Snímání reproboxu v garáži

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Nikolas.B

Snímání reproboxu v garáži

Příspěvek od Nikolas.B » 10 dub 2012 02:05

Zdravim :)
Mám v plánu sejmout (shure sm 57) reprobox 4x12 s celestion V30 v klasické garáži ve které jsou stěny obaleny kobercem a celkem dost věcí. Jde mi o to, aby mě moc nerušil reprobox a slyšel tak ve sluchátkách pouze monitorovaný zvuk při nahrávání. To by měl řešit asi nějaký paravan. Teď otázka, jestli má být hodně vytlumený a jaká má být jeho přibližná vzdálenost od boxu. Jdu do toho poprvý, tak Vás žádám o rady čemu se vyvyrovat a jak nejlépe postupovat při snímání boxu v garáži a kde je nejlepší jeho umístění.

Jen pro představu jak je to v garáži řešený s krámama.
Obrázek
Hudba si vyžaduje své přednosti, které nemají kompromisy.

Fillippos

Re: Snímání reproboxu v garáži

Příspěvek od Fillippos » 10 dub 2012 08:00

Ahoj. Pokud se ještě navíc budou snímat i bicí, uplně nejideálnější je mít kombo v jiné místnosti, pokud třeba garáž navazuje na barák apod. Kvůli přeslechům. No a když to nejde, tak ho dej jednoduše co nejdál od bicích to jde, otoč ho tak aby vyzařovalo na opačnou stranu, obestav ho pneumatikama, bednama, kobercema (udělej pro něj takovou malou budku), a tak podobně no. Prostě tady musíš laborovat z toho co je k dispozici. Zkoušej. Osobně si ale myslím, že v tak malém prostoru to kombo budeš ve sluchátkách slyšet tak i tak. Ale k nějakému kompromisu se vždycky dá dojít. Co by třeba mohlo pomoct, jestli garáž má nějaké okno, tak kombo postav směrem k oknu, tak aby hrálo ven.. :)

Magion

Příspěvek od Magion » 10 dub 2012 08:09

no jestli je to možné, tak běž se sluchátkama a nahrávadlem do jiné místnosti.
Pokud to možné není, tak v prvé řadě si sežeň uzavřená sluchátka. Pravan až tak moc nepomůže. Kombo dělá takovej rambajs, že stejně většina hluku jakejkoliv paravan překoná. Teda záleží na stylu hry, ale v garáži čekám něco ostřejšího...

Filipos - jsi mě předběhl :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 dub 2012 08:48

On zrejme nebude hrat naraz na gitaru aj na bicie..

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 10 dub 2012 08:56

Přesně tak, jde pouze o nahrávání kytarových linek. Takže box postavím opačným směrem od sebe aby na mě nehrál a před něj dám paravan nebo nějaký tlumidlo aby nedocházelo k odrazům. Garáž bohužel okno nemá a box mimo ní umístit nelze.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 dub 2012 10:17

nezabudni vypnut struny na malom bubne ;)

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 10 dub 2012 10:27

Dobrý postřeh díky :)

JInak teda, dnes jsem zkoušel nahrát reprobox doma při hlasitosti na cca 9 hodinách aparátu.
První polovina je simulace aparátu Nick Crow s impulsem catharis. Ta druhá část je sejmutý reprobox.
Sylšíte ten ošlivě trubkovitej charakter nahrávky reproboxu? Kdežto i obyčejná simulace Nick Crow je čitelná a příjemně středová.

Box jsem snímal mikrofonem shure sm 57 umístěným blíže k vrchlíku od okraje membrány ale jen lehce.
Volume 9,presence 12,bass 9,middle12,treble lehce za 12 a gain na 10 hodinách.

http://www.box.com/s/52076119e0087bfafd42

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2012 10:47

prijde mi to oboje celkem dost navejskovany, mam radsi vic stredu. Ten mikrofon opravdu nezni nejlip, ale zas bych rek, ze se mu neda uprit nejaka zivost, ten Crow s impulsem oproti tomu zni sice jako sirsi a nabusenejsi, ale z jineho uhlu pohledu i plossi a umelejsi. Zkus proste laborovat s umistenim, az najdes misto, kde ti to bude zvukove sedet. Btw. co mas za aparat?

