Kytarove krabicky - experimenty v elektronicky muzice ?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

Re: Kytarove krabicky - experimenty v elektronicky muzice ?

Příspěvek od delay » 10 čer 2009 07:35

peteness píše:bezvadny reklamni video k MM Hazarai: http://www.youtube.com/watch?v=RWhszGibfZM :)
Jo, na základě jejich reklamních videí sem si ho hned koupil. Nicméně mě pěkně točí to loopování, kdy se musí nechat foot sešláplej na délku loopu a pro mě je skoro nemožné ukončit loop přesně tím, že sundám nohu z footu, pohyb nohy nahoru je v tu chvíli naprosto arytmickej... Fakt debilně navržený, aspoň mě to teda vůbec nevyhovuje.

peteness

Příspěvek od peteness » 10 čer 2009 09:51

Delay: jo, ten looper je na prd a jeste (aspon u me) je tam problem s overdubem, ale vubec treba i na tapovani tempa je ten tvrdy slapaci cudl nevhodny. Jinak zvukove se mi to libi, je to takove cistounke, lehce kulate.
Na loop je lepsi BOSS. Tenhle je bezvadnej:
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=c8YU_1NHmIM

delay

Příspěvek od delay » 10 čer 2009 10:14

No, tak overdub ani nezminuju :), je to tragedie. Kdyz EHX na looping tak jedine: http://kytary.cz/electro-harmonix-2880- ... 75:0:0:1:0
Nevim jak v porovnání s tím velkým BOSSEM. Každej bude na něco jinýho. Já měl ještě DigiTech Jamman, celkem OK.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 čer 2009 10:52

Kdž už je reč o kytarových efektech, podařilo se mi pořídi toto:
http://www.obrazky.cz/detail?id=eJx9zLs ... D%0A&s=img

Ibanez UE 405, jedná se o analogový multiefekt z roku 82.
umí peknej kompresor, chorus, EQ a Analog delay, všechno hezky prehledne uspořádano na panelu, multi footswitch, možnost řadit efekty libovolně za sebe atd. Obsahuje to vlastně originální krabičky od Ibanezu pekne zabudované v jednom.
hlavní předností je neskutečně teplej zvuk, rychlý a jednoduchý ovládaní a díky možnosti radit ekekty za sebe i velice variabilní zvukový možnosti, po odejmutí panelu se dá na desce s plošnáky detailne nastavit rozsah parametru , od frekvencí EQ až po repeat time a zpoždění, ( s tím repeat timem se musí opatrně protože jinak je to pekný zvěrstvo a může to hezky pokazit bedny, při zvíšení rozsahu EQ se zase potenciometr při otocení chová jako filtr :)
Celkově me to dost nadchlo, hlavně kombinace Chorusu s EQ je neskutečne Warm. porovnával jsem schválně Delay se současným AD 9 a ADčko nesahá tomuhle v 405 ani po kotníky, no ne nadarmo se mu v User recenzích dostávalo 10tibodů z 10ti. Když najdu čas, hodím se nějaké ukázký jak 405ka hraje.
IMHO v kombinaci s Echolete 51( Lampové páskové echo z r. 1960, do kterýho mi moc hodný Saša poslal novou pásku) se děli opravdu zajímavý věci, ale to už jsem vůbec nebil u zvuku kytary ale někde mezi bouřkou a zvukem stíkačky :D
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 10 čer 2009 11:16

Loopovani je super s Line6 DL-4, navic je to i velmi schopnej delay.

delay

Příspěvek od delay » 10 čer 2009 12:32

c9000: Kde jsi to zas spalšil, je to moc OK, hned bych bral taky jeden :)

delay

Příspěvek od delay » 10 čer 2009 12:32

Wohma píše:Loopovani je super s Line6 DL-4, navic je to i velmi schopnej delay.
No, tuhle krabici mám na seznamu už hodně dlouho.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 čer 2009 12:43

hehe, vydražil na Aukru :D , sice za trochu víc než jsem chtěl ale stálo to zato, věřím že by se ti siknul, je to pomerne univerzální a dobre použitelné, v čechách jich je jako šafránu. Na Ebayi se objevují ale vetšinou okolo 250Euro :( jestě dělali UE 400, kde byl TS 808, phaser a flanger. :wink:

