Vakcinacia deti - ano/nie ?

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Oxyygen
Profesionál

Re: Vakcinacia deti - ano/nie ?

Příspěvek od Oxyygen »

dendy píše:
Kopa ludi si to tu o tebe mysli (ak nie horsie), zo slusnosti ti to nikto nepovie ..
Spis tohle. Mit jasno co si kdo o kom mysli aniz by jsme se tu znali "osobne" je az detsky manipulativni.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

dendy píše:
Symphonic píše:Placebo má smysl u dospělých pacientů, u nichž hraje roli psychologický efekt "dali mi injekci s novým úžasným lékem". U dvouměsíčního nemluvněte takové psychologické efekty obvykle nejsou předpokládány proto se kontrolní skupině placebo nepodává. To mi přijde logické.
Tak si nastuduj co to je tzv 'double-blind' test s placebom. To nema zdaleka vyznam len na eliminovanie psychologickeho efektu - pri double-blind teste ide o to ze ani testujuci nevie ci podava placebo alebo ucinnu latku - eliminuju sa tym mozne manipulacie s vysledkom a kopa dalsich veci.
Neboj se já znám co je dvojitý slepý test. Primárním důvodem té dvojitosti je to, že znalost, který z léků je placebo a který účiný, může podvědomě měnit chování podávajícího lékaře a pacient to z jeho chování může podvědomě vytušit, že se jedná o placebo reagovat jinak, než kdyby dostal účinou látku. Není to kvůli manipulacím, protože pokud chce výzkumník výsledky manipulovat, udělá to klidně i s dvojitým slepým testem s placebem.

Ale to není tak podstatné. Podstatné je, že věda má tyto výzkumné a statisticky ověřené výsledky , i když ne vždy dokonalé (s placebem, slepým testem, u nemluvňat apod.). Naopak nejrůznějš alternativci nemají výzkumy ani statistické výsledky žádné. Přečti si třeba Ivovi argumenty, jsou to jen slova o tom, jak je věda nedokonalá a namyšlená atd.. a implikací je - neočkujte se. Není tam žádná logická spojitost. A pak jsou to epizodické příběhy typu "můj syn byl na očkování (jako 99% ostatních) a teď je proto hyperaktivní". Což je také nesmysl, příčin různých poruch může být nekonečně a dokud se neudělá statistické šetření korelace, pak jsou to jen bláboly.
dendy píše: Dalej - test o ktorom ja hovorim by dokazal skodlive efekty vakcinovej zmesi ako takej - kdezto ked pouzijes 2 testovacie skupiny, jednej das vakcinu s aktivnou latkou a druhej vakcinu bez aktivnej latky ale s tymi istymi sajrajtami (hlinik a x dalsich veci) ktore su aj v tej prvej skupine - z takeho testu ti vyjde len negativny vplyv samotnej aktivnej latky - ale nie vsetkych tych dalsich sajrajtov (o ktore tu HLAVNE inde) ..
Jestli píšeš o tom grafu co jsem sem dával, tak tam to bylo jinak. Ti nevakcinovaní nedostali jednoduše nic. Ani placebo ani "vakcinu bez aktivnej latky ale s tymi istymi sajrajtami (hlinik a x dalsich veci)". Nevím jak si na tohle vůbec přišel... Ani proč by to někdo někomu dával. Jako placebo se používá zcela neúčiná látka... Jinak by to nemělo smysl.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

dendy píše:mdudas: ...
Kopa ludi si to tu o tebe mysli (ak nie horsie), zo slusnosti ti to nikto nepovie - ja na slusnost serem, ja som hovado a hovorim to co si myslim, najma ked viem ze si to ise mysli kopa ludi okolo...
Já myslím, že tě nikdo nezvolil mluvčím "kopy lidí". Ač má mdudas možná trochu vyhrocenou rétoriku, věcně s ním na 99% souhlasím.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Symphonic píše:Připomínám se se svou otázkou :lol:
hned prvy :-)
http://lup.sagepub.com/content/20/7/665.full

symphonic,oxygen: ad moja reakcia na dudasa - ja nepisem veci co si vycuciam z prsta - ten nazor (no vacsinou trochu v expresivnejsej forme) som pri sukromnej debate pocul uz od viacerych clenov ezone .. viac sa k tomuto naozaj nechcem vyjadrovat, nehodlam uz plytvat ani 1 pismenom na toho cloveka ..

ak si nejaky admin mysli ze som to prehnal nech moj prispevok zmaze - je mi to jedno

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Je uplne v pohode, kdyz napises co si o MUdasovi myslis, ale psat jako argument, ze kupa lidi tady si o MUDasovi mysli neco spatneho je divny...:-) I kdybys napsal, ze Franta, Lojza, Pepik a Libuška si mysli, ze je debil, tak to přece nema vetsi vahu.:)
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 08 srp 2013 09:33, celkem upraveno 1 x.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

No já tam čtu:
"Over the years, many interesting unsolved questions have been raised relating to the ability of vaccines to induce autoimmune diseases. Among others, the following questions are of importance:

1.Is there any experimental evidence to suggest that vaccines or their ingredients (solvents, infectious particles, adjuvants) can induce autoimmune disease?..."

atd.

