Vynil vs. CD - kvalita zvuk

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
hondzykk

Příspěvek od hondzykk » 03 led 2008 00:46

deska je deska a cd je cd každýmu vyhovuje něco jinýho a každý se líp hodí k něčemu jinýmu - srovnávat je? to mi připomíná můj pocit ve chvíli kdy jsem poprvé sednul ze starý škodofky stofky do auta v autoškole ( fiat brava/o ???)
první co jsem řekl instruktorovi bylo že je to divný auto že vůbec necejtim pohyby mechaniky a že mi chybí ta vakloktanost - že mě to neba jelikož s tim nemám konktakt ... koukal jako když mu nadloube a asi si řikal že jsme debil.

deska má svý kouzlo ale mám takovej pocit že jednou tady bude CD v tý samý pozici jako ta deska .. i s tim kouzlem

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 03 led 2008 00:53

smog píše:Brooklyn / juanita juarez: Asi mas pravdu, ze to bude v kazdem stylu jinak. Ja se pohybuju v hiphopovych vodach, ale vicemene jsem takovej vyvrhel, protoze rikam co si myslim a nelibi se mi kam to smeruje. Myslim si, ze by to melo byt o hudbe, inspiraci, ziskavani nejakych zkusenosti a tak. Tohle se nedeje a pritom je ta scena obrovska. Kazdej jenom vysava financne koho muze a nikdo nic nevraci do hry, proto jsem mozna vic zpruzenej a dost podrazdenej, za coz se omlouvam. Jsou mi jasny vsechny uhly pohledu, i ten tvuj...
pockej - nase uhly pohledu jsou myslim shodny (precetl jsem si to jeste jednou). (jen ty hrajes desky a ja mp3 bud primo od autoru zaslany, nebo koupeny. snazil sem se dost neobratne proste rict, ze v d&b si spousta lidi / deti stahuje nelegalni ripy [taky sem jich spoustu stahnul: nejradsi stahuju svoje riply veci a nadavam, jak je to spatne sejmuty;] ], ale nikdy je nehraju - a lidi, co to delaji, na akcich nedostavaji prostor. scena na to pohlizi jako na velky faux pas. no a samozrejme me mrzi, jestli se tohle chovani v hiphopu uz bezne toleruje.)

v hiphopu je to asi slozity. moc o tom nevim, ale asi je to boj, cekat od lidi, ze se budou chovat k hudbe s respektem, tak jako ty - kdyz tahle 'hra' je tak explicitne o bling blingu, o tom, ze se clovek 'udela'. nevim, mozna je to na druhou stranu uprimnejsi, nez si hrat na underground a penize syslit pod polstar. je ale fakt, ze mainstreamovej hh je uz trochu moc vyprazdenenej (rika clovek, co parkrat za mesic vidi klip v tv).

syncro

Příspěvek od syncro » 03 led 2008 14:11

Na reggae scéně znám jediný "větší" sound, který pouští z CD. Jsou to Swamp Safari a stojí trochu bokem. Jinak mám pocit, že tradiční reggae soundy na CD koukají dost přes prsty asi všechny. V USA a na Jamajce se ale ledy prolomily dávno (aspoň podle mých informací) a z CD se tam běžně hraje, takže je jen otázkou času, kdy padne fortress Europe...

Saša

Odpovědět