MASTERING zas a znova ten neustálý mastering

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
kexik

Re: MASTERING zas a znova ten neustálý mastering

Příspěvek od kexik » 23 lis 2009 17:08

hmm. mozes si vyprodukovane album vyexportovat po stopach, tie nahrnut do jedneho projektu a robit mix aj mastering sucasne. mozno to nie je bezne ale neznamena to ze sa to neda ani ze sa to nerobi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 lis 2009 17:16

kexik : chce to ale trosku viac vypoctoveho vykonu a trapit sa viac s automatizaciou ..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 23 lis 2009 17:25

kexik píše:hmm. mozes si vyprodukovane album vyexportovat po stopach, tie nahrnut do jedneho projektu a robit mix aj mastering sucasne. mozno to nie je bezne ale neznamena to ze sa to neda ani ze sa to nerobi.
Dělals někdy nějaký album?
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 lis 2009 17:34

kexik: I kdyby to bylo technicky v pohode (coz imho neni), tak si nejsem jistej, jestli je u celyho alba opravdu vyhoda smazat tu hranici mezi mixem a masterem. Kdyz mam ty veci vyexportovany, tak je pak slysim a pristupuju k nim jinak, nez kdyz je mam v mixu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 lis 2009 17:37

ak robi clovek aj mix aj mastering , tak mi to pride v pohode , ze je to v jednom .. tiez poznam taku particku ludi a celkom im to odsypa .. na vystupe navesane pluginy .. oni si to pochvaluju .. vzdy len otvori dany projekt , daco v nom zmeni .. atd .. ma to zase iste vyhody .. ze az do finalnych mixdownov sa da hybat aj s mixom stale ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 23 lis 2009 17:42

Pytkin : na tejto filozofii je postaveny aj Studio One od Presonusu..

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 23 lis 2009 19:36

Pytkin píše:ak robi clovek aj mix aj mastering , tak mi to pride v pohode , ze je to v jednom .. tiez poznam taku particku ludi a celkom im to odsypa .. na vystupe navesane pluginy .. oni si to pochvaluju .. vzdy len otvori dany projekt , daco v nom zmeni .. atd .. ma to zase iste vyhody .. ze az do finalnych mixdownov sa da hybat aj s mixom stale ..
a to takto robia mastering len pre seba ci aj inych?
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

kexik

Příspěvek od kexik » 23 lis 2009 19:37

Liquid Sound píše:
kexik píše:hmm. mozes si vyprodukovane album vyexportovat po stopach, tie nahrnut do jedneho projektu a robit mix aj mastering sucasne. mozno to nie je bezne ale neznamena to ze sa to neda ani ze sa to nerobi.
Dělals někdy nějaký album?
ano, robil. a viem aj kedy robit cd po pesnickach nejde, kedze prave teraz mam jedno take rozrobene. a viem aj ako dokaze master limiter rozjebat pomery medzi nastrojmi, pokial to natlacim na -7dB a ako vtedy dobre padne pohybat mixom

Darce

Příspěvek od Darce » 23 lis 2009 19:59

TAK VŠEM DĚKUJI ZA RADY PORADILI JSTE MI VELKÝ HOVNO. pardon je to tak chlapci :) rešíte tady totálni hovadiny, které mě absolutně nezjímají i kdyby tomu někdo říkal míchaní krupičky je mi to u pr*ele každý kdo chce poradit ví o co jde. Jde vidět že prostě nemáte co poradit ale jen sem píšete kraviny aby jste vypadali jako ,,profíci,, je to směšné lidi. Škoda, že se nenajde ani jeden člověk, který by byl schopen jakkoliv prodebatovat můj uvodní příspěvek a ne vzit z něj jedno deb*lní slovo a dělat z toho frašku. To je teda přístup... Nazdar
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 lis 2009 20:09

