na com produkuju znami ludia? sw? hw? oboje?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: mastering D/A/D

Příspěvek od Ivo » 27 srp 2011 22:49

Jasně, že to zpívá rovnou digitálně ... (upřímně řečeno to tak docela zní :)

bassline

Příspěvek od bassline » 27 srp 2011 23:13

Musim tu dat este jednu ukazku na porovnanie zvuku.

Mnohokrat tu na ezone sa stretavam s nazorom, ze v dnesnej dobe uz kvalitny HW (ci uz efekty alebo synths) nema vyznam a vsetko sa da urobit na pluginoch. Myslim si ze tie pluginy sice zneju pekne cisto a vyvazene, ale ani zdaleka sa nepriblizuju tomu 'teplemu,zivemu, nazvite si to ako chcete :) ' charakteru, ktory krabice tomu daju. Pokial niekto vie robit dobry mix, tak cez krabice dosiahne 100% lepsi zvuk nez keby vsetko robil len na PC s pluginami. Ten rozdiel napriklad v syntetickej hudbe kde syntaky hraju hlavnu ulohu je fakt markantny. Nech mi niekto posle ukazku hudby kompletne na pluginoch(ziadny procesing mimo PC) , ktora by sa vyrovnala tomuto tepluckemu zvuku, ktory je evidentne vo zvukoch pocut:

http://www.beatport.com/#track/like-a-s ... ix/1229942

Aboslutne neverim ze vyssie uvedeny charakter je zvuk, ktory by liezol len z PC. Bohuzial netusim ako ten track vznikol, takze pravdu sa asi nedozvieme. Ale pokial toto bolo robene vsetko na PC bez akehokolvek externeho procesingu, tak OK, uverim ze kvalitne HW krabice su dnes uz zbytocny prezitok...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 srp 2011 09:26

tak to ses zrovna sekl, z rozhovoru s tim producentem:

toblip: What kind of equipment do you use for productions?

Heikki L:

These days I do most of my productions inside my Mac Pro. I´m a big Logic fan, been using that software something like 10 years now and its only getting better and better all the time. For recording vocals and some instruments I have Universal Audio´s pre-amp and SE Electronics Gemini II microphone they seem to work very well together. My sound interface is Apogee Ensemble which is the top of the line and I love its sound. Also I have tons of plugins but most often I use waves stuff. It´s so crazy that these days when you can do everything inside your computer..I hardly remember times when there wasn´t such a thing like softsynth, your computer was just running your midi sequence

bassline

Příspěvek od bassline » 28 srp 2011 10:54

brooklyn:

No to este neznamena ze tento konkretny track bol robeny cely na Mac Pro. Remixoval to aj JS16 a hlavne jeho tracky mi zneju zvukovo velmi "phat"... Snazil som sa googlit a najst nejake info co JS16 pouziva, ale marne. Asi mu napisem email, pretoze ma to fakt zaujima na com vyprodukoval Bomfunk MC's a svoje tracky...

Mimochodom ake stare je to vyjadrenie od Heikki ? On tam pise na com robi v sucasnej dobe, ten track co remixoval spolu s JS16 je stary 3 roky...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2011 11:06

bassline softsynthy v logicu su fakt masaker, vobec by som sa necudoval keby to bolo z nich ... v podstate top vsti-cka sa kvalitou len priblizuju synthom v logicu :)

inak napis mu, ja som uz tiez zo dvamkrat napisal znamym ludom a vzdy som dostal odpoved... v oboch pripadoch to bolo nieco uplne ine nez som si myslel :)))

bassline

Příspěvek od bassline » 28 srp 2011 11:21

dendy:

V tomto tracku to je peklo fakt...ty si myslis ze je mozne cisto na kompe vytvorit takyto zvuk ? Chcel by som fakt pocut nejaky konkretny track o korom sa vie ze bol produkovany cisto na kompe a ma porovnatelny charakter ako toto:

http://www.youtube.com/watch?v=OdxIAIqvp6c

trochu lepsia kvalita je na myspace:
http://www.myspace.com/jaakkosalovaara/ ... d-13812360

--

edit: fuuu dalsi narez :)

http://www.youtube.com/watch?v=T-Q2G2AK ... re=related

ta basova linka je genialna, ale melodicky mi to trochu znie ako basa z thrilleru od jacskona :) ...zvuk masaker

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 28 srp 2011 11:51

V casoch ked vystrelili Bombfunk MCs, jeden moj kamarat sa zacal venovat elektronickej hudbe. Bombfunkmi bol doslova posadnuty, pisal im, co pouzivaju aky soft atd. atd. Schvalne som mu dnes zavolal :) ked sa tu rozsirila tato debata, ze co sa vtedy dozvedel. Pohotovo odpovedal :) Cubase 3.5, sample. Studiovu "robotu" mali na starost manici co robili Prodigy, Chemical Brothers. Ci je tato info pravdiva, ti moze potvrdit odpoved, ked mu napises mail :) a dockas sa odpovede :)

