zkušenosti s RME fireface

Interní a externí zvuková rozhraní
tankista

Příspěvek od tankista » 23 lis 2006 11:02

BL modifikace je opravdu velmi dobre referovana...

Tady vice: http://www.blacklionaudio.com/motu_firewire_mod.html

Skoda, ze to nedelaj i pro ultralite. Ale postovny do ameru to dost prodrazuje.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 23 lis 2006 11:26

delay: ok ;) Tak to nekdo presunte pls.

zvukar

Příspěvek od zvukar » 23 lis 2006 11:51

Byl jednou jeden chlapeček a protože měl chuť na jedny bonbóny, které kdesi zahlédl, ptal se: "Kamarádi, nevíte, jak chutnají?" A kamarádi se začali předhánět: "Výborné je zelené lízátko", zvolala Alenka. "Lepší je čokoládová fogurka", opáčil Frantík. Vtom se přidal Pepík: "Nene, nejlepší je žužu". Chlapeček si říkal "Ale já potřebuju přeci vědět, jak chutnají ty zajímavé bonbóny" a natahoval moldánky. Kamarádi nepřestali probírat zkušenosti se svými laskominami a chlapeček zůstal sám. O bonbónech mu nikdo nic neřekl. Vlastně ne tak úplně docala. Díky nick_valensi, díky kexik

aum generator

Příspěvek od aum generator » 23 lis 2006 12:56

kexik píše:
aum generator píše:kexik: mne to prijde ako rozumna alternativa k RME a hlavne nie tak predrazena ako RME
mutiface v bundle s kartou je od audiofire 12 drahsia o 200 eur (thomann). mne to nepride predrazene
jednak sam pises ze je o 200 eur drahsie (co je pre mna ekvivalent 7 dni sedenia v praci 8h denne. to mi neprijde malo) , navyse multiface nieje firewire, nema na prednom paneli prehladny meter (narozdiel od audiofire 12), audiofire ma na papieri lepsie parametre ...

(+ multiface ma navyse adat a spdif a audiofire ma zase o polovicu viac analog vstupov)

drivere maju na podobnej urovni...nevidim jedinu vec v ktorej by bola ta RME varianta lepsia (az na to ze je to znamejsia znacka) a stoji o 1/2 viac penazi. nemozem si pomoct ale mne to predrazene prijde.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 lis 2006 13:04

http://www.rme-audio.com/english/hdsp/multifa.htm

specialne tie male modre linky naspodu...
ak to nie je pre teba odpoved, tak uz len pokrcim plecami
a 579 nie je polovica zo 789, a ako pisem vyssie, firewire je NEVYHODA

zvukar

Příspěvek od zvukar » 23 lis 2006 13:41

kexik píše:zvukar: tak potom multiface, ta ma pci resp pcmcia interfejs a je lacnejsia ako fireface800... a mozes si kupit obe karticky, a pouzivat na oboch kompoch
evidentne je za vsetkymi problemami fw rozhranie, tak preco ho nevylucit?
No u RME asi zůstanu a jinou značku už zkoušet nebudu. Teď jen jaký kousek. Všechno do PCI mi připadá jako vyhozené peníze, za několik let odejde IDE disk, už se nebude vyrábět, co s kompem, koupím pak novej a ejhle, vono to nemá ani jeden PCI slot a k**va, co teď? RME bude mít možná ve skladech nové kartičky do jiných aktuálních slotů, ale tu PCI můžu vyhodit do šrotu. Taky mne napadá, že Multiface má sice PCI, ale je to spojené taky nějakým jejich vlastním protokolem FireWire. Věřím, že to mají vychytané, ale pak taky proč nevěřit, že vychytali i klasické 1394 rozhraní. Tož ja, můžou být problémy,vždyť i oni sami píšou na svém webu o nekompatibilních FW řadičích. Pak ale píšou, že na mnoha jiných s chipy Texas Instruments (doporučují dva ze tří zvukařů) i VIA to šlape. http://www.rme-audio.com/english/techin ... 0alert.htm . A ještě něco s tím SP2 pro winxp a 1394b (fw800) http://www.rme-audio.com/english/techinfo/fw800sp2.htm

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 23 lis 2006 13:43

PCI jeste nejakou dobu vydrzi. Sice budes mit v compu treba jenom jeden slot, ale par let tu jeste bude. No a za 5 let stejne hodis do srotu i fireface ;) Ony ty PCI karty od RME jsou docela levne a za 5 let koupim proste jinou. Ja treba na 9632 mam stejne vetsinu gearu na ADATu a S/PDIF, ale ta stabilita a latence PCI, to zatim na FW nedostanes (i kdyz RME tvrdi, ze s FF 400 se dostanes na 1ms, me se to nepodarilo)

