victoria's & brooklyn's secrets

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 dub 2008 14:33

Cyril píše:kexik: co davas na master ty? Ja ted zkousim Waves SSL kompresor. Je ale zvlastni pocit, jak se to vsechno chova jinak, neco ztisis a tim ti neco jinyho vyleze apod... asi je to o zvyku (mam ratio 4:1, attack tusim 30 ms, release 0.1, treshold - bere to tak 4 db, zanr "metal")
mne se tenhle kompresor zda jako hodne velky lepidlo a na rychly BPM uz mi prijde moc pomalej.. lepsi se mi zda ten jejich channel strip kompresor. ale whatever works for u!

kexik

Příspěvek od kexik » 09 dub 2008 14:37

brooklyn: nejaky dobry rychly master limiter? ten mda dynamics je take dost lofi udelatko, robim teraz jeden rychlejsi kusok a tam sedi ale obecne je to prznic, dost zvuk nakopava

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 dub 2008 14:42

kexik píše:brooklyn: nejaky dobry rychly master limiter? ten mda dynamics je take dost lofi udelatko, robim teraz jeden rychlejsi kusok a tam sedi ale obecne je to prznic, dost zvuk nakopava
waves l2 je ok, da se tam nastavovat release. podle me je dobrej starickej timeworks.

kexik

Příspěvek od kexik » 09 dub 2008 14:51

ok... skusim timeworks, l2 je imho nemuzikalny sterilizovany shit :)

toxin

Příspěvek od toxin » 10 dub 2008 10:35

dobrý! pár věcí jde sice zcela mimo mě např paralalní kompresa atd... ale tak to se časem dostaví :) Zajímalo by mě jak aplikuješ verby především u bicích páč moje experimentování bohužel nekončí moc dobře věčinou v rozmazaný halovce...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 10 dub 2008 11:09

to by mne taky zajimalo co to je paralerni a NYC komprese a jak na ni.....
pak co to je PDC.....

jinak super diky Brooklyn ....

Cyril

Příspěvek od Cyril » 10 dub 2008 12:15

Paralelni (rovna se NYC komprese) komprese znamena zkopirovat stopu na dve stejny a jednu z nich komprimovat a pak je v libovolnym pomeru michat. Pak jeste existuje two stage compression, a to je komprimovani techhle dvou smichanych stop (jedna cista druha komprimovana) dalsim kompresorem :) Byl o tom clanek v Tape OP, no nejak extra jsem to nepochopil :) Ale paralelni komprese neni zadna velka veda myslim, vyzkouset to jde nejjednoduseji treba na Vintage Warmeru, pohnete koleckem dry/wet a mate paralelni kompresi :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 10 dub 2008 12:44

Cyril: Aha... tak stim dry / wet je to opravdu easy... :) dik
jinak u tech michani dvou stop se asi bude muset pohrat s fazy ne, aby to nevytvarelo fazovej efekt .... zkusim to treba to de bez problemu....
dik

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2008 12:51

No kompressor vetsinou fazi neposouva, protoze pracuje jen s amplitudou. Takze staci jen kompenzace latence v hostu.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 10 dub 2008 12:56

Ja delam v EnergyXT2 a tam je skvela vychytavka, na kazdy savli v mixu u kazdyho efektu mas moznost urcit pomer dry/wet... dokonaly... skoro lepsi, nez objektovej system u Samplitude (po kterym se mi stejska) :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 10 dub 2008 13:16

amorph: kazdy sw efekt posuva signal minimalne o jeden sampel. ak nemas vo svojom hoste uplne kompletnu kompenzaciu latencie (co vacsinou nemas, vacsinou sa kompenzuju len vystupy z inzertov), tak ti to, co hovori ekeaze hrozi... trebars vo fruity je vedla kazdeho insertu knoflik wet/dry, ale neni kompenzovany, takze ide fakticky pouzit len na reverb, inak dodrbe fazu...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2008 13:42

kexik: posun o jeden sapl? A to proc? Kdyz budu vstup posilat rovnou na vystup, tak zadny zpozdeni na bufferu neni. Jak je to ve fruity nevim, ale v cubase 4 s tim nemam problem a vetsina efektu plne kompenzovana je. Pravda, ne vsechny, ale toho si clovek pak celkem rychle vsimne:)

kexik

Příspěvek od kexik » 10 dub 2008 15:14

ked budes posielat vstup na vystup, nebudes mat sice opozdenie, ale ani efekt. nemozes predsa procesovat sampel ked ho este nemas. naberies sampel, urobis s nim nejaku operaciu ale vratit ho mozes najskor na miesto nasledujuceho sampla, na povodne uz nie, zaciatok sampla ti uz usiel. to je velmi zjednodusene povedane, samozrejme... ale zamysli sa nad tym a vyjde ti ze musim mat pravdu :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2008 15:26

kexik: dostanes na vstupu sampl, zpracujes ho a na vystup das ten zpracovanej sampl. Vsechno v jednom cyklu. Jedina podminka je, ze pluginy v jednom kanalu se procesujou sekvencne, coz je u VST splneno. Vychazi mi, ze nemusis mit vzdy pravdu;-)

Jeste jinak. Predstav si audio kanal jako trubku, kam na zacatku cyklu posles sampl a na konci trubky sampl vyjmes. V te trubce jsou naskladane za sebou dvirka (pluginy), ktere pousti sampl dal. Vystup jednech dvirek je vstup dalsich. Figl je v tom, ze v realu kdybys ty dvirka mel elektronicky, tak na jejich otevreni/preklopeni je skutecne potreba nejaky cas. V pocitaci ale ne - pruchod celou trubici je brany jako jeden cyklus, ve kterem se preklopi dvirka postupne, ale z vnejsiho pohledu najednou.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 dub 2008 16:18

Cyril píše:Paralelni (rovna se NYC komprese) komprese znamena zkopirovat stopu na dve stejny a jednu z nich komprimovat a pak je v libovolnym pomeru michat. Pak jeste existuje two stage compression, a to je komprimovani techhle dvou smichanych stop (jedna cista druha komprimovana) dalsim kompresorem :) Byl o tom clanek v Tape OP, no nejak extra jsem to nepochopil :) Ale paralelni komprese neni zadna velka veda myslim, vyzkouset to jde nejjednoduseji treba na Vintage Warmeru, pohnete koleckem dry/wet a mate paralelni kompresi :)
a co treba compressor na sendu.. proc delat veci jednoduse, ze jo :-D

Odpovědět