Snímání reproboxu v garáži

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Fillippos

Re: Snímání reproboxu v garáži

Příspěvek od Fillippos » 10 dub 2012 17:15

Ještě taková věc, když budeš používat ten kondenzátor, a budeš ho mít o nějakou tu vzdálenost dál od komba, roste pravděpodobnost sejmutí akustiky místnosti - logicky. Proto, když to kombo jakoby uzavřeš do nějakého menšího prostůrku, přehodíš přes něj a mikrofony tlustou deku, neměly by se odrazy z místnosti tolik vracet do mikrofonu. Dobré je pro tyto účely tu místnost taky trochu vytlumit. Jestli nebudou hrát bicí, tak na ně hoď taky deku.

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 10 dub 2012 17:21

To máš recht. Ale výhodou je, že je po celý garáži na zdech koberec včetně podlahy. Napadlo mě tedy dát reprobox směrem ke zdi kde je koberec, tak cca 2 m od ní, a po bocích reproboxu postavit paravany.
Hudba si vyžaduje své přednosti, které nemají kompromisy.

Magion

Příspěvek od Magion » 11 dub 2012 10:00

kondenzátor dál od komba bude v jiný fázi než sm57 u komba. třeba se ti pak v DAW podáří dát do stejný fáze. za pokus to stojí určitě.
já radši snímám vždycky více mikrofonama a pak barvu ladím poměry. párkrát jsem snímal kombo i 4ma mikrofonama.
na sudovitosti zvuku se taky nemalou měrou podepisuje i prostor garáže. odražený zvukový vlny od stěn jsou dost silný na to aby se i do takovýho mikrofonu dostaly. Zkusil bych být tebou pořešit umístění paravanů ( za mikrofon - před kombo, do boků atd...) abys trochu elminoval zpětný vlny.
důležitější je pořešit akustiku nahrávání, než odstínit nahrávací "režii". Poslechnout si to můžeš až po nahrávání a během nahrávání stačí hlídat jen peaky... :wink:

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 15 dub 2012 21:36

No já bych zároveň chtěl aby v nahrávce lehce rezonovala akustika prostoru. Když si poslechnete tohle, tak tam podle mě prostor rezonuje. (tomuhle zvuku se budu tak nějak přibližovat) http://www.box.com/s/04edd32ddb000c755ccb

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 15 dub 2012 21:57

No, asi tam ten prostor je.. Tak to zkus nahrát a uvidíš. V profesionálních podmínkách se optimální zvuk HLEDÁ, na to má málokdo recept. Pár zvukařů si příjde na svůj vlastní přístup, u kterého nakonec zůstanou. Jiní ale třeba, a naopak, pokaždé znovu experimentují.. Nedávno jsem četl rozhovor se zvukařem Carcass, který byl ve studiu při zrodu téhle desky http://www.youtube.com/watch?v=BLKehw7SFuY, jejíž zvuk je na tu dobu a dodnes bestiální a on popisoval jak ke zvuku kytar došli - nahrávali nejdřív kytarové podklady pro bubeníka v nějakém bočním zkušebním studiu celého komplexu, potom se v hlavním studiu nahrály bicí a když se chtěli pustit do nahrávání již finálních kytar, rovněž v hlavním studiu, kytaristovi se ten zvuk nelíbil, a přál si dosáhnout toho zvuku, který nahráli při tvorbě podkladů. 3 dny v hlavním studiu laborovali s pozicema mikrofonů, zatlumením, akustikou, dokonce měnili repro v kombu,... - až se sbalili, a všechno odnesli zpátky do toho malého zkušebního "studia" , kde to najednou fungovalo. :)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 15 dub 2012 22:04

Jinak jsem teď zjistil, že ten odkaz, co jsem tam dal, je špatně vyexportovaný, je pomalejší než má být - tak je to správně (pouze ale úvodní song) - http://www.youtube.com/watch?v=LmENcnXtwSM masoo!!! :mrgreen:

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 15 dub 2012 22:34

Jo ten zvuk kytar je docela zuřivej :D Jinak mě teda furt dělaj starosti ty fáze, aby byly stejné a nebyl pak problém při jejich případným srovnávání v DAW.

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 17 kvě 2012 02:06

Jinak teda, myslím si že ten sudovitej zvuk bude určitě tím, že jsem box snímal v pokoji cca 5x5 m. Takže akustická záležitost. V garáži to podle mě bude lepší (doufám).

Odpovědět