Poslechněte ...zhodno?e ...poraďte.....

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 26 kvě 2006 08:54

Ne ..na natáčení zpěvů mám ..AKIYAMA HDJ-9000... nejsou špatné..mají sice dost zvedlé vyšší středy,ale jinak sedí na hlavě jak přibité a jsou celouzavřené a mají docela velky akustický tlak.(určeno pro DJ)Lowend...
A Cenovka 570,- taky není špatná.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 26 kvě 2006 08:54

Ne ..na natáčení zpěvů mám ..AKIYAMA HDJ-9000... nejsou špatné..mají sice dost zvedlé vyšší středy,ale jinak sedí na hlavě jak přibité a jsou celouzavřené a mají docela velky akustický tlak.(určeno pro DJ)Lowend...

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 26 kvě 2006 08:57

Podle me staci AKG240Studio, pokud nepotrebujes uzavrene sluchatka

Viki

Příspěvek od Viki » 26 kvě 2006 09:11

Tonysss píše:Ne ..na natáčení zpěvů mám ..AKIYAMA HDJ-9000... nejsou špatné..mají sice dost zvedlé vyšší středy,ale jinak sedí na hlavě jak přibité a jsou celouzavřené a mají docela velky akustický tlak.(určeno pro DJ)Lowend...
...víš,na ten zpěv se ptám proto,protože kluci celkem slušně zpívaj,
ale na profi nahrávku by se musely vyčistit intonační problémy.
Ty jsou sice malinké,ale já stím mám při svém zpěvu veliké problémy,když neslyší tón takový,jaký jej zpívám,
tím chci říct,že čím levnější sluchátka,tím hůře se člověk orientuje v intonaci a tím více zkreslujou a to samé je u EQ u mix pultů.
Některé mixáky prostě úplně rozladí docela dobře naladěnou kytaru jen proto,že tam leze míň těch frekvencí,které by měly...
Ale to je na dlouhý povídání.
Pokud ti sluchátka stačí,nemáš problém.
Já měl problém a vyřešil jsem ho dobrou investicí a nelituju těch peněz.
Takže jen kvůli té intonaci a kvalitnímu poslechu bych já už nekoupil sluchátka "levná"
(kdysi jsem se nechal napálit Behringerem HPS3000).
Dal jsem je malýmu na poslech digitálního klavíru :wink:
Jinak ty AKG240 by byl asi kompromis,prý hrajou dobře.
Jinak pokud máš Mix za 60litrů nebo kolik,tak ty sluchátka by tomu seděly :roll:

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 26 kvě 2006 09:16

AKG240 je to same co AKG271 akorat jsou uzavrene... ja mam AKG271 :wink:

Viki

Příspěvek od Viki » 26 kvě 2006 09:27

ADDyS píše:
AKG240 je to same co AKG271 akorat jsou uzavrene... ja mam AKG271 :wink:
No dy? říkám,je to kompromis v tom,že jsou polootevřená (240),v těch uzavřených je větší tlak.
Říkáš tedy,že AKG 271 jsou otevřené?,z tvého příspěvku to tak vyznělo... :roll:
http://www.audiotek.cz/ATK/ATK_show_CZ. ... 40&kID=999

jehlar

Příspěvek od jehlar » 26 kvě 2006 09:31

DT770M jsem si koupil hlavně kvůli tomu odizolování od okolního hluku, pro live ideální. Jinak se mi ale více zvukově zamlouvají otevřené sluchátka mám staré 880 mechanicky už se pomalu rozpadají ale zvukově je to vynikající.
K intonační čistotě zpěvu (nejen) mám jeden praktický postřeh, vyšší hlasitost dokáže tyto nepřesnosti hezky maskovat. Míchal jsem pódiový zvuk na předávání slovenských Aurelů, výkonu bylo k dispozici poměrně dost. Z.Predná toho téměř bezezbytku využila, mě to vedle pódia pomalu hlavu trhalo ale vypadalo vše OK. Když jsem se pak díval na záznam v TV - katastrofa, pomalu žádný čistý tón. Máte podobnou zkušenost??

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 26 kvě 2006 09:33

Jsem to blbe napsal...
AKG271-uzavrene
AKG240-polootvrene
Hlavne jeste bacha na impedanci!

