Ukazka diskusie s internetovym trolom

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Nord Lead A1

Příspěvek od dendy »

Pocuj inak ked mas tolko skusenosti.. nerozmyslal si nad tym napisat knihu ? Alebo aspon zalozit si blog o syntakoch, s recenziami, tipmi trikmi radami.. rozhodne by to bolo prehladnejsie ako len takto po fore, tu sa to strati medzi tou hrbou (ne)kvalitnych informacii..
Naposledy upravil(a) dendy dne 09 úno 2015 12:47, celkem upraveno 1 x.

hubert

Příspěvek od hubert »

JO...taka kniha o XP-30.....

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman »

:P
Naposledy upravil(a) countrymetalman dne 11 úno 2015 15:51, celkem upraveno 1 x.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

kdyby chtel nekdo presne vedet co to znamena "slovni prujem" tak tady jsou nazorny ukazky..:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

nekaz srandu a pridaj sa !

Nie, teraz vazne, dost offtopicu.. CMM, co ten doomdychometal .. bude XP30+A1 stacit ?

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

no ja musim rict a to rikam vazne ze narozdil od tech cinskejch hracek to na PA funguje, porad mi volaji lidi, jestli bude hrat KROME v radiu a PA a ja jim rikam, ze ne, ze je to china toy a na to ze A1 nema analogovy filtry tak to hraje jak Prophet, ale je fakt, ze vsechny analogy bez problemu vykroutim na XP 30 i digitalni piana tam maj opravdu uroven ne jako na PSR yamahach ale je fakt, ze Polysix ty stringy celkem umel, ale to je analog a takovy analogy se proste uz nedelaj jen ty cinsky hracky co mozna fungujou ve studiu ale na PA ani nahodou.
Takze na otazku zda A1 a XP30 tak myslim ze XP 30 umi i organy ale, kdyz jsem mel teda pod rukama Fantom, tak jsem si rikal, ze to nejak pres PA neleze.
Ale jo A1 je dobrej synth
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

klingáč

Příspěvek od klingáč »

Ako vizionár si myslím, že Nord A1 skončí na smetisku dejín. Otázka času. Tiež blofeld bol Mt.Everestom klávesov, a ako skončil.. :mrgreen: (bohužiaľ ako skončil, to už neviem nájsť ..)

momentbrno | 27. července 2010, 14:39, BLOFELD
první neanalogová věc, co naprosto předčila mé očekávání:
1. asi nejlepší klávesnice, na jakou jsem kdy hrál (hraju keyboardy přes 30 let..)
2. nějak v tom neslyším ani digitální zvuk současných workstationů ani to nezní jako přes PVC potrubí, nemá to vykradené středy (jako naprosto všechny současné workstationy i dražší než tohle), ale nezní to zahuhlaně, zkrátka zvuk i pro analog puristy
3. ono to umí i multisamply!!! je zbytečné ládovat do toho samply třeba wurlitzeru po tónu, vzhledem k paměti jen 64MB na samply, ale díky vynikajícím filtrům a kvalitou všech možností editace tónu stačí cca 1 nebo 2 krátký samply na oktávu a zbytek si doděláte modelingem LFO, obálky a filtru
4. celokovové a masivní provedení vzbuzuje stejně dobrý pocit jako u prvních poctivých analog syntezátorů, myslím, že jsem právě dostal chuť prásknout všema čínskejma a indonéskejma šuntama co jsou jich u nás plný krámy, a které si jejich vykutálení výrobci - podvodníci dovolili nazvat syntezátor, workstation apod o zem a pak i tím Waldorfem, není těžký uhodnout, kterej jeden by pak ještě hrál dál...
5. konečně skladný keyboard, na kterém je odkládací místo pro mp3/wav player i malý mix, takže odpadá samohrajka nebo další deska nad keyboardem na tyhle věci, zvukově se na rozdíl od Tyrosů a všech Roland i Korg samohrajek naprosto rovnocenně vyrovnává velmi slušné kytaře přes slušný multiefekt, zde samohrajky zněly na sólové dohrávání skutečně mizerně a pořád jen tence a nevýrazně, zkrátka jako samohrajka :-)
-: bohužel málo polyfonie pro rychlejší hru PR s držením akordu v LR, pak ten akord v LR dříve přestane znít. Ale Blofeld je jako sólový nástroj pro jednu ruku zvukově na nejvyšší možné úrovni a celkově užitnýma vlastnostma vs. cena podle mne taky.
Hodnocení produktu: 10 z 10