Neboli v souhrnu ten článek říká:
1. Je tu spousta nevřešených otázek o vlivu očkování na imutní systém.
2. Je tu teorie že některé očkování má negativní vliv na imunitu, je to nějak předběžně definováno ale je potřeba to ověřit ("these will require further validation").
3. Je plán zkoumat jestli takový syndrom skutečně existuje. Problém je, že se něco takového vyskytuje mimořádně vzácně a nevíme proč: "Questions remain: why are these side effects of vaccines so rare? "
4. Existují teorie že negativní vliv na imutní systém je v případě očkování v kombinaci se specifickými genetickými dispozicemi/poruchami.
5. V mezičase to musí lékaři více sledovat, diagnostikovat a být pozornější.

Pro mě žádný důvod nedat své dítě očkovat...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Symphonic píše:Pro mě žádný důvod nedat své dítě očkovat...
ok, ved jasne, takato sprava sa da vylozit roznymi sposobmi .. ty vidis v grafe pokles umrtnosti, ja vidim pri urcitej kombinacii ockovacich latok naopak narast umrstnosti oproti idelanemu stavu ... ty nevidis v nevyriesenych otazkach a pochybnostiach odbornikov okolo ockovania ziadny dovod nedat si dieta ockovat, mne naopak svieti vykricnik pozor, ani lekari si zatial nie su isty ci to je naozaj bezpecne.

ako to vnimam ja :

1/ 2/ 3/ 5/ - takze su tu iste podozrenia, ale budeme to len sledovat, ponechame ztia sucasny status quo - v preklade pouzijeme obycajnych ludi ako testovacich kralikov - a casom mozno na daco prideme

4/ - kto mu zaruci ze zrovna moje dieta nebude mat tie predispozicie ? chapes, mne je uplne ukradnuta 'vacsina' .. mna bude zaujimat moje dieta

Samozrejme, respektujem tvoj nazor a zelam ti aby si ho nikdy nelutoval. Ja proste nebudem mat gule pri svojich detoch takto riskovat. To je cele.
Oxyygen píše:Je uplne v pohode, kdyz napises co si o MUdasovi myslis, ale psat jako argument, ze kupa lidi tady si o MUDasovi mysli neco spatneho je divny...:-) I kdybys napsal, ze Franta, Lojza, Pepik a Libuška si mysli, ze je debil, tak to přece nema vetsi vahu.:)
Ale ja nemozem tuto teraz menovat konkrentych ludi, ked budu chciet, vyjadria sa sami, ked nechcu, musim to respektovat.. Ale ok, opravujem 'kopa' na 'niektori' :-))

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Dendy: problem pro me je, ze cerpas z jedineho rozhovoru s jednou lekarkou a jeji pomerne extremni nazory beres jako fakta. Ty studie, na ktere se v rozhovoru odkazuje jsou na rozdil od tvrzeni te lekarky pomerne rezervovane v zaverech a navic by se imho mely vykladat ponekud jinak, nez jak jimi argumentuje ta lekarka a ty.

...kto mu zaruci ze zrovna moje dieta nebude mat tie predispozicie ? chapes, mne je uplne ukradnuta 'vacsina' .. mna bude zaujimat moje dieta...

Tak tohle neni moc dospely nazor. Povinne ockovani je totiz neco jako spolecenska smlouva. ockovani funguje prave dkyz se vetsina ockuje, kdyz si to 50% lidi rozmysli, tak se ty nemoci opet rozsiri. To co pises znamena, ze bys na spolecnosti pouze parazitoval.

