Pomůže mi někdo se zvukem??

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
INSiGHT

Příspěvek od INSiGHT » 04 srp 2004 11:19

pm píše:Pekne free akusticka sada je ns kit. http://www.natural-studio.co.uk/
Mno ehm... a dá se něco sehnat i u nás??
Pořád odkazujete na cizinu, ovšem ne všichni (já) tam můžou nakupovat.
Nemyslím tím ilegalní sample CDs, kterých je bazar plnej. U nás jsem narazil jen na trochu kvalitnější Samplearenu (cca 5CD jakéž takéž kvality).

))INSiGHT((

kru

Příspěvek od kru » 04 srp 2004 12:21

free sada znamena sada zadarmo.

obchod sem na tech strankach nenasel, zato plno samplu ke stahnuti zdarma a to legalne.

kexik

Příspěvek od kexik » 04 srp 2004 12:35

som si stade prave stiahol tie zipy a vnutri su fajly s priponou .sfArk whatta fak iz dis supozed to mean? je to normalny sf?

INSiGHT

Příspěvek od INSiGHT » 04 srp 2004 13:08

kru píše:free sada znamena sada zadarmo.

obchod sem na tech strankach nenasel, zato plno samplu ke stahnuti zdarma a to legalne.
Moje blbost, mám si všechno pořádně číst a ověřovat :roll:

Nicméně ta otázka okolo sample CDs a nákupu u nás stále trvá.
Pokud se totïž někdo stále pídí po dobrým zvuku, tak je pořádnej sampl k nezaplacení !

INSiGHT

Re: Pomůže mi někdo se zvukem??

Příspěvek od INSiGHT » 04 srp 2004 13:42

Radax píše:Ahoj.
Byl bych moc rád kdyby se tu našel někdo kdo by mě mohl věnovat trochu toho čásku.Tvořim v reasnu(Jungle,dnb)a dělá mě trochu problém udělat kvalitní zvuk.Hraju na akcích a jsem trochu otrávenej když hraju po gramcích,je to velkej rozdíl.asi bych to potřeboval trochu zmástrovat.
pořád něco čtu a doma pak zkouším,ale nemám to s kým zkonzultovat...
a stejně se mě to nezdá..někde dělám chybu..
Byl bych moc vděčnej kdybych mohl někam zajet na radu....
Je to velké trápení!
Předem dík!
http://www.simonv.com
http://www.spinwarp.com

Se zvukem ti to sice moc nepomůže, ale u Simona je DnB tutorial na Reason.
Jinak on je docela uznávanej producent a taky mastí v Reasonu, takže v klidu :wink:

matucha

Příspěvek od matucha » 06 srp 2004 02:00

nejdriv vyber zvuku

pak mix

pak master

--------------------------------------------------------------------------------

Jestli ti neco nehraje, tak to neni masteringem, jasne, tam se da lecos poresit a posr**t, ale kdyz ti nehraje mix, tak muzes L2kovat a EQckovat do zblbnuti a bude to jenom a jenom furt blby.

V reasonu se rozumne michat neda.

Rewire je asi cesta... ale popravde, lepsi je jit rovnou do neceho jako Logic/Nuendo/CubaseSX...

Jeste otazecka, co mas za monitory?

Radax

Příspěvek od Radax » 06 srp 2004 11:33

Zdárek.
No já ti nevim jestli mám nekvalitní samply nebo jestli to může bejt špatným nastavením efektu?Ted přemýšlím o tom,že bych v reasnu používal jen efekty delay..a propojil bych to se sonarem přes rewire a každou stopu nahrál zvlášt do wavu a pak použil lepší efekty(waves,tc native)no a pak to exportnout a v sounforgi to zmástrovat...?
Jinak monitory mám stavěný?:repro-twm+vyhybka(osazení přišlo na 2tis.)...pak taky používám sluchátka koss pro4/aat.
jaký bys mě doporučil monitory?aktivní či ne?a popř.jakej zes.?
No a pak mám ještě jedno dilema..nevím jak mám hrát live s kompem,moc se mě to nezdá..
Proto asi půjdu do Rolanda mc909,měl jsem tu možnost na něm půl roku makat a to je parádička,k tomu časem viruse a bude kvalita+live!!
Nebo má někdo jiný názor??
Dík!

matucha

Příspěvek od matucha » 06 srp 2004 14:52

takovy monitory tezko posoudit, treba je to dobry, ale (neuraz se) spis ne...

Monitory se tady probiraly asi milionkrat, takze zkus hledat, ale jinymi slovy "ty nejlepsi co si muzes dovolit a oduvodnit".

To co rikas ze chces delat je OK, jen asi po case zjistis, ze je to lepsi delat cely v tom sonaru, nez se otravovat s rewire a podobnejma oklikama.

Ty pluginy sou uz na michani docela vpoho, rozhodne se s nima da dosahnout profi vysledku.

Tahle vec je na dlouhy lokte, jestli se v tom nevyznas, tak necekej zadny super vysledky tak prvni 2 roky... Neni to legrace, aniz bych se povazoval za cloveka, kterej umi nejak extra michat, tak mi trvalo fakt dlouho, nez sem to jakstaks ovlad... no ale stejne se mi ted stalo, ze sem se vyhoup zase o pricku vejs a koukam na nejaky mixy jak vuul... co sem to tam vlastne s tim delal (samozrejme za to muze lepsi a lepsi technika, ale ne jen to).

