Kytarove krabicky - experimenty v elektronicky muzice ?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

Příspěvek od delay » 07 bře 2008 09:40

No, když seš v loop režimu, tak musíš další vrstvu nahrávat v jiným režimu nebo to pod tím smázneš... Musíš se někam přepnout, což je taky dost úchylný (je to v manuálu). Prostě vše má své pro a proti. Memory Mana bych zrovna kvůli looperu nekupoval... jeho přednosti jsou asi jinde.

BS

Příspěvek od BS » 16 dub 2008 15:53

nasel nekdo nejakou novou zajimavou krabku na praseni synthuu?

peteness

Příspěvek od peteness » 16 dub 2008 18:16

delay píše:No, když seš v loop režimu, tak musíš další vrstvu nahrávat v jiným režimu nebo to pod tím smázneš... Musíš se někam přepnout, což je taky dost úchylný (je to v manuálu). ....
Kde to je v manualu?
V loop rezimu podle manulu musi fungovat normalni overdubbing. A on taky ve skutecnosti funguje. Nic z puvodiho loopu se nemaze. Akorat to aspon u me dela neprijemnou vec, ze puvdni smycka zni slabeji v mistech s overdubem. Jakoby tam interne fungoval naky sidechain :( V ostatnich Hazarai modech to nedela.

peteness

Příspěvek od peteness » 17 dub 2008 00:50

BS píše:nasel nekdo nejakou novou zajimavou krabku na praseni synthuu?
no ja mam setup uz definitivni a to tak, ze Propheta jedu pres maly digitalni multak Boss VF1. Je to pak nechci rict tlustsi, ale rekneme "michatelnejsi" :) . Ten Boss je zapojeny jako prefader send na mixu, takze jim muze projit 100% signal i z jinych masin. No a pak mam monosynt MFB seriove pres EHX Big Muff a Small Stone a to je zase uplne neco jineho a opravdu mazec. Ten Big Muff ale funguje jen v jednom urcitym nastaveni. Volume doprava, total prehuleny. Tam jde o trochu jiny typ zvuku a je to jeste vylepsene mixakem.
Jestli budu stihat, tak do nedele nahraju par ukazek.

Pak se mi jeste driv libilo, co delal FAT freebass pres PODa. A rek bych, ze obecne TB klony se s PODem dobre snaseji.

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 17 dub 2008 08:46

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte o nakem Lo-fi compresoru nejlepe
analogu, či alternativě k tomuto efektu.

masouna

Re: Kytarove krabicky - experimenty v elektronicky muzice ?

Příspěvek od masouna » 04 kvě 2009 20:23

l
Naposledy upravil(a) masouna dne 11 srp 2009 14:19, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay » 14 kvě 2009 13:20

Nemohu doporučit nic jineho než nahromadit třeba 10tis. Kč a zkoušet si kupovat různé FX, pak zas eprodávat apod.
Dneska bych znovu rád pořídil DigiTech Whammy, k synthu by to podle mě bylo dost využitelný, trochu sem takhle v minulosti používal s MP7 a je to dobrý. Co se týče zkreslení, tak ideální jsou ty, který maj blend wet/dry, těch je málo, jinak je pak potřeba si udělat na mixu send a return, pokud je ovšem mezi instrumentem a zvukovkou ta možnost. Jinak sem měl asi 3 - 4 chorusy, nějaký distortiony a jeden mulťák, pak rackový...

Určitě bych doporučil Moogerfooger pedály, ale je to dost drahé.

Já osobně mám momentálně v setupu toto:
EHX Memory Man - delaye, echa, lehká modulace
SansAmp Classic (původní origoš rv. 1993) - simulace Fender, Messa, Marshall (clean, dist., simulace mikrofonu atd.) - neprodám nikdy když nebudu muset:)
SansAmp ParaDriver - zajímavé zkreslení s blendem, používám na všechny mono instrumenty včetně lehké EQ upravy, ma to param. středy
PMT Wah - kytarovej wah od pana Michalíka, optika, dlouhej kvák ale asi takovej tenčí a čistčí, jinej charakter než Dunlopy nebo Vox (ale ty bych bral jen vyšší řady), hodně používám jak cut off nejen na kvákání, s basou zní hrozně
Dunlop Cry Baby Bass - dobrý kvákadlo na basu, bass synth

Wohma

Příspěvek od Wohma » 14 kvě 2009 13:58

Pokud jde o efekty primo k pouziti ke kytare, tak jsem zjistil, ze jedinej, kterej opravdu potrebuju je delay (a reverb z hlavy). Zbytek jsou vetsinou jen ku*vice zvuku...

