Nahravani prirozeneho reverbu v hale/chodbe

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
matucha

Nahravani prirozeneho reverbu v hale/chodbe

Příspěvek od matucha » 24 zář 2009 23:02

Trochu nepraktickej, ale hodne peknej reverb jsem tu dneska mel ;-).
reverb.jpg

Rošky

Re: Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Příspěvek od Rošky » 25 zář 2009 08:08

Matucha: kdysi nám chlapíci v Mozarteu vyprávěli, že právě takhle se reverbovala nějaká nahrávka Gotta, resp. vokální stopa. Měli tam nějaký drahý Plate reverb, ale prý to buzarem z bedny přes chodbu do mikrofonů znělo mnohem přirozeněji. Čemuž naprosto věřím.
Rošky

kexik

Příspěvek od kexik » 25 zář 2009 10:35

ja teraz tocim atmosfericke flauticky v sklade vedla nasej skusobne. cementova hala tak 6x6x3m

c9000

Příspěvek od c9000 » 25 zář 2009 11:40

Nahrávání na schodech v paneláku je běžnej postup k dosažení pěknýho verbu, dobrý jsou i tělocvičny, pingpongový místnosti a nádražní haly. Třebas Jagga jzzist nahrávali dechy na schodech v paneláku. :wink:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 25 zář 2009 11:52

c9000 píše:Nahrávání na schodech v paneláku je běžnej postup k dosažení pěknýho verbu, dobrý jsou i tělocvičny, pingpongový místnosti a nádražní haly. Třebas Jagga jzzist nahrávali dechy na schodech v paneláku. :wink:
To museli mít sousedi radost. Me vždycky hnali, kdyz sem si tam hrával s kytarou. Jinak verb je to super.

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 25 zář 2009 12:00

:lol: tak to je bomba!A úrověn signálu reguluješ pootevřením okna :wink:

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 25 zář 2009 12:20

matucha píše:Trochu nepraktickej, ale hodne peknej reverb jsem tu dneska mel ;-).

super : ) moji fotku z nahravani kapely Charlie Straight uz jsem ti posilal behem leta. Ja takhle tocim MONO room z chodby pro zvuk bubnu, zni skvele. Mimochodem klasika Shure SM57 je na tyhle charakterovy ambienty uplne nejlip znejici mi prislo ! Krome chodby jeste tocim STEREO room z moji "mokry" mistnost, na fotce pomoci stereo paru Royer R-121. Cili bubenik hraje v suchy mistnosti ale druhy room mikraky mam v mistnosti ve ktery je velkej dozvuk a ten pak primichavam k cely suchy sade podle potreby. Funguje to perfektne.

vic fotek mam zde http://www.biotech-studio.com/?show=gallery

Obrázek
Obrázek
Obrázek

matucha

Příspěvek od matucha » 25 zář 2009 12:30

Je to prijemny, v mixu to funguje az prekvapive dobre, hezky to propojilo veci, co znely moc vytrcene a pritom je to nezahltilo. To s "obyc" verbama se musim hodne prat, abych se dostal aspon na polovicne presvedcivej zvuk ;). Budu to delat vic...

matucha

Příspěvek od matucha » 26 zář 2009 02:04

Nekdo na GS poslal tenhle odkaz http://www.tank-fx.com/ kde vam "zprocesujou" cokoli skrz "tank" v berline.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jardatop

Příspěvek od jardatop » 26 zář 2009 19:13

matucha píše:Je to prijemny, v mixu to funguje az prekvapive dobre, hezky to propojilo veci, co znely moc vytrcene a pritom je to nezahltilo. To s "obyc" verbama se musim hodne prat, abych se dostal aspon na polovicne presvedcivej zvuk ;). Budu to delat vic...
Matucha, escon:
Kdyz snimate takhle daleko bici (treba v druhe mistnosti), davate v mixu ty stopy pak driv o tu vzdalenost nebo to nechavate tak? Dik.

matucha

Příspěvek od matucha » 26 zář 2009 19:37

Podle toho jak to sedi do ty skladby... vetsinou to nechavam. Ale ja takhle nenahravam, to uz je postprodukce, otevru dvere na chodbu, natahnu nekolikrat nastavovany kabely, zasoluju to co chci oreverbit, dam to dost nahlas (signal/sum odstup) a pockam nez to dojede. A takhle pokracuju dokud nemam vicemene vsechno co potrebuju. Nektery veci s tim prirozenym pre-delayem fungujou skvele, jiny potrebujou ten verb malicko pristrcit bliz.

matucha

Příspěvek od matucha » 27 zář 2009 02:46

Rošky píše:Matucha: kdysi nám chlapíci v Mozarteu vyprávěli, že právě takhle se reverbovala nějaká nahrávka Gotta, resp. vokální stopa. Měli tam nějaký drahý Plate reverb, ale prý to buzarem z bedny přes chodbu do mikrofonů znělo mnohem přirozeněji. Čemuž naprosto věřím.
Jo, vlastne nechapu, ze sem k tomu nedospel driv... ale mozna sem delal samy veci, ktery mely byt spis suchy. Sice nejsem zadnej veteran a nemam nijaky prehnany mnozstvi "hracek", ale tohle musim rict je daleko zasadnejsi rozdil nez jestli sem nekde v mixu pouzil HW nebo SW kompresor nebo EQ. Furt me to este fascinuje ;). Stejne tak jako fakt, ze to ma tendenci "legalizovat" v mixu i veci, ktery predtim znely trochu divne. Ted sice nejsou jiny, ale tim jak je za nima i hloubka z ty chodby, tak to ma tendenci rikat "jsem divnej, ale patrim sem" ;).

Nekdo mi ted nabizel EMT140 za prijatelnej peniz a chvili jsem o tom premejslel, ale je to velka krava a musela by jit nekam do sklepa a buhvi jak bych k tomu doved draty... a se schodistem sem tyjo fakt spokojenej, ze me mozna na chvili presla chut na tyhle veci. I kdyz je mi hodne lito, ze mi utek AKG BX20 spring reverb, to by byla urcite bzunda.

Rošky

Příspěvek od Rošky » 29 zář 2009 07:32

Jen podotýkám, že oni to tenkrát v Mozarteu řešili ještě vykutáleněji: nenahrávali na chodbě to, co by tam dolehlo z režie z hlavních poslechů (mělo by to moc buzarů). Instalovali na jeden konec chodby reprobox a na druhej mikrofon (tuším Neumann U 87). Do bedny poslali to, co potřebovali reverbovat a mikrofonem to snímali. Posouváním mikrofonu po chodbě hledali správnou barvu a délku reverbu. Chodba nebyla nijak vytlumená, pamatuju si jakousi dlažbu a všechno se tam krásně rozléhalo. Nikdo se tam ovšem nesměl zrovna promenovat a prásknout dveřma. Jestli někdo pamatuje Karla Hodra a Dalibora Votavu (tady asi těžko), to byli jedni z prvních skvělých lidí, se kterými jsem se ve studiích setkal a kteří se netajili s žádným fíglem.
Rošky

peteness

Příspěvek od peteness » 29 zář 2009 09:11

nedavno byl nekde clanek nebo blog, jak nahravala kapela November 2nd v Citronu a tam jim poradili, aby dali repro (nebo kombo, uz nevim) na zachod s tim, ze uz to maji overeno, osvedceno v tom Citronu. Je tam nekde jeden hajzl, ktery udajne hazi bezvadny reverby.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 zář 2009 09:30

...jasne, pak to zni uplne jak "zprdele"...

:)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět