Aké parametre si všímať pri kúpe zvukovej karty?

Interní a externí zvuková rozhraní
Vuid

Příspěvek od Vuid » 26 pro 2008 23:33

Mercy: Z vlastni zkusenosti ti mohu doporucit M-audio fw solo, mam ji taky na kytaru. Nesumi, funguje bez ruseni i na fw radici na mb uplne bez problemu, latence 5ms v pohode (na 4 roky starym pc).
Ma to LEDku na clip kdyz mas sigmal moc high, mas po ruce gain na predzesilovac, vystup na sluchatka, atd.... proste pohoda za par babek.
Prehravani mnoha stop + nahravani (v Cubase) je uplne bez problemu.

Mercy

Příspěvek od Mercy » 27 pro 2008 16:55

Diky za info, tá zvukovka sa mi tiež páčila, uvidim pri čom skončím. Momentálne snorím po niečom čo by malo toho čo najviac... vrátane midi - to sa sem tam šikne. Ten lexicon omega ma celkom fascinuje, ale škoda, že spravili inserty len na mic... :?

Mercy

Příspěvek od Mercy » 28 pro 2008 02:13

Vuid: A prosím ťa, na tej SOLO sa ovláda main výstup a sluchatkový výstup jedným knobom? Alebo ako to funguje? Vlastne všímam si, že len zriedka sú na tých kartách dve nezávislé ovládania pre sluch. a hlavný výstup. Dá sa to aspoň dodatočne nezávisle ovládať softvérovo?

dano

Příspěvek od dano » 28 pro 2008 12:01

Pytkin píše:ctirad : ja som myslel ze po zberniciach .. pri externej karte som sa s tym este nestretol , ze by som pocul access harddisku , alebo pohyb kurzora po obrazovke ...
len pre zaujimavost. tieto ruchy sa dostavaju aj do nahravky?

aum generator

Příspěvek od aum generator » 28 pro 2008 15:24

Mercy píše:Ten lexicon omega ma celkom fascinuje, ale škoda, že spravili inserty len na mic... :?
a naco by ti bol insert niekde inde?
ten insert tu sluzi na to, aby si mohol pouzit mic-predzosilovac, no este predtym ako ti signal pojde do pocitaca si ten zosileny (este analog) signal mozes dat este do nejakeho efektu alebo nieco.
pri linkovych vstupoch by to bolo uplne zbytocne, kedze linkovy signal si mozes priamo pichnut do efektu a z efetku do zvukovky.
jihad on riaa & soza.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2008 16:12

dano : mozu .. nikdy som to neskusal .. s takou zvukovkou sa seriozne pracovat neda ..

aum generator

Příspěvek od aum generator » 28 pro 2008 16:38

Pytkin píše:ctirad : ja som myslel ze po zberniciach .. pri externej karte som sa s tym este nestretol , ze by som pocul access harddisku , alebo pohyb kurzora po obrazovke ...
mne sa prave toto sem-tam stava s externou lacnejsou zvukovkou ktoru so sebou vlacim po koncertoch...
jihad on riaa & soza.

Mercy

Příspěvek od Mercy » 28 pro 2008 19:49

aum generator: aa joo vlastne máš pravdu, ja som to nedomyslel, sa mi to poplietlo... :lol: V podstate ja som myslel niečo ako keď na nástroj (gitaru) požijem nejaký VST plugin aby som mohol ešte zaradiť hardvérový efekt, ale ten až za VST plugin. Dajme tomu nie na nahrávanie ale iba live hranie (v tom by mi vlastne ten insert nepomohol).. ale to vlastne môžem zaradiť ten hardv. efekt až za výstup a potom do zosíka.
Takže dikes.. vydíš mne sa to celé prekrútilo.

Ale inak osobne neviem už teraz aj tak pochopiť funkciu toho insertu aj keď si mi to opísal. :oops: Šak ten predzosík môžem dať aj priamo pred vstup, či nie?

Ale ak by ste mi niekto povedali ako je to s tým samostatným ovládaním hlasitosti headphone a main out ako som spomínal v predošlom príspevku. Lebo ono je to podľa mňa dosť dôležitá funkcia a s hardvérovými čudlíkmi ju ponúka len máloktorá zvukovka.

f.un

Příspěvek od f.un » 28 pro 2008 21:12

Mercy
Emu 0404 usb ma ovladanie zvlast pre main out a sluchatka priamo na krabici, myslim,ze vsetky nastavenia sa ovladaju hardwerovo z krabice...podla ohlasov slusna zvukovka v pomere vvykon/cena
mozno by ti este vyhovovala Mackie Onyx Satellite, ta je teraz dost lacna
macbook, maschine, logic 9, korg zero4, lpk25, yorkville ysm1

Mercy

Příspěvek od Mercy » 28 pro 2008 21:24

Tá mackie vyzerá dobre, ale kúrňa zas nemá midi. Ale zdá sa, že si budem musieť vybrať čo oželieť... :roll: Pozeral som ceny - okolo 6000 sk, ale nezistil som či je v cene aj ten dok. Ale snáď jo... S tým dokom to vyzerá celkom "trhavina", práve sa snažím zistiť koľko stôp to s tým dokom dokáže nahrávať. Ale asi to ostane tiež len pri dvoch.

f.un

Příspěvek od f.un » 28 pro 2008 21:48

base station je v cene, nevyhoda je absencia midi, spdif a vystup na sluchatka je totozny s main out,to mne nevyhovovalo koli odposluchu pri DJingu
a je to dost velka krabica

http://cachepe.zzounds.com/media/qualit ... 759a4d.jpg

Mercy

Příspěvek od Mercy » 28 pro 2008 21:55

Ale pozerám že tam sú 2 vyýstupy na sluchátka a 2 potenciometre a podľa popisu sa zdá že jeden ovláda prvé sluchátka a zároveň main out ale druhý iba druhé sluchátka. Takže ak chcem používať len jedny sluchátka tak je to vpoho... môžem ovládať nezávisle to aj to... , alebo sa mýlim?

f.un

Příspěvek od f.un » 28 pro 2008 22:12

to uz si nepamatam, mam pocit, ze si mozes prepnut medzi dvomi sluch. vystupmi,ale obidva su napojene na hlavny vystup ktory ide do monitorov...ale mozno sa mylim,urcite to niekde na nete bude popisane

aum generator

Příspěvek od aum generator » 28 pro 2008 22:17

mercy: ono ani tak nejde o ovladanie hlasitosti, ako skor o to ze niekedy (pri djingu) si chces do bedni pustit nieco ine ako do sluchatiek...tu ti ide do main out a do sluchatiek to iste.
jihad on riaa & soza.

Mercy

Příspěvek od Mercy » 28 pro 2008 22:35

ahaa.. chaapem

Odpovědět