Ukazka diskusie s internetovym trolom

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
peteness

Re: Nord Lead A1

Příspěvek od peteness »

Nord Lead 2X je fajn, podle mě úplně nejlepší věc, co Clavia vyráběla. Záleží na co to chceš. Do techna bezvadnej nástroj. Samozřejmě, když by to chtěl někdo používat "muzikantsky" jako piano a rozkládat akordy po celé klaviatuře, tak je to úplně na prd. BTW Nedávno jsem zkoušel ty jejich Electro, Wave, Stage, a vůbec mě to nabavilo. Když si chce někdo zahrát na piano nebo na el. varhany jsou lepší možnosti. I synťákové zvuky mám třeba radši na skoro čemkoliv od Korga.
NL2X je bezkonkurenční hlavně na různý průrazný arpegia (tu průraznost dělá vysoká polyfonie v unisonu), hoover bass apod.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

viac luci tu pise ze 2X ma horsi zvuk ako 2 aj ako 1 .. ja som mal doma 2x a zdalo sa mi to OK .. nemal som ale skusenost s tymi starsimi ... v kazdom pripade som to ale poslal dalej , lebo ma to az tak nebavilo ako virus alebo radias ..

W.Cable

Příspěvek od W.Cable »

Horsi bych nerekl, spis mekci.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

rozdiel je tam velmi maly.. nie horsi ani lepsi.. zavisi od toho co potrbeujes .. v psytrance komunite je vyrazne oblibenejsi starsi NL2 lebo zrejme koli "horsim" prevodnim ma taky surovejsi zvuk.. ale ten rozdiel nieje nejak mega velky samozrjeme .. NL2x je taky 'uhladenejsi' .. nepovedal by som 'maksi' .. proste nieje az taky 'rezavy' .. neviem ci clavia daco robila aj s algorytmami alebo je to len tymi prevodnikmi ..

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman »

No tak si vemte, že na A1 je kromě toho suchýho syrovýho zvuku, který umí všechny ty staré Lead, ještě navíc velice solidní efektovka, díky které se dají udělat i imitace klasických smyčcových polysyntů jako SK-xx, Siel-ARP, RS-xxx atd a když se navrství potom jeden takovýto ensemble zvuk se třeba basem dole a nějakým pronikavým mono leadem nahoře, tak tedy já jsem z toho celkem překvapen, zase jsem včera u toho strávil skoro celou noc, a myslím, že už ani nehledám nějaké zvuky co jsem kdysi na těch analogách používal, ale spíš nějaké slabiny, zatím jsem snad ani nenašel :-) A místo neustálýho lovení zvuků složitou editací jako u workstationů (kde stejně potom ve výsledku ten zvuk je původnímu analogu hodně vzdálen kvalitou - průrazností, hutností, čitelností, i když má stejný charakter a průběh), u A4 mám zvuk co chci nalovenej za chvilku a spíše potom si ho o to déle vychutnávám hraním pro potěchu. Akorát pořád nechápu, jak to že Nord zní tak syrově a hutně jako ty analogy nejen přes studio equipment, ale i v monu přes JBL PRX 12"+1,4" na 134dB řevu, bez korekcí, bez mixu... Samozřejmě chybí tam ta expresivita a zvukový náboj starých OB-Xa, MiniD, Prodigy, Odyssey apod, to už asi nikdy nikdo žádnou simulací nenahradí... ale i tak jak A1 umí nasimulovat ty běžnější staré i poly nástroje, tak to smekám. Např. o polysyntech u XP-30 jsem nikdy moc nemluvil, moc toho tam nejde, ale co je zajímavý, na M3 se mi podařilo složitě editací a vrstvením udělat pár použitelných takových ostřejších univerzál fast polysyntů, nicméně zvuk s podobným charakterem nakroucený během chvilky na A1 to průrazností válcuje tak, že M3 je ihned ztracená naprosto v pozadí a A1 zvuk vyleze, i když je hlasitost stejná, na M3 třeba i vypnuté zbytečné efekty apod. Ale nemá ani CV gate, takže to není moc dobrý na nějaký seq řetězce, prostě pouze na živý hraní OK, jedno zda do studia nebo na stage. Takže konečně záležitost i pro muzikanty a ne jen producery :lol:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

countrymetalman píše:No tak si vemte, že na A1 je kromě toho suchýho syrovýho zvuku, který umí všechny ty staré Lead,
tu uplne kecas, A1 je dost inde zvukovo nez NL2 .. nieje to zly stroj, to nehovorim.. ja mam rad vsetky Clavia synthy, kazdy je niecim osobity..

ale ak je medzi NL2 a NL2x rozdiel v zvuku 10% .. potom mezi NL2 a A1 je tak 40% ... a niektore moznosti ktore ma NL2 ani A1 nema ..

