Upgrade mikrofonů, preampů a převodníku

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
dog

Re: Upgrade mikrofonů, preampů a převodníku

Příspěvek od dog » 28 bře 2015 15:08

...to bude asi tím, že ho má málokdo.... :-)
@Džirka..co máš za ten mic od RODE?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 bře 2015 22:59

Dzirka : Forsell ale neni cenova trieda, ktoru hladas , ne ?

matucha

Příspěvek od matucha » 29 bře 2015 13:57

Džirka píše:
matucha píše:Audient? Brouzdas po zbytecnejch kompromisech jak rikal Pikey.
Máš s audientem nějakou zkušenost? Já slyšel samý superlativy
Hele nemam, jen tak zhruba mam tu znacku zarazenou nekam k nemastnejm neslanejm. Schvalne jsem se kouknul proc jsem nikdy o tom preampu neslysel a uz je mi to jasny. Vlastne nikdy neni zminovanej jako alternativa nebo zajimavej kousek v ramci temat (vlaken o preampech) ktery me zajimaj. To neni nutne spatne, jen me to uplne miji.
Z toho co jsem si precet to vypada na schopnej cistej preamp s uchazejicim AD. Chladnejsi vedle DAV. Bal bych se nijakosti. Formou to neni rack, zrejme to do racku jde dat skrz nejakej dodatecnej kit. Na co by to mohlo byt fajn? Na prenosny nahravani pro pripojeni po digitalu k nejakymu nahravadlu (ale nevim jaky moznosti to ma napajeni, to uz jsem nestudoval).

Ivo myslim ted zrovna prodava dva forselly zrovna, nejaky finalni faze prototypu za celkem prijemny ceny. Tam myslim, zadny zvukovy kompromisy nenajdes a kdyz nebudes chtit vic takovejch kanalu, tak budes mit cistej ale neklinickej zvuk vyresenej vicemene nadosmrti.

Akorat samozrejme ta kombinace Rode a Forsellu je dost asymetricka dost nevyhodnym smerem, aby to zaclo davat smysl budes potrebovat nejaky poradny mikrofony.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 30 bře 2015 07:51

Pytkin píše:Dzirka : Forsell ale neni cenova trieda, ktoru hladas , ne ?
Už jsem právě psal, že můj budget je nula :) Takže jsem zvolil obrácený postup, nejdřív si zjistím co potřebuji k profesionálnímu upgradu studia a poté budu shánět peníze, úvěr, sponzory, crowdfunding, bankovní loupež a tak :?

reneno

Příspěvek od reneno » 30 bře 2015 07:53

Muj osobni nazor a vic to nebudu komentovat je ze bys mel dat na svuj pocit z preampu ... Neco min komplikovaneho za tochu vic penez co da mikrofonni nebo nastrojove lince stavu a rozjasni ji. Cim vic nazoru tim vic se v tom budes placat. Proste si nejaky preamp vyber a testuj a kdyz ti nebude sedet tak ho prodej a kup jiny az najdes ten co ti bude sedet. Nebo to udelej tak ze si poridis UAD kartu a napal to primo do tracku a vyuzij preamp v console jako to dela spostu lidi i v profi branzi. Proste jen se nauc rozhodovat sam za sebe ... [emoji4]

m4x

Příspěvek od m4x » 30 bře 2015 15:03

rene, ona je "profi" branže a profi branže. A ta "profi" se tu zrovna nerozebírá;) Džirka má dost zkušeností na to, aby věděl co chce, a současně tu je i pár lidí, co mu dokážou zprostředkovat zkušenosti.

jackies

Příspěvek od jackies » 30 bře 2015 17:16

Džirka píše:poté budu shánět peníze, úvěr, sponzory, crowdfunding, bankovní loupež a tak :?
Někdy to jde i prací :)
Je to hnus, ale dá se to.
muzikant