Edit: Co sa tyka vecnej dilemy "co moze a nemoze byt spravene na HW alebo SW", moj nazor je taky, ze azda najvacsiu rolu zohrava umenie, znalosti a trpezlivost majstrov "michacov" :) lebo niekedy mi prijde, ze by sa mali volat kuzelnici :wink:
Naposledy upravil(a) tomy45 dne 28 srp 2011 11:59, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 srp 2011 11:54

ja teda neviem ako ty, mozno mas viac skusenosti a lepsie usi ako ja, ja osobme po tych rokoch prace s hw aj sw si absolutne netrufam vynasat verdikty ci je nejaky zvuk z hw alebo sw... pokial vyslovene nespoznam konkretny zvuk z konkretneho synthu tak si nemyslim ze mam skuzenosti a sluch na to rozpoznat to... raz som bol strasne hotovy z jedneho zvuku v tracku od Xenomorpha... tak som mu napisal ze z coho to je... a bol to layer 2 rozlicnych vsti-cok ... predthm by som dal ruku domohna za to ze to musi bht nejaky hw, pravsepodobne analog... potom som este par krat taketo "prekvapka" zazil a odvtedy to neriesim...

bassline

Příspěvek od bassline » 28 srp 2011 12:16

tomy: to sa mi nejako nezda. Podla informacii co som naisel na nete, tak bomfunkov produkoval prave JS16, o nikom inom sa nepise. V dobe ked vydali prvy album, to bol rok tusim 1999, tak v tej dobe boli pluginy na uplne inej urovni ako dnes...

Na future producers forum som nasiel tuto info:

Originally posted by boskovic
P.S. Does anybody knows what gear use Bomfunk MC's or Chemical Brothers or similar artist?
Do they use computers and computer software and in if they do in what way?

I've seen pics of the studio where the Bomfunk MC's tracks are produced. It's a huge load of hardware with a Cubase sequencer. Not many softsynths I think..

CZ

Tazko povedat ci je tato info doveryhodna, takze asi fakt budem musiet zostylizovat nejaky nevtieravy email a dufat ze JS16 odpise a konencne sa dozviem pravdu a bude sa mi dobre spat :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 28 srp 2011 12:40

Bassline: ako napisal dendy, netreba to riesit, a ja doplnam, aj tak nezaspis, ked sa dozvies pravdu ;)
Onedlho tu aj tak bude "era" kedy sa bude riesit zvuk vsti podla toho, v ktorom obdobi-dekade bolo vyrobene ;) nieco ako teraz analog vs. VA vs. Vsti :)
Pisem to preto, ze aj ja som mal "problem zaspat" :) ked som nevedel ako Chemicalz alebo Fatboy Slim produkuju svoje treky. Ked som to zistil, dozvedel sa to, tak som zase "nespal" lebo to co som sa dlhe roky snazil napodobit-naucit sa-zistit ako to robia, bol scoorveny vengeance sampel... Asi som cakal viac. Aj v hudbe je to teraz asi tak ako v automobilovom, elektrotechnickom priemysle, ze vsetko je ine ale vyrobene v Cine. Mozno aj v tej istej fabrike, len prelepia nazov. Naco vyvijat cip, dat nan spustu prachov, casu atd., ked ho 100% a lacno nahradi cinsky :) toto iste mi prijde aj so zvukom, samplami... Dolezite je len aku das podobu celku z coho su tie "suciastky" ta zaujimat nemusi. A ked chces byt originalny (uplne mega popitchi, nie len "normalne") treba kupit Morgana alebo Harley Davidson, lebo tych par co na to ma, si za popitchi originalitu zaplatia :) alebo to je len ina kasta ludi :)

matucha

Příspěvek od matucha » 28 srp 2011 12:48

(tady byla vyzva na oddeleni off-tematu od puvodniho tematu)
Naposledy upravil(a) matucha dne 28 srp 2011 14:44, celkem upraveno 2 x.

dendy
Vybavení

Re: na com produkuju znamy ludia? sw? hw? oboje?

Příspěvek od dendy » 28 srp 2011 13:21

dobry napad, vykonal som :) este by to mozno bolo dobre presunut dominej sekcie ale nevirm ktora je najvhodnejsia ....

