honba za dokonalym zvukom

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
EXCOM

Re: honba za dokonalym zvukom

Příspěvek od EXCOM »

emah píše:
EXCOM píše:
emah píše:smatanova a cmorik = vzorka popmusic, ktora sa tu tlaci a hra - brak, to je jasne hadam kazdemu.
v pytkinovom porovnani 90's vs oni dvaja = napr bjork-post, lamb - lamb vs oni dvaja.
takto som to myslel.
kto to definuje ze je to brak... ty?
a kto ze je to ten kazdy? lebo minimalne ja som to neni, komu je to hadam jasne.. tak nam to prosim vysvetli na zaklade coho deklarujes ze je nieco brak
Bla bla .... Brak
pozeram, ze v tomto bode tvoja argumentacia prave skoncila..
ak nevies obhajit vlastne asociacie, tak radsej to nechaj tak.. lebo kazdou obhajobou sa ti zuzuje slovna zasoba a skonci pri dvoch slovach, mozno pri jednom..

emah

Příspěvek od emah »

hej men, taketo sracky si strc dakam, moja argumentacia sa neskoncila, ale nebudem argumentovat niekomu,
koho prinos v tomto threade boli 2 vety. bez prejavenia svojho nazoru. Co ja viem co sa tebe paci, v podstate je mi to fuk, ak pocuvas sk popmusic, je to tvoja vec. Z mojho pohladu sa ochudobnujes.
A ak nepoznas vyznam slova brak, odporucam slovnik cudzich slov - sice klise odporucanie, ale ako vidno, bodlo by ti to...

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

uz se perou? uz se perou?

Obrázek

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

emah píše: hej men, taketo sracky si strc dakam, moja argumentacia sa neskoncila, ale nebudem argumentovat niekomu,
koho prinos v tomto threade boli 2 vety. bez prejavenia svojho nazoru. Co ja viem co sa tebe paci, v podstate je mi to fuk, ak pocuvas sk popmusic, je to tvoja vec. Z mojho pohladu sa ochudobnujes.
A ak nepoznas vyznam slova brak, odporucam slovnik cudzich slov - sice klise odporucanie, ale ako vidno, bodlo by ti to...
stale si nam nepovedal, podla coho definujes nieco co je ako brak a zaroven aj generalizujes, ze kazdy vie ze to brak je ..
a ked o niecom rozpravas a nevies obhajit co rozpravas, tak nerozpravaj..
a nekonvertuj svoje subjektivne dojmy na obecne.. precitaj si co si tu popisal..

emah

Příspěvek od emah »

dano píše:uz se perou? uz se perou?

Obrázek
:D
Toto si dobre dal :D

emah

Příspěvek od emah »

EXCOM píše: stale si nam nepovedal, podla coho definujes nieco co je ako brak a zaroven aj generalizujes, ze kazdy vie ze to brak je ..
a ked o niecom rozpravas a nevies obhajit co rozpravas, tak nerozpravaj..
a nekonvertuj svoje subjektivne dojmy na obecne.. precitaj si co si tu popisal..
ja velmi dobre viem co som napisal a taktiez som ti odporucil precitat si nieco o povode toho slova, ktore som pouzil a ako vidno, ktore neda pankovi spat.tymto prestavam reagovat na nick excom, nakolko to nie je prvykrat co tu kdekoho potahujes za slovka. ak si si nezastrcil, alebo mas blby den, je to tvoja osobna vec, mna z toho vynechaj.
ps pre excoma: google to volaju.