Džirka

Příspěvek od Džirka » 30 bře 2015 23:10

Chápu, že to mělo být vtipné odlehčení a tak trochu dobře míněná rada. Nicméně taková poznámka může někdy i ublížit. V podstatě nic jiného než práci nedělám. Chodím do dvou zaměstnání..volný víkend? Pamatuji si, že jsem ho měl někdy minulý rok... Hudbě se věnuji 25 let dost aktivně. Před 7. lety jsem měl malý obchůdek, který mi dvakrát po sobě vyloupili zloději a přišel jsem o zboží za víc než sto tisíc..v té době jsem prodal veškeré hudební vybavení co jsem měl a začal jsem od nuly. K mému překvapení se ozvalo hodně lidí, kteří mají zájem o mojí hudební práci. Teď mám dokonce malou zakázku pro Universal Music v Indii... ozval se mi jeden známý hudebník, abych mu produkoval a aranžoval desku, myslím, že je zde nějaká šance aby mě hudba uživila, ale nemám dostatečně profesionální vybavení. Odešel mi jediný předzesilovač, který mám (MPA Gold) a funguje mi u něho pouze jeden kanál.. ale stanou se horší věci :)

matucha

Příspěvek od matucha » 30 bře 2015 23:51

Malo lidi z tyhle "branze" zna vikendy a 8hodinovy pracovni dny. Obcas se nekomu podari v urcitym obdobi najit trochu casu navic, ale v tomhle proste nejsi sam. No a zlodeji jsou hrozna pakarna...

komasix

Příspěvek od komasix » 31 bře 2015 00:44

Ale no tak Jirko, byla to jen sranda. Chtěl sem napsat něco podobně vtipnýho.
Přeju hodně štěstí v hledání...

dog

Příspěvek od dog » 31 bře 2015 11:26

Jirko, kdybys chtěl vyzkoušet d.a.v. bg1 (rack) nebo mic line audio... tak dej vědět a můžeš se zastavit.

dog

Příspěvek od dog » 31 bře 2015 11:39

u kladna

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 31 bře 2015 12:36

Džirka píše:
Chápu, že to mělo být vtipné odlehčení a tak trochu dobře míněná rada. Nicméně taková poznámka může někdy i ublížit. V podstatě nic jiného než práci nedělám. Chodím do dvou zaměstnání..volný víkend? Pamatuji si, že jsem ho měl někdy minulý rok... Hudbě se věnuji 25 let dost aktivně. Před 7. lety jsem měl malý obchůdek, který mi dvakrát po sobě vyloupili zloději a přišel jsem o zboží za víc než sto tisíc..v té době jsem prodal veškeré hudební vybavení co jsem měl a začal jsem od nuly. K mému překvapení se ozvalo hodně lidí, kteří mají zájem o mojí hudební práci. Teď mám dokonce malou zakázku pro Universal Music v Indii... ozval se mi jeden známý hudebník, abych mu produkoval a aranžoval desku, myslím, že je zde nějaká šance aby mě hudba uživila, ale nemám dostatečně profesionální vybavení. Odešel mi jediný předzesilovač, který mám (MPA Gold) a funguje mi u něho pouze jeden kanál.. ale stanou se horší věci :)
:palec+:
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

delay

Příspěvek od delay » 31 bře 2015 14:55

Proč nevezmeš tu RME BABYFACE, výhledově tam můžeš dokoupit AD/DA dle chuti, který ti do budoucna zbyde a RME třeba prodáš. Od RME preampů nemůžeš očekávat žádnou barvu, jsou velmi transparentní, možná by někdo napsal i sterilní, nicméně alepsoň konzistentní a v pohodě použitelný... nějakým AUDIENTEM bych se taky moc nezabýval, ze stejného důvodu jako psal Matouš, o tuhle značku jsem popravdě v životě nezakopnul, a to ani nikde ve sféře amatérů či semiprofesionálů... což není důkaz toho, že by to byl špatnej výrobek, ale pro mě docela dostatečnej důvod vybrat si něco osvědčeného. Jako uzavřenou 2ch/4ch jednotku byhc si ale rozhodně vzal FOCUSRITE FORTE.

Odpovědět