bassline ty si teraz presne v stadiu v ktorom som bol ja pred par rokmi ... az prlilis si posadnuty zvukom.. ako ono aj zvuk je velmi dolezity, specialne v dance music su dolezite kalitne a zaujimave synth zvuky... ale rozhodne by som ich neprikladal az taku dolzitost ako immprikladas ty... ja som si casom uvedomil ze ked je zaujimava kompozicia tak aj nie uplne vymakany zvuk v nej moze sadnut a vinikmut - a v konecnim dosledku v ramci prave jeho perfektneho pouzitia v kontexte skladby sa ti bude zdat este lepsi ako keby si ho pocul ken sam o sebe zahrat na 1 tone... to je psychoakustika ... casto potom, ked clovek patra ako autor ten-ktory zvuk spravil, dojde k velmi prozaickej odpovedi ktora je castom klamanim (sampel z nejako znameho sample packu, layer nejakych 2-3 synthov ktore same o sebe su skorej priemerne, a podobne) ... ked je clovek moc posadnuty detsilmi zvukov tak sa vacsinou mota na mieste a nevie sa hnut a dotiahnut ziadny track do konca - stale sa v tom pitve, hlada dokonaloat, ale ta neexistuje...

skus sa trosku viac pri tych tvojich oblubenych autoroch sustredit na kompoziciu nez na zvuk samotny - mzno zistis ze uspech ich trackov tak celkom nieje len koli zvuku (je fakt ze 99% beznych posluchacov nerozozna saw lead z virusu a saw lead z nejakeho free vsticka :)) ale koli kompozocii a strukture trackov...

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 28 srp 2011 14:03

dendy píše:bassline softsynthy v logicu su fakt masaker, vobec by som sa necudoval keby to bolo z nich ... v podstate top vsti-cka sa kvalitou len priblizuju synthom v logicu :)
To bylo myšleno asi v žertu, ne? :)
Nějakou dobu dělám v Logicu, ale na konkurenci (Zebra,Z3TA,Kontakt,a mraky dalších) prostě vstička z Logicu fakt nemají.
Ale je pravda, že za 400,-Eur je to neskutečná nálož (DAW,VST,VSTi, kterou nikdo jiný téměř "za hubičku" nedává.
Prostě Apple je levný a kvalita je přitom velmi dobrá. Stará známá věc v Logicu už řada slavných "star" vyprodukovala celé album a znělo good!

rastis

Příspěvek od rastis » 28 srp 2011 14:10

dendy píše:... ja osobme po tych rokoch prace s hw aj sw si absolutne netrufam vynasat verdikty ci je nejaky zvuk z hw alebo sw... ...
musim potvrdit, ze aj v oblasti gitaroveho zvuku to je dnes uz podobne... som si myslel, jak mam vsetko v uchu a ze to skratka ide rozoznat, ci bolo nieco tocene na lampy + box alebo je to cisty digital, ale hovno. pokial na tom osobne nehram a necitim reakciu pod rukami, tak v dobrej nahravke dnes neni toho boha, co by rozoznal digital od realneho aparatu... som o tom fakt presvedceny. a to je gitara defacto akusticky nastroj, kde by to malo byt okatejsie, ako pri zvukoch generovanymi nejakymi syntezami...

invisible_E

Re: na com produkuju znami ludia? sw? hw? oboje?

Příspěvek od invisible_E » 28 srp 2011 14:14

tak k tej Gage - v preposlednom FM bol clanok o jej dvornom producentovi / F.Garibay / a ten pekne vravi ze ked potrebuju nahravat v autobuse v hoteli v nemecku a napozajtra v japonsku nemoze tahat zo sebou vsetok gear a tam teda nastupuje soft. Vraj niekedy ma len vocal na 40 stopach!?

Ale pokial ide o jeho studio ma tam velmi pekne kusky a nepredpokladam ze z nich len utiera prach:

NordLead
yamaha DX7
Moog: Voyager, Memorymoog,
Waldorf Q
CODE
Prophet 08 ai.
Dokonca ma aj rackovu upravu TR808..

Nedavno som videl toto videjko D.Lanosia a hned mi do oka padol ten jeho hardware - v podstate tam neni toho na ´steny´ ale vsetky casom preverene Legendy a klasiky som tam spozoroval, tak skuste napisat co vsetko tam vlastne ma.. http://varietyofsound.wordpress.com/

v podstate to je zasa ta nekonecna debata soft vs hard - a to je vlastne velmi individualne a suvisi to hlavne s procesom akym k tvoreniu hudby pristupujeme. Ja mozem za seba povedat ze ked som zacal pouzivat analogovy synth - hned som pocul vsetky tie pesnicky a hity kde som ten zvuk pocul a tak vznika podla mna akoby refernecia tzv. marker sound - aj preto v mixe tak dobre sedi lebo to nie je emulacia to je hudobny nastroj. Druha vec je zatial co dakedy bolo striktne oddelene umelec a nahravaci technik, dnes sa to v dobre producentov jednoducho straca aj preto sa menia pristupy a hlavne technicke poziadavky na zvuk uz v ramci tvoriveho procesu teda pri skladani - takze na zaver asi toho najpovolanejsieho z ´inzinierskej strany´ mixazneho pultu - trosku dlhe ale myslim ze velmi cenne videjko s legendou B.Swedienom http://www.youtube.com/watch?v=esmo1BxNkjI

Odpovědět