Prosimte, hlavne dej pryc ten duraz na mastering, to je az fakt to posledni, nejdriv musis mit jasnej a dobrej mix a pak uz staci malo k tomu aby to bylo fajn. V idealnim pripade by mastering prakticky nemusel delat nic a normalne je super, kdyz to dopadne tak, ze neni potreba ani kousicek EQ a na kompresi a limitaci dohromady neberes vic jak -1 az -2dB. No schvalne, kolik to do toho L2 tlacis?

matucha

Příspěvek od matucha » 06 srp 2004 14:55

... me napada... dost kecu, takhle se bavime fakt na takovy mlhavy bazi, jestli muzes, tak nekam zaves kratkej MP3 sampl toho co ti nehraje (aspon 160kbps), nemusi to bejt dlouhy, staci 30s...

no a pak se muzem bavit konkretne, co je jak v tvym mixu (ne)poreseny

Radax

Příspěvek od Radax » 06 srp 2004 17:03

Dík moc za ochotu moc si toho vážim!
S tím zavěšením to nevidim moc realně nevim totiž jak na to :oops:
Ale můžu ti poslat jeden track na mail,jo bylo by to skvělí,ale asi se zhrozíš už i mě se to vůbec nelíbí,kor když poslouchám ty amaterský věci na netu.
Asi jsem se v tom reasnu naučil moc rychle a začal jsem honem honem skládat a tvořit a při tom jsem náko zapoměl na kvalitu,prostor a tak...je to ale škola..
Když jsem hrál na akcích tak to byla samá chvála jak to mám vychytaný a tak...i lidi mě pařily,ale pak jsem začal šmejdit na forech a jsem s toho mimo..začínám si ty svoje věci porovnávat s ostatními profi dílky a už ani nemám chut pokračovat v tvorbě :cry: ...nejdřív se musim naučit nákej kvalitní postup aby mě to uspokojovalo a pak to bude zase dobrý a budu štastnej!
Tak ještě jednou DÍK :!:
Co ty vůbec tvoříš za styl?

kexik

Příspěvek od kexik » 06 srp 2004 17:22

matucha píše:takovy monitory tezko posoudit, treba je to dobry, ale (neuraz se) spis ne...
jojo... obzvlast ak maju vyhybku z obchodu a vyskac je arv104. jedine od TVM co ma aky taky smrnc su niektore basaky, ale obecne je to dost zle

stavat monitory je zaujimavy napad ale ak to ma stat za to, tak to tiez nie je lacne, pod 10000Sk za suciastky sa nema zmysel spustat (mam s tym uz istu skusenost; zrejme aj dost hra rolu maloobchodna cena niektorych menicov, ktora je HODNE nadsadena) a chce to velke know-how

sluchatka co mas ujdu (aj ked ja by som si ich nekupil kedze stoja tolko co klasika od AKG) ale na mix su sluchatka priam zakazane :)
matucha píše:Prosimte, hlavne dej pryc ten duraz na mastering, to je az fakt to posledni, nejdriv musis mit jasnej a dobrej mix a pak uz staci malo k tomu aby to bylo fajn. V idealnim pripade by mastering prakticky nemusel delat nic a normalne je super, kdyz to dopadne tak, ze neni potreba ani kousicek EQ a na kompresi a limitaci dohromady neberes vic jak -1 az -2dB.
svata pravda, davam *****/*****

matucha

Příspěvek od matucha » 06 srp 2004 23:49

klidne to posli na mail, ja to pak zkusim na nejakej cas vystavit, at se k tomu muze vyjadrit vic lidi...

...a jako s tim masteringem, nenech se znechutit tim ze ti to nehraje, jestli z tebe lezou zajimavy veci, ktery ted momentalne proste jenom nehrajou, tak to je fakt docela normalni... okoukas, poctes si, vyzkousis, ziskas zkusenosti a pak budes vpohode... to nevzdavej ;-)

Radax

Příspěvek od Radax » 07 srp 2004 08:46

Jo máš pravdu,na mastering se vyprdnu a budu se snažit vybírat dobrý zvuky a pak to míchat.Je fakt super,že existujou takovýhle fora kde ti ta dílka můžou zhodnotit profíci.Má to teda jeden háček si teda myslim a to,že tě to může ovlivnit a pak se vlastně podvědomě snažíš dělat podle názoru někoho jinýho.A to třeba tak,že uděláš věc s kterou seš spokojenej a někdo bude mít vítku,že se tam některý nástroj nehodí a tak...
No ale každopádně je to dobrá věc.....
Všem dík za názory :!:
Mějte se a zas něco napište.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 srp 2004 21:43

no ze se vracim k starsimu tematu. mas kamo podobny problemy jako jsem mel pred casem ja. a abych byl uprimnej jeste porad je resim. nekdy mi pripada, ze se do toho cim dal vic zasiram :)
resim zvuk a neskladam. bere mi to nekdy silu. ale k veci:
me reason nepresvedcuje (zvukove)ani pres rewire. je to trochu lepsi, ale neni to ono. podle me ten zvuk nalestit asi jde, ale je to kurevska facha. a pritom se mi v tom softu sklada skoro samo. fakt mi sedi. v cubase je to o dost tezkopadnejsi i kdyz sxko je vyvoneny oproti starsim verzim. samozrejme ze se trapim i se zvukem v cubase, ale sam o sobe hraje o moc cisteji a kazdej instrument zni svym zvukem a hlavne citelne, kdezto v reasonu je to jak kdyz to pustis do tunelu a je to v pr....

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 srp 2004 21:45

tim svym zvukem jsem myslel charakter :oops:

Odpovědět