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Oxyygen píše:no ja musim rict a to rikam vazne ze narozdil od tech cinskejch hracek to na PA funguje, porad mi volaji lidi, jestli bude hrat KROME v radiu a PA a ja jim rikam, ze ne, ze je to china toy a na to ze A1 nema analogovy filtry tak to hraje jak Prophet, ale je fakt, ze vsechny analogy bez problemu vykroutim na XP 30 i digitalni piana tam maj opravdu uroven ne jako na PSR yamahach ale je fakt, ze Polysix ty stringy celkem umel, ale to je analog a takovy analogy se proste uz nedelaj jen ty cinsky hracky co mozna fungujou ve studiu ale na PA ani nahodou.
Takze na otazku zda A1 a XP30 tak myslim ze XP 30 umi i organy ale, kdyz jsem mel teda pod rukama Fantom, tak jsem si rikal, ze to nejak pres PA neleze.
Ale jo A1 je dobrej synth
K tomuto sa neda uz nic dodat. Len suhlasit :palec+:

anthea_x

Příspěvek od anthea_x »

Nie darmo som mal dnes blbý živý sen.

peteness

Příspěvek od peteness »

kdyz se tady tak pekne rozjelo, tak ja bych taky neco chtel :-) Kdo mi erudovane rekne co za syntak nebo modul nebo proste neco co nevypada jak nabytek umi pekny organs - nejlip uplne vse od roku 1955 nahoru. Ted jak mam tu Priviu, tak me to namlsalo a potrebuju nekam pokracovat.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman »

Proč jsem si koupil A4 a ne třeba Lead 1-4 a proč jsem prodal DSI Prophet 08 a nekoupil, resp. ihned po detailnějším otestování vrátil Minibrute, Phatty, SUB, Mopho, Ultranovu, Arturii SE a proč jsem nekoupil ani např. několik nabízených analogových gearů (Siel Cruise, nějaké novější Moogy - ne Prodigy, Rolandy SH, Yamahy SK,CP,CS apod.), když jsem měl cca 2 roky odložených cca 2k€ na nákup něčeho s pure vintage zvukem poly i lead syntů, co bych využil jak studiově, tak živě na jamování, jazz, s kapelou, zkrátka všestranně. Tedy co by mělo opravdu zvuk, co lze pustit s klidem přes PA s korekcemi na střed stejně tak jako přes basový aparát nebo kytarový kombo a bude ten zvuk stále stejně dobrej a proleze nad zbytek, stejně tak jako ty starý analogy :

1. jeden z prvních odstavců v user manuálu k Lead A4 opravdu nelže (a dendy má pravdu, A4 má novější, přepracovaný filtr i některé oscilátory proti Lead4, kromě efektové jednotky):

Nord Lead A1 - Our best-ever analog modeling …
At the heart of the Lead A1 is our new analog modeling engine. Taking
our virtual analog synthesis to a new level, this modeling recreates a
total analog signal path with uncanny realism, and is capable of immense
sonic variety. With a 26-voice polyphony and four simultaneous
synthesizer parts, the Lead A1 is a true synthesizer powerhouse that
goes far beyond the current trend for limited capability analog reissues.
...

2. ani v následujícím článku autor nelže, naopak mohu potvrdit, že je to tak, což jsem v komentáři pod článkem také učinil:

http://frontman.cz/nord-lead-a1-cerveny ... ze-svedska

Muzikanti, zejména ti co jste vyrostli na analogových synťácích, pokud si např. nalepíte na panel na patřičný místo samolepku s textem VCF nebo VCO, a začnete si kroutit parametry na panelu tak jako na nějakým analogovým mono/polysyntu, začnete si nejspíš brzy opravdu myslet, že ty nápisy jsou tam pravý...
Kdo neumí moc hrát nebo neprošel těma analogama, tam skutečně nevidím, v čem by A4 měl být pro takového rapera nebo duc-duc technaře přínosnější než třeba AKAI mini nebo Korg Volca nebo Brute serie atd. I když brutální FX zvuky umí A4 taky :wink:
Naposledy upravil(a) countrymetalman dne 11 úno 2015 16:10, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Musim dat CMM zapravdu .. Tiez som su kupil Blofeld kvoli prehravaniu GM midi fajlov a stalo to za hovno .. hned som ho predal ..

hubert

Příspěvek od hubert »

:palec+:

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš »

Re: CMM: " ....i Kronos, který v této kategorii nemá proti M3 žádné nové multisamply"

to snáď nemyslíte vážne, že Kronos nemá žiadne nové multisamply oproti M3

MDudas

Příspěvek od MDudas »

peteness píše:...Kdo mi erudovane rekne co za syntak nebo modul nebo proste neco co nevypada jak nabytek umi pekny organs - nejlip uplne vse od roku 1955 nahoru.
Pekny orgasmus od 1955 nahoru samozrejme najlepsie zvlada XP-30. A trochu aj Kurzweil.
(dakujem Bohu, ze mam iba ten Kurz, lebo inak by vsetky moje klavesy stali za h....)
(inak toto uz neni off-topic, ale hotova off-topikaren (=off-topikarna))

Odpovědět