honba za dokonalym zvukom

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
BS

Re: honba za dokonalym zvukom

Příspěvek od BS »

jackies píše:
BS píše: Nj, jakmile jde forma skladeb techto stylu mimo vymezene mantinely toho co te ucili blahe pameti nekde na Lidusce, tak uz to neni hudba. Vsecko stoji a pada s kytarou :D
Ať přemýšlím jak chci, tak fakt nevím, jak tvá dedukce souvisí s mým příspěvkem a na co reaguješ :)
Zkus zapremyslet, treba te to napadne. :D

BS

Příspěvek od BS »

dendy: pekne si to napsal.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja se musim jackiese trochu zastat. on jen rek, ze pro nej takova hudba nema vyznam, ale nijak ji neodsuzuje. nevim jestli uz treba nesilim, ale prijde mi, ze jackies trochu otupil hrany svejch driv zbytecne kontroverznich a radikalnich tvrzeni a myslim, ze i on zacal nektery veci vic respektovat.. jen je jeste nebasti jako treba ja, ale to casem muze prijit.. a jackies treba zacne kroutit s cutoffem, az se budou hory zelenat :-D

kexik

Příspěvek od kexik »

Uz som to tu kedysi davno prezentoval ale ono pristupy v hudbe maju krasne paralely vo vytvarnom umeni. klasicky gitarovy pesnickar je taky dobry kreslic. ma len jednu farbu (gitara, ceruzka), a aku silu a hodnotu ma jeho vytvor, zavisi od sily jeho talentu viac ako pri inych zanroch. niekto ceruzkou pracne vytienuje jednorozca a vznikne hnusny gyc, lautrec alebo picasso urobili 4 ciary a vznikol dokonaly akt.
klasicka rokova kapela to su take pastely, farieb mas viac ale moc netreba ovladat techniku toho ako ich dat dokopy, proste robis ciary na papier jak s ceruzkou, akurat mas navyse farebnu informaciu. no a symfonicky orchester, to uz je olejmalba, kde zalezi sakra aj na tom, ako tie farby pripravis, zmiesas, ukladas na seba a vrstvis do priestoru, plus dolezita je aj ta technicka stranka veci (ako orchester nahras ~ ako obraz prelakujes, vysusis atd)
elektronicke zanre vyuzivajuce sample a granularnu syntezu zas evokuju analogiu s kolazou atd.
no a zaver je podobny ako pri vytvarnom umeni: su techniky narocnejsie na zrucnost, skusenosti a prislusne vzdelanie a su techniky uplne jednoduche, ktore zvladne skolkar. napriek tomu aj najjednoduchsimi technikami ide vytvorit nieco co bude visiet v tate gallery. alebo hrat v kazdom prehravaci, ak chcete

jackies

Příspěvek od jackies »

dendy :
Je vidět, že za ta léta jsi mě ještě nepochopil :wink:
Já se ničemu novému určitě nebráním.
Líbí se mi NĚKTERÉ kroutítkoshluky zvuků a i jsem něco podobného samozřejmě dost zkoušel a experimentoval s tímto "pohledem" na muziku.
Dal jsem tomu (paralelně k jiné muzice) dost času v řádu měsíců.
Samozřejmě jsem zjistil zřejmé.
Nic jsem tím nezískal a už vůbec mě to nijak neobohatilo.
Nemá čím. Je to pro mě v hudbě prostě ústupek a nižší level.
Vše, a hlavně mnoho navíc, dostanu hlavně z NEkroutítko hudby.
Pokud je to ještě naživo rukama a s reálným nástrojem tak pak jsem spokojen úplně.
Opět zdůrazňuji, že jsou výjimky které beru za jejich zajímavost, invenci a kde se objevují známky hudebního cítění a nadání.

V mém příspěvku, na který reaguješ (i v jiných) pořád upozorňuji na dělání z nouze cnost.
To jediné mi vadí.
Prohlašovat o hovně, že je to umění. Což se pořád děje, a ze zakroucení dvou čudlíků dělá ze sebe kde kdo krále. A kde kdo mu přitakává.
To mě irituje.