Wohma

Příspěvek od Wohma » 10 čer 2009 12:49

delay píše:
Ovsem bacha na ni
1) Urcite chtej US verzi s litym logem, ne nalepkou
2) Je to na kokot udelany hned z nekolika duvodu:
2a) footswitche jsou dany primo na plosnak, takze s kazdym seslapnutim se deska trochu ohne a pri vetsim dupnuti hrozi poskozeni. Na druhou stranu se to sere i lidem, kteri s tim jednaji jako v rukavickach
2b) ten efekt NENI urceny pro pouziti v efektove smycce!!! Je to naprosty nesmsl, ale vyrobce to tak udava, vstupni signal je vysokoimpedancni kytarovy a vystup ma podobny parametry, takze se vam muze stat, ze to bude na vstupu clipovat, nebo v horsim pripade ze efektova smycka odpali buffer.
To je taky duvod, proc jsem se ho hned zbavil, nechtel jsem krabici za 5 papiru jen tak odpalit... Zvukove byl ovsem fakt skvelej a snadno se s nim pracovalo... A hned pri prvnim pouziti looperu jsem byl schopen udelat slusny smycky, je to fakt jednoduchy, neni to zadna loterie.

Jelikoz potrebuju delay s presetama a chci krabku na zem, tak jsem mel na vyber v podstate uz jen tc nova delay (na ten jsem ovsem taky slysel spatny veci ohledne spolehlivosti), eventide delay (ten je zase prilis drahej a u nas naprosto nedostupnej) a boss dd-20, ktery jsem nakonec poridil a jsem celkem spokojenej.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 čer 2009 13:01

S tou novou jsi udelal myslím si dobře, měl jsem ho na test v práci a můj závěr je takovej že možnosti to mělo pekný, potáky mizerný, malej displey ale hlavně to hrálo hrozně ploše ,bylo to takový digitálně čistý, za ty prachy spousta se dá sposta lepších krabiček.

delay

Příspěvek od delay » 10 čer 2009 13:03

No, já smyšku nepoužívám vůbec, ale hned z akvákadlem mám dva preampy, delay až na koci... S tou DL-4 jsi mě tedy trochu rozladil :), takže ty neřesti se týkají jen asijské verze se samolepkou?

Wohma

Příspěvek od Wohma » 10 čer 2009 13:08

Praveze ta nekompatibilita s efektovou smyckou se tyka vsech verzi, je to proste takhle kokotsky navrzeny. Asijske verze se tykaji ty kazici se DPDT, u US verze by to melo byt odolnejsi.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 čer 2009 13:17

Delay : máme na obchodě verzi "bez samolepky" , ted tu je o výkndu festival a prezentace, tak se stav :wink: :)

peteness

Příspěvek od peteness » 10 čer 2009 13:18

delay píše:
pekny, ale vedle Memory mana by mi to prislo zbytecna investice. I ty switche to ma stejne, nevim proc to tam vsude pouzivaji. Kdysi za totace se to davalo do podomacku vyrabenych krabek, protoze nic lepsiho nebylo k sehnani a od te doby mi lezou na nervy :) ¨

btw: u me na seznamu je velmi raritni vec, puvodne prodavana za pouhych 49 dolaru (!!!!) - Alesis Bitrman.
Je to Ring modulace, FM modulace, Bitcrusher, Samplerate reducer + distortion a comp a je stereo.
Obrázek
zatim jako naplast slouzi free plugin Distorto:
Obrázek

Wohma

Příspěvek od Wohma » 10 čer 2009 13:31

Nejde o to, jaky jsou tam switche, ty jsou v pohode, jenze je blbe udelany uchyt na PCB, je to na nem napevno...
A Memory Man ma jeden zasadni problem - nejde poradne ovladat nohou... U me vypadl v prvnim kole, Hazarai sice vypada slibne, jenze prepinani presetu otocnym potakem? At jdou do haje, to nazivo pouzit nejde.

Odpovědět