A pokud ma nekdo o ockovani pochybnosti, tak bych doporucoval si zkusit najit co nejvic dostupnych overenych studii tykajicich se tematu a nerozvijet sve laicke zduvodnovani vlastniho strachu tady na diskusnim foru primarne za ucelem prediskutovani oponentu...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

amorph: ved ale preto som zalozil tuto diskusiu.. ja tu neobhajujem hystericky len jednu stanu.. opakovane som tu pisal ze mam pochybnosti jak na jednej tak na druhej strane... opakovane som vyzyval obe stany aby neboli extremisti a nehrotili to, aby boli otvoreni aj argumentom druhej strany - pokladam to za velmi zlozity problem a je velmi tazke zaujat k nemu jednoznacny postoj...

rad si pozrem zdroje od pro-vakcinacne ladenych na dostupne overene studie ktore bezpecne vyvracaju negativne ucinky spominane druhou stranou, naozaj by som si rad precital nieco co ma ukludni a budem vediet ze vsetky tie problemy popisovane ludmi su len nezmysel... prave preto som to tu cele zalozil, vypocut si nazory a argumenty oboch stran a hlavne fakty ..

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo »

Ja mam tri deti a vsetky su zaockovane. Nepatrim ale do tabora rigoroznych zastancov ockovania. V inkriminovanej dobe ale neboli protiargumenty take pristupne, ako dnes. Dnes by som sa pravdepodobne rozhodol neockovat. A ak ano, tak nejakym citlivejsim sposobom, ziadne hexavakciny a utly vek... VIete, ja som presvedceny, ze ziadne ochorenie nie je dielom nahody. Stotoznujem sa s nazormi napr.celostnej mediciny, ktora hovori, ze kazda choroba je len zhmotnenim nejakeho nespravneho zivotneho postoja, charakteroveho defektu, neadekvatneho spravania. Prosto povedane - clovek, alebo aj spolocnost ochorie vtedy, ked sa zakonitosti osobneho alebo spolocenskeho zivota zacnu vyraznejsie odlisovat od zakonov vesmirnych ( prirodnych, Bozskych...nazvyte si ich ako chcete.) V pripade ochorenia dnesnej spolocnosti mi pride vakcinacia jednotlivca rovnako uzitocna, ako humanitarne bombardovanie Srbska, alebo mierova misia v Auganistane. Pravdu treba hladat niekde uprostred, pripadne uplne mimo Vasich protichodnych nazorov...
Naposledy upravil(a) Cundo dne 08 srp 2013 11:17, celkem upraveno 1 x.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

cundo: dakujem, hlavne ta posledna veta, to je presne moj nazor.

charonme

Příspěvek od charonme »

tiez suhlasim s obsahom nemalo mdudasovch veci (okrem tvrdeni ze niekoho do niecoho treba nutit), ale tato dendyho reakcia nanho je uplne opravnena (a je skor k forme ako k obsahu)

STi

Příspěvek od STi »

dufam ze to nikomi nevadi, rad by som sem este raz pastol moj prispevok ktory sa trochu stratil medzi DDudasovymi komentami, hlavne niektori sa tu stale pytaju/argumentuju na veci, ktore su v tejto knihe vyborne vysvetlene
STi píše:sem som exportol jednu cast o ockovani z knihy ktorej autorom je pre mna jeden z nauznavanejsich expertov zaoberajucich sa vyzivou a zdravim
Robert S. Morse, N.D., D.Sc, I.D., M.H., je lékař-naturopat, biochemik, iridolog a bylinář. Od roku 1974 provozuje na Floridě v Port Charlotte Natural Health Clinic a God's Herbs Botanical Company. Dr. Morse seznamuje druhé lékaře a zdravotníky s uměním detoxikace a buněčné regenerace. Během třicetileté klinické praxe pomohlo jeho průkopnické dílo tisícům lidem zvítězit nad rakovinou, cukrovkou, roztroušenou sklerózou, Crohnovou chorobou, sklerodermií a jinými vážnými nemocemi. Dr. Morse
je ţákem dnes již zemřelého dr. Bernarda Jensena, „otce americké iridologie" a velkého obhájce živých potravin. Dr. Jensen považoval dr. Morseho za „jednoho z největších světových léčitelů".
FB | SC | T

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

charonme píše:tiez suhlasim s obsahom nemalo mdudasovch veci (okrem tvrdeni ze niekoho do niecoho treba nutit), ale tato dendyho reakcia nanho je uplne opravnena (a je skor k forme ako k obsahu)
dakujem za podporu. PRESNE. a nielen k tomuto v tomto threade.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo »

STi- citujem zaver clanku a dodavam, ze ide hlavne o nasu dusu.

Jde ovaše tělo. Přemýšlejte o něm. Věřte sobě a Bohu (přírodě). Nechte se poučit přírodou o skutečném zdraví a vitalitě a užívejte jejích darů (potravin a bylin). Probuďtese! Už dnes je skoro pozdě.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Odpovědět