V přirovnání s malováním je to přesně jako ten kýbl vychrstnutý na plátno.
To umí každej blbec s kýblem a plátnem (kontroler + FL)
A pokud o něm bude klidně půl světa prohlašovat jaká je v tom hloubka a hledat nějaké tajné zdělení v tom fleku, je mi to jedno.
U mě to bude pořád blbec s kýblem, který nic neumí, pokud mě nepřesvědčí že umí namalovat alespoň obyčejnou kočičku obyčejnou tužkou.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

to iste mas s tym, ze kazdy blbec moze zorbat do ruky gitaru, zabrkat do nej par naucenych akordov - je to vacsie umenie nez ked niekto iny zatoci 2 cudlikami ? nie nieje ..

jackies

Příspěvek od jackies »

Hmm, tak zrovna jak si to napsal, tak si myslím že to větší umění zrovna je :)
Zapnout pračku umí každý, taky vydává zvuk.
(legrace)
Jasně jsem napsal co mi vadí a vysvětlil, tak to nepřekrucuj prosíííím :wink:

rastis

Příspěvek od rastis »

dendy píše:to iste mas s tym, ze kazdy blbec moze zorbat do ruky gitaru, zabrkat do nej par naucenych akordov - je to vacsie umenie nez ked niekto iny zatoci 2 cudlikami ? nie nieje ..
akurat ten pomer kolko je ktorych. dovolim si tvrdit, ze zdaleka nie je tolko zlych a netalentovanych folkacov / pankacov / metalistov... ... ako producentov akejsi odnoze elektroniky... pretoze uz len to, ze zohnat gitaru a naucit sa zle tych par akordov je podstatne viac usilia, ako stiahnut SW co v podstate hra sam, pokial sa mu naklika par not do pianorolu :) je blbost porovnavat, co je tazsie / lahsie... ale da sa to a nechat vydavat PC syntakove zvuky je zo vsetkych moznosti suverejne to najlahsie... na totiz netreba byt obdareny ani hudobnym sluchom, ani zmyslom pre rytmus, ani extra motorickymi schopnostami... ...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

jackies píše: Prohlašovat o hovně, že je to umění. Což se pořád děje, a ze zakroucení dvou čudlíků dělá ze sebe kde kdo krále. A kde kdo mu přitakává.
To mě irituje.

V přirovnání s malováním je to přesně jako ten kýbl vychrstnutý na plátno.
To umí každej blbec s kýblem a plátnem (kontroler + FL)
A pokud o něm bude klidně půl světa prohlašovat jaká je v tom hloubka a hledat nějaké tajné zdělení v tom fleku, je mi to jedno.
U mě to bude pořád blbec s kýblem, který nic neumí, pokud mě nepřesvědčí že umí namalovat alespoň obyčejnou kočičku obyčejnou tužkou.
s tymto sa silne stotoznujem, vid kadejakych absolventom ktory nosia titul "akademicky nieco"
je mi k hovnu maliar akademik, ktory frka a ked mu dam zadanie a neni ho schopny spravit, lebo on kokot frka na platno..

bassline

Příspěvek od bassline »

pokial sa bavime o umeni aranzovat hudbu, tak vobec nezalezi na tom, ci niekto napise noty na papier a zahra sa to na gitare, alebo to niekto zapise do sekvencera a zahra to syntak. Oboje da take iste usilie, pokial ta aranz ma za nieco stat. Hodnota skladatelovej prace sa automaticky snizuje pokial nevie hrat na hudobny nastroj ? samozrejme ze nie, to je blbost !.. hudobny skladatel sklada hudbu a je uplne vedlajsie ci to potom niekto zahra na gitare, alebo to pusti cez syntak...

umenie skladat hudbu a umenie manualne vediet hrat na nejaky nastroj su dve totalne odlisne veci. Moze niekto hrat bohovo na gitaru. Ale to este neznamena automaticky ze vie hudbu aj komponovat :)

Vsetko je to o tom spravit dobry napad a je uplne vedlajsie ci to je klavir, alebo zmodulovany syntak...v akustickej hudbe ja tak isto kopa sraciek, ktore s umenim nemaju nic spolocne, proste to fakt nezavisi na FORME, ale na aranzi.

Takze by som to z tohto hladiska vobec nerozdeloval na elektroniku a akusticku hudbu...hudba je stale len jedna :)
Naposledy upravil(a) bassline dne 31 srp 2011 19:20, celkem upraveno 3 x.

jackies

Příspěvek od jackies »