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 10 dub 2012 10:59

.
Naposledy upravil(a) Nikolas.B dne 10 dub 2012 11:07, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2012 10:59

jinak ta sudovitost se da vetsinou celkem slusne poresit v mixu i kdyz ne vzdy. Zalezi dost taky na tom, do jaky hudby to bude. Jestli do classic rocku, tak bych volill mikrofon, jestli metalcore tak klidne simulace.

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 10 dub 2012 11:02

Tak jsi mě předběhl :) No spíš půjde o tvrdší styl ale nechci zas úplnej metalcore. Něco mezi rockem a metalem co je dobře poslouchatelný.

S umístěním jsem zkoušel laborovat dost dlouho a je to buď tenký až nepříjemně navýškovaný že to bzučí nebo takhle rourovitej zvuk. Možná to chce o dost větší hlasitos a případně víc mikrofonů? Aparát mám od Stanleyho jestli znáš.
Kopie mesy ractifiera.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2012 11:14

Stanlyho neznam, ale jako recto mi to teda uplne nezni, ala samozrejme i recto se da nastavit ruzne na zvuky pro nej mene klasicke. S tou hlasitosti je to tak, ze idealne bys mel vybudit trochu repra, aby se tak akorat zacaly hybat, coz uz ale u v30 bude peknej rachot a nechtel bych byt asi dyl v ty mistnosti. Ja to vetsinou pri nahravani davam tak, jak to jeste snesu:) Hele ale jak to posloucham dyl, tak mi to vlastne zas tak sudovity ani neprijde a ten zvuk je sice trochu tenci, ale neni to nic zprasenyho. Vic bys poznal az v mixu se zbytkem kapely. Ono to casto byva i tak, ze zkreslena kytara, ktera zni samostatne vyborne nesedi v mixu a naopak. A navic moderni zvuk kytary se imho taky dost dotvari v mixu. No jeste bych zkusil na aparatu dat vic stredu, prijde mi to tak nejak dost vejskove chlupaty ten zvuk.

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 10 dub 2012 11:26

No my právě řešíme že v tom aparátu jsou slabý trafa a sotva to utáhnou. Slabý napájení a výstupák taky špatnej. Chceme je vyměnit za nový pak to snad jako recto znít bude..

BTW zkoušel jsem i jak to zní v mixu s bicíma a klávesama, jen tak narychlo.
http://www.box.com/s/719b79bab05ce474f235

Abych pravdu řekl, tak mi nepřišlo že se repráky nehýbou to bych musel s hlasitostí asi dál možná proto tam není ten recto zvuk :?:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2012 11:36

v tom mixu je slyset, ze mikrofon ma sice trochu toho sudu nebo nejakeho trochu ne uplne hezkeho filtru, ale je dynamictejsi a citelnejsi. V te druhe casti se u simulace kila uplne slejou do jedne masy, kdezto u mikrofonu je porad v pohode slyset kdyz hrabnes do kytary.

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 10 dub 2012 11:56

No vždyď mě právě vyhovuje ta čitelnost a pevnost zvuku při snímání mikrofonem :) Jen chci aby nabyl ten výslednej zvuk jak ze sudu a měl ostrej a jasnej zvuk. Co tedy způsobuje tu sudovitost? Protože ať hýbu mikrofonem jak chci, tak stejně zní zvuk sudově- Mě se třeba moc líběj kytary týhle kapely. To je prostě parádní lehce chlupatej a ostrej zvuk!

http://www.youtube.com/watch?v=7tXDIo1d ... page#t=11s

Odpovědět