Kytarove krabicky - experimenty v elektronicky muzice ?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
skeld

Re: Kytarove krabicky - experimenty v elektronicky muzice ?

Příspěvek od skeld » 10 čer 2009 13:33

c9000 píše:Kdž už je reč o kytarových efektech, podařilo se mi pořídi toto:
http://www.obrazky.cz/detail?id=eJx9zLs ... D%0A&s=img

Ibanez UE 405, jedná se o analogový multiefekt z roku 82.
umí peknej kompresor, chorus, EQ a Analog delay, všechno hezky prehledne uspořádano na panelu, multi footswitch, možnost řadit efekty libovolně za sebe atd. Obsahuje to vlastně originální krabičky od Ibanezu pekne zabudované v jednom.
hlavní předností je neskutečně teplej zvuk, rychlý a jednoduchý ovládaní a díky možnosti radit ekekty za sebe i velice variabilní zvukový možnosti, po odejmutí panelu se dá na desce s plošnáky detailne nastavit rozsah parametru , od frekvencí EQ až po repeat time a zpoždění, ( s tím repeat timem se musí opatrně protože jinak je to pekný zvěrstvo a může to hezky pokazit bedny, při zvíšení rozsahu EQ se zase potenciometr při otocení chová jako filtr :)
Celkově me to dost nadchlo, hlavně kombinace Chorusu s EQ je neskutečne Warm. porovnával jsem schválně Delay se současným AD 9 a ADčko nesahá tomuhle v 405 ani po kotníky, no ne nadarmo se mu v User recenzích dostávalo 10tibodů z 10ti. Když najdu čas, hodím se nějaké ukázký jak 405ka hraje.
IMHO v kombinaci s Echolete 51( Lampové páskové echo z r. 1960, do kterýho mi moc hodný Saša poslal novou pásku) se děli opravdu zajímavý věci, ale to už jsem vůbec nebil u zvuku kytary ale někde mezi bouřkou a zvukem stíkačky :D
Jo, je to ještě poctivá krabice z fabriky Maxon. Tenkrát jsem po něm taky pokukoval, ale nakonec jsem dal přednost taky rackovýmu Ibanez (Maxon) AD202, http://www.youtube.com/watch?v=DIvWPpFMNPk umí to krásně hřejivej delay s možností modulace plus módy jako doubler, flanger, chorus.

Jinak co se týče delayů používám ještě páskový japonský Melos Tape Echo a také poslední verzi páskového Tesla Studioecho, všechny šlapou k absolutní spokojenosti a dají se s tím kouzlit zajímavý věci.

peteness

Příspěvek od peteness » 10 čer 2009 13:39

Wohma: v pohode. Nic nemam proti te Line6 krabce, jenom mi to prijde pro Delaye, ktery uz ma MM, zbytecne vyhazovani penez. Btw tohle vlakno je o kytarovych krabkach vs. experimenty v elektronicke hudbe.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 čer 2009 13:40

no AD 202ka je bomba, taky dost nesehnatelná , bral bych ho hned. Ty máš polední verzi echolany? nebo jak se tomu říkalo, já slyšel že je to dneska skoro nepoužitelný, že se tam strašně rychle roztahuje pásek. to má asi jen klasickou páskovou smyčku že?
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 10 čer 2009 13:50

peteness píše:Wohma: v pohode. Nic nemam proti te Line6 krabce, jenom mi to prijde pro Delaye, ktery uz ma MM, zbytecne vyhazovani penez. Btw tohle vlakno je o kytarovych krabkach vs. experimenty v elektronicke hudbe.
Já bych potom MM prodal...

skeld

Příspěvek od skeld » 10 čer 2009 13:56

C9000: Jo, je to poslední vyrobená verze ve Vráblích, má to klasickou smyčku, kterou občas měním, je tam pakárna s tím slepováním pásky, ale leze z toho pěkná špína, která mě baví, navíc to má tři hlavy, takže jde docela dobře se zvukem experimentovat. To roztahování pásku je možný, ale zatím mi to nevadilo, spíš jsou s tím občas mechanický problémy, jako prokluzování vodících kladek atd., ale to má Melos taky, holt jsou to starý mašiny a potřebují nějaký ten servis.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 čer 2009 14:16

jojo, taky jsem slepoval :D napodruhý se povedlo, nevíš jestli má ad 202 stejný čipový základ jako ten delay z 405ky, vyrábělo se to ve stejnou dobu, tak si myslím že jo Peklo je, když nastavíš vyšší hodntu repeat time, to se pak nedá uhlídat a dá se s tím dělat super VRRRRRRrrrrrsvist efekt :) to mě moc baví.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

skeld

Příspěvek od skeld » 10 čer 2009 14:31

To nevím jestli ty čipy jsou stejný, ale jak řikáš je to ze stejný doby, tak asi jo. To s tím repeatem je pravda :P .

peteness

Příspěvek od peteness » 15 čer 2009 14:13

Nocto Loco - bezvadna krabka, dokaze jakykoli chcipacky zvuk prestransformovat v tlusty analog posunuty o 1 v 2 v 3 oktavy dolu plus naky mrvic k tomu.
Vypada kutilsky, ale cena je na urovni Moogerfoogeru. http://www.4mspedals.com/nocto.php EU prodejce: http://pedaler.eu/webshop/catalog/produ ... cts_id=182
nebo se da levne koupit kit: http://4mspedals.com/kits.php

http://www.youtube.com/watch?v=K9w1ddtt ... PL&index=4

skeld

Příspěvek od skeld » 16 čer 2009 07:33

Ty jejich věci vypadají všechny pěkně, do toho kitu bych asi šel, ten je cenově v klidu, akorát by mě zajímalo na kolik vyjde poštovný z USA.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 15 úno 2010 21:33

Obrázek
- zaujímavé ..

Odpovědět