Pre mna osobne, pre charakter zvukov ktore su v mojej hudbe dolezite, je NL2 neprekonany stroj od Clavie ..

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

No NL2 jsem měl nějakou dobu doma a z toho co poslouchám A1, tak mi příjde, že je A1 opravdu víc směrem ke klasickým vintage analogům. NL2 určitě jako klasický polyanalog nezněl. Byla to surová digitální bestie. V některých polohách mi ale příjde, že něco společného mají. No hlavně v takových těch berlinschool arp zvukách je A1 daleko víc věrná klasickým analogům. Má měkčí spodek. NL2 měla basy velmi pevné a tvrdé.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable »

dendy píše:NL2x je taky 'uhladenejsi' .. nepovedal by som 'maksi' .. proste nieje az taky 'rezavy'
jj... uhlazenejsi, to je to spravny slovo.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

countrymetalman píše: Samozřejmě chybí tam ta expresivita a zvukový náboj starých OB-Xa, MiniD, Prodigy, Odyssey apod, to už asi nikdy nikdo žádnou simulací nenahradí...
expresivita nastroja je dana v prvom rade samotnym hracom , ktory na ten nastroj hraje .. treba vediet hrat a potom aj nastroj hraje ..

bassline

Příspěvek od bassline »

Jirka Štolfa píše:No NL2 jsem měl nějakou dobu doma a z toho co poslouchám A1, tak mi příjde, že je A1 opravdu víc směrem ke klasickým vintage analogům. NL2 určitě jako klasický polyanalog nezněl. Byla to surová digitální bestie. V některých polohách mi ale příjde, že něco společného mají. No hlavně v takových těch berlinschool arp zvukách je A1 daleko víc věrná klasickým analogům. Má měkčí spodek. NL2 měla basy velmi pevné a tvrdé.
A co mas pod pojmom "klasický polyanalog" konkretne na na mysli ? Aky typ zvukov ? Klasicky 80ties brass s portamentom ? Alebo nejaky iny typ zvukov ? Lebo to je dost vseobecny pojem...mozno je najidealnejsie poukazat na nejaku audio ukazku.

Dendy: Som nevedel ze ty si porovnaval 2ku s 2X :)

Na A1tke sa mi velmi paci ten LIKE button - temporary preset ulozisko, velmi uzitocna vec pri tvorbe patchov.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Myslím takový ten široký/bohatý měký zvuk. Prophet, Jupiter apod. NL2ka to prostě neumí. Zní mnohem víc tvrdě a ostře.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman »

Předchozí modely včetně NL4 nebyly schopné poskytnout i ten vintage polysynt sound co mi leze z A1, proto jsem do předchozích Lead nikdy nešel. A doufám, že někoho nenapadne sem nahodit, že Boss CE-1 a SmallStone by to vyřešil :-) Nevyřešil, protože skoro všechny imitace, aby zněly co nejvíc jako vintage originály, musím mít tak, že v nějaké vrstvě jsou ty ensemble efekty a další je syrová, takže až za master out přidat efekt nemůžu.

A4 fakt umí znít stejně jako třeba Siel Cruise, SK-20 nebo Paraphonic 505 (předchůdce Jupitera 4) nebo co si pamatuju na zvuky Crumar BitOne, Prophet 600 atd. A všechny typy - jak tu někdo poptává - tj. ano, A4 umí s přehledem Prophetovské syrové brass s náběhem (ala Toto - Africa), stejně tak Alphaville nebo PetShopBoys zvuky na jejich všechny klasický skladby, apod. Mimochodem Fantom G ani Korg M3 ani Kurzweil PC3K ani LE tak dokonalý imitace nejen že neuměly nebo velmi pracně vůbec naeditovat, ale ve srovnání s A4 zněly stále jako digitál a imitace, A4 zní i s tou analogovou hutností daleko blíže originálům. Ale opakuji jak jsem už napsal - A4 neumí některé expresivní nuance co má v sobě třeba Oberheim Xa - takže Europe Final Countdown nebo Halen Jump sice charakterem podobný sound umí, ale bez tý původní jiskry.