Je zajimave ze tyhle sluchatka pouzivaj ve vetsine studiich po celem svete... tak na nich asi neco bude :wink:

Viki

Re:intonace

Příspěvek od Viki » 26 kvě 2006 09:43

Nejsem dokonalý sluchař,tedy nemám absolutní sluch,ale relativně jak tomu říkám,
slyším dost dobře a proto se asi pořád nemohu dokopat k tomu,že jsem sám se sebou spokojený co se týče zpěvu a intonace...
Toliko o sobě.
Jinak co se týče jiných,je to někdy tragédie,jak se dá zpívat a i hrát (hlavně ladění kytar) falešně,ale na druhou stranu to chápu a sám vím,
že to dovedu taky pořádně rozbalit falešně...
Ale,je to všechno o hlasitosti a dozvuku.
Nepřečetl jsem si pořádně tvůj příspěvek,ale co se týče relativního čistého zvuku na Live produkcích a následného rozkouzlení v TV?
Je to jednoduchý,taky jsem zpíval v Doremi a zhrozil jsem se,přestože jsem měl z toho celkem dobrý pocit na podiu...
Venku je to právě o té hlasitosti jak píšeš,ta vše zamaskuje a pak dozvuky a Delaye...
Ale v TV a v radiu tohle všechno neplatí a je tam nutné "prát" všechno čistě-ještě že existujou "intonační" krabičky,který tohle všechno vyřeší a dají se používat i na Live,ale nemohu potvrdit,jestli to někdo ve světě používá,každopádně jsem slyšel hodně dobrých a čistých Live koncertů a je to jen o ozvučení,zpěváci za to ve většině případů nemohou,ale to je praxe...
Toliko podnět pro knihu Intonace a ozvučení,která by se asi hodila.
A někdo by asi mohl potřebovat tohle:
http://www.audiotek.cz/ATK/ATK_product_ ... ory=650000
a tady je recenze...
http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=518
Naposledy upravil(a) Viki dne 26 kvě 2006 10:04, celkem upraveno 6 x.

Viki

Příspěvek od Viki » 26 kvě 2006 09:45

ADDyS píše:Jsem to blbe napsal...
AKG271-uzavrene
AKG240-polootvrene
Hlavne jeste bacha na impedanci!

Je zajimave ze tyhle sluchatka pouzivaj ve vetsine studiich po celem svete... tak na nich asi neco bude :wink:
...jo tak ta impedance by mě taky zajímala,v tom mám hokej,ty DT770 mají 250 ohm a běžně je to 55 nebo 80.
Jaký je v to cákryš rozdíl?
Čím větší impedance tím větší citlivost?
...aha...
http://www.datart.cz/popup/_vysvetlivky ... dance.html
[Addys]
Co člověk,to názor,mě se líbily zvukově víc DT770 a měl jsem je hned vedle AKG271 za favority a prostě jsem si vybral Bayery.
Neříkám,že AKG271 jsou špatný,jak ale říkám,"pro mě" nejsou dobrý nebo spíš použitelný.
Naposledy upravil(a) Viki dne 26 kvě 2006 11:26, celkem upraveno 1 x.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 26 kvě 2006 10:02

ADDyS píše:Podle me staci AKG240Studio, pokud nepotrebujes uzavrene sluchatka
... mmno to uz ale neni moc do 2kkc. Ja jsem si doma docela oblibil Beyerdynamicky DT440 ... je to trochu komerce (alespon tak vypadaji) ale hrajou dobre.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

kexik

Příspěvek od kexik » 26 kvě 2006 12:23

viki: kazde sluchatka sa musia rozohrat, maju vacsinou polyamidove membrany a cerstvo vyrobene su menej poddajne - vysledok je spociatku jedovitejsi a kelimkovitejsi zvuk nez po cca pol roku pouzivania. naopak mnohe komercne sluchatka maju zvuk vyladeny tak aby hrali dobre ad-hoc a po pol roku maju vyzrate stredy, porta pro je celkom vypukly priklad :)

Viki

Příspěvek od Viki » 26 kvě 2006 12:27

kexik píše:viki: kazde sluchatka sa musia rozohrat, maju vacsinou polyamidove membrany a cerstvo vyrobene su menej poddajne - vysledok je spociatku jedovitejsi a kelimkovitejsi zvuk nez po cca pol roku pouzivania. naopak mnohe komercne sluchatka maju zvuk vyladeny tak aby hrali dobre ad-hoc a po pol roku maju vyzrate stredy, porta pro je celkom vypukly priklad :)
...tak to jsi mě potěšil,protože pokud se ještě ty moje budou rozehrávat,tak budu asi v sedmém nebi,
protože už teď jsem s nima naprosto spokojen,takže jestli to bude ještě lepší... :P

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 08 čer 2006 17:15

Kdo máte ještě na to nervy....tak si poslechněte výsledek všech 11 zkladeb.......díky.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 08 čer 2006 17:15

pardooon..................

www.darkenmp3.unas.cz/Darken.zip

Odpovědět