BS

Příspěvek od BS »

jackies: ne kazdy styl je pevne definovan, jak si tomu zvyklej treba u toho hudebniho stylu co zrovna delas. Jinde to je treba prave o tom krouceni knoflikama, osobne v tom nevidim problem a nevidim duvod to odsuzovat.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

emah píše:smatanova a cmorik = vzorka popmusic, ktora sa tu tlaci a hra - brak, to je jasne hadam kazdemu.
cize kazdy chodi na google ;)
cize ty si ten ktory hovori za kazdeho

takze razis filozofiu "vseci povedali" a potom sa zisti, ze vseci su suseda a babka od vedla..
ak teda vies co si pisal, tak nehovor za druhych co je komu jasne..
hovor sam za seba a nevnucuj tu svoje subjektivne nazori druhym

ok, venujme sa teme

biscuit

Příspěvek od biscuit »

BS píše:jackies: ne kazdy styl je pevne definovan, jak si tomu zvyklej treba u toho hudebniho stylu co zrovna delas. Jinde to je treba prave o tom krouceni knoflikama, osobne v tom nevidim problem a nevidim duvod to odsuzovat.
ja hlavne ani nevidim problem tu hudbu prijimat a nevidim nic slozityho na tom se ji naucit chapat a mit ji rad. znam spoustu lidi - muzikantu podle jackiesova gusta, kteri maji radi party a tu hudbu. nekteri z nich si i na party radi zajamuji ;)

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky »

ja v tech vecech co se delaj dneska postradam nejakou větší autentinčnost. Taky originalitu a to ne ve smyslu neokoukane a za každou cenu jiné formy,
ale originalitu přístupu k věci, určitýho hlubšího otisku sama sebe bez zjevné snahy se někomu zavděčit nebo se k něčemu ( retro styly ) odkazovat.
Originalita ve smylslu formy je už dnes prakticky nemožná...
Je to asi tím, že doba musí poskytovat nějaký zásadnější podněty aby sme si mohli poslechnout něco co člověka fakt sebere...
Takovým podnětem byly v historii bud socialni tlaky nebo treba naposledy v 90 letech drogova renesance v tanecni hudbe. Ted je doba takova nijaka a to se odrazi i prave v ty hudbe...

jackies

Příspěvek od jackies »

BS píše:jackies: ne kazdy styl je pevne definovan, jak si tomu zvyklej treba u toho hudebniho stylu co zrovna delas. Jinde to je treba prave o tom krouceni knoflikama, osobne v tom nevidim problem a nevidim duvod to odsuzovat.
Nezajímá mě to, a je pro mě nepodstatné jak čemu kdo říká.
Přiznám se, že ty desítky "stylů" a jejich "substylů" neumím rozeznat, a ani se o takovou zbytečnost nesnažím, nevím co je dovoleno (kdo to dovolil) , co není a nezajímá mě, co by o tom případně kdo řekl. Je to pro mě nepodstatné.

Ke kroucení :
Pokud to nejde napsat do not ( pochybuji, že dokážeš zapsat kroucení čudlem s nějakým parametrem a přesně daným zvukem ) tak mi to nic neříká a je to pro mě spíš silné podezření na "STYL" dělání z nouze cnost daného tvůrce.
Některé styly k tomu přímo vybízejí, a možná je vymysleli a zavedli podobní nenadaní "umělci", kteří se zmohou jen na kroucení a prdění synťáků.
Většinou tihle řeší že zvuk saw by měl být trochu vytažený na 5khz, měl by být z takové a takové mašinky a různé jiné blbosti.
Pokud mě přesvědčí jinýma, nekroutěčudlamaskladbama o opaku neřeknu proti konkrétnímu umělci ani popel :wink:

biscuit : já taky což o to :wink:

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky »

mozna by se vlastne melo zacit zase masoveji fetovat... to jde hudbe vzdycky k duhu :D

emah

Příspěvek od emah »

Prvotsky píše:mozna by se vlastne melo zacit zase masoveji fetovat... to jde hudbe vzdycky k duhu :D
Cosi na tom asi bude :)
(asi = nie urcite - pre p. kazatela)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

emah: krot sa a spravaj sa slusne !

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

biscuit píše:no a to je jadro celeho problemu, pytkine ty se o hudbu zajimas velmi povrchne a pritom si dovolis vyjit na svetlo s nejakou kritikou.
nuz zase je to velmi relativne .. ja si myslim ze pocuvam velmi siroke spektrum hudby .. tvrde styly , makke styly aj jazz .. a kritika je vzdy len subjektivne vyjadrenie nazoru .. s ktorou sa mozme stotoznit , alebo aj nie ..

Odpovědět