To Pytkin: hele ty producente, ten tvůj nakydanej hnůj, cituji: "expresivita nastroja je dana v prvom rade samotnym hracom , ktory na ten nastroj hraje .. treba vediet hrat a potom aj nastroj hraje .." byla myšlena na mne nebo obecně? Myslím, že hrát na klávesy umím a aby ses nedivil, možná líp než ty, pošli něco cos zahrál živě, třeba na klavír :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

countrymentalman píše:vintage polysynt sound co mi leze z A1, p
countrymentalman píše: ale ve srovnání s A4 zněly stále jako digitál
countrymentalman píše: A4 neumí některé expresiv
countrymentalman: raz pises o A1 potom o A4 .. tak ako to je ?
pytkin píše:expresivita nastroja je dana v prvom rade samotnym hracom , ktory na ten nastroj hraje ..
To je inak svata pravda .. taky Jordan Rudess moze zahrat aj na hreben alebo ozembuch a cloveku z toho padne sanka .. Verim ze jeho rukach by sa aj ten Korg Kronos alebo M3 v kapele na velkom PA pretlacil v mixe minimalne rovnako adobre ako XP30 :palec+:

hubert

Příspěvek od hubert »

Milý CMM, popravde naozaj po niekotrých tvojich ukážkach pociťujem dosť silný rozpor medzi tým čo o sebe ako muzikantovi píšeš a tým aké ukážky svojho umenia sem alebo inde dávaš....vieš ono je to tak trochu aj o pokore a hlavne o súdnosti. Rozoznať dobre zahratý napr. klavírny part dokáže aj ten čo ho nemusí tak vedieť zahrať. Je len na tvorcovi tej či onej ukážky či si je jej "kvalitou" istý a zverejní ju alebo nie. Ty nemáš zjavne ani najmenší problém zverejňovať svoje ukážky aj napriek tomu, že nie sú zrovna dokonalé.....aby som bol slušný. O čo ale mizernejšie hráš a programuješ zvuky (ako tomu ty hovoríš) o to väčšiu "hubu" máš na tých čo s tebou nesúhlasia.....Odporúčal by som Ti trochu brzdiť a opakovať si kľúčové slovo POKORA.

Jo a čo sa týka expresivity nástroja...ehmmm.....dokonca expresivní nuance čo si napísal vyššie....Drahý Kefalín prosím ťa vysvetli nám magorom čo si si pod tým predstavoval, lebo ja som tiež presvedčený o tom že expresivita v prípade nástroja je otázka toho čo z neho vylezie alebo ukáže sa, keď naň niekto hrá inak sa neukáže nič.....Samotný nástroj žiadnu expresivitu nemá....tá prichádza až s prstami a invenciou.

Jo a nakoniec počul som ukážku než si ju zmazal kde predpokladám že ty (ak to nebolo nejaké diaťa) hráš klavirny part v niečom čo malo byť zrejme rock and roll.To bolo niečo tak úboho zahraté, že to vyznelo ako keď sa niekto učí hrať a ani len netuší čo sa asi tak v RnR má hrať na klavír. Vôbec mi to nepripadalo ako že to hrá niekto čo o sebe vypisuje také litánie čo tu píšeš Ty.
Vieš z listu som nehral viac než tridsať rokov....takže noty už ani nečítam. Ale rokec by som odpálil do hentej ukážky aj vtákom....A to si teda o sebe myslím že som podpriemerný muzikant a to je aj dôvod prečo kade tade nevešám svoje hudobné diela.

O tvojich schopnostiach programovať zvuky tiež silno pochybujem lebo zase je tam rozpor medzi tým čo píšeš a tým čo prezentuješ v ukážkach, nehovoriac o tom že som ťa tu už X krát opravoval v tvojich akože odborných tvrdeniach o rôznych nástrojoch o ktorých zjavne nemáš ani páru, ale píšeš a píšeš a dezinformuješ tak kopec ľudí......takže brzdi aj svoju grafomániu láskavo.

bassline

Příspěvek od bassline »

hubert píše:Samotný nástroj žiadnu expresivitu nemá....tá prichádza až s prstami a invenciou.
Ale modulacne moznosti nastroja podmienuju expresivitu. Mozno to takto CMM myslel.

Odpovědět