BTW vkladam nadeje do express card slotu.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 23 lis 2006 13:55

kexik píše:a 579 nie je polovica zo 789
napisal som ze 789 je o polovicu viac (co +- to sedi)...to je nieco ine ako keby som napisal ze 579 je polovia z 789. (:
kexik píše:a ako pisem vyssie, firewire je NEVYHODA
ako pre koho..kazdopadne aj fireface je drahsi ako multiface.
Naposledy upravil(a) aum generator dne 23 lis 2006 15:17, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 lis 2006 14:26

zvukar: mozno sa mylim, ale myslim ze RME bude upgradovat tie interface karticky... takze ked odide pci/pcmcia, budes musiet dokupit len pc interface za nejakych 150 eur...

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 23 lis 2006 14:33

nick_valensi píše:v podstate sem dospel zaveru, ze v soucasnosti neexistuje vyrobce, kterej by nabizel prevodniky, preampy, in/out, stabilitu, interni softwar, support atd. v takove kvalite jako prave RME.
Tak to nevim. Zmiňovaná layla 3G za méně než polovinu ceny fireface má jednoznačně lepší převodníky a support má jeden z nejlepších vůbec. Stabilitu mají dneska vyřešenou snad všechny lepší firmy. A že bych nekoupil za 20 000,- Kč standalone preampy, které strčí ty interní ve fireface do kapsy, to bych se hodně divil.

Jako kdybych chtěl jenom ADATy, tak si koupím RME, to je bez diskuse. Ale veškerý "face" mi připadají naprosto nekonkurenceschopný.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 23 lis 2006 15:32

kermitak: myslim, ze za fireface se nebudu muset stydet ani za pet let... jakozto standard neskonci ani za pet let v odpadaku;-)

ctirad: pripocti vynikajici sluchatkovej vystup, instrument in, limiter, bezkonkurencni softwarove ovladani, moznosti in/out, clockovani a jak uz sem rek, 4 kvalitni preampy. netvrdim, ze sou to highend preampy, ale pro me je tohle kvalitativni standard, pokud neco nebude hrat dobre, urcite to nebude vinou fireface, resp. kvalitou preampu. co se tyce prevodniku, pro me osobne je tohle strop, nad kterej nema smysl jit...

pokud si dobre cetl, tak sem psal v tom smyslu, ze mi fireface pride jako nejnaslapanejsi interface, tzn. vsechno pokupe, tohle opravdu nenabizi nikdo jinej. snad leda apoggee, tam je to ovsem pres 2000eur navic jenom pro logic atd.

mne pride multi- i fireface velmi konkurenceschopna. de o to, co kdo od daneho reseni ocekava.

zvukar

Příspěvek od zvukar » 23 lis 2006 15:50

martin psal o presonusu v kombinaci s RME, tak mne napadlo:
http://www.rme-audio.com/english/hdsp/hdsp9632.htm
+
http://www.presonus.com/digimax_fs.html
Klidně za ff800 těch peněz dám, ale jestli lze dosáhnout kvality i jinak, za míň ... Jde o to, co je to kvalita. Natáčím klasiku (vůbec ne rock nebo něco moderního, ani jazz ne) a tam je třeba docela čistý záznam, nic se nedá dodatečně odšumět, gateovat, komprimovat nebo jinak smíchat. Prostě, jak to do fajlu natáhnu, tak to mám pro další práci ve studiu. A tak opravdu nemůžu udělat chybu a koupit něco, co bude chrčet, lupat nebo tupě znít (Traveler má prý trochu neprůrazný zvuk). V každém przypadku ta RME bude minimálně PCIková 9632.

zvukar

Příspěvek od zvukar » 23 lis 2006 16:56

Teď jsem taky uhnul od tématu ff800. Tak zpět k němu.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 lis 2006 17:10

zvukar: tvoje offtopicy su ok, ty si temu zalozil, a nieco sa snazis dozvediet/diskutovat. mne vadi, ked sa do topicu od A zapletie B a zacne diskutovat s C o veci D. keby ta zaujimali aj veci od echo, povedzme, tak by debata o audiofire bola uplne ok. ale v tejto podskupine nie som moderator, takze vlastne do toho nemam co kecat ;)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 23 lis 2006 17:24

nick_valensi: Většinu z toho, co jmenuješ má mnohá konkurence taky v ceně do 15 tisíc. Pro mě by byla konkurenceschopná Multiface I kolem desítky, Multiface II kolem 15 tisíc (samozřejmě obojí včetně hostitelských karet) a fireface tak maximálně za 25k. To je můj pohled technika. Ale respektuju že někomu může takového all in one řešení vyhovovat a stojí mu to za ty peníze.

Odpovědět