Mimochodem ten PMT Wah jsem mel a kvaka to pekne, spolu s kvakosema od George Dennise se mi to libilo vic nez Crybaby (zkousel jsem i JH-1).

delay

Příspěvek od delay » 14 kvě 2009 15:08

Wohma píše: Mimochodem ten PMT Wah jsem mel a kvaka to pekne, spolu s kvakosema od George Dennise se mi to libilo vic nez Crybaby (zkousel jsem i JH-1).
ja nevim no, měl sem GCB95, ten základ a to je moc krátkej kvák, kamarád má ale asi 15 let starý Crybaby, který v tý době už stálo 7000 a to je nádhera. Moře zvuků a hlavně je to prostě jinak. Ten PMT sem bral abych si ho vyzkoušel a ošahal, není špatnej, ještě ho testnu na nějaký lead zvuky ze synthu, na kytaru teď nemám srovnání, jediný co je evidentní, je širší záběr Q, a navíc má takovej dost lineární průběh, což je někdy + a někdy ne. Celkově když stojí stejně co základy od dunlop nebo vox je PMT jasná volba v dané relaci.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 14 kvě 2009 17:36

Taky jsem slysel, ze ty nejvyssi modely Crybaby stoji za to oproti tem klasikam, ale nemel jsem moznost zkusit. Kdyz se nekdo zepta, ze chce kvakadlo a co mu doporucim, vzdycky jasne rikam George Dennis, protoze to jsou dost pekny kvakadla za super cenu (bezne kolem litru na bazaru).

Vox 847A jsem kupoval kamaradovi a ten taky vubec nebyl spatnej, dost mozna i nejlepsi, co jsem zkousel, ale mel jsem ho jen na chvili - tezko soudit ,kdyz to clovek nema dyl.

Jedinej podobnej efekt, o kterym uvazuju, je Whammy, jenze pokud to maji byt ty starsi lepsi verze, tak to je docela palka :(

delay

Příspěvek od delay » 15 kvě 2009 07:05

No, jediná whammy zvukově OK je WH-1, maximálně ještě dvojka, nejsou tam ty hnusné digi artefakty, tak jak je člověk vnímá hlavně u WH4 ale i u XP100 (ty sem oba vlastnil). WH1 (analog) se dá sehnat, občas se objeví, ale samozřejmě za patřičnou cenu. Člověk, kterej rád pitchshifting a různý dvouhlasy to ale koupí hned. Mě se kupodivu daleko víc líbil pitch shifter na LEXICON MX200, lepší tón a hlavně se nerozsejpal, což mě fakticky vadí... Ostatně, obdobně to mám na pultu 01x, bohužel však ani v jednom případě nejde připojit exp pedál a ovládat pitch kontinuálně, což dělá charakteristickej zvuk (RATM, Audioslave atd.)...

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 15 kvě 2009 10:52

to wohma: z kvákadel mam dobrou zkušenost s crybaby a s Morley, měl sem jedno kvákadlo GD, a to sem hned asi po dvou dnech vrátil, bylo to pro mě velký zklamání. Crybaby je rockovej základ, Morley má kultivovanější, kulatější kvákání, který se ale podle mě hůř prosazuje v muzice ze skreslenejma kytarama, pač neni tak agresivní jako CB. Každopádně si ale moc nedokážu představit kytarový kvákadla na experimentování třeba se synťákama, pač hodně ožírají a ztenčují zvuk. I u těch nejlevnějších synťáků poslouží lépe jejich filtr.

delay

Příspěvek od delay » 15 kvě 2009 11:05

Jastě že kvákadla žerou signál, konkrétně spodek nejvíc. Ten PMT je myslím celkem dobrej, pač tam zásadní propad cítit není narozdíl od některých CB, které mají navíc v určité poloze dost agresivní resonanci.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 15 kvě 2009 11:37

Brenda Walsh píše:to wohma: z kvákadel mam dobrou zkušenost s crybaby a s Morley, měl sem jedno kvákadlo GD, a to sem hned asi po dvou dnech vrátil, bylo to pro mě velký zklamání. Crybaby je rockovej základ, Morley má kultivovanější, kulatější kvákání, který se ale podle mě hůř prosazuje v muzice ze skreslenejma kytarama, pač neni tak agresivní jako CB. Každopádně si ale moc nedokážu představit kytarový kvákadla na experimentování třeba se synťákama, pač hodně ožírají a ztenčují zvuk. I u těch nejlevnějších synťáků poslouží lépe jejich filtr.
Crybaby je mozna rockovej zaklad, ale urcite ne ta nejnizsi verze, ktera je nejvic videt na obchodech. Morley jsem taky kdysi mel, nebyly spatny, ale zas me nicim vylozene nezaujaly.

peteness

Příspěvek od peteness » 10 čer 2009 01:12

bezvadny reklamni video k MM Hazarai: http://www.youtube.com/watch?v=RWhszGibfZM :)

Odpovědět