To máš pravdu.
edit : pořád souhlasím i po tvých editacích :wink:

rastis

Příspěvek od rastis »

bassline píše:... umenie skladat hudbu a umenie manualne vediet hrat na nejaky nastroj su dve totalne odlisne veci. Moze niekto hrat bohovo na gitaru. Ale to este neznamena automaticky ze vie hudbu aj komponovat :)...
to uz docela odbacame od povodnej debaty, ale ked uz sme pri tom... Dendy pisal, ze kazdy blbec moze chytit gitaru a zahrat na nej par naucenych akordov a ze to je to iste, ako ked kazdy blbec sadne k syntaku a zacne tocit knoflikom... co nie je az taka pravda, lebo k tomu syntaku, respektive kompu si ale fakt moze sadnut uplne kazdy blbec, kdezto par akordov sa naucit tak aby si ich dokazal zahrat na gitare je predsa len kusok narocnejsie na predchadzajucu pripravu. z toho vyplyva, ze blbcov sadajucich ku kompu je podstatne viac, ako blbcov brnkajucich na gitary par naucenych akordov, takze elektronickeho balastu od netalentov je tiez podstatne viac, ako toho gitaroveho respektive hocijakeho ineho . neviem sice, co z toho vyplyva a ani co to dokazuje - najskorej nic, len sa mi ziadalo zareagovat, ked som si to tu precital.
bassline píše:...

Takze by som to z tohto hladiska vobec nerozdeloval na elektroniku a akusticku hudbu...hudba je stale len jedna :)
pamatam si, ako si zajkladal temu o priestorotvorbe v elektronickej hudbe a ako si sa tam branil, ked tam boli odpovede typu, ze je blbost robit z toho samostatnu kategoriu a treba sa pozerat na pristorotvorbu ako taku... ;)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

kdyz je nekdo blbec, tak mu nepomuze ani svecena voda. A je uplne jedno jestli ovlada jerab, hraje na kytaru nebo drepne ke kompu - vysledek vzdycky stoji za hovno
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

rastis

Příspěvek od rastis »

to je uplne bez debaty :)

peteness

Příspěvek od peteness »

kexik píše:Uz som to tu kedysi davno prezentoval ale ono pristupy v hudbe maju krasne paralely vo vytvarnom umeni. klasicky gitarovy pesnickar je taky dobry kreslic. ma len jednu farbu (gitara, ceruzka), a aku silu a hodnotu ma jeho vytvor, zavisi od sily jeho talentu viac ako pri inych zanroch. niekto ceruzkou pracne vytienuje jednorozca a vznikne hnusny gyc, lautrec alebo picasso urobili 4 ciary a vznikol dokonaly akt.
klasicka rokova kapela to su take pastely, farieb mas viac ale moc netreba ovladat techniku toho ako ich dat dokopy, proste robis ciary na papier jak s ceruzkou, akurat mas navyse farebnu informaciu. no a symfonicky orchester, to uz je olejmalba, kde zalezi sakra aj na tom, ako tie farby pripravis, zmiesas, ukladas na seba a vrstvis do priestoru, plus dolezita je aj ta technicka stranka veci (ako orchester nahras ~ ako obraz prelakujes, vysusis atd)
elektronicke zanre vyuzivajuce sample a granularnu syntezu zas evokuju analogiu s kolazou atd.
no a zaver je podobny ako pri vytvarnom umeni: su techniky narocnejsie na zrucnost, skusenosti a prislusne vzdelanie a su techniky uplne jednoduche, ktore zvladne skolkar. napriek tomu aj najjednoduchsimi technikami ide vytvorit nieco co bude visiet v tate gallery. alebo hrat v kazdom prehravaci, ak chcete
Podle me pristupy k hudne jsou tri, nebo presneji receno jsou tri typy lidi, kteri delaji hudbu a kazdy ma jinou silnou stranku.
- hrac v orchestru nebo zpevak a rekl bych ze to plati i pro jazzmany = clovek, ktery to bere jako zamestnani, ma to v rodine, ma nacviceny nake skladby, ktere rozsiruje a piluje. Tohle dela uz od skoly. Kdyz je v tomhle remesle dobry, je z nej solista a muze v tomhle udelat karieru.
- textovy typ = pisnickari. Cetl jsem ze Nohavica zacinal jako textar a pak az sam zacal hrat. Tihle lidi maji talent na texty, jakekoliv. Je s nima i zabava v hospode, protoze umi kecat, jsou vtipni, ukecani. Kdyz maji sve texty zhudebnit, obvykle bud pouziji jednoduchou az trivialni melodii nebo hudbu podrizuji nalade textu.
- hudebni typ = clovek, ktery vsechno vidi v obrazech. Ma sklon vymyslet nove veci, bavi ho aranzovat, protoze hola melodie mu prijde malo zajimava. Technicky vybaveny musi byt jen do te miry, aby sve myslenky dostal do podoby citelne pro hracskeho typa, Tady bych vedle lidi co vymysleji obvyklou muziku zaradil i producenty elektroniky. S timhle clovekem se neda moc pokecat.

Takhle nejak to vidim. Tyhle typy by se mely vzajemne doplnovat a domluvit se, kdo co bude delat. Jasne, nikdo neni uplne cerny nebo uplne bledemodry.

Odpovědět