutocni majstri hraju na rozne mozne aj primitivne nastroje....a za to to na expresivite ich hry nijako neubera. Vy tu dost dokopy motate dve rozdielne veci, ale uz som si tu na to zvykol....

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

hubert: tak tak, presne... ake modulacne moznosti ma klasicke piano ??? v porovnani hoc aj z relativne jednoduchym syntakom A1 takmer nulove.. ale posad nejakeho virtuoza za piano a potom povedz ze sa na tom neda hrat expresivne lebo to nema modulacne moznosti :mrgreen: totalna blbost

bassline

Příspěvek od bassline »

dendy píše:ake modulacne moznosti ma klasicke piano ??? v porovnani hoc aj z relativne jednoduchym syntakom A1 takmer nulove..
To sa pytas vazne ? Lebo sa mi nechce nejak verit, ze nad tymto sa pozastavujes :) Tak zvuk klavira pocas hry predsa nemusi byt len v stave ON/OFF...mas predsa dynamiku klaves + pedale ktore ovplyvnuju chvenie strun, teda aj to ako sa zvuk meni...

hubert

Příspěvek od hubert »

Bassline: zakladnu expresivitu teda ako tomu vravis ty ma potom kazdy nastroj aj ked nema dynamiku ale pripojis k nemu bud expression alebo volume pedal....
Lenze ja vravim ze modulacne moznosti nepodmienuju expresivitu hry na nastroj,mozu ju len maximalne podporit.Ale moze byt nastroj modulacnymi moznostami nabity jak hovado ale ked nanho bude hrat niekto ako ty basovu linku z ukazky tak sa ziadna expresivita nedostavi. Naproti tomu si niekto sadne za total primitivny nastroj a zahra expresivne ze si vsetci sadneme na zadok....a to to je to co tvrdim stale ja....Takze uz to skus pochopit aj ty expresivita je viacej o prstoch a mozgu hraca nez o nastroji. BODKA

Jirka Štolfa

Modulační možnosti nepodmiňují expresivitu hry, ale ovlivňují přímo míru expresivity. Nikdo tu netvrdí, že nejde zahrát expresivně na primitivní nástroj !

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

rudess este aj na tej malej kokotine od korgu zahra tak ze to cloveka bavi :-))))

hubert

Příspěvek od hubert »

Jirka Štolfa: Tak si prečítaj basslineove tvrdenia.....ja tu celý čas píšem že expresivita nie je podmienená modulačnými schopnosťami nástroja....To tvrdil bassline....ja som s tým len nesúhlasil a nesúhlasím...to je celé.

Odpovědět