Darce píše:TAK VŠEM DĚKUJI ZA RADY PORADILI JSTE MI VELKÝ HOVNO. pardon je to tak chlapci :) rešíte tady totálni hovadiny, které mě absolutně nezjímají i kdyby tomu někdo říkal míchaní krupičky je mi to u pr*ele každý kdo chce poradit ví o co jde. Jde vidět že prostě nemáte co poradit ale jen sem píšete kraviny aby jste vypadali jako ,,profíci,, je to směšné lidi. Škoda, že se nenajde ani jeden člověk, který by byl schopen jakkoliv prodebatovat můj uvodní příspěvek a ne vzit z něj jedno deb*lní slovo a dělat z toho frašku. To je teda přístup... Nazdar
Sam ses ptal, co je to mastering... Na svuj puvodni dotaz jsi mohl upozornit slusne, a ne takhle drze a sproste. Lidi tady pisou zadarmo a dobrovolne, tak se nechovej, jakobys byl na placeny technicky podpore.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 lis 2009 20:13

Pikey: normálne prvá liga. Pre seba nerobia nič.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 lis 2009 20:16

Darce : to čo chceš vedieť sa tu na fóre popisuje denno denne. Prečo nepouzijes search?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 lis 2009 20:48

Darce, dam ti par dobre minenych rad:
1) bud slusnej, nebo jdi pryc.
2) v nadpisu ses ptal na mastering a od toho se odviji i diskuse. To ze sis splet pojmy a ptal si se hlavne na mix, to je druha vec. A uz to, ze sis ty pojmy moh ujasnit, byla pro tebe dobra rada. Pokud si z diskuse vic vzit nedokazes, je to tvuj problem.
3) to co hledas a potrebujes je komplexni znalost hudebni a zvukove problematiky, ktera se neda jednoduse poradit, ale spociva predevsim v tvem dlouhodobem studiu a praktickem poznavani a osvojovani si ruznych postupu a zakonitosti, ktere s tim souvisi. Ty rady jsou roztrousene po celem foru, tykaji se velkeho mnozstvi dilcich problemu a nedaji se shrnout do par vet.
4) nikdo si nepotrebuje tady na tvuj ucet honit triko, k cemu by nam to asi tak bylo...
5) takze, bud mas v sobe dostatek vule a chuti se neco opravdu naucit, tak se za par let usilovne prace se nekam dostanes. A nebo chces jen slyset "instantni reseni jak byt nejlepsi a ntrhnout vsem prdel" a muzes to rovnou zabalit.
6) k tomu abys moh delat dobrou hudbu a zvuk, musis tu hudbu a zvuk predevsim umet poslouchat.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 23 lis 2009 20:52

Darce píše:TAK VŠEM DĚKUJI ZA RADY PORADILI JSTE MI VELKÝ HOVNO. pardon je to tak chlapci :) rešíte tady totálni hovadiny, které mě absolutně nezjímají i kdyby tomu někdo říkal míchaní krupičky je mi to u pr*ele každý kdo chce poradit ví o co jde. Jde vidět že prostě nemáte co poradit ale jen sem píšete kraviny aby jste vypadali jako ,,profíci,, je to směšné lidi. Škoda, že se nenajde ani jeden člověk, který by byl schopen jakkoliv prodebatovat můj uvodní příspěvek a ne vzit z něj jedno deb*lní slovo a dělat z toho frašku. To je teda přístup... Nazdar
cely cas mlcis a potom sem napises tieto sracky.. sak skus ludi navigovat co potrebujes vediet, dal si dost nejasnu otazku a ludia hladali odpovede a davali ti ich sem.. mas problem reagovat a usmernit svoju poziadavku do ciela, ktory potrebujes?
naco tento devalvujuci prispevok sameho seba? poloz otazku znovu, jasnejsie, presnejsie.. nikto ta za to neukamenuje, ale toto.. to je tvoja uroven? to hadam nie?
aku diskusiu vytvoris, taka bude, ak ma byt o VELKOM HOVNE, tak potom si tu vytvoril diskusiu o VELKOM HOVNE.. to hadam nebol tvoj ciel, tak to daj na spravnu mieru, nech ti teda ludia tu daju odpoved na to co hladas...

Krtko

Příspěvek od Krtko » 23 lis 2009 21:07

kexik píše: ..a viem aj ako dokaze master limiter rozjebat pomery medzi nastrojmi, pokial to natlacim na -7dB a ako vtedy dobre padne pohybat mixom
je nejake pravidlo, kedy dvihat hlasitost maximizerom a kedy